Van Bommel geeft duidelijke mening over tirades Hein

door
Van Bommel geeft duidelijke mening over tirades Hein

In de Jupiler Pro League staan zondag heel wat fraaie affiches op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar het topper tussen AA Gent en Antwerp FC. Dat wordt tevens een duel tussen twee gerenommeerde trainers.

In de zomer van 2022 besloot Antwerp om zijn sportieve lot in handen van Mark van Bommel te leggen. Die had tot dan nochtans een turbulent parcours afgelegd als hoofdcoach, maar zijn aanstelling werd een succes. Onder zijn bewind pakte de Great Old de nationale treble en werden verschillende jonge talenten gelanceerd.

Zondag staat Van Bommel tegen een andere grote naam uit het trainersgilde. Bij AA Gent is het immers Hein Vanhaezebrouck die de sportieve lijnen uitzet. Hij leidde zijn club in 2015 al naar de landstitel. En na omzwervingen bij onder meer Anderlecht, keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar de Oost-Vlaamse hoofdstad.

LEES OOK: Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Geen show van Hein

Sindsdien legde hij een parcours met hoogtes en laagtes af. Maar Vanhaezebrouck blijft een vakman pur sang. Niet voor niets werd hij eind vorig kalenderjaar voor de tweede keer bekroond met de Trofee Raymond Goethals. Al heeft hij ook een slechte kant. Zijn publieke tirades worden bijvoorbeeld niet overal gesmaakt.

Maar Van Bommel kan het gedrag van zijn collega wel plaatsen. Hij schat Vanhaezebrouck dan ook hoog in. "Hein is een gerenommeerde trainer in België. En iedere trainer heeft zijn eigen manier van werken en omgaan met de media. Ik zeg niet dat het slecht is. Ik houd ervan hoe hij is. Hij is altijd hetzelfde en voert geen show op", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Gelijk over refs

Met zijn tirades toont Vanhaezebrouck zich vaak kritisch voor de gang van zaken binnen zijn eigen club. Maar ook de arbitrage is één van zijn favorieten schietschijven. Al geeft Van Bommel hem daar wel grotendeels gelijk in. "Vaak moet ik hem steunen wanneer hij over de arbitrage spreekt. De VAR maakt het de scheidsrechters moeilijker, door een beslissing van de ref te betwisten. Je creëert discussie. Da’s jammer."

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

6
6
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

32
32
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

16
16
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

144
144
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

68
68
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

161
161
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

138
138
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

195
195
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

123
123
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

40
40
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

150
150
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

107
107
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

154
154
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

128
128
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

54
54
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

217
217
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

246
246
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

51
51
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

335
335
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

202
202
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

293
293
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

171
171
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

359
359
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

444
444
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

173
173

Meer sportnieuws