'Hoogspanning bij Club: bestuur beslist over ontslag Deila'

2048
'Hoogspanning bij Club: bestuur beslist over ontslag Deila'

Woensdagavond strijden Union SG en Club Brugge voor het eerste ticket richting de bekerfinale. Die terugwedstrijd wordt vooral bij Blauw-Zwart van cruciaal belang. Met name dan voor de toekomst van hoofdcoach Ronny Deila.

Uiteraard willen ook de Unionisten dolgraag de bekerfinale bereiken, maar de druk in het Brusselse kamp is veel minder groot. De Geel-Blauwen staan dan ook royaal aan de leiding in de competitie en legden al een gesmaakt Europees parcours af. Dat laatste kan ook gezegd worden van Club. Maar in de Jupiler Pro League bedraagt de achterstand op de leider alweer 20 (!) punten.

Dat had het bestuur helemaal anders verwacht toen Deila eind vorig seizoen werd weggeplukt bij Standard. Na een tegenvallend seizoen met daarin drie verschillende trainers, moest de Noor opnieuw voor de nodige stabiliteit bij Blauw-Zwart gaan zorgen. En vooral de ploeg weer doen aankopen met de successen van de voorbije jaren. Dat blijkt vooralsnog niet het geval. 

LEES OOK: Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Interne fricties

De tegenvallende resultaten in de competitie zorgden weinig verrassend al voor de nodige spanningen. Zo weet Het Laatste Nieuws dat de relatie tussen de trainer en het bestuur al tijdens het najaar onder druk kwam te staan. De keuzes van Deila zouden bij de clubleiding niet allemaal gesmaakt worden, terwijl de trainer zijn bedenkingen heeft bij de bemoeienissen van bovenaf. 

De samenwerking werd evenwel gewoon voortgezet, zeker gezien de opflakkering van vlak voor en na nieuwjaar. Maar inmiddels zijn de resultaten opnieuw wisselvallig, lijkt de titel gaan vliegen en is ook het krediet van Deila bij de achterban stilaan opgebruikt. Vanuit de spelersgroep zou hij evenwel nog voldoende steun genieten, al is daar tijdens bepaalde matchen weinig van te merken.

Cruciale Croky Cup

Het is dus duidelijk dat Deila zich op glad ijs bevindt. Een ontslag is momenteel niet aan de orde. Al kan dat snel veranderen indien het woensdag fout loopt in de bekerclash. "Dan is niet de vraag of er een einde komt aan het moeilijke huwelijk tussen Club Brugge en Deila, maar veeleer wanneer dat zal gebeuren", besluit HLN. Ook Het Nieuwsblad weet dat na woensdag zal moeten blijken wat er met de positie van Deila zal gebeuren.

Club moet na het seizoen een nieuwe trainer aanstellen ...

Meest recent

Voetbalwereld in diepe rouw: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

44
44
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

39
39
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel bijzonder ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

76
76
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

70
70
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

129
129
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

132
132
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1175
1175
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

282
282
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

248
248
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

253
253
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

84
84
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

206
206
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

219
219
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

95
95
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

32
32
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

123
123
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

323
323
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

200
200
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

459
459
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

378
378
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

159
159
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

179
179

Meer sportnieuws