'Hoogspanning bij Club: bestuur beslist over ontslag Deila'

door
'Hoogspanning bij Club: bestuur beslist over ontslag Deila'

Woensdagavond strijden Union SG en Club Brugge voor het eerste ticket richting de bekerfinale. Die terugwedstrijd wordt vooral bij Blauw-Zwart van cruciaal belang. Met name dan voor de toekomst van hoofdcoach Ronny Deila.

Uiteraard willen ook de Unionisten dolgraag de bekerfinale bereiken, maar de druk in het Brusselse kamp is veel minder groot. De Geel-Blauwen staan dan ook royaal aan de leiding in de competitie en legden al een gesmaakt Europees parcours af. Dat laatste kan ook gezegd worden van Club. Maar in de Jupiler Pro League bedraagt de achterstand op de leider alweer 20 (!) punten.

Dat had het bestuur helemaal anders verwacht toen Deila eind vorig seizoen werd weggeplukt bij Standard. Na een tegenvallend seizoen met daarin drie verschillende trainers, moest de Noor opnieuw voor de nodige stabiliteit bij Blauw-Zwart gaan zorgen. En vooral de ploeg weer doen aankopen met de successen van de voorbije jaren. Dat blijkt vooralsnog niet het geval. 

LEES OOK: DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

Interne fricties

De tegenvallende resultaten in de competitie zorgden weinig verrassend al voor de nodige spanningen. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de relatie tussen de trainer en het bestuur al tijdens het najaar onder druk kwam te staan. De keuzes van Deila zouden bij de clubleiding niet allemaal gesmaakt worden, terwijl de trainer zijn bedenkingen heeft bij de bemoeienissen van bovenaf. 

De samenwerking werd evenwel gewoon voortgezet, zeker gezien de opflakkering van vlak voor en na nieuwjaar. Maar inmiddels zijn de resultaten opnieuw wisselvallig, lijkt de titel gaan vliegen en is ook het krediet van Deila bij de achterban stilaan opgebruikt. Vanuit de spelersgroep zou hij evenwel nog voldoende steun genieten, al is daar tijdens bepaalde matchen weinig van te merken.

Cruciale Croky Cup

Het is dus duidelijk dat Deila zich op glad ijs bevindt. Een ontslag is momenteel niet aan de orde. Al kan dat snel veranderen indien het woensdag fout loopt in de bekerclash. "Dan is niet de vraag of er een einde komt aan het moeilijke huwelijk tussen Club Brugge en Deila, maar veeleer wanneer dat zal gebeuren", besluit HLN. Ook Het Nieuwsblad weet dat na woensdag zal moeten blijken wat er met de positie van Deila zal gebeuren.

Club moet na het seizoen een nieuwe trainer aanstellen ...

Meest recent

Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

75
75
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

140
140
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

91
91
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

67
67
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

165
165
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

81
81
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

352
352
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

150
150
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

126
126
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

28
28
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

146
146
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

322
322
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

84
84
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

324
324
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

62
62
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

786
786
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

470
470
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

74
74
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

572
572
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

266
266
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

458
458
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

740
740
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

619
619
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

232
232
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

98
98

Meer sportnieuws