Denkey loodst Cercle in Eupen opnieuw naar top zes

door
Denkey loodst Cercle in Eupen opnieuw naar top zes

Cercle Brugge blijft het de topclubs zeer lastig maken in de strijd om Play-Off I. Zondagavond wipte de Vereniging opnieuw over AA Gent en KRC Genk naar de vijfde plaats na een zege op het veld van AS Eupen. De onvermijdelijke Kevin Denkey bezorgde Cercle met twee goals op vier minuten tijd een 0-2-overwinning.

Eupen-trainer Florian Kohfeldt verklaarde voor de match dat het voor zijn ploeg zaak was om Lemaréchal en Denkey lam te leggen en daar slaagden de Panda's in de eerste helft ook aardig in. Cercle was wel de betere ploeg, maar echt grote kansen verzamelde het niet. 

LEES OOK: 'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Denky beslist match op vier minuten

Enkel Minda kon een paar keer dreigen, maar het was al bij al logisch dat er met 0-0 gerust werd. In de tweede helft nam Cercle het heft echter wel resoluut in handen. Lemaréchal bediende Van Der Bruggen, maar zijn volley werd nog gekeerd door Slonina. En dan was daar kort na het uur toch Denkey.

Eerst werd de topschutter aangespeeld door Minda, waarop hij uit de draai Slonina kon verschalken. Amper drie minuten later ontsnapte de Togolees opnieuw en oog in oog met de keeper werkte hij netjes af. Daarmee zette hij zijn teller al op 22 doelpunten dit seizoen en was de wedstrijd meteen ook gespeeld.

Cercle staat weer in top zes

Desondanks kwamen er wel nog kansen voor beide teams. Van Genechten knalde over en invaller Filorizzo werd door Warleson nog van de aansluitingstreffer gehouden. Aan de overkant lieten Olaigbe, Minda en Efekele nog de 0-3 liggen.

Cercle blijft zo wel volop meestrijden voor Play-Off I en nestelt zich zelfs opnieuw in de top zes. Het heeft evenveel punten als Genk en Gent, maar heeft wel een wedstrijd meer gewonnen. Bovendien volgen ze ook op amper twee punten van Club Brugge en Antwerp. De strijd belooft in de laatste drie speeldagen dus nog bijzonder spannend te worden.

Zal Cercle zijn plaats in de top zes vasthouden?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

160
160
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

146
146
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

316
316
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

440
440
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

747
747
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

51
51
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

862
862
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

155
155
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

530
530
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

363
363
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

372
372
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

585
585
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

368
368
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

542
542
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

410
410
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

930
930
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

436
436
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

434
434
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

460
460
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1225
1225
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

256
256
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

459
459
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

230
230

Meer sportnieuws