'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

1641
'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

Vincent Kompany had zich zijn grote terugkeer in de Premier League wellicht anders voorgesteld. Zijn Burnley lijkt immers af te stevenen op directe degradatie richting de Championship. Desondanks zou een vertrek van de coach niet aan de orde zijn.

Na zijn veelbesproken vertrek bij RSC Anderlecht, ging Kompany meteen in Engeland aan de slag. Zo kreeg hij een kans bij Burnley, dat net uit de Premier League was gedegradeerd. Dat leek een lastige uitdaging. Maar zijn eerste seizoen op Turf Moor werd een gigantische meevaller. 

Kompany, die ook een enorme invloed had op het transferbeleid, liet zijn ploeg erg aantrekkelijk voetballen. Daar werden ook de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo kroonde Burnley zich op overtuigende wijze tot kampioen, waardoor het na één jaartje alweer terug naar de Premier League steeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Degradatie wenkt

De verwachtingen rond de Clarets waren dan ook hooggespannen bij de start van het nieuwe seizoen. Hier en daar werd Burnley zelfs getipt als mogelijke revelatie in de Engelse topcompetitie. Maar Kompany en zijn troepen slaagden er niet in om de verwachtingen in te lossen.

Na 26 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 13 op 78. De achterstand op de veilige 17de plaats bedraagt ondertussen al 11 punten. Hoewel het resterende programma niet het allerzwaarste oogt, zal dus een heus mirakel nodig zijn om het behoud te vrijwaren.

Ontslag niet aan de orde

Het heeft er dus alle schijn van dat Burnley na één jaartje alweer zakt naar de Championship. Maar volgens The Athletic blijft de clubleiding desondanks als één man achter Kompany staan. Er zouden momenteel geen enkele plannen op tafel liggen om de samenwerking te verbreken. De Belg tekende afgelopen zomer dan ook een contract tot medio 2028, er wordt ook op de langere termijn op hem gerekend.

Kompany coacht op termijn een Europese topclub ...

Meest recent

Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

19
19
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

19
19
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

18
18
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

28
28
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

10
10
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

21
21
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

95
95
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

23
23
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

203
203
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

91
91
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

194
194
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

225
225
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

106
106
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

261
261
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

146
146
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

87
87
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

232
232

Meer sportnieuws