De gesel van Club: kranten bejubelen 'draaischijf' Anderlecht

door
De gesel van Club: kranten bejubelen 'draaischijf' Anderlecht

RSC Anderlecht profileert zich steeds meer als dé grote titeluitdager van Union SG. Paars-Wit toont immers een enorme veerkracht en blijft het goed doen in de topwedstrijden. Zo werd zondagmiddag ook overtuigend gewonnen op het veld van Club Brugge: 1-2.

RSCA was nochtans op achterstand gekomen in het Jan Breydel-stadion. Maar dat deert de ploeg van coach Brian Riemer al lang niet meer. Inmiddels pakte Paars-Wit dit seizoen al 20 punten in de wedstrijden waarin het een achterstand moest ophalen. Geen enkele andere ploeg komt zelfs maar in de buurt. 

Daarnaast blijft Paars-Wit goed scoren tegen de andere topclubs. In de duels tegen Union, Club Brugge, Antwerp FC, AA Gent en KRC Genk pakte de recordkampioen 17 op 30. Weliswaar met de veelbesproken partij tegen Genk meegeteld. Enkel op Union werd verloren, dat dateert al van de openingsspeeldag.

LEES OOK: Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Paars-witte draaischijf

Riemer kan dan ook rekenen op een erg kwaliteitsvolle kern, dat bleek zondag andermaal. Zo toonde Luis Vazquez zich wederom een superjoker. Achterin blijft Zeno Debast maar stappen zetten. Maar vooral de prestatie van Thorgan Hazard mocht gezien worden. Stilaan wordt hij dé paars-witte draaischijf.

De krantencommentaren zijn dan ook lovend voor de ex-Gouden Schoen. "De afgelopen weken was hij al zeer beslissend, nu was hij opnieuw zeer ondernemend en indrukwekkend", schrijft SudPresse. "In zijn zwervende rol eiste hij heel dikwijls de bal op om acties op te zetten. Wordt steeds meer de draaischijf", aldus Het Nieuwsblad.

Werker én stilist

Bovendien viel het op hoe hard Hazard werkte in balverlies. "Zijn truitje was meer bruin dan wit en dat zegt alles. Als hij al enkele foutjes maakte in zijn keuzes, kon hij dat rechtzetten met grote fysieke inspanningen. Hij was betrokken bij bijna alle offensieve fases en was de meest gevaarlijke Anderlecht-speler dankzij zijn techniek", stelt La Dernière Heure. "Thorgan wisselt met sprekend gemak van zijn smoking naar een overall en terug. Hij wordt één van de sensaties in de Champions' Play-Offs", besluit Het Laatste Nieuws.

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

18
18
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

5
5
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

107
107
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

9
9
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

83
83
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

149
149
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

16
16
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

35
35
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

15
15
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

304
304
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

148
148
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

183
183
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

59
59
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

220
220
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

106
106
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

97
97
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

122
122
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

360
360
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

473
473
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

277
277
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

73
73
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

217
217

Meer sportnieuws