Burgess richt vizier op één Bruggeling: "Kijk er naar uit"

753 stemmen
Burgess richt vizier op één Bruggeling:

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgedeeld. Titelverdediger Antwerp FC moet donderdag op eigen veld zien te winnen van KV Oostende na het 1-1-gelijkspel in de heenmatch. Maar eerst volgt nog de clash tussen Union SG en Club Brugge.

In de competitie zijn de waardeverhoudingen tussen de Brusselaars en de Bruggelingen duidelijk. Zo staat Union aan de leiding te pronken met een voorsprong van liefst 20 punten op nummer drie Club Brugge. Maar in de beker is nog alles mogelijk.

Tijdens de heenmatch speelde Blauw-Zwart immers één van zijn betere duels in 2024. Het liep voor eigen volk ook uit tot 2-0, maar slikte in de absolute slotfase nog een dure tegentreffer: 2-1-eindstand. Club trekt zo met een minieme voorsprong naar het Dudenpark.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Schurk Burgess

Het belooft dan ook een spannende return te worden, zeker gezien de grote druk in het blauw-zwarte kamp. In ieder geval worden net zoals in de heenmatch weer heel wat pittige duels verwacht. En dat is uiteraard een kolfje naar de hand van Christian Burgess.

De 32-jarige Engelsman is al jarenlang de vaste steunpilaar in de Union-defensie. En hij vormt doorgaans ook een kwelling voor de tegenstander. Zo deinst Burgess er niet voor terug om te provoceren om zijn opponenten uit hun concentratie te krijgen, iets wat hij ook in de heenmatch meermaals deed.

Duels met Thiago

Woensdag wordt de Engelsman dan ook opnieuw 'op zijn best' verwacht. Zelf heeft Burgess alvast zijn zinnen gezet op de duels met Igor Thiago. "Ik kijk ernaar uit om Thiago terug te zien en hem hallo te zeggen", grijnsde hij tegenover Het Nieuwsblad. "Het is een goeie gast. Vorige keer hadden we wat discussies op het veld. Het was een mooi gevecht tussen ons. Ook dit keer zal de wedstrijd er intens aan toegaan. Zo gaat het altijd tussen twee van de beste clubs van het land."

Burgess liet het alvast niet na om de beer nog wat te poken:

Zou Burgess een basisspeler zijn indien hij voor Club speelde?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

59
59
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

1
1
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

82
82
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

85
85
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

200
200
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

194
194
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

237
237
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

121
121
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

137
137
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

64
64
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

318
318
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

382
382
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

30
30
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

83
83
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

191
191
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

76
76
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

124
124
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

92
92
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

577
577
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

272
272
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

382
382
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

218
218
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

272
272
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

73
73
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

303
303
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

186
186

Meer sportnieuws