'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

door
'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

RSC Anderlecht maakte afgelopen zondag een statement met een overtuigende zege op het veld van rivaal Club Brugge. In dat succes was een cruciale rol weggelegd voor Luis Vazquez. Maar voorlopig hoeft de Argentijn niet te rekenen op de rol van eerste spits.

Even werd de schijn afgelopen zomer nog hoog gehouden, maar uiteindelijk bleek dat Anderlecht de samenwerking met Islam Slimani dan toch niet zou voortzetten. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor volgde hij logischerwijs verschillende pistes.

Al snel werd echter duidelijk dat twee namen de voorkeur uitdroegen van Fredberg. Uiteraard zijn landgenoot Kasper Dolberg, die in de voorbije seizoenen wat op een zijspoor was beland. En zo werd het gevallen van toptalent van Ajax voor een slordige 5 miljoen euro overgenomen van het Franse OGC Nice.

LEES OOK: Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Duidelijke hiërarchie

Ondertussen werkte Fredberg echter ook aan een ander spitsendossier. Bij de start van de mercato werd de naam van Vazquez immers al nadrukkelijk naar voren geschoven. Gezien de complexheid van zijn dossier, leek deze transfer eventjes van de baan. Maar uiteindelijk werd hij toch overgenomen van Boca Juniors.

Het stond echter meteen vast dat Dolberg de eerste keuze zou zijn en Vazquez vrede zou moeten nemen met een invallersrol. Dat leek een logische gang van zaken. De Deen begon voortvarend aan het seizoen, terwijl de Argentijn niet meteen zijn draai vond. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Riemer twijfelt niet

Vazquez toont zich immers steeds belangrijker als joker. Hij is zelfs één van de meest beslissende invallers in Europa. Desondanks hoeft hij zich volgens La Dernière Heure geen illusies te maken. Het Waalse medium onderstreept dat coach Brian Riemer blijft vasthouden aan de huidig hiërarchie: Dolberg als nummer één, Vazquez als alternatief. Die laatste vindt dat voorlopig ook geen probleem. Zo schikt Vazquez zich voorlopig goed in zijn rol en blijft hij progressie maken, tot hij helemaal klaar is om zelf de nummer één te worden.

Vazquez wordt op termijn de eerste spits bij Anderlecht ...

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

38
38
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

189
189
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

123
123
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

341
341
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

96
96
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

473
473
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

279
279
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

793
793
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

851
851
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

301
301
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

635
635
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

371
371
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

259
259
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

409
409

Meer sportnieuws