'Hoogspanning bij Club: bestuur beslist over ontslag Deila'

door
'Hoogspanning bij Club: bestuur beslist over ontslag Deila'

Woensdagavond strijden Union SG en Club Brugge voor het eerste ticket richting de bekerfinale. Die terugwedstrijd wordt vooral bij Blauw-Zwart van cruciaal belang. Met name dan voor de toekomst van hoofdcoach Ronny Deila.

Uiteraard willen ook de Unionisten dolgraag de bekerfinale bereiken, maar de druk in het Brusselse kamp is veel minder groot. De Geel-Blauwen staan dan ook royaal aan de leiding in de competitie en legden al een gesmaakt Europees parcours af. Dat laatste kan ook gezegd worden van Club. Maar in de Jupiler Pro League bedraagt de achterstand op de leider alweer 20 (!) punten.

Dat had het bestuur helemaal anders verwacht toen Deila eind vorig seizoen werd weggeplukt bij Standard. Na een tegenvallend seizoen met daarin drie verschillende trainers, moest de Noor opnieuw voor de nodige stabiliteit bij Blauw-Zwart gaan zorgen. En vooral de ploeg weer doen aankopen met de successen van de voorbije jaren. Dat blijkt vooralsnog niet het geval. 

LEES OOK: Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

Interne fricties

De tegenvallende resultaten in de competitie zorgden weinig verrassend al voor de nodige spanningen. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de relatie tussen de trainer en het bestuur al tijdens het najaar onder druk kwam te staan. De keuzes van Deila zouden bij de clubleiding niet allemaal gesmaakt worden, terwijl de trainer zijn bedenkingen heeft bij de bemoeienissen van bovenaf. 

De samenwerking werd evenwel gewoon voortgezet, zeker gezien de opflakkering van vlak voor en na nieuwjaar. Maar inmiddels zijn de resultaten opnieuw wisselvallig, lijkt de titel gaan vliegen en is ook het krediet van Deila bij de achterban stilaan opgebruikt. Vanuit de spelersgroep zou hij evenwel nog voldoende steun genieten, al is daar tijdens bepaalde matchen weinig van te merken.

Cruciale Croky Cup

Het is dus duidelijk dat Deila zich op glad ijs bevindt. Een ontslag is momenteel niet aan de orde. Al kan dat snel veranderen indien het woensdag fout loopt in de bekerclash. "Dan is niet de vraag of er een einde komt aan het moeilijke huwelijk tussen Club Brugge en Deila, maar veeleer wanneer dat zal gebeuren", besluit HLN. Ook Het Nieuwsblad weet dat na woensdag zal moeten blijken wat er met de positie van Deila zal gebeuren.

Club moet na het seizoen een nieuwe trainer aanstellen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

32
32
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

14
14
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

66
66
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

60
60
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

128
128
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

188
188
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

130
130
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

72
72
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

85
85
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

74
74
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

98
98
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

135
135
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

150
150
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

233
233
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

504
504
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

437
437
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

340
340
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

323
323
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

202
202
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

172
172
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

106
106
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

518
518

Meer sportnieuws