Onbegrip bij Club: "Dit willen de supporters niet horen"

597 stemmen
Onbegrip bij Club:

Club Brugge trekt woensdagavond onder hoogspanning naar Brussel voor het bekerduel met Union SG. Vooral voor Ronny Deila staat er dan heel wat op het spel. De Brugse trainer maakte afgelopen weekend allerminst een goede beurt na de nederlaag tegen Anderlecht.

De Noorse trainer legde met Club tot dusver een mooi parcours af in de Croky Cup en Conference League. Maar in de competitie laten de Bruggelingen het afweten. Ondanks de opflakkering vlak voor en na nieuwjaar, liet Club dit seizoen al veel te veel steken vallen.

De kloof met leider Union SG bedraagt inmiddels liefst 20 punten. En zondag kwam daar dus ook een pijnlijke nederlaag tegen Anderlecht, dat ook alweer 12 punten meer telt, bovenop. Bovendien speelde Paars-Wit gewoonweg een betere wedstrijd dan Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Onaanvaardbare reactie

Deila had overigens geen antwoord op de aanvallende wissels die Anderlecht-coach Brian Riemer doorvoerde. Op tactisch vlak werd hij duidelijk afgetroefd door de Deen. Desondanks probeerde hij na de match te relativeren. "Het is wat het is", klonk het onder meer op zijn persbabbel.

Analist Peter Vandenbempt vond die reactie echter ongepast en zelfs een vorm van moedeloosheid uitstralen. "De supporters van Club Brugge willen dat niet horen op dit moment. Dat is eigenlijk de handdoek werpen, dat is lijdzaam toekijken", klonk het kritisch bij Extra Time.

Onaanvaardbare achterstand

Zeker met de winnaarsmentaliteit waarmee Club in de voorbije jaren koketteerde, is zo'n uitspraken niet echt gepast. Bovendien zou Deila ook wat kritischer voor zichzelf kunnen zijn. "Het is onaanvaardbaar dat je met deze spelerskern eind februari al 20 punten achterstaat op Union. Je hebt niet eens de helft van je wedstrijden gewonnen. In principe is er kwaliteit genoeg. Als je dan elke keer kriegelig wordt ... je bent wel coach van een topclub. Als journalisten dan opwerpen dat het 'van moeten' is, wordt hij daar moe van. Wel ik zal het nog eens herhalen: woensdag is het van moeten", aldus Vandenbempt.

Deila is niet geschikt voor een topclub ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

15
15
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

98
98
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

83
83
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

171
171
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

168
168
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

333
333
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

326
326
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

236
236
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

61
61
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

98
98
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

375
375
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws