'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

door
'Bestuur Burnley velt verdict over ontslag Kompany'

Vincent Kompany had zich zijn grote terugkeer in de Premier League wellicht anders voorgesteld. Zijn Burnley lijkt immers af te stevenen op directe degradatie richting de Championship. Desondanks zou een vertrek van de coach niet aan de orde zijn.

Na zijn veelbesproken vertrek bij RSC Anderlecht, ging Kompany meteen in Engeland aan de slag. Zo kreeg hij een kans bij Burnley, dat net uit de Premier League was gedegradeerd. Dat leek een lastige uitdaging. Maar zijn eerste seizoen op Turf Moor werd een gigantische meevaller. 

Kompany, die ook een enorme invloed had op het transferbeleid, liet zijn ploeg erg aantrekkelijk voetballen. Daar werden ook de nodige resultaten aan gekoppeld. Zo kroonde Burnley zich op overtuigende wijze tot kampioen, waardoor het na één jaartje alweer terug naar de Premier League steeg.

LEES OOK: Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Degradatie wenkt

De verwachtingen rond de Clarets waren dan ook hooggespannen bij de start van het nieuwe seizoen. Hier en daar werd Burnley zelfs getipt als mogelijke revelatie in de Engelse topcompetitie. Maar Kompany en zijn troepen slaagden er niet in om de verwachtingen in te lossen.

Na 26 speeldagen staat Burnley immers voorlaatste in het klassement met 13 op 78. De achterstand op de veilige 17de plaats bedraagt ondertussen al 11 punten. Hoewel het resterende programma niet het allerzwaarste oogt, zal dus een heus mirakel nodig zijn om het behoud te vrijwaren.

Ontslag niet aan de orde

Het heeft er dus alle schijn van dat Burnley na één jaartje alweer zakt naar de Championship. Maar volgens The Athletic blijft de clubleiding desondanks als één man achter Kompany staan. Er zouden momenteel geen enkele plannen op tafel liggen om de samenwerking te verbreken. De Belg tekende afgelopen zomer dan ook een contract tot medio 2028, er wordt ook op de langere termijn op hem gerekend.

Kompany coacht op termijn een Europese topclub ...

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

55
55
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

78
78
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

45
45
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

128
128
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

49
49
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

81
81
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

91
91
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

210
210
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

70
70
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

48
48
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

53
53
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

64
64
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

502
502
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

137
137
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

121
121
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

389
389
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

533
533
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

602
602
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

332
332
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

304
304
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

324
324

Meer sportnieuws