'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

744
'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

RSC Anderlecht maakte afgelopen zondag een statement met een overtuigende zege op het veld van rivaal Club Brugge. In dat succes was een cruciale rol weggelegd voor Luis Vazquez. Maar voorlopig hoeft de Argentijn niet te rekenen op de rol van eerste spits.

Even werd de schijn afgelopen zomer nog hoog gehouden, maar uiteindelijk bleek dat Anderlecht de samenwerking met Islam Slimani dan toch niet zou voortzetten. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor volgde hij logischerwijs verschillende pistes.

Al snel werd echter duidelijk dat twee namen de voorkeur uitdroegen van Fredberg. Uiteraard zijn landgenoot Kasper Dolberg, die in de voorbije seizoenen wat op een zijspoor was beland. En zo werd het gevallen van toptalent van Ajax voor een slordige 5 miljoen euro overgenomen van het Franse OGC Nice.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Duidelijke hiërarchie

Ondertussen werkte Fredberg echter ook aan een ander spitsendossier. Bij de start van de mercato werd de naam van Vazquez immers al nadrukkelijk naar voren geschoven. Gezien de complexheid van zijn dossier, leek deze transfer eventjes van de baan. Maar uiteindelijk werd hij toch overgenomen van Boca Juniors.

Het stond echter meteen vast dat Dolberg de eerste keuze zou zijn en Vazquez vrede zou moeten nemen met een invallersrol. Dat leek een logische gang van zaken. De Deen begon voortvarend aan het seizoen, terwijl de Argentijn niet meteen zijn draai vond. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Riemer twijfelt niet

Vazquez toont zich immers steeds belangrijker als joker. Hij is zelfs één van de meest beslissende invallers in Europa. Desondanks hoeft hij zich volgens La Dernière Heure geen illusies te maken. Het Waalse medium onderstreept dat coach Brian Riemer blijft vasthouden aan de huidig hiërarchie: Dolberg als nummer één, Vazquez als alternatief. Die laatste vindt dat voorlopig ook geen probleem. Zo schikt Vazquez zich voorlopig goed in zijn rol en blijft hij progressie maken, tot hij helemaal klaar is om zelf de nummer één te worden.

Vazquez wordt op termijn de eerste spits bij Anderlecht ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

101
101
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

241
241
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

161
161
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

183
183
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

242
242
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

93
93
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

128
128
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

272
272
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

215
215
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

87
87
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws