TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Jupiler Pro League

AA Gent dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van een absolute steunpilaar. Maandagavond liet Julien De Sart bij Extra Time immers verstaan dat hij een nieuw avontuur in het buitenland ambieert. De middenvelder voegde daar aan toe dat het daar op zijn 29ste ook tijd voor is. De Sart heeft momenteel nog een contract tot medio 2026 bij de Buffalo's.

RSC Anderlecht heeft opnieuw enkele beloftevolle jeugdproducten rondlopen. Mario Stroeykens bijvoorbeeld, is helemaal aan het doorbreken. De jongeling, die nog een contract heeft tot medio 2026, zal zo ongetwijfeld de nodige interesse lokken. Maar voorlopig wil Stroeykens niet van een vertrek weten. "Zo ver kijk ik nog niet vooruit. Mijn huidige doel is om een onbetwiste titularis te worden", klonk het bij SudPresse.

Buitenland

Uit financiële overwegingen zal Everton FC na het seizoen wellicht enkele spelers moeten verkopen. Daarvoor wordt onder meer Amadou Onana genoemd. FC Barcelona en Arsenal FC zouden volgens SPORT belangstelling tonen, maar vooral bij Manchester United staat Onana hoog op de verlanglijst. De Engelse grootmacht zou klaar zijn om een bod uit te brengen zodra de mercato opent. Everton zou naar verluidt hopen op een transfersom van zo'n 51 miljoen pond, een slordige 60 miljoen euro.

Kevin De Bruyne wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij Manchester City. De Rode Duivel zou immers miljoenen kunnen gaan scheppen in Saudi-Arabië. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert dat de spelmaker zo'n lucratieve transfer niet uitsluit. Bij The Athletic meldt men dan weer dat hij de voorkeur geeft aan een verlengd verblijf bij City. Coach Pep Guardiola hoopt hem alvast te houden.

Real Madrid wil komende zomer flink uitpakken. Zoals bekend is Kylian Mbappé goed op weg om transfervrij bij de Spaanse grootmacht aan de slag te gaan. En ook Alphonso Davies lijkt op weg naar het Estadio Santiago Bernabeu. Volgens The Athletic werd zelfs al een persoonlijk akkoord gevonden met de Canadese vleugelback, die zijn laatste contractjaar ingaat bij Bayern München. Het is dus enkel nog zaak om op clubniveau tot een overeenkomst te komen.

Charles De Ketelaere is bezig aan een uitstekend seizoen op huurbasis bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Sterke man Luca Percassi wou daarover geen uitsluitsel geven, maar dropte wel een grote hint. "Dit is nog niet het moment om over transfers te praten. Maar het is wel duidelijk dat we zeer tevreden zijn over wat hij laat zien en dat we trots op hem zijn", klonk het bij DAZN.

De Bruyne blijft in de zomer bij City ...

Meest recent

Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

20
20
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

10
10
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

30
30
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

18
18
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

15
15
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

124
124
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

65
65
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

145
145
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

117
117
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

118
118
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

228
228
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

297
297
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

118
118
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

382
382
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

298
298
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

43
43
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

150
150
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

252
252
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

447
447
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

282
282
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

280
280
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

428
428
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

514
514

Meer sportnieuws