De gesel van Club: kranten bejubelen 'draaischijf' Anderlecht

947 stemmen
De gesel van Club: kranten bejubelen 'draaischijf' Anderlecht

RSC Anderlecht profileert zich steeds meer als dé grote titeluitdager van Union SG. Paars-Wit toont immers een enorme veerkracht en blijft het goed doen in de topwedstrijden. Zo werd zondagmiddag ook overtuigend gewonnen op het veld van Club Brugge: 1-2.

RSCA was nochtans op achterstand gekomen in het Jan Breydel-stadion. Maar dat deert de ploeg van coach Brian Riemer al lang niet meer. Inmiddels pakte Paars-Wit dit seizoen al 20 punten in de wedstrijden waarin het een achterstand moest ophalen. Geen enkele andere ploeg komt zelfs maar in de buurt. 

Daarnaast blijft Paars-Wit goed scoren tegen de andere topclubs. In de duels tegen Union, Club Brugge, Antwerp FC, AA Gent en KRC Genk pakte de recordkampioen 17 op 30. Weliswaar met de veelbesproken partij tegen Genk meegeteld. Enkel op Union werd verloren, dat dateert al van de openingsspeeldag.

LEES OOK: 'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Paars-witte draaischijf

Riemer kan dan ook rekenen op een erg kwaliteitsvolle kern, dat bleek zondag andermaal. Zo toonde Luis Vazquez zich wederom een superjoker. Achterin blijft Zeno Debast maar stappen zetten. Maar vooral de prestatie van Thorgan Hazard mocht gezien worden. Stilaan wordt hij dé paars-witte draaischijf.

De krantencommentaren zijn dan ook lovend voor de ex-Gouden Schoen. "De afgelopen weken was hij al zeer beslissend, nu was hij opnieuw zeer ondernemend en indrukwekkend", schrijft SudPresse. "In zijn zwervende rol eiste hij heel dikwijls de bal op om acties op te zetten. Wordt steeds meer de draaischijf", aldus Het Nieuwsblad.

Werker én stilist

Bovendien viel het op hoe hard Hazard werkte in balverlies. "Zijn truitje was meer bruin dan wit en dat zegt alles. Als hij al enkele foutjes maakte in zijn keuzes, kon hij dat rechtzetten met grote fysieke inspanningen. Hij was betrokken bij bijna alle offensieve fases en was de meest gevaarlijke Anderlecht-speler dankzij zijn techniek", stelt La Dernière Heure. "Thorgan wisselt met sprekend gemak van zijn smoking naar een overall en terug. Hij wordt één van de sensaties in de Champions' Play-Offs", besluit Het Laatste Nieuws.

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

56
56
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

159
159
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

70
70
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

56
56
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

324
324
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

259
259
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

321
321
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

103
103
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

143
143
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

561
561
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

71
71
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

132
132
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

254
254
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

295
295
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

283
283
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

86
86
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

61
61
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

288
288
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

112
112
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

293
293
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

443
443
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

66
66
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

648
648
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

82
82

Meer sportnieuws