Jutgla speelt open kaart over Club Brugge-vertrek

door
Jutgla speelt open kaart over Club Brugge-vertrek

Club Brugge neemt na het seizoen afscheid van Igor Thiago, die inmiddels voor de nodige miljoenen werd verkocht aan Brentford FC. Maar er zijn nog meer spelers die in aanmerking komen voor een zomers vertrek. Ook de naam van Ferran Jutgla dook al regelmatig op in de transferberichtgeving.

In de zomer van 2022 kon Club Brugge de Spaanse aanvaller op de kop tikken. Jutgla had nochtans mooie dingen laten zien bij de beloften van FC Barcelona en mocht zelfs proeven van het echte werk bij de A-ploeg van de Catalaanse grootmacht. Maar bij gebrek aan toekomstperspectief koos hij toch voor een vertrek. 

Uiteindelijk wist Blauw-Zwart hem te strikken voor een bedrag van zo'n 5 miljoen euro. Dat leek aanvankelijk een goede investering. Jutgla liet immers een sterke indruk achter tijdens zijn eerste maanden in Brugse loondienst. Ook in de Champions League liet hij mooie dingen zien.

LEES OOK: Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Dromen van topcompetitie

In de tweede helft van vorig seizoen had de aanvaller het echter lastig om zijn gewenste niveau op constante basis te halen. Bovendien kreeg hij ook nog eens te maken met het nodige blessureleed. Desondanks bleef hij regelmatig gelinkt worden aan een transfer. Onder meer SS Lazio toonde naar verluidt interesse.

Uiteindelijk bleef Jutgla tijdens de voorbije mercato's gewoon op post. Maar in een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad geeft de aanvaller toe dat hij nog steeds zijn zinnen op een topcompetitie heeft gezet. "Of ik zelf nog altijd droom van een grotere competitie? Uiteraard. Mijn dromen blijven dezelfde. Daar gaat één minder seizoen niks aan veranderen."

Goed gesprek

Of die stap er komende zomer wel zal volgen, zal nog moeten blijken. Feit is dat er door het vertrek van Thiago nieuwe perspectieven zijn bij Club. Maar eerst wil Jutgla een goed gesprek over zijn toekomst. "Ik stuur voor alle duidelijkheid niet aan op een vertrek, hè. Maar het is gebruikelijk dat speler en club in de zomer samenzitten om hun situatie te bespreken. Daarin zou ik graag horen wat de plannen voor volgend seizoen zijn. Rekent de club nog op mij? Voel ik me nog goed? Ik voel me graag gewild, begrijp je? Het gaat ook over appreciatie."

Jutgla moet komend seizoen de eerste spits worden ...

Meest recent

'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

3
3
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

11
11
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

72
72
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

165
165
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

82
82
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

107
107
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

63
63
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

113
113
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

384
384
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

129
129
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

78
78
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

591
591
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

176
176
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

42
42
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

764
764
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

145
145
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

267
267
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

464
464
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

789
789
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

951
951
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

219
219
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

57
57
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

137
137
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

162
162
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

194
194

Meer sportnieuws