TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

door
TRANSFERUURTJE: 'Duivelse deal van 60 miljoen, sterkhouder weg bij Gent'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Jupiler Pro League

AA Gent dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van een absolute steunpilaar. Maandagavond liet Julien De Sart bij Extra Time immers verstaan dat hij een nieuw avontuur in het buitenland ambieert. De middenvelder voegde daar aan toe dat het daar op zijn 29ste ook tijd voor is. De Sart heeft momenteel nog een contract tot medio 2026 bij de Buffalo's.

RSC Anderlecht heeft opnieuw enkele beloftevolle jeugdproducten rondlopen. Mario Stroeykens bijvoorbeeld, is helemaal aan het doorbreken. De jongeling, die nog een contract heeft tot medio 2026, zal zo ongetwijfeld de nodige interesse lokken. Maar voorlopig wil Stroeykens niet van een vertrek weten. "Zo ver kijk ik nog niet vooruit. Mijn huidige doel is om een onbetwiste titularis te worden", klonk het bij SudPresse.

Buitenland

Uit financiële overwegingen zal Everton FC na het seizoen wellicht enkele spelers moeten verkopen. Daarvoor wordt onder meer Amadou Onana genoemd. FC Barcelona en Arsenal FC zouden volgens SPORT belangstelling tonen, maar vooral bij Manchester United staat Onana hoog op de verlanglijst. De Engelse grootmacht zou klaar zijn om een bod uit te brengen zodra de mercato opent. Everton zou naar verluidt hopen op een transfersom van zo'n 51 miljoen pond, een slordige 60 miljoen euro.

Kevin De Bruyne wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij Manchester City. De Rode Duivel zou immers miljoenen kunnen gaan scheppen in Saudi-Arabië. Transferwatcher Sacha Tavolieri beweert dat de spelmaker zo'n lucratieve transfer niet uitsluit. Bij The Athletic meldt men dan weer dat hij de voorkeur geeft aan een verlengd verblijf bij City. Coach Pep Guardiola hoopt hem alvast te houden.

Real Madrid wil komende zomer flink uitpakken. Zoals bekend is Kylian Mbappé goed op weg om transfervrij bij de Spaanse grootmacht aan de slag te gaan. En ook Alphonso Davies lijkt op weg naar het Estadio Santiago Bernabeu. Volgens The Athletic werd zelfs al een persoonlijk akkoord gevonden met de Canadese vleugelback, die zijn laatste contractjaar ingaat bij Bayern München. Het is dus enkel nog zaak om op clubniveau tot een overeenkomst te komen.

Charles De Ketelaere is bezig aan een uitstekend seizoen op huurbasis bij Atalanta. Het heeft er dan ook alle schijn van dat de club uit Bergamo de aankoopoptie in de huurovereenkomst met AC Milan zal lichten. Sterke man Luca Percassi wou daarover geen uitsluitsel geven, maar dropte wel een grote hint. "Dit is nog niet het moment om over transfers te praten. Maar het is wel duidelijk dat we zeer tevreden zijn over wat hij laat zien en dat we trots op hem zijn", klonk het bij DAZN.

De Bruyne blijft in de zomer bij City ...

Meest recent

Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

32
32
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

40
40
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

19
19
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

46
46
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

177
177
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

94
94
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

40
40
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

320
320
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

225
225
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

544
544
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

77
77
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

139
139
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

407
407
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

335
335
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

180
180
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

193
193
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

140
140
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

109
109
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

503
503
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

96
96
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

354
354
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

147
147
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

916
916
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

469
469

Meer sportnieuws