Zus Vanheusden na horrorblessure: "We vreesden voor verlamming"

193 stemmen
Zus Vanheusden na horrorblessure:

Zinho Vanheusden kreeg afgelopen weekend opnieuw een mokerslag te verwerken. De centrale verdediger van Standard kwam in de partij tegen KAA Gent ten val en blesseerde zich aan de rug. Zus Lisa hield het hart vast. 

Het moest de 100ste officiële wedstrijd van Vanheusden (24) worden voor Standard, maar die eindigde in mineur. De verdediger kwam zwaar ten val en werd met immense pijn van het veld gedragen. "Hij had extreem veel pijn en was hard aan het wenen. De pijn straalde uit over heel zijn been en hij kon enkel zijn tenen nog bewegen, dus we hebben even schrik gehad voor een verlamming", aldus zus Lisa bij Het Belang van Limburg. 

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Hernia

Vanheusden hield geen breuk over aan het incident. Een hernia zou de oorzaak zijn van de pijn. "Die hernia was onder controle, maar door de slag moet er iets verschoven zijn waardoor hij nog amper kon bewegen van de pijn. De verpleegsters moesten zelfs zijn vuile voetbalkleren van zijn lijf knippen om hem om te kleden, hij kon helemaal niets meer."

Einde seizoen? 

Een MRI-scan moet later deze week meer duidelijkheid brengen. In het beste geval zou een infiltratie de pijn kunnen wegnemen, maar de kans bestaat dat Vanheusden opnieuw onder het mes moet. Als dat gebeurt, zit zijn seizoen erop.

"Hij verdient dit niet. Het is onvoorstelbaar hoeveel pech hij heeft. Ik ken niemand die mentaal sterker is dan Zinho, maar zelfs bij hem begint het emotioneel door te wegen", besloot zijn zus. 

🚀

Komt Vanheusden dit seizoen nog in actie?

Meest recent

Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

11
11
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

358
358
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

68
68
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

330
330
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

157
157
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

306
306
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

128
128
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

97
97
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

315
315
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

427
427
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

82
82
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

287
287
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

526
526
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

66
66
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

213
213
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

106
106
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

349
349
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

559
559
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

436
436
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

186
186
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

93
93
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

432
432
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

104
104
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

226
226

Meer sportnieuws