Vanhaezebrouck gaat stap te ver: "Hij vernedert zijn speler"

378
Vanhaezebrouck gaat stap te ver:

AA Gent speelde afgelopen zondag een sterke wedstrijd tegen Antwerp FC, maar bleef finaal achter met slechts een puntje. De Buffalo's lieten dan ook heel wat kansen op de overwinning liggen. En dat lag coach Hein Vanhaezebrouck duidelijk zwaar op de maag.

Na de Europese uitschakeling van afgelopen woensdag, wou Gent op eigen veld één en ander rechtzetten. Dat was er in de eerste helft ook aan te merken. De Buffalo's kwamen gretig voor de dag en wisten ook al snel een voorsprong te nemen. Maar Antwerp kwam vervolgens langszij via een overbodige strafschopfout van Ismael Kandouss.

Na de Antwerpse gelijkmaker kon Gent echter terug op voorsprong komen via Pieter Gerkens. En vervolgens hadden de Buffalo's meer dan voldoende kansen om die voorsprong verder uit te bouwen. Maar de Oost-Vlamingen faalden in de afwerking en boden Antwerp zo de kans om weer langszij te komen.

LEES OOK: Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Depoitre krijgt volle laag

En zelfs na de 2-2 van George Ilenikhena kreeg Gent nog de nodige mogelijkheden om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Vooral Laurent Depoitre was er in de slotminuten nog dichtbij. De ervaren spits kwam echter iets te laat en zo belandde de bal in het zijnet.

Die actie deed Vanhaezebrouck steigeren. "Die zit er bij een andere ploeg áltijd in. Ik was na de match met Vincent Janssen aan het babbelen en die was aan het lachen. Die zei: 'ja, bij mij was het altijd binnen'", aldus de trainer in een eerste reactie. Later op de persbabbel verwees hij dan weer naar Antwerp-icoon Patrick Goots, die volgens hem ook altijd had gescoord.

Pijnlijke uitspraken

De uithaal van Vanhaezebrouck werd maandag ook besproken bij Extra Time. En analist Franky Van der Elst vond dat de coach te ver ging met zijn uitspraken. "Ik moet eerlijk zeggen: ik vind het erover van Hein. Ik heb hem heel graag, maar hier kwetst hij Depoitre. Echt kwetsen. Dat doe je niet. Die dingen over Goots en Janssen moet je er niet bijhalen. Ik vind dat voor Depoitre zo pijnlijk", aldus Van der Elst. "Hij er inderdaad een opmerking over kunnen maken, maar de rest is vernederend. Ik denk niet dat een speler daar ooit al beter is van geworden", vulde Peter Vandenbempt aan.

Vanhaezebrouck ging te ver met deze uithaal ...

Meest recent

"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

69
69
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

18
18
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

77
77
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

79
79
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

445
445
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

177
177
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

160
160
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

117
117
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

145
145
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

85
85
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

260
260
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

570
570
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

55
55
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

211
211
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

133
133
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

123
123
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

187
187
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

128
128
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

48
48
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

254
254
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

473
473
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

88
88
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

259
259
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

963
963
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

321
321

Meer sportnieuws