'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

door
'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

RSC Anderlecht maakte afgelopen zondag een statement met een overtuigende zege op het veld van rivaal Club Brugge. In dat succes was een cruciale rol weggelegd voor Luis Vazquez. Maar voorlopig hoeft de Argentijn niet te rekenen op de rol van eerste spits.

Even werd de schijn afgelopen zomer nog hoog gehouden, maar uiteindelijk bleek dat Anderlecht de samenwerking met Islam Slimani dan toch niet zou voortzetten. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor volgde hij logischerwijs verschillende pistes.

Al snel werd echter duidelijk dat twee namen de voorkeur uitdroegen van Fredberg. Uiteraard zijn landgenoot Kasper Dolberg, die in de voorbije seizoenen wat op een zijspoor was beland. En zo werd het gevallen van toptalent van Ajax voor een slordige 5 miljoen euro overgenomen van het Franse OGC Nice.

LEES OOK: Raman zag fenomeen bij Anderlecht: “Eén van de besten"

Duidelijke hiërarchie

Ondertussen werkte Fredberg echter ook aan een ander spitsendossier. Bij de start van de mercato werd de naam van Vazquez immers al nadrukkelijk naar voren geschoven. Gezien de complexheid van zijn dossier, leek deze transfer eventjes van de baan. Maar uiteindelijk werd hij toch overgenomen van Boca Juniors.

Het stond echter meteen vast dat Dolberg de eerste keuze zou zijn en Vazquez vrede zou moeten nemen met een invallersrol. Dat leek een logische gang van zaken. De Deen begon voortvarend aan het seizoen, terwijl de Argentijn niet meteen zijn draai vond. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Riemer twijfelt niet

Vazquez toont zich immers steeds belangrijker als joker. Hij is zelfs één van de meest beslissende invallers in Europa. Desondanks hoeft hij zich volgens La Dernière Heure geen illusies te maken. Het Waalse medium onderstreept dat coach Brian Riemer blijft vasthouden aan de huidig hiërarchie: Dolberg als nummer één, Vazquez als alternatief. Die laatste vindt dat voorlopig ook geen probleem. Zo schikt Vazquez zich voorlopig goed in zijn rol en blijft hij progressie maken, tot hij helemaal klaar is om zelf de nummer één te worden.

Vazquez wordt op termijn de eerste spits bij Anderlecht ...

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

229
229
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

16
16
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

479
479
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

40
40
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

113
113
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

59
59
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

153
153
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

54
54
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

188
188
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

246
246
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

282
282
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

308
308
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

300
300
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

446
446
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

424
424
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws