Van Bommel geeft duidelijke mening over tirades Hein

door
Van Bommel geeft duidelijke mening over tirades Hein

In de Jupiler Pro League staan zondag heel wat fraaie affiches op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar het topper tussen AA Gent en Antwerp FC. Dat wordt tevens een duel tussen twee gerenommeerde trainers.

In de zomer van 2022 besloot Antwerp om zijn sportieve lot in handen van Mark van Bommel te leggen. Die had tot dan nochtans een turbulent parcours afgelegd als hoofdcoach, maar zijn aanstelling werd een succes. Onder zijn bewind pakte de Great Old de nationale treble en werden verschillende jonge talenten gelanceerd.

Zondag staat Van Bommel tegen een andere grote naam uit het trainersgilde. Bij AA Gent is het immers Hein Vanhaezebrouck die de sportieve lijnen uitzet. Hij leidde zijn club in 2015 al naar de landstitel. En na omzwervingen bij onder meer Anderlecht, keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar de Oost-Vlaamse hoofdstad.

LEES OOK: PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Geen show van Hein

Sindsdien legde hij een parcours met hoogtes en laagtes af. Maar Vanhaezebrouck blijft een vakman pur sang. Niet voor niets werd hij eind vorig kalenderjaar voor de tweede keer bekroond met de Trofee Raymond Goethals. Al heeft hij ook een slechte kant. Zijn publieke tirades worden bijvoorbeeld niet overal gesmaakt.

Maar Van Bommel kan het gedrag van zijn collega wel plaatsen. Hij schat Vanhaezebrouck dan ook hoog in. "Hein is een gerenommeerde trainer in België. En iedere trainer heeft zijn eigen manier van werken en omgaan met de media. Ik zeg niet dat het slecht is. Ik houd ervan hoe hij is. Hij is altijd hetzelfde en voert geen show op", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Gelijk over refs

Met zijn tirades toont Vanhaezebrouck zich vaak kritisch voor de gang van zaken binnen zijn eigen club. Maar ook de arbitrage is één van zijn favorieten schietschijven. Al geeft Van Bommel hem daar wel grotendeels gelijk in. "Vaak moet ik hem steunen wanneer hij over de arbitrage spreekt. De VAR maakt het de scheidsrechters moeilijker, door een beslissing van de ref te betwisten. Je creëert discussie. Da’s jammer."

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

0
0
Leko voert viert wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

52
52
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

39
39
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

46
46
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

97
97
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

206
206
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

204
204
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

39
39
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

91
91
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

176
176
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

104
104
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

167
167
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

171
171
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

394
394
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

350
350
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

160
160
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

134
134
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

226
226
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

80
80
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

388
388
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

422
422
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182

Meer sportnieuws