Onbegrip bij Club: "Dit willen de supporters niet horen"

door
Onbegrip bij Club:

Club Brugge trekt woensdagavond onder hoogspanning naar Brussel voor het bekerduel met Union SG. Vooral voor Ronny Deila staat er dan heel wat op het spel. De Brugse trainer maakte afgelopen weekend allerminst een goede beurt na de nederlaag tegen Anderlecht.

De Noorse trainer legde met Club tot dusver een mooi parcours af in de Croky Cup en Conference League. Maar in de competitie laten de Bruggelingen het afweten. Ondanks de opflakkering vlak voor en na nieuwjaar, liet Club dit seizoen al veel te veel steken vallen.

De kloof met leider Union SG bedraagt inmiddels liefst 20 punten. En zondag kwam daar dus ook een pijnlijke nederlaag tegen Anderlecht, dat ook alweer 12 punten meer telt, bovenop. Bovendien speelde Paars-Wit gewoonweg een betere wedstrijd dan Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Onaanvaardbare reactie

Deila had overigens geen antwoord op de aanvallende wissels die Anderlecht-coach Brian Riemer doorvoerde. Op tactisch vlak werd hij duidelijk afgetroefd door de Deen. Desondanks probeerde hij na de match te relativeren. "Het is wat het is", klonk het onder meer op zijn persbabbel.

Analist Peter Vandenbempt vond die reactie echter ongepast en zelfs een vorm van moedeloosheid uitstralen. "De supporters van Club Brugge willen dat niet horen op dit moment. Dat is eigenlijk de handdoek werpen, dat is lijdzaam toekijken", klonk het kritisch bij Extra Time.

Onaanvaardbare achterstand

Zeker met de winnaarsmentaliteit waarmee Club in de voorbije jaren koketteerde, is zo'n uitspraken niet echt gepast. Bovendien zou Deila ook wat kritischer voor zichzelf kunnen zijn. "Het is onaanvaardbaar dat je met deze spelerskern eind februari al 20 punten achterstaat op Union. Je hebt niet eens de helft van je wedstrijden gewonnen. In principe is er kwaliteit genoeg. Als je dan elke keer kriegelig wordt ... je bent wel coach van een topclub. Als journalisten dan opwerpen dat het 'van moeten' is, wordt hij daar moe van. Wel ik zal het nog eens herhalen: woensdag is het van moeten", aldus Vandenbempt.

Deila is niet geschikt voor een topclub ...

Meest recent

Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

14
14
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

25
25
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

54
54
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

79
79
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

11
11
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

169
169
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

63
63
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

260
260
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

31
31
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

193
193
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

92
92
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

93
93
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

83
83
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

22
22
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

214
214
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

241
241
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

290
290
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

101
101
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

85
85
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

544
544
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

311
311
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

356
356
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

633
633
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

328
328

Meer sportnieuws