Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

1333
Anderlecht staat op zijn kop: superdeal staat op instorten

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Yari Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato. Zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles, maar beide partijen streven ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken.

 Anderlecht hoopte dat Verschaeren zou pieken richting de start van de play-offs, met het oog op het realiseren van een mooie zomertransfer naar een grote competitie. Na een maandenlange blessure keerde Verschaeren snel terug op het veld, en momenteel kampt hij met een logische terugval en verminderde prestaties.

Met de start van de play-offs in aantocht wordt het dus stilaan money time voor de 22-jarige.

LEES OOK: Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

Verschaeren pakt alles en iedereen in snelheid

Anderlecht verwachtte dat Yari Verschaeren pas in januari of februari 2024 weer op het veld zou staan, maar hij verraste iedereen door zijn snelle terugkeer.

In maart vorig jaar liep hij een kruisbandblessure op tegen Oud-Heverlee Leuven, maar al op 1 december maakte hij zijn comeback op het veld van KVC Westerlo.

 

De aanvallende middenvelder offerde zijn zomervakantie op om zo snel mogelijk weer topfit te worden, zij het zonder overhaaste stappen te zetten in zijn revalidatieproces. 

Tijdens deze periode werd zijn contract ook verlengd tot en met 2026. 

Anderlecht en Verschaeren streven naar straffe zomerdeal

Het Nieuwsblad schreef dat alle partijen er belang bij hadden om bij te tekenen. “Verschaeren wilde graag zekerheid na zo'n zware blessure en Anderlecht wilde zijn marktwaarde niet volledig zien kelderen.”

Anderlecht was oorspronkelijk van plan om Verschaeren na zijn sterke prestaties vorig seizoen, vooral in de Conference League, voor een hoge som te verkopen tijdens de zomermercato.

Er was concrete interesse, maar zijn blessure tijdens de wedstrijd tegen OH Leuven veranderde alles. Volgens La Dernière Heure streven beide partijen ernaar het oorspronkelijke project snel weer op te pakken, namelijk het realiseren van een mooie transfer naar een grote competitie.

HLN: “Riemer is gek van Verschaeren”

Het was dus zeker geen verrassing dat Yari Verschaeren snel weer zijn plaats weer in het basiselftal van Anderlecht veroverde na zijn blessure, met maar liefst vier basisplaatsen alleen al in december.

“Geloof ons vrij, van zodra de nummer 10 over voldoende ritme beschikt, zal Riemer hem opstellen”, verklaarde Het Nieuwsblad. Bovendien is Brian Riemer een groot bewonderaar van het jeugdproduct. “Riemer is gek van Verschaeren”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Een fitte Yari Verschaeren is één van de beste spelers in de Jupiler Pro League. Een potentiële Gouden Schoen-winnaar”, zei de coach zelf . “Elke club in België zou hem zo snel mogelijk terug willen.”

Riemer heeft eerder Verschaeren vergeleken met de technische kwaliteiten en grote werkkracht van Luka Modric - op het niveau van Anderlecht weliswaar.

Zwevende Verschaeren in no time onmisbaar bij Anderlecht

Aan vertrouwen en geloof ontbreekt het zeker niet, maar de grote vraag was hoe snel Yari Verschaeren zijn oude niveau op het veld zou hervinden. Tijdens zijn eerste wedstrijden speelde Verschaeren zonder enige aarzeling, alsof hij nooit zijn kniebanden had gescheurd.

Tegen het einde van december merkte Het Laatste Nieuws op dat hij zelfs weer onmisbaar leek te zijn. “Hij ziet het spelletje, hij beweegt zich opnieuw fluks over het veld. Na een zware knieblessure is dat niet evident.”

Verschaeren eiste de bal op, was opnieuw beslissend en leek op goede momenten te zweven over het veld. “Heeft zich in geen tijd opgewerkt tot basisspeler in het team van Brian Riemer en doet het meteen uitstekend”, stelde Het Nieuwsblad vast midden januari.

Terugval Verschaeren valt samen met opkomst Hazard

Na zijn terugkeer van blessure heeft Yari Verschaeren zes opeenvolgende competitiewedstrijden gespeeld, maar zoals te verwachten viel, kende hij ook een logische terugval.

De spelverdeler drukt steeds minder zijn stempel, waardoor Brian Riemer zijn chouchou op de bank zette tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen. Deze terugval van Verschaeren valt samen met de opkomst van Thorgan Hazard als beste speler van het team.

Beide spelers lijken elkaar soms in de weg te lopen, waarbij Verschaeren vooral hier last van lijkt te hebben.

De Standaard beschreef Verschaeren als 'spartelend' tijdens de wedstrijd tegen Sporting Charleroi. Hoewel hij vorig weekend tegen Sint-Truiden wel weer goed was voor twee assists, vond hij te weinig verticale oplossingen.

Maakt Verschaeren komende zomer een toptransfer?

Meest recent

'Straf gerucht: Anderlecht aast op terugkeer oude bekende'

Gaat RSC Anderlecht zich in januari roeren op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. Volgens ...

31
31
Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

57
57
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

76
76
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

14
14
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

251
251
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

179
179
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

168
168
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

189
189
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

167
167
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

742
742
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

840
840
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

389
389
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

171
171
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

812
812
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

66
66
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

307
307
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

231
231
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

106
106
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

190
190
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

119
119
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

64
64
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

201
201
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

188
188
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

70
70
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

89
89

Meer sportnieuws