Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

door
Lierse stelt bekend gezicht aan als nieuwe hoofdcoach

In de Challenger Pro League stevent de competitie op een razend spannende ontknoping af. En niet alleen bovenaan het klassement, ook de titelstrijd is nog niet gestreden. Om zich alsnog te handhaven heeft Lierse Kempenzonen alvast een nieuwe trainer aangesteld.

De Kempense club werd destijds opgestart uit de assen van het failliet verklaarde Lierse SK. De bedoeling van het project was om met een stevige Belgische en zelfs lokale verankering de terugweg naar de hoogste regionen in te zetten. En dat lukte de voorbije jaren meer dan behoorlijk.

In 2020 maakte Lierse zijn opwachting in de CPL, waarin het telkens goed meedraaide in de middenmoot en zelfs subtop van het klassement. Maar in het huidige seizoen lijkt de club op haar limieten te stuiten. Zo moet volop gestreden worden voor het behoud.

LEES OOK: Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Drie trainerswissels

Na 23 speeldagen staat Lierse slechts veertiende in het klassement en het verschil met de twee laatsten in de stand is beperkt. De tegenvallende resultaten bleven niet zonder gevolgen. Zo werd trainer Jo Christiaens begin dit kalenderjaar al na enkele maanden bedankt voor bewezen diensten.

Vervolgens werd zijn assistent Geert Emmerechts aangesteld als opvolger ad-interim. Maar na een conflict met enkele spelers liep hij letterlijk weg om vervolgens zijn ontslag aan te bieden. En dus moest de clubleiding opnieuw op zoek naar een geschikte T1.

Ervaring in Afrika

Die heeft nu ook gevonden: zo werd zaterdag de komst van Sven Vandenbroeck wereldkundig gemaakt. De oud-speler van onder meer KV Mechelen deed in de voorbije jaren vooral ervaring op als assistent-trainer. Zo was hij onder meer de rechterhand van Hugo Broos toen met Kameroen de Africa Cup won. Vervolgens was Vandenbroeck ook zelf als hoofdcoach in Afrika actief. Maar na een kort avontuur in Saudi-Arabië gaat hij nu dus voor het eerst in België aan de slag als T1. Hij tekende voor anderhalf jaar op het Lisp.

Lierse gaat het behoud vrijwaren ...

Meest recent

'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

54
54
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

26
26
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

39
39
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

11
11
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

97
97
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

58
58
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

246
246
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

227
227
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

205
205
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

104
104
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

281
281
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

246
246
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

198
198
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

84
84
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

521
521
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

376
376
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

628
628
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

405
405
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

118
118
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

131
131
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

482
482
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

283
283
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

122
122

Meer sportnieuws