'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

door
'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

Vincent Kompany had zich zijn grote terugkeer in de Premier League wellicht anders voorgesteld. Zijn Burnley lijkt immers af te stevenen op directe degradatie richting de Championship. Desondanks zou een vertrek van de coach niet aan de orde zijn.

Na zijn veelbesproken vertrek bij RSC Anderlecht, ging Kompany meteen in Engeland aan de slag. Zo kreeg hij een kans bij Burnley, dat net uit de Premier League was gedegradeerd. Dat leek een lastige uitdaging. Maar zijn eerste seizoen op Turf Moor werd een gigantische meevaller. 

Kompany, die ook een enorme invloed had op het transferbeleid, liet zijn ploeg erg aantrekkelijk voetballen. Daar werden ook de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo kroonde Burnley zich op overtuigende wijze tot kampioen, waardoor het na één jaartje alweer terug naar de Premier League steeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

Degradatie wenkt

De verwachtingen rond de Clarets waren dan ook hooggespannen bij de start van het nieuwe seizoen. Hier en daar werd Burnley zelfs getipt als mogelijke revelatie in de Engelse topcompetitie. Maar Kompany en zijn troepen slaagden er niet in om de verwachtingen in te lossen.

Na 26 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 13 op 78. De achterstand op de veilige 17de plaats bedraagt ondertussen al 11 punten. Hoewel het resterende programma niet het allerzwaarste oogt, zal dus een heus mirakel nodig zijn om het behoud te vrijwaren.

Ontslag niet aan de orde

Het heeft er dus alle schijn van dat Burnley na één jaartje alweer zakt naar de Championship. Maar volgens The Athletic blijft de clubleiding desondanks als één man achter Kompany staan. Er zouden momenteel geen enkele plannen op tafel liggen om de samenwerking te verbreken. De Belg tekende afgelopen zomer dan ook een contract tot medio 2028, er wordt ook op de langere termijn op hem gerekend.

Kompany coacht op termijn een Europese topclub ...

Meest recent

Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

53
53
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

48
48
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

93
93
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

350
350
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

76
76
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

108
108
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

331
331
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

32
32
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

240
240
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

140
140
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

26
26
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

158
158
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

291
291
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

35
35
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

45
45
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

501
501
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

315
315
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

114
114
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

109
109
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

143
143
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

543
543
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

53
53
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

336
336

Meer sportnieuws