Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

door
Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Yari Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato. Zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles, maar beide partijen streven ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken.

 Anderlecht hoopte dat Verschaeren zou pieken richting de start van de play-offs, met het oog op het realiseren van een mooie zomertransfer naar een grote competitie. Na een maandenlange blessure keerde Verschaeren snel terug op het veld, en momenteel kampt hij met een logische terugval en verminderde prestaties.

Met de start van de play-offs in aantocht wordt het dus stilaan money time voor de 22-jarige.

LEES OOK: 'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

Verschaeren pakt alles en iedereen in snelheid

Anderlecht verwachtte dat Yari Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou staan, maar hij verraste iedereen door zijn snelle terugkeer.

In maart vorig jaar liep hij een kruisbandblessure op tegen Oud-Heverlee Leuven, maar al op 1 december maakte hij zijn comeback op het veld van KVC Westerlo.

 

De aanvallende middenvelder offerde zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te worden, zij het zonder overhaaste stappen te zetten in zijn revalidatieproces. 

Tijdens deze periode werd zijn contract ook verlengd tot en met 2026. 

Anderlecht en Verschaeren streven naar straffe zomerdeal

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen, vooral in de Conference League, voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato.

Er was concrete interesse, maar zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles. Volgens La Dernière Heure streven beide partijen ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken, namelijk het realiseren van een mooie transfer naar een grote competitie.

HLN: “Riemer is gek van Verschaeren”

Het was dus zeker geen verrassing dat Yari Verschaeren snel weer zijn plaats weer in het basiselftal van Anderlecht veroverde na zijn blessure, met maar liefst vier basisplaatsen alleen al in december.

“Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, verklaarde Het Nieuwsblad. Bovendien is Brian Riemer een groot bewonderaar van het jeugdproduct. “Riemer is gek van Verschaeren”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei de coach zelf . “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar.

Zwevende Verschaeren in no time onmisbaar bij Anderlecht

Aan vertrouwen en geloof ontbreekt het zeker niet, maar de grote vraag was hoe snel Yari Verschaeren zijn oude niveau op het veld zou hervinden. Tijdens zijn eerste wedstrijden speelde Verschaeren zonder enige aarzeling, alsof hij nooit zijn kniebanden had gescheurd.

Tegen het einde van december merkte Het Laatste Nieuws op dat hij zelfs weer onmisbaar leek te zijn. “Hij ziet het spelletje, hij beweegt zich opnieuw fluks over het veld. Na een zware knieblessure is dat niet evident.”

Verschaeren eiste de bal op, was opnieuw beslissend en leek op goede momenten te zweven over het veld. “Heeft zich in geen tijd opgewerkt tot basisspeler in het team van Brian Riemer en doet het meteen uitstekend”, stelde Het Nieuwsblad vast midden januari.

Terugval Verschaeren valt samen met opkomst Hazard

Na zijn terugkeer van blessure heeft Yari Verschaeren zes opeenvolgende competitiewedstrijden gespeeld, maar zoals te verwachten viel, kende hij ook een logische terugval.

De spelverdeler drukt steeds minder zijn stempel, waardoor Brian Riemer zijn chouchou op de bank zette tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen. Deze terugval van Verschaeren valt samen met de opkomst van Thorgan Hazard als beste speler van het team.

Beide spelers lijken elkaar soms in de weg te lopen, waarbij Verschaeren vooral hier last van lijkt te hebben.

De Standaard beschreef Verschaeren als 'spartelend' tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi. Hoewel hij vorig weekend tegen Sint-Truiden wel weer goed was voor twee assists, vond hij te weinig verticale oplossingen.

Maakt Verschaeren komende zomer een toptransfer?

Meest recent

'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

26
26
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

47
47
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

172
172
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

49
49
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

108
108
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

368
368
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

119
119
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

252
252
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

421
421
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

166
166
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

84
84
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

149
149
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

124
124
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

367
367
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

66
66
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

176
176
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

680
680
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

638
638
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

359
359
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

600
600
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

190
190
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

395
395
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

631
631
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

53
53
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

386
386

Meer sportnieuws