Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

1333 stemmen
Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Yari Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato. Zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles, maar beide partijen streven ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken.

 Anderlecht hoopte dat Verschaeren zou pieken richting de start van de play-offs, met het oog op het realiseren van een mooie zomertransfer naar een grote competitie. Na een maandenlange blessure keerde Verschaeren snel terug op het veld, en momenteel kampt hij met een logische terugval en verminderde prestaties.

Met de start van de play-offs in aantocht wordt het dus stilaan money time voor de 22-jarige.

LEES OOK: Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

Verschaeren pakt alles en iedereen in snelheid

Anderlecht verwachtte dat Yari Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou staan, maar hij verraste iedereen door zijn snelle terugkeer.

In maart vorig jaar liep hij een kruisbandblessure op tegen Oud-Heverlee Leuven, maar al op 1 december maakte hij zijn comeback op het veld van KVC Westerlo.

 

De aanvallende middenvelder offerde zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te worden, zij het zonder overhaaste stappen te zetten in zijn revalidatieproces. 

Tijdens deze periode werd zijn contract ook verlengd tot en met 2026. 

Anderlecht en Verschaeren streven naar straffe zomerdeal

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen, vooral in de Conference League, voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato.

Er was concrete interesse, maar zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles. Volgens La Dernière Heure streven beide partijen ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken, namelijk het realiseren van een mooie transfer naar een grote competitie.

HLN: “Riemer is gek van Verschaeren”

Het was dus zeker geen verrassing dat Yari Verschaeren snel weer zijn plaats weer in het basiselftal van Anderlecht veroverde na zijn blessure, met maar liefst vier basisplaatsen alleen al in december.

“Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, verklaarde Het Nieuwsblad. Bovendien is Brian Riemer een groot bewonderaar van het jeugdproduct. “Riemer is gek van Verschaeren”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei de coach zelf . “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar.

Zwevende Verschaeren in no time onmisbaar bij Anderlecht

Aan vertrouwen en geloof ontbreekt het zeker niet, maar de grote vraag was hoe snel Yari Verschaeren zijn oude niveau op het veld zou hervinden. Tijdens zijn eerste wedstrijden speelde Verschaeren zonder enige aarzeling, alsof hij nooit zijn kniebanden had gescheurd.

Tegen het einde van december merkte Het Laatste Nieuws op dat hij zelfs weer onmisbaar leek te zijn. “Hij ziet het spelletje, hij beweegt zich opnieuw fluks over het veld. Na een zware knieblessure is dat niet evident.”

Verschaeren eiste de bal op, was opnieuw beslissend en leek op goede momenten te zweven over het veld. “Heeft zich in geen tijd opgewerkt tot basisspeler in het team van Brian Riemer en doet het meteen uitstekend”, stelde Het Nieuwsblad vast midden januari.

Terugval Verschaeren valt samen met opkomst Hazard

Na zijn terugkeer van blessure heeft Yari Verschaeren zes opeenvolgende competitiewedstrijden gespeeld, maar zoals te verwachten viel, kende hij ook een logische terugval.

De spelverdeler drukt steeds minder zijn stempel, waardoor Brian Riemer zijn chouchou op de bank zette tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen. Deze terugval van Verschaeren valt samen met de opkomst van Thorgan Hazard als beste speler van het team.

Beide spelers lijken elkaar soms in de weg te lopen, waarbij Verschaeren vooral hier last van lijkt te hebben.

De Standaard beschreef Verschaeren als 'spartelend' tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi. Hoewel hij vorig weekend tegen Sint-Truiden wel weer goed was voor twee assists, vond hij te weinig verticale oplossingen.

Maakt Verschaeren komende zomer een toptransfer?

Meest recent

'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

123
123
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

105
105
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

81
81
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

146
146
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

142
142
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

89
89
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

442
442
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

660
660
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

531
531
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

47
47
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

186
186
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

282
282
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

108
108
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

47
47
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

523
523
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

280
280
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

92
92
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

205
205
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

512
512
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

239
239
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

190
190
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

107
107
Marc Coucke ongewild middelpunt van enorme oplichting

Marc Coucke staat al jarenlang bekend als een steenrijk zakenman en uiteraard eigenaar van ...

141
141
‘Anderlecht, Standard én Union strijden om miljoenentransfer’

De Belgische clubs zijn de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. RSC Anderlecht, ...

427
427

Meer sportnieuws