Onbegrip bij Club: "Dit willen de supporters niet horen"

door
Onbegrip bij Club:

Club Brugge trekt woensdagavond onder hoogspanning naar Brussel voor het bekerduel met Union SG. Vooral voor Ronny Deila staat er dan heel wat op het spel. De Brugse trainer maakte afgelopen weekend allerminst een goede beurt na de nederlaag tegen Anderlecht.

De Noorse trainer legde met Club tot dusver een mooi parcours af in de Croky Cup en Conference League. Maar in de competitie laten de Bruggelingen het afweten. Ondanks de opflakkering vlak voor en na nieuwjaar, liet Club dit seizoen al veel te veel steken vallen.

De kloof met leider Union SG bedraagt inmiddels liefst 20 punten. En zondag kwam daar dus ook een pijnlijke nederlaag tegen Anderlecht, dat ook alweer 12 punten meer telt, bovenop. Bovendien speelde Paars-Wit gewoonweg een betere wedstrijd dan Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

Onaanvaardbare reactie

Deila had overigens geen antwoord op de aanvallende wissels die Anderlecht-coach Brian Riemer doorvoerde. Op tactisch vlak werd hij duidelijk afgetroefd door de Deen. Desondanks probeerde hij na de match te relativeren. "Het is wat het is", klonk het onder meer op zijn persbabbel.

Analist Peter Vandenbempt vond die reactie echter ongepast en zelfs een vorm van moedeloosheid uitstralen. "De supporters van Club Brugge willen dat niet horen op dit moment. Dat is eigenlijk de handdoek werpen, dat is lijdzaam toekijken", klonk het kritisch bij Extra Time.

Onaanvaardbare achterstand

Zeker met de winnaarsmentaliteit waarmee Club in de voorbije jaren koketteerde, is zo'n uitspraken niet echt gepast. Bovendien zou Deila ook wat kritischer voor zichzelf kunnen zijn. "Het is onaanvaardbaar dat je met deze spelerskern eind februari al 20 punten achterstaat op Union. Je hebt niet eens de helft van je wedstrijden gewonnen. In principe is er kwaliteit genoeg. Als je dan elke keer kriegelig wordt ... je bent wel coach van een topclub. Als journalisten dan opwerpen dat het 'van moeten' is, wordt hij daar moe van. Wel ik zal het nog eens herhalen: woensdag is het van moeten", aldus Vandenbempt.

Deila is niet geschikt voor een topclub ...

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

36
36
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

73
73
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

133
133
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

192
192
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

93
93
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

108
108
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

162
162
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

264
264
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

65
65
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

388
388
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

244
244
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

391
391
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

473
473
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

366
366
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

254
254
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

741
741
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

432
432
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

152
152
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

649
649
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

71
71
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

877
877

Meer sportnieuws