Burgess richt vizier op één Bruggeling: "Kijk er naar uit"

753 stemmen
Burgess richt vizier op één Bruggeling:

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgedeeld. Titelverdediger Antwerp FC moet donderdag op eigen veld zien te winnen van KV Oostende na het 1-1-gelijkspel in de heenmatch. Maar eerst volgt nog de clash tussen Union SG en Club Brugge.

In de competitie zijn de waardeverhoudingen tussen de Brusselaars en de Bruggelingen duidelijk. Zo staat Union aan de leiding te pronken met een voorsprong van liefst 20 punten op nummer drie Club Brugge. Maar in de beker is nog alles mogelijk.

Tijdens de heenmatch speelde Blauw-Zwart immers één van zijn betere duels in 2024. Het liep voor eigen volk ook uit tot 2-0, maar slikte in de absolute slotfase nog een dure tegentreffer: 2-1-eindstand. Club trekt zo met een minieme voorsprong naar het Dudenpark.

LEES OOK: Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Schurk Burgess

Het belooft dan ook een spannende return te worden, zeker gezien de grote druk in het blauw-zwarte kamp. In ieder geval worden net zoals in de heenmatch weer heel wat pittige duels verwacht. En dat is uiteraard een kolfje naar de hand van Christian Burgess.

De 32-jarige Engelsman is al jarenlang de vaste steunpilaar in de Union-defensie. En hij vormt doorgaans ook een kwelling voor de tegenstander. Zo deinst Burgess er niet voor terug om te provoceren om zijn opponenten uit hun concentratie te krijgen, iets wat hij ook in de heenmatch meermaals deed.

Duels met Thiago

Woensdag wordt de Engelsman dan ook opnieuw 'op zijn best' verwacht. Zelf heeft Burgess alvast zijn zinnen gezet op de duels met Igor Thiago. "Ik kijk ernaar uit om Thiago terug te zien en hem hallo te zeggen", grijnsde hij tegenover Het Nieuwsblad. "Het is een goeie gast. Vorige keer hadden we wat discussies op het veld. Het was een mooi gevecht tussen ons. Ook dit keer zal de wedstrijd er intens aan toegaan. Zo gaat het altijd tussen twee van de beste clubs van het land."

Burgess liet het alvast niet na om de beer nog wat te poken:

Zou Burgess een basisspeler zijn indien hij voor Club speelde?

Meest recent

'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

229
229
'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

349
349
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

200
200
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

125
125
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

171
171
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

93
93
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

128
128
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

528
528
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

112
112
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

441
441
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

267
267
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

309
309
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

651
651
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

158
158
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

387
387
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

299
299
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

277
277
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

260
260
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

115
115
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

431
431
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

642
642
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1288
1288
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

401
401
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

404
404
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

251
251

Meer sportnieuws