Burgess richt vizier op één Bruggeling: "Kijk er naar uit"

753
Burgess richt vizier op één Bruggeling:

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgedeeld. Titelverdediger Antwerp FC moet donderdag op eigen veld zien te winnen van KV Oostende na het 1-1-gelijkspel in de heenmatch. Maar eerst volgt nog de clash tussen Union SG en Club Brugge.

In de competitie zijn de waardeverhoudingen tussen de Brusselaars en de Bruggelingen duidelijk. Zo staat Union aan de leiding te pronken met een voorsprong van liefst 20 punten op nummer drie Club Brugge. Maar in de beker is nog alles mogelijk.

Tijdens de heenmatch speelde Blauw-Zwart immers één van zijn betere duels in 2024. Het liep voor eigen volk ook uit tot 2-0, maar slikte in de absolute slotfase nog een dure tegentreffer: 2-1-eindstand. Club trekt zo met een minieme voorsprong naar het Dudenpark.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Schurk Burgess

Het belooft dan ook een spannende return te worden, zeker gezien de grote druk in het blauw-zwarte kamp. In ieder geval worden net zoals in de heenmatch weer heel wat pittige duels verwacht. En dat is uiteraard een kolfje naar de hand van Christian Burgess.

De 32-jarige Engelsman is al jarenlang de vaste steunpilaar in de Union-defensie. En hij vormt doorgaans ook een kwelling voor de tegenstander. Zo deinst Burgess er niet voor terug om te provoceren om zijn opponenten uit hun concentratie te krijgen, iets wat hij ook in de heenmatch meermaals deed.

Duels met Thiago

Woensdag wordt de Engelsman dan ook opnieuw 'op zijn best' verwacht. Zelf heeft Burgess alvast zijn zinnen gezet op de duels met Igor Thiago. "Ik kijk ernaar uit om Thiago terug te zien en hem hallo te zeggen", grijnsde hij tegenover Het Nieuwsblad. "Het is een goeie gast. Vorige keer hadden we wat discussies op het veld. Het was een mooi gevecht tussen ons. Ook dit keer zal de wedstrijd er intens aan toegaan. Zo gaat het altijd tussen twee van de beste clubs van het land."

Burgess liet het alvast niet na om de beer nog wat te poken:

Zou Burgess een basisspeler zijn indien hij voor Club speelde?

Meest recent

Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

3
3
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

12
12
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

56
56
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

134
134
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

21
21
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

167
167
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

165
165
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

93
93
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

140
140
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

19
19
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

64
64
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

37
37
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

105
105
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

87
87
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

470
470
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

107
107
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

70
70
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

318
318

Meer sportnieuws