Burgess richt vizier op één Bruggeling: "Kijk er naar uit"

door
Burgess richt vizier op één Bruggeling:

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgedeeld. Titelverdediger Antwerp FC moet donderdag op eigen veld zien te winnen van KV Oostende na het 1-1-gelijkspel in de heenmatch. Maar eerst volgt nog de clash tussen Union SG en Club Brugge.

In de competitie zijn de waardeverhoudingen tussen de Brusselaars en de Bruggelingen duidelijk. Zo staat Union aan de leiding te pronken met een voorsprong van liefst 20 punten op nummer drie Club Brugge. Maar in de beker is nog alles mogelijk.

Tijdens de heenmatch speelde Blauw-Zwart immers één van zijn betere duels in 2024. Het liep voor eigen volk ook uit tot 2-0, maar slikte in de absolute slotfase nog een dure tegentreffer: 2-1-eindstand. Club trekt zo met een minieme voorsprong naar het Dudenpark.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Schurk Burgess

Het belooft dan ook een spannende return te worden, zeker gezien de grote druk in het blauw-zwarte kamp. In ieder geval worden net zoals in de heenmatch weer heel wat pittige duels verwacht. En dat is uiteraard een kolfje naar de hand van Christian Burgess.

De 32-jarige Engelsman is al jarenlang de vaste steunpilaar in de Union-defensie. En hij vormt doorgaans ook een kwelling voor de tegenstander. Zo deinst Burgess er niet voor terug om te provoceren om zijn opponenten uit hun concentratie te krijgen, iets wat hij ook in de heenmatch meermaals deed.

Duels met Thiago

Woensdag wordt de Engelsman dan ook opnieuw 'op zijn best' verwacht. Zelf heeft Burgess alvast zijn zinnen gezet op de duels met Igor Thiago. "Ik kijk ernaar uit om Thiago terug te zien en hem hallo te zeggen", grijnsde hij tegenover Het Nieuwsblad. "Het is een goeie gast. Vorige keer hadden we wat discussies op het veld. Het was een mooi gevecht tussen ons. Ook dit keer zal de wedstrijd er intens aan toegaan. Zo gaat het altijd tussen twee van de beste clubs van het land."

Burgess liet het alvast niet na om de beer nog wat te poken:

Zou Burgess een basisspeler zijn indien hij voor Club speelde?

Meest recent

Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

25
25
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

27
27
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

16
16
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

31
31
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

28
28
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

185
185
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

88
88
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

203
203
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

179
179
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

215
215
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

483
483
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

267
267
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

129
129
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

451
451
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

127
127
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

92
92
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

185
185
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

442
442
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

88
88
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

96
96
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

24
24
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

81
81
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

107
107
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

174
174
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149

Meer sportnieuws