Denkey loodst Cercle in Eupen opnieuw naar top zes

door
Denkey loodst Cercle in Eupen opnieuw naar top zes

Cercle Brugge blijft het de topclubs zeer lastig maken in de strijd om Play-Off I. Zondagavond wipte de Vereniging opnieuw over AA Gent en KRC Genk naar de vijfde plaats na een zege op het veld van AS Eupen. De onvermijdelijke Kevin Denkey bezorgde Cercle met twee goals op vier minuten tijd een 0-2-overwinning.

Eupen-trainer Florian Kohfeldt verklaarde voor de match dat het voor zijn ploeg zaak was om Lemaréchal en Denkey lam te leggen en daar slaagden de Panda's in de eerste helft ook aardig in. Cercle was wel de betere ploeg, maar echt grote kansen verzamelde het niet. 

LEES OOK: Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Denky beslist match op vier minuten

Enkel Minda kon een paar keer dreigen, maar het was al bij al logisch dat er met 0-0 gerust werd. In de tweede helft nam Cercle het heft echter wel resoluut in handen. Lemaréchal bediende Van Der Bruggen, maar zijn volley werd nog gekeerd door Slonina. En dan was daar kort na het uur toch Denkey.

Eerst werd de topschutter aangespeeld door Minda, waarop hij uit de draai Slonina kon verschalken. Amper drie minuten later ontsnapte de Togolees opnieuw en oog in oog met de keeper werkte hij netjes af. Daarmee zette hij zijn teller al op 22 doelpunten dit seizoen en was de wedstrijd meteen ook gespeeld.

Cercle staat weer in top zes

Desondanks kwamen er wel nog kansen voor beide teams. Van Genechten knalde over en invaller Filorizzo werd door Warleson nog van de aansluitingstreffer gehouden. Aan de overkant lieten Olaigbe, Minda en Efekele nog de 0-3 liggen.

Cercle blijft zo wel volop meestrijden voor Play-Off I en nestelt zich zelfs opnieuw in de top zes. Het heeft evenveel punten als Genk en Gent, maar heeft wel een wedstrijd meer gewonnen. Bovendien volgen ze ook op amper twee punten van Club Brugge en Antwerp. De strijd belooft in de laatste drie speeldagen dus nog bijzonder spannend te worden.

Zal Cercle zijn plaats in de top zes vasthouden?

Meest recent

Ex-spits RSCA en Ajax: "Hoopte deze zomer op JPL-aanbieding"

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

2
2
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

28
28
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

36
36
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

155
155
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

106
106
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

75
75
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

220
220
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

106
106
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

745
745
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

140
140
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

103
103
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

23
23
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

474
474
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

548
548
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

375
375
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

412
412
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

133
133
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

228
228
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

340
340
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

323
323
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

260
260
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

150
150
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

506
506
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

386
386

Meer sportnieuws