Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

door
Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Yari Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato. Zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles, maar beide partijen streven ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken.

 Anderlecht hoopte dat Verschaeren zou pieken richting de start van de play-offs, met het oog op het realiseren van een mooie zomertransfer naar een grote competitie. Na een maandenlange blessure keerde Verschaeren snel terug op het veld, en momenteel kampt hij met een logische terugval en verminderde prestaties.

Met de start van de play-offs in aantocht wordt het dus stilaan money time voor de 22-jarige.

LEES OOK: 'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

Verschaeren pakt alles en iedereen in snelheid

Anderlecht verwachtte dat Yari Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou staan, maar hij verraste iedereen door zijn snelle terugkeer.

In maart vorig jaar liep hij een kruisbandblessure op tegen Oud-Heverlee Leuven, maar al op 1 december maakte hij zijn comeback op het veld van KVC Westerlo.

 

De aanvallende middenvelder offerde zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te worden, zij het zonder overhaaste stappen te zetten in zijn revalidatieproces. 

Tijdens deze periode werd zijn contract ook verlengd tot en met 2026. 

Anderlecht en Verschaeren streven naar straffe zomerdeal

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen, vooral in de Conference League, voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato.

Er was concrete interesse, maar zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles. Volgens La Dernière Heure streven beide partijen ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken, namelijk het realiseren van een mooie transfer naar een grote competitie.

HLN: “Riemer is gek van Verschaeren”

Het was dus zeker geen verrassing dat Yari Verschaeren snel weer zijn plaats weer in het basiselftal van Anderlecht veroverde na zijn blessure, met maar liefst vier basisplaatsen alleen al in december.

“Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, verklaarde Het Nieuwsblad. Bovendien is Brian Riemer een groot bewonderaar van het jeugdproduct. “Riemer is gek van Verschaeren”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei de coach zelf . “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar.

Zwevende Verschaeren in no time onmisbaar bij Anderlecht

Aan vertrouwen en geloof ontbreekt het zeker niet, maar de grote vraag was hoe snel Yari Verschaeren zijn oude niveau op het veld zou hervinden. Tijdens zijn eerste wedstrijden speelde Verschaeren zonder enige aarzeling, alsof hij nooit zijn kniebanden had gescheurd.

Tegen het einde van december merkte Het Laatste Nieuws op dat hij zelfs weer onmisbaar leek te zijn. “Hij ziet het spelletje, hij beweegt zich opnieuw fluks over het veld. Na een zware knieblessure is dat niet evident.”

Verschaeren eiste de bal op, was opnieuw beslissend en leek op goede momenten te zweven over het veld. “Heeft zich in geen tijd opgewerkt tot basisspeler in het team van Brian Riemer en doet het meteen uitstekend”, stelde Het Nieuwsblad vast midden januari.

Terugval Verschaeren valt samen met opkomst Hazard

Na zijn terugkeer van blessure heeft Yari Verschaeren zes opeenvolgende competitiewedstrijden gespeeld, maar zoals te verwachten viel, kende hij ook een logische terugval.

De spelverdeler drukt steeds minder zijn stempel, waardoor Brian Riemer zijn chouchou op de bank zette tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen. Deze terugval van Verschaeren valt samen met de opkomst van Thorgan Hazard als beste speler van het team.

Beide spelers lijken elkaar soms in de weg te lopen, waarbij Verschaeren vooral hier last van lijkt te hebben.

De Standaard beschreef Verschaeren als 'spartelend' tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi. Hoewel hij vorig weekend tegen Sint-Truiden wel weer goed was voor twee assists, vond hij te weinig verticale oplossingen.

Maakt Verschaeren komende zomer een toptransfer?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

46
46
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

256
256
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

35
35
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

504
504
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

134
134
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

818
818
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

83
83
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

34
34
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

567
567
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1225
1225
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

206
206
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

502
502
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

882
882
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

649
649
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

628
628
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

408
408

Meer sportnieuws