TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

Jupiler Pro League

AA Gent dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van een absolute steunpilaar. Maandagavond liet Julien De Sart bij Extra Time immers verstaan dat hij een nieuw avontuur in het buitenland ambieert. De middenvelder voegde daar aan toe dat het daar op zijn 29ste ook tijd voor is. De Sart heeft momenteel nog een contract tot medio 2026 bij de Buffalo's.

RSC Anderlecht heeft opnieuw enkele beloftevolle jeugdproducten rondlopen. Mario Stroeykens bijvoorbeeld, is helemaal aan het doorbreken. De jongeling, die nog een contract heeft tot medio 2026, zal zo ongetwijfeld de nodige interesse lokken. Maar voorlopig wil Stroeykens niet van een vertrek weten. "Zo ver kijk ik nog niet vooruit. Mijn huidige doel is om een onbetwiste titularis te worden", klonk het bij SudPresse.

Buitenland

Uit financiële overwegingen zal Everton FC na het seizoen wellicht enkele spelers moeten verkopen. Daarvoor wordt onder meer Amadou Onana genoemd. FC Barcelona en Arsenal FC zouden volgens SPORT belangstelling tonen, maar vooral bij Manchester United staat Onana hoog op de verlanglijst. De Engelse grootmacht zou klaar zijn om een bod uit te brengen zodra de mercato opent. Everton zou naar verluidt hopen op een transfersom van zo'n 51 miljoen pond, een slordige 60 miljoen euro.

Kevin De Bruyne wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij Manchester City. De Rode Duivel zou immers miljoenen kunnen gaan scheppen in Saudi-Arabië. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert dat de spelmaker zo'n lucratieve transfer niet uitsluit. Bij The Athletic meldt men dan weer dat hij de voorkeur geeft aan een verlengd verblijf bij City. Coach Pep Guardiola hoopt hem alvast te houden.

Real Madrid wil komende zomer flink uitpakken. Zoals bekend is Kylian Mbappé goed op weg om transfervrij bij de Spaanse grootmacht aan de slag te gaan. En ook Alphonso Davies lijkt op weg naar het Estadio Santiago Bernabeu. Volgens The Athletic werd zelfs al een persoonlijk akkoord gevonden met de Canadese vleugelback, die zijn laatste contractjaar ingaat bij Bayern München. Het is dus enkel nog zaak om op clubniveau tot een overeenkomst te komen.

Charles De Ketelaere is bezig aan een uitstekend seizoen op huurbasis bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Sterke man Luca Percassi wou daarover geen uitsluitsel geven, maar dropte wel een grote hint. "Dit is nog niet het moment om over transfers te praten. Maar het is wel duidelijk dat we zeer tevreden zijn over wat hij laat zien en dat we trots op hem zijn", klonk het bij DAZN.

De Bruyne blijft in de zomer bij City ...

Meest recent

Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

10
10
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

43
43
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

165
165
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

180
180
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

64
64
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

114
114
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

209
209
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

105
105
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

96
96
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

125
125
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

418
418
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

86
86
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

541
541
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

774
774
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

134
134
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

431
431
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

313
313
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

651
651
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

444
444
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

116
116
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

922
922
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

459
459
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

260
260
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

297
297
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

891
891

Meer sportnieuws