De gesel van Club: kranten bejubelen 'draaischijf' Anderlecht

door
De gesel van Club: kranten bejubelen 'draaischijf' Anderlecht

RSC Anderlecht profileert zich steeds meer als dé grote titeluitdager van Union SG. Paars-Wit toont immers een enorme veerkracht en blijft het goed doen in de topwedstrijden. Zo werd zondagmiddag ook overtuigend gewonnen op het veld van Club Brugge: 1-2.

RSCA was nochtans op achterstand gekomen in het Jan Breydel-stadion. Maar dat deert de ploeg van coach Brian Riemer al lang niet meer. Inmiddels pakte Paars-Wit dit seizoen al 20 punten in de wedstrijden waarin het een achterstand moest ophalen. Geen enkele andere ploeg komt zelfs maar in de buurt. 

Daarnaast blijft Paars-Wit goed scoren tegen de andere topclubs. In de duels tegen Union, Club Brugge, Antwerp FC, AA Gent en KRC Genk pakte de recordkampioen 17 op 30. Weliswaar met de veelbesproken partij tegen Genk meegeteld. Enkel op Union werd verloren, dat dateert al van de openingsspeeldag.

LEES OOK: Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Paars-witte draaischijf

Riemer kan dan ook rekenen op een erg kwaliteitsvolle kern, dat bleek zondag andermaal. Zo toonde Luis Vazquez zich wederom een superjoker. Achterin blijft Zeno Debast maar stappen zetten. Maar vooral de prestatie van Thorgan Hazard mocht gezien worden. Stilaan wordt hij dé paars-witte draaischijf.

De krantencommentaren zijn dan ook lovend voor de ex-Gouden Schoen. "De afgelopen weken was hij al zeer beslissend, nu was hij opnieuw zeer ondernemend en indrukwekkend", schrijft SudPresse. "In zijn zwervende rol eiste hij heel dikwijls de bal op om acties op te zetten. Wordt steeds meer de draaischijf", aldus Het Nieuwsblad.

Werker én stilist

Bovendien viel het op hoe hard Hazard werkte in balverlies. "Zijn truitje was meer bruin dan wit en dat zegt alles. Als hij al enkele foutjes maakte in zijn keuzes, kon hij dat rechtzetten met grote fysieke inspanningen. Hij was betrokken bij bijna alle offensieve fases en was de meest gevaarlijke Anderlecht-speler dankzij zijn techniek", stelt La Dernière Heure. "Thorgan wisselt met sprekend gemak van zijn smoking naar een overall en terug. Hij wordt één van de sensaties in de Champions' Play-Offs", besluit Het Laatste Nieuws.

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

140
140
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

286
286
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

119
119
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

32
32
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

197
197
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

112
112
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

93
93
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

172
172
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

68
68
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

291
291
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

268
268
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

279
279
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

641
641
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

344
344
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

486
486
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

367
367
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

255
255
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

602
602
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

323
323
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

458
458
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

420
420
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

330
330
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws