Jutgla speelt open kaart over Club Brugge-vertrek

door
Jutgla speelt open kaart over Club Brugge-vertrek

Club Brugge neemt na het seizoen afscheid van Igor Thiago, die inmiddels voor de nodige miljoenen werd verkocht aan Brentford FC. Maar er zijn nog meer spelers die in aanmerking komen voor een zomers vertrek. Ook de naam van Ferran Jutgla dook al regelmatig op in de transferberichtgeving.

In de zomer van 2022 kon Club Brugge de Spaanse aanvaller op de kop tikken. Jutgla had nochtans mooie dingen laten zien bij de beloften van FC Barcelona en mocht zelfs proeven van het echte werk bij de A-ploeg van de Catalaanse grootmacht. Maar bij gebrek aan toekomstperspectief koos hij toch voor een vertrek. 

Uiteindelijk wist Blauw-Zwart hem te strikken voor een bedrag van zo'n 5 miljoen euro. Dat leek aanvankelijk een goede investering. Jutgla liet immers een sterke indruk achter tijdens zijn eerste maanden in Brugse loondienst. Ook in de Champions League liet hij mooie dingen zien.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Dromen van topcompetitie

In de tweede helft van vorig seizoen had de aanvaller het echter lastig om zijn gewenste niveau op constante basis te halen. Bovendien kreeg hij ook nog eens te maken met het nodige blessureleed. Desondanks bleef hij regelmatig gelinkt worden aan een transfer. Onder meer SS Lazio toonde naar verluidt interesse.

Uiteindelijk bleef Jutgla tijdens de voorbije mercato's gewoon op post. Maar in een uitgebreid interview met Het Nieuwsblad geeft de aanvaller toe dat hij nog steeds zijn zinnen op een topcompetitie heeft gezet. "Of ik zelf nog altijd droom van een grotere competitie? Uiteraard. Mijn dromen blijven dezelfde. Daar gaat één minder seizoen niks aan veranderen."

Goed gesprek

Of die stap er komende zomer wel zal volgen, zal nog moeten blijken. Feit is dat er door het vertrek van Thiago nieuwe perspectieven zijn bij Club. Maar eerst wil Jutgla een goed gesprek over zijn toekomst. "Ik stuur voor alle duidelijkheid niet aan op een vertrek, hè. Maar het is gebruikelijk dat speler en club in de zomer samenzitten om hun situatie te bespreken. Daarin zou ik graag horen wat de plannen voor volgend seizoen zijn. Rekent de club nog op mij? Voel ik me nog goed? Ik voel me graag gewild, begrijp je? Het gaat ook over appreciatie."

Jutgla moet komend seizoen de eerste spits worden ...

Meest recent

‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

29
29
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

25
25
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

50
50
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

142
142
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

87
87
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

233
233
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

120
120
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

81
81
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

52
52
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

465
465
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

181
181
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

70
70
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

113
113
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

113
113
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

138
138
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

166
166
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

87
87
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

100
100
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

70
70
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

174
174
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

170
170
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

205
205
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

357
357
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

197
197
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

126
126

Meer sportnieuws