Zus Vanheusden na horrorblessure: "We vreesden voor verlamming"

193 stemmen
Zus Vanheusden na horrorblessure:

Zinho Vanheusden kreeg afgelopen weekend opnieuw een mokerslag te verwerken. De centrale verdediger van Standard kwam in de partij tegen KAA Gent ten val en blesseerde zich aan de rug. Zus Lisa hield het hart vast. 

Het moest de 100ste officiële wedstrijd van Vanheusden (24) worden voor Standard, maar die eindigde in mineur. De verdediger kwam zwaar ten val en werd met immense pijn van het veld gedragen. "Hij had extreem veel pijn en was hard aan het wenen. De pijn straalde uit over heel zijn been en hij kon enkel zijn tenen nog bewegen, dus we hebben even schrik gehad voor een verlamming", aldus zus Lisa bij Het Belang van Limburg. 

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Hernia

Vanheusden hield geen breuk over aan het incident. Een hernia zou de oorzaak zijn van de pijn. "Die hernia was onder controle, maar door de slag moet er iets verschoven zijn waardoor hij nog amper kon bewegen van de pijn. De verpleegsters moesten zelfs zijn vuile voetbalkleren van zijn lijf knippen om hem om te kleden, hij kon helemaal niets meer."

Einde seizoen? 

Een MRI-scan moet later deze week meer duidelijkheid brengen. In het beste geval zou een infiltratie de pijn kunnen wegnemen, maar de kans bestaat dat Vanheusden opnieuw onder het mes moet. Als dat gebeurt, zit zijn seizoen erop.

"Hij verdient dit niet. Het is onvoorstelbaar hoeveel pech hij heeft. Ik ken niemand die mentaal sterker is dan Zinho, maar zelfs bij hem begint het emotioneel door te wegen", besloot zijn zus. 

🚀

Komt Vanheusden dit seizoen nog in actie?

Meest recent

'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

71
71
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor ..."

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

102
102
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

371
371
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

312
312
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

28
28
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

211
211
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

598
598
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

58
58
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

250
250
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

319
319
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

211
211
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

202
202
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

216
216
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

613
613
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

119
119
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

278
278
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

339
339
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

358
358
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

610
610
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

425
425
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

161
161
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

205
205
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

454
454
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

593
593
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

401
401

Meer sportnieuws