Van Bommel geeft duidelijke mening over tirades Hein

door
Van Bommel geeft duidelijke mening over tirades Hein

In de Jupiler Pro League staan zondag heel wat fraaie affiches op het programma. Zo is het onder meer uitkijken naar het topper tussen AA Gent en Antwerp FC. Dat wordt tevens een duel tussen twee gerenommeerde trainers.

In de zomer van 2022 besloot Antwerp om zijn sportieve lot in handen van Mark van Bommel te leggen. Die had tot dan nochtans een turbulent parcours afgelegd als hoofdcoach, maar zijn aanstelling werd een succes. Onder zijn bewind pakte de Great Old de nationale treble en werden verschillende jonge talenten gelanceerd.

Zondag staat Van Bommel tegen een andere grote naam uit het trainersgilde. Bij AA Gent is het immers Hein Vanhaezebrouck die de sportieve lijnen uitzet. Hij leidde zijn club in 2015 al naar de landstitel. En na omzwervingen bij onder meer Anderlecht, keerde Vanhaezebrouck eind 2020 terug naar de Oost-Vlaamse hoofdstad.

LEES OOK: Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Geen show van Hein

Sindsdien legde hij een parcours met hoogtes en laagtes af. Maar Vanhaezebrouck blijft een vakman pur sang. Niet voor niets werd hij eind vorig kalenderjaar voor de tweede keer bekroond met de Trofee Raymond Goethals. Al heeft hij ook een slechte kant. Zijn publieke tirades worden bijvoorbeeld niet overal gesmaakt.

Maar Van Bommel kan het gedrag van zijn collega wel plaatsen. Hij schat Vanhaezebrouck dan ook hoog in. "Hein is een gerenommeerde trainer in België. En iedere trainer heeft zijn eigen manier van werken en omgaan met de media. Ik zeg niet dat het slecht is. Ik houd ervan hoe hij is. Hij is altijd hetzelfde en voert geen show op", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Gelijk over refs

Met zijn tirades toont Vanhaezebrouck zich vaak kritisch voor de gang van zaken binnen zijn eigen club. Maar ook de arbitrage is één van zijn favorieten schietschijven. Al geeft Van Bommel hem daar wel grotendeels gelijk in. "Vaak moet ik hem steunen wanneer hij over de arbitrage spreekt. De VAR maakt het de scheidsrechters moeilijker, door een beslissing van de ref te betwisten. Je creëert discussie. Da’s jammer."

Wie is volgens u de beste trainer?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

80
80
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

26
26
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

59
59
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

171
171
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

120
120
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

148
148
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

57
57
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

137
137
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

188
188
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

530
530
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

215
215
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

413
413
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

420
420
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

87
87
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1213
1213
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

621
621
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

183
183
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

55
55
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

234
234
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

964
964
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

188
188
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

424
424
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

760
760

Meer sportnieuws