Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

303
Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

In de Challenger Pro League stevent de competitie op een razend spannende ontknoping af. En niet alleen bovenaan het klassement, ook de titelstrijd is nog niet gestreden. Om zich alsnog te handhaven heeft Lierse Kempenzonen alvast een nieuwe trainer aangesteld.

De Kempense club werd destijds opgestart uit de assen van het failliet verklaarde Lierse SK. De bedoeling van het project was om met een stevige Belgische en zelfs lokale verankering de terugweg naar de hoogste regionen in te zetten. En dat lukte de voorbije jaren meer dan behoorlijk.

In 2020 maakte Lierse zijn opwachting in de CPL, waarin het telkens goed meedraaide in de middenmoot en zelfs subtop van het klassement. Maar in het huidige seizoen lijkt de club op haar limieten te stuiten. Zo moet volop gestreden worden voor het behoud.

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Drie trainerswissels

Na 23 speeldagen staat Lierse slechts veertiende in het klassement en het verschil met de twee laatsten in de stand is beperkt. De tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolgen. Zo werd trainer Jo Christiaens begin dit kalenderjaar al na enkele maanden bedankt voor bewezen diensten.

Vervolgens werd zijn assistent Geert Emmerechts aangesteld als opvolger ad-interim. Maar na een conflict met enkele spelers liep hij letterlijk weg om vervolgens zijn ontslag aan te bieden. En dus moest de clubleiding opnieuw op zoek naar een geschikte T1.

Ervaring in Afrika

Die heeft nu ook gevonden: zo werd zaterdag de komst van Sven Vandenbroeck wereldkundig gemaakt. De oud-speler van onder meer KV Mechelen deed in de voorbije jaren vooral ervaring op als assistent-trainer. Zo was hij onder meer de rechterhand van Hugo Broos toen met Kameroen de Africa Cup won. Vervolgens was Vandenbroeck ook zelf als hoofdcoach in Afrika actief. Maar na een kort avontuur in Saudi-Arabië gaat hij nu dus voor het eerst in België aan de slag als T1. Hij tekende voor anderhalf jaar op het Lisp.

Lierse gaat het behoud vrijwaren ...

Meest recent

Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

7
7
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

19
19
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

4
4
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

27
27
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

18
18
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

195
195
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

141
141
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

55
55
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

109
109
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

74
74
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

117
117
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

272
272
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

183
183
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

124
124
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

452
452
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

301
301
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

115
115
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

442
442
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

171
171

Meer sportnieuws