Union in zevende hemel: "Hebben kwaliteiten voor finale"

125 stemmen
Union in zevende hemel:

Union SG heeft donderdagavond voor een zoveelste hoogtepunt in een geweldig seizoen gezorgd. De Brusselaars plaatsten zich immers op overtuigende wijze voor de 1/8ste finales in de Conference League. Zo werd met 1-2 gewonnen van Eintracht Frankfurt.

Union was derde geworden in zijn Europa League-poule en nam dus een doorstart in de Conference. League. Om daarin de 1/8ste finales te halen, moest het eerst voorbij Eintracht Frankfurt zien te raken. Geen evindente opdracht. De Europa League-winnaar van 2022 staat niet voor niets knap zesde in de Bundesliga.

Bovendien ging de heenmatch dramatisch van start. Na amper tien minuten stond Union al twee doelpunten in het krijt. Maar de ploeg van coach Alexander Blessin toonde veerkracht en sleepte alsnog een 2-2-gelijkspel uit de brand. Donderdagavond was Union zelfs de betere ploeg tijdens de return in Duitsland.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Veel zelfvertrouwen

Dat leidde bij de start van de tweede helft ook tot de openingstreffer van Cameron Puertas. En invaller Dennis Eckert Ayensa deed zijn landgenoten nog wat meer pijn met de puike 0-2. Frankfurt tekende weliswaar nog voor de aansluitingstreffer, maar op dat moment had Union zijn schaapjes al op het droge.

Achteraf was de vreugde dan ook groot in het Brusselse kamp. "Het was voetballen tegen een goeie ploeg, maar we wisten dat we genoeg kwaliteit hadden om ze uit te schakelen. Geen moment hebben we gedacht dat we het niet zouden kunnen. We zijn er dan ook vol voor gegaan", toonde Noah Sadiki zijn zelfvertrouwen bij Het Nieuwsblad.

Finale mogelijk

Vrijdagmiddag komt Union te weten welke ploeg in de volgende ronde wacht. En er zitten enkele lastige clubs tussen de mogelijke opponenten. Maar Sadiki vreest momenteel geen enkele tegenstander. "Wat Union kan stoppen? We kunnen enkel onszelf stoppen, we mogen geen enkele tegenstander onderschatten. Ik denk dat een finale mogelijk is. We hebben er de kwaliteiten voor", aldus de jongeling.

Union kan de Conference League winnen ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

30
30
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

161
161
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

51
51
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

50
50
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

470
470
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

140
140
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

58
58
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

101
101
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

324
324
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

499
499
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

304
304
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

614
614
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

227
227
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

311
311
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

113
113
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

81
81
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

465
465
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

232
232
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

289
289
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

179
179
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

514
514
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws