Essevee gaat weer onderuit en ziet titel verder wegglippen

361 stemmen
Essevee gaat weer onderuit en ziet titel verder wegglippen

Zulte Waregem lijkt alsmaar verder af te glijden in de strijd om de titel in de Challenger Pro League. Zondagavond ging Essevee alweer onderuit, deze keer op het veld van Francs Borains. Dat doet een gouden zaak in de strijd om het behoud met een knappe 2-1-overwinning.

Essevee had de voorbije weken de rol helemaal bovenin al wat moeten lossen na thuisnederlagen tegen Beveren en Lommel. Vorige week leken ze zich wel te herpakken door te gaan winnen bij Club NXT, maar die zege heeft geen vervolg gekregen. Zondag werd op Francs Borains opnieuw verloren.

Aanvankelijk leek de wedstrijd nochtans de goede richting uit te gaan voor Zulte Waregem. Vroeg in de tweede helft kwamen ze immers op voorsprong via Ndour, maar die bonus konden ze niet lang vasthouden. Amper zeven minuten na de openingsgoal bracht Kadiri de thuisploeg weer langszij.

Tien minuten voor tijd sloeg diezelfde Kadiri opnieuw toe, waardoor Essevee met lege handen achterbleef. Daar kon ook een rode kaart voor thuisspeler Gécé diep in blessuretijd niets meer aan veranderen.

Essevee blijft zo achter met een zwakke drie op twaalf en ziet zijn concurrenten weer wat verder weglopen. Het is al weggezakt naar de vierde plaats en telt al vier punten achterstand op leiders Beerschot en Deinze. Ook Patro Eisden is de West-Vlamingen intussen voorbijgesneld.

Francs Borains zet dan weer een grote stap richting behoud. Het blijft wel op de twaalfde plaats hangen, maar breidt zijn voorsprong op de degradatieplaatsen uit tot zeven punten. Er resten nog zeven speeldagen in de reguliere competitie in 1B.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

🚀

Zal Essevee nog promoveren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

4
4
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

14
14
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

23
23
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

44
44
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

96
96
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

111
111
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

151
151
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

507
507
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

267
267
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

132
132
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

149
149
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

113
113
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

151
151
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

136
136
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

53
53
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

374
374
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

217
217
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

242
242
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

388
388
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

531
531
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

112
112
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

310
310
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

181
181
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

298
298

Meer sportnieuws