Essevee gaat weer onderuit en ziet titel verder wegglippen

door
Essevee gaat weer onderuit en ziet titel verder wegglippen

Zulte Waregem lijkt alsmaar verder af te glijden in de strijd om de titel in de Challenger Pro League. Zondagavond ging Essevee alweer onderuit, deze keer op het veld van Francs Borains. Dat doet een gouden zaak in de strijd om het behoud met een knappe 2-1-overwinning.

Essevee had de voorbije weken de rol helemaal bovenin al wat moeten lossen na thuisnederlagen tegen Beveren en Lommel. Vorige week leken ze zich wel te herpakken door te gaan winnen bij Club NXT, maar die zege heeft geen vervolg gekregen. Zondag werd op Francs Borains opnieuw verloren.

Aanvankelijk leek de wedstrijd nochtans de goede richting uit te gaan voor Zulte Waregem. Vroeg in de tweede helft kwamen ze immers op voorsprong via Ndour, maar die bonus konden ze niet lang vasthouden. Amper zeven minuten na de openingsgoal bracht Kadiri de thuisploeg weer langszij.

Tien minuten voor tijd sloeg diezelfde Kadiri opnieuw toe, waardoor Essevee met lege handen achterbleef. Daar kon ook een rode kaart voor thuisspeler Gécé diep in blessuretijd niets meer aan veranderen.

Essevee blijft zo achter met een zwakke drie op twaalf en ziet zijn concurrenten weer wat verder weglopen. Het is al weggezakt naar de vierde plaats en telt al vier punten achterstand op leiders Beerschot en Deinze. Ook Patro Eisden is de West-Vlamingen intussen voorbijgesneld.

Francs Borains zet dan weer een grote stap richting behoud. Het blijft wel op de twaalfde plaats hangen, maar breidt zijn voorsprong op de degradatieplaatsen uit tot zeven punten. Er resten nog zeven speeldagen in de reguliere competitie in 1B.

LEES OOK: De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Zal Essevee nog promoveren?

Meest recent

‘Zéér straf: Club Brugge gaat all-in voor oude bekende’

Club Brugge is deze winter nog op zoek naar versterkingen, vooral op de flanken moet er nog wat bij ...

31
31
Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

35
35
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

216
216
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

20
20
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

55
55
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

193
193
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

227
227
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

537
537
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

343
343
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

392
392
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

453
453
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

60
60
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

121
121
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

41
41
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

558
558
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

87
87
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

411
411
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

60
60
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

204
204
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

406
406
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

500
500
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

249
249
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

883
883
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

544
544
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

133
133

Meer sportnieuws