Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

door
Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Yari Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato. Zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles, maar beide partijen streven ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken.

 Anderlecht hoopte dat Verschaeren zou pieken richting de start van de play-offs, met het oog op het realiseren van een mooie zomertransfer naar een grote competitie. Na een maandenlange blessure keerde Verschaeren snel terug op het veld, en momenteel kampt hij met een logische terugval en verminderde prestaties.

Met de start van de play-offs in aantocht wordt het dus stilaan money time voor de 22-jarige.

LEES OOK: 'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

Verschaeren pakt alles en iedereen in snelheid

Anderlecht verwachtte dat Yari Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou staan, maar hij verraste iedereen door zijn snelle terugkeer.

In maart vorig jaar liep hij een kruisbandblessure op tegen Oud-Heverlee Leuven, maar al op 1 december maakte hij zijn comeback op het veld van KVC Westerlo.

 

De aanvallende middenvelder offerde zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te worden, zij het zonder overhaaste stappen te zetten in zijn revalidatieproces. 

Tijdens deze periode werd zijn contract ook verlengd tot en met 2026. 

Anderlecht en Verschaeren streven naar straffe zomerdeal

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen, vooral in de Conference League, voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato.

Er was concrete interesse, maar zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles. Volgens La Dernière Heure streven beide partijen ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken, namelijk het realiseren van een mooie transfer naar een grote competitie.

HLN: “Riemer is gek van Verschaeren”

Het was dus zeker geen verrassing dat Yari Verschaeren snel weer zijn plaats weer in het basiselftal van Anderlecht veroverde na zijn blessure, met maar liefst vier basisplaatsen alleen al in december.

“Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, verklaarde Het Nieuwsblad. Bovendien is Brian Riemer een groot bewonderaar van het jeugdproduct. “Riemer is gek van Verschaeren”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei de coach zelf . “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar.

Zwevende Verschaeren in no time onmisbaar bij Anderlecht

Aan vertrouwen en geloof ontbreekt het zeker niet, maar de grote vraag was hoe snel Yari Verschaeren zijn oude niveau op het veld zou hervinden. Tijdens zijn eerste wedstrijden speelde Verschaeren zonder enige aarzeling, alsof hij nooit zijn kniebanden had gescheurd.

Tegen het einde van december merkte Het Laatste Nieuws op dat hij zelfs weer onmisbaar leek te zijn. “Hij ziet het spelletje, hij beweegt zich opnieuw fluks over het veld. Na een zware knieblessure is dat niet evident.”

Verschaeren eiste de bal op, was opnieuw beslissend en leek op goede momenten te zweven over het veld. “Heeft zich in geen tijd opgewerkt tot basisspeler in het team van Brian Riemer en doet het meteen uitstekend”, stelde Het Nieuwsblad vast midden januari.

Terugval Verschaeren valt samen met opkomst Hazard

Na zijn terugkeer van blessure heeft Yari Verschaeren zes opeenvolgende competitiewedstrijden gespeeld, maar zoals te verwachten viel, kende hij ook een logische terugval.

De spelverdeler drukt steeds minder zijn stempel, waardoor Brian Riemer zijn chouchou op de bank zette tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen. Deze terugval van Verschaeren valt samen met de opkomst van Thorgan Hazard als beste speler van het team.

Beide spelers lijken elkaar soms in de weg te lopen, waarbij Verschaeren vooral hier last van lijkt te hebben.

De Standaard beschreef Verschaeren als 'spartelend' tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi. Hoewel hij vorig weekend tegen Sint-Truiden wel weer goed was voor twee assists, vond hij te weinig verticale oplossingen.

Maakt Verschaeren komende zomer een toptransfer?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

3
3
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

9
9
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

4
4
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

14
14
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

29
29
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

115
115
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

254
254
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

145
145
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

101
101
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

516
516
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

750
750
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

61
61
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

291
291
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

523
523
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

430
430
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

535
535
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

639
639
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

352
352
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

601
601
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

455
455
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

240
240
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

540
540
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

647
647

Meer sportnieuws