'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

door
'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

Vincent Kompany had zich zijn grote terugkeer in de Premier League wellicht anders voorgesteld. Zijn Burnley lijkt immers af te stevenen op directe degradatie richting de Championship. Desondanks zou een vertrek van de coach niet aan de orde zijn.

Na zijn veelbesproken vertrek bij RSC Anderlecht, ging Kompany meteen in Engeland aan de slag. Zo kreeg hij een kans bij Burnley, dat net uit de Premier League was gedegradeerd. Dat leek een lastige uitdaging. Maar zijn eerste seizoen op Turf Moor werd een gigantische meevaller. 

Kompany, die ook een enorme invloed had op het transferbeleid, liet zijn ploeg erg aantrekkelijk voetballen. Daar werden ook de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo kroonde Burnley zich op overtuigende wijze tot kampioen, waardoor het na één jaartje alweer terug naar de Premier League steeg.

LEES OOK: Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Degradatie wenkt

De verwachtingen rond de Clarets waren dan ook hooggespannen bij de start van het nieuwe seizoen. Hier en daar werd Burnley zelfs getipt als mogelijke revelatie in de Engelse topcompetitie. Maar Kompany en zijn troepen slaagden er niet in om de verwachtingen in te lossen.

Na 26 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 13 op 78. De achterstand op de veilige 17de plaats bedraagt ondertussen al 11 punten. Hoewel het resterende programma niet het allerzwaarste oogt, zal dus een heus mirakel nodig zijn om het behoud te vrijwaren.

Ontslag niet aan de orde

Het heeft er dus alle schijn van dat Burnley na één jaartje alweer zakt naar de Championship. Maar volgens The Athletic blijft de clubleiding desondanks als één man achter Kompany staan. Er zouden momenteel geen enkele plannen op tafel liggen om de samenwerking te verbreken. De Belg tekende afgelopen zomer dan ook een contract tot medio 2028, er wordt ook op de langere termijn op hem gerekend.

Kompany coacht op termijn een Europese topclub ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

32
32
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

12
12
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

188
188
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

79
79
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

189
189
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

129
129
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

335
335
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

223
223
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

264
264
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

56
56
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

130
130
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

73
73
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

264
264
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

261
261
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

414
414
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

201
201
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

95
95
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

329
329
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

544
544

Meer sportnieuws