'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

744 stemmen
'Riemer klaar en duidelijk over spitsenkeuze Anderlecht'

RSC Anderlecht maakte afgelopen zondag een statement met een overtuigende zege op het veld van rivaal Club Brugge. In dat succes was een cruciale rol weggelegd voor Luis Vazquez. Maar voorlopig hoeft de Argentijn niet te rekenen op de rol van eerste spits.

Even werd de schijn afgelopen zomer nog hoog gehouden, maar uiteindelijk bleek dat Anderlecht de samenwerking met Islam Slimani dan toch niet zou voortzetten. En dus moest sportieve baas Jesper Fredberg op zoek naar een nieuw speerpunt voor de aanvalslinie. Daarvoor volgde hij logischerwijs verschillende pistes.

Al snel werd echter duidelijk dat twee namen de voorkeur uitdroegen van Fredberg. Uiteraard zijn landgenoot Kasper Dolberg, die in de voorbije seizoenen wat op een zijspoor was beland. En zo werd het gevallen van toptalent van Ajax voor een slordige 5 miljoen euro overgenomen van het Franse OGC Nice.

LEES OOK: Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Duidelijke hiërarchie

Ondertussen werkte Fredberg echter ook aan een ander spitsendossier. Bij de start van de mercato werd de naam van Vazquez immers al nadrukkelijk naar voren geschoven. Gezien de complexheid van zijn dossier, leek deze transfer eventjes van de baan. Maar uiteindelijk werd hij toch overgenomen van Boca Juniors.

Het stond echter meteen vast dat Dolberg de eerste keuze zou zijn en Vazquez vrede zou moeten nemen met een invallersrol. Dat leek een logische gang van zaken. De Deen begon voortvarend aan het seizoen, terwijl de Argentijn niet meteen zijn draai vond. Maar daar kwam inmiddels verandering in.

Riemer twijfelt niet

Vazquez toont zich immers steeds belangrijker als joker. Hij is zelfs één van de meest beslissende invallers in Europa. Desondanks hoeft hij zich volgens La Dernière Heure geen illusies te maken. Het Waalse medium onderstreept dat coach Brian Riemer blijft vasthouden aan de huidig hiërarchie: Dolberg als nummer één, Vazquez als alternatief. Die laatste vindt dat voorlopig ook geen probleem. Zo schikt Vazquez zich voorlopig goed in zijn rol en blijft hij progressie maken, tot hij helemaal klaar is om zelf de nummer één te worden.

Vazquez wordt op termijn de eerste spits bij Anderlecht ...

Meest recent

Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

13
13
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

20
20
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

17
17
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

568
568
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

90
90
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

53
53
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

41
41
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

23
23
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

185
185
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

82
82
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

54
54
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

175
175
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

277
277
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

84
84
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

158
158
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

38
38
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

251
251
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

73
73
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

40
40
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

601
601
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

601
601
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

71
71
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

285
285
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

157
157

Meer sportnieuws