'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

door
'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

RSC Anderlecht maakte afgelopen zondag een statement met een overtuigende zege op het veld van rivaal Club Brugge. In dat succes was een cruciale rol weggelegd voor Luis Vazquez. Maar voorlopig hoeft de Argentijn niet te rekenen op de rol van eerste spits.

Even werd de schijn afgelopen zomer nog hoog gehouden, maar uiteindelijk bleek dat Anderlecht de samenwerking met Islam Slimani dan toch niet zou voortzetten. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor volgde hij logischerwijs verschillende pistes.

Al snel werd echter duidelijk dat twee namen de voorkeur uitdroegen van Fredberg. Uiteraard zijn landgenoot Kasper Dolberg, die in de voorbije seizoenen wat op een zijspoor was beland. En zo werd het gevallen van toptalent van Ajax voor een slordige 5 miljoen euro overgenomen van het Franse OGC Nice.

LEES OOK: Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Duidelijke hiërarchie

Ondertussen werkte Fredberg echter ook aan een ander spitsendossier. Bij de start van de mercato werd de naam van Vazquez immers al nadrukkelijk naar voren geschoven. Gezien de complexheid van zijn dossier, leek deze transfer eventjes van de baan. Maar uiteindelijk werd hij toch overgenomen van Boca Juniors.

Het stond echter meteen vast dat Dolberg de eerste keuze zou zijn en Vazquez vrede zou moeten nemen met een invallersrol. Dat leek een logische gang van zaken. De Deen begon voortvarend aan het seizoen, terwijl de Argentijn niet meteen zijn draai vond. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Riemer twijfelt niet

Vazquez toont zich immers steeds belangrijker als joker. Hij is zelfs één van de meest beslissende invallers in Europa. Desondanks hoeft hij zich volgens La Dernière Heure geen illusies te maken. Het Waalse medium onderstreept dat coach Brian Riemer blijft vasthouden aan de huidig hiërarchie: Dolberg als nummer één, Vazquez als alternatief. Die laatste vindt dat voorlopig ook geen probleem. Zo schikt Vazquez zich voorlopig goed in zijn rol en blijft hij progressie maken, tot hij helemaal klaar is om zelf de nummer één te worden.

Vazquez wordt op termijn de eerste spits bij Anderlecht ...

Meest recent

Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

1
1
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

31
31
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

31
31
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

218
218
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

37
37
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

238
238
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

142
142
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

268
268
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

361
361
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

235
235
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

202
202
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

283
283
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

361
361
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

335
335
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

304
304
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

456
456
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

620
620
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

246
246
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

72
72
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

345
345
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

168
168
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

98
98
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112

Meer sportnieuws