Burgess richt vizier op één Bruggeling: "Kijk er naar uit"

753 stemmen
Burgess richt vizier op één Bruggeling:

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgedeeld. Titelverdediger Antwerp FC moet donderdag op eigen veld zien te winnen van KV Oostende na het 1-1-gelijkspel in de heenmatch. Maar eerst volgt nog de clash tussen Union SG en Club Brugge.

In de competitie zijn de waardeverhoudingen tussen de Brusselaars en de Bruggelingen duidelijk. Zo staat Union aan de leiding te pronken met een voorsprong van liefst 20 punten op nummer drie Club Brugge. Maar in de beker is nog alles mogelijk.

Tijdens de heenmatch speelde Blauw-Zwart immers één van zijn betere duels in 2024. Het liep voor eigen volk ook uit tot 2-0, maar slikte in de absolute slotfase nog een dure tegentreffer: 2-1-eindstand. Club trekt zo met een minieme voorsprong naar het Dudenpark.

LEES OOK: Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Schurk Burgess

Het belooft dan ook een spannende return te worden, zeker gezien de grote druk in het blauw-zwarte kamp. In ieder geval worden net zoals in de heenmatch weer heel wat pittige duels verwacht. En dat is uiteraard een kolfje naar de hand van Christian Burgess.

De 32-jarige Engelsman is al jarenlang de vaste steunpilaar in de Union-defensie. En hij vormt doorgaans ook een kwelling voor de tegenstander. Zo deinst Burgess er niet voor terug om te provoceren om zijn opponenten uit hun concentratie te krijgen, iets wat hij ook in de heenmatch meermaals deed.

Duels met Thiago

Woensdag wordt de Engelsman dan ook opnieuw 'op zijn best' verwacht. Zelf heeft Burgess alvast zijn zinnen gezet op de duels met Igor Thiago. "Ik kijk ernaar uit om Thiago terug te zien en hem hallo te zeggen", grijnsde hij tegenover Het Nieuwsblad. "Het is een goeie gast. Vorige keer hadden we wat discussies op het veld. Het was een mooi gevecht tussen ons. Ook dit keer zal de wedstrijd er intens aan toegaan. Zo gaat het altijd tussen twee van de beste clubs van het land."

Burgess liet het alvast niet na om de beer nog wat te poken:

Zou Burgess een basisspeler zijn indien hij voor Club speelde?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

48
48
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

81
81
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

16
16
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

351
351
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

213
213
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

378
378
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

461
461
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

121
121
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

665
665
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

257
257
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

511
511
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

239
239
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

294
294
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

147
147
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

475
475
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

449
449
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

90
90
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

64
64
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

843
843
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

363
363
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

567
567
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

183
183
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

162
162
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

860
860

Meer sportnieuws