'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

door
'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

Vincent Kompany had zich zijn grote terugkeer in de Premier League wellicht anders voorgesteld. Zijn Burnley lijkt immers af te stevenen op directe degradatie richting de Championship. Desondanks zou een vertrek van de coach niet aan de orde zijn.

Na zijn veelbesproken vertrek bij RSC Anderlecht, ging Kompany meteen in Engeland aan de slag. Zo kreeg hij een kans bij Burnley, dat net uit de Premier League was gedegradeerd. Dat leek een lastige uitdaging. Maar zijn eerste seizoen op Turf Moor werd een gigantische meevaller. 

Kompany, die ook een enorme invloed had op het transferbeleid, liet zijn ploeg erg aantrekkelijk voetballen. Daar werden ook de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo kroonde Burnley zich op overtuigende wijze tot kampioen, waardoor het na één jaartje alweer terug naar de Premier League steeg.

LEES OOK: Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Degradatie wenkt

De verwachtingen rond de Clarets waren dan ook hooggespannen bij de start van het nieuwe seizoen. Hier en daar werd Burnley zelfs getipt als mogelijke revelatie in de Engelse topcompetitie. Maar Kompany en zijn troepen slaagden er niet in om de verwachtingen in te lossen.

Na 26 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 13 op 78. De achterstand op de veilige 17de plaats bedraagt ondertussen al 11 punten. Hoewel het resterende programma niet het allerzwaarste oogt, zal dus een heus mirakel nodig zijn om het behoud te vrijwaren.

Ontslag niet aan de orde

Het heeft er dus alle schijn van dat Burnley na één jaartje alweer zakt naar de Championship. Maar volgens The Athletic blijft de clubleiding desondanks als één man achter Kompany staan. Er zouden momenteel geen enkele plannen op tafel liggen om de samenwerking te verbreken. De Belg tekende afgelopen zomer dan ook een contract tot medio 2028, er wordt ook op de langere termijn op hem gerekend.

Kompany coacht op termijn een Europese topclub ...

Meest recent

Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

25
25
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

16
16
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

152
152
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

49
49
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

52
52
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

119
119
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

49
49
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

216
216
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

215
215
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

247
247
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

560
560
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

88
88
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

264
264
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

422
422
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

94
94
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

332
332
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

227
227
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

561
561
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

306
306
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

430
430
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

388
388
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

321
321
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

59
59
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

272
272
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

537
537

Meer sportnieuws