Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

door
Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

In de Challenger Pro League stevent de competitie op een razend spannende ontknoping af. En niet alleen bovenaan het klassement, ook de titelstrijd is nog niet gestreden. Om zich alsnog te handhaven heeft Lierse Kempenzonen alvast een nieuwe trainer aangesteld.

De Kempense club werd destijds opgestart uit de assen van het failliet verklaarde Lierse SK. De bedoeling van het project was om met een stevige Belgische en zelfs lokale verankering de terugweg naar de hoogste regionen in te zetten. En dat lukte de voorbije jaren meer dan behoorlijk.

In 2020 maakte Lierse zijn opwachting in de CPL, waarin het telkens goed meedraaide in de middenmoot en zelfs subtop van het klassement. Maar in het huidige seizoen lijkt de club op haar limieten te stuiten. Zo moet volop gestreden worden voor het behoud.

LEES OOK: Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Drie trainerswissels

Na 23 speeldagen staat Lierse slechts veertiende in het klassement en het verschil met de twee laatsten in de stand is beperkt. De tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolgen. Zo werd trainer Jo Christiaens begin dit kalenderjaar al na enkele maanden bedankt voor bewezen diensten.

Vervolgens werd zijn assistent Geert Emmerechts aangesteld als opvolger ad-interim. Maar na een conflict met enkele spelers liep hij letterlijk weg om vervolgens zijn ontslag aan te bieden. En dus moest de clubleiding opnieuw op zoek naar een geschikte T1.

Ervaring in Afrika

Die heeft nu ook gevonden: zo werd zaterdag de komst van Sven Vandenbroeck wereldkundig gemaakt. De oud-speler van onder meer KV Mechelen deed in de voorbije jaren vooral ervaring op als assistent-trainer. Zo was hij onder meer de rechterhand van Hugo Broos toen met Kameroen de Africa Cup won. Vervolgens was Vandenbroeck ook zelf als hoofdcoach in Afrika actief. Maar na een kort avontuur in Saudi-Arabië gaat hij nu dus voor het eerst in België aan de slag als T1. Hij tekende voor anderhalf jaar op het Lisp.

Lierse gaat het behoud vrijwaren ...

Meest recent

Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

1
1
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

42
42
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

28
28
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

49
49
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

47
47
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

42
42
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

123
123
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

118
118
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

152
152
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

245
245
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

72
72
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

199
199
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

151
151
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

457
457
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

238
238
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

157
157
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

344
344
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

91
91
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

270
270
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

99
99
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

829
829
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

114
114
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

117
117
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

96
96

Meer sportnieuws