TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

Jupiler Pro League

AA Gent dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van een absolute steunpilaar. Maandagavond liet Julien De Sart bij Extra Time immers verstaan dat hij een nieuw avontuur in het buitenland ambieert. De middenvelder voegde daar aan toe dat het daar op zijn 29ste ook tijd voor is. De Sart heeft momenteel nog een contract tot medio 2026 bij de Buffalo's.

RSC Anderlecht heeft opnieuw enkele beloftevolle jeugdproducten rondlopen. Mario Stroeykens bijvoorbeeld, is helemaal aan het doorbreken. De jongeling, die nog een contract heeft tot medio 2026, zal zo ongetwijfeld de nodige interesse lokken. Maar voorlopig wil Stroeykens niet van een vertrek weten. "Zo ver kijk ik nog niet vooruit. Mijn huidige doel is om een onbetwiste titularis te worden", klonk het bij SudPresse.

Buitenland

Uit financiële overwegingen zal Everton FC na het seizoen wellicht enkele spelers moeten verkopen. Daarvoor wordt onder meer Amadou Onana genoemd. FC Barcelona en Arsenal FC zouden volgens SPORT belangstelling tonen, maar vooral bij Manchester United staat Onana hoog op de verlanglijst. De Engelse grootmacht zou klaar zijn om een bod uit te brengen zodra de mercato opent. Everton zou naar verluidt hopen op een transfersom van zo'n 51 miljoen pond, een slordige 60 miljoen euro.

Kevin De Bruyne wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij Manchester City. De Rode Duivel zou immers miljoenen kunnen gaan scheppen in Saudi-Arabië. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert dat de spelmaker zo'n lucratieve transfer niet uitsluit. Bij The Athletic meldt men dan weer dat hij de voorkeur geeft aan een verlengd verblijf bij City. Coach Pep Guardiola hoopt hem alvast te houden.

Real Madrid wil komende zomer flink uitpakken. Zoals bekend is Kylian Mbappé goed op weg om transfervrij bij de Spaanse grootmacht aan de slag te gaan. En ook Alphonso Davies lijkt op weg naar het Estadio Santiago Bernabeu. Volgens The Athletic werd zelfs al een persoonlijk akkoord gevonden met de Canadese vleugelback, die zijn laatste contractjaar ingaat bij Bayern München. Het is dus enkel nog zaak om op clubniveau tot een overeenkomst te komen.

Charles De Ketelaere is bezig aan een uitstekend seizoen op huurbasis bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Sterke man Luca Percassi wou daarover geen uitsluitsel geven, maar dropte wel een grote hint. "Dit is nog niet het moment om over transfers te praten. Maar het is wel duidelijk dat we zeer tevreden zijn over wat hij laat zien en dat we trots op hem zijn", klonk het bij DAZN.

De Bruyne blijft in de zomer bij City ...

Meest recent

'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

4
4
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

122
122
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

83
83
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

68
68
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

285
285
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

44
44
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

131
131
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

452
452
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

42
42
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

91
91
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

156
156
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

216
216
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

166
166
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

96
96
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

180
180
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

140
140
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

76
76
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

90
90
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

275
275
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

402
402
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

206
206
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

104
104
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

48
48

Meer sportnieuws