Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

303 stemmen
Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

In de Challenger Pro League stevent de competitie op een razend spannende ontknoping af. En niet alleen bovenaan het klassement, ook de titelstrijd is nog niet gestreden. Om zich alsnog te handhaven heeft Lierse Kempenzonen alvast een nieuwe trainer aangesteld.

De Kempense club werd destijds opgestart uit de assen van het failliet verklaarde Lierse SK. De bedoeling van het project was om met een stevige Belgische en zelfs lokale verankering de terugweg naar de hoogste regionen in te zetten. En dat lukte de voorbije jaren meer dan behoorlijk.

In 2020 maakte Lierse zijn opwachting in de CPL, waarin het telkens goed meedraaide in de middenmoot en zelfs subtop van het klassement. Maar in het huidige seizoen lijkt de club op haar limieten te stuiten. Zo moet volop gestreden worden voor het behoud.

LEES OOK: Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Drie trainerswissels

Na 23 speeldagen staat Lierse slechts veertiende in het klassement en het verschil met de twee laatsten in de stand is beperkt. De tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolgen. Zo werd trainer Jo Christiaens begin dit kalenderjaar al na enkele maanden bedankt voor bewezen diensten.

Vervolgens werd zijn assistent Geert Emmerechts aangesteld als opvolger ad-interim. Maar na een conflict met enkele spelers liep hij letterlijk weg om vervolgens zijn ontslag aan te bieden. En dus moest de clubleiding opnieuw op zoek naar een geschikte T1.

Ervaring in Afrika

Die heeft nu ook gevonden: zo werd zaterdag de komst van Sven Vandenbroeck wereldkundig gemaakt. De oud-speler van onder meer KV Mechelen deed in de voorbije jaren vooral ervaring op als assistent-trainer. Zo was hij onder meer de rechterhand van Hugo Broos toen met Kameroen de Africa Cup won. Vervolgens was Vandenbroeck ook zelf als hoofdcoach in Afrika actief. Maar na een kort avontuur in Saudi-Arabië gaat hij nu dus voor het eerst in België aan de slag als T1. Hij tekende voor anderhalf jaar op het Lisp.

Lierse gaat het behoud vrijwaren ...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

40
40
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

32
32
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

178
178
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

137
137
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

353
353
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

145
145
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

447
447
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

56
56
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

109
109
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

44
44
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

339
339
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

688
688
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

513
513
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

149
149
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1111
1111
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

664
664
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

249
249
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

514
514
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

252
252
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1271
1271
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

641
641

Meer sportnieuws