'Guardiola zet zinnen op peperdure opvolger De Bruyne'

446
'Guardiola zet zinnen op peperdure opvolger De Bruyne'

Kevin De Bruyne heeft op weergaloze wijze zijn comeback gemaakt na maanden van blessureleed. Hoewel hij straks alweer 33 jaar oud wordt, blijft de spelmaker dus een cruciale pion bij Manchester City. Desondanks wordt ook al aan zijn opvolging gedacht.

Nadat hij enkele seizoenen het mooie weer had gemaakt in de Bundesliga, keerde KDB in de zomer van 2015 door de grote poort terug naar de Premier League. Coach Pep Guardiola had namelijk miljoenen over om hem op te nemen in zijn project bij Manchester City. En dat bleek een uitstekende investering.

Bij de Engelse topclub groeide De Bruyne immers uit tot één van de beste spelmakers ter wereld. Zo kroonde hij zich inmiddels al vier keer tot assist-koning in de Premier League. Hij werd ook twee keer verkozen tot 'Speler vh Jaar' door spelersvakbond PFA en haalde meermaals het 'Elftal vh Jaar' van de UEFA.

LEES OOK: 'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Herfst van carrière nadert

Ook op collectief vlak haalden De Bruyne en City de ene prijs na de andere in huis. Inmiddels werd de Rode Duivel al vijf keer landskampioen in Manchester en won hij er tal van nationale bekers. Vorig seizoen kwam daar ook nog eens de langverwachte eindzege in de Champions League bovenop.

De Bruyne heeft in het Etihad Stadium dus al bijna alles gewonnen wat hij er kan winnen, desondanks blijft hij hongerig naar nieuwe successen. En in de voorbije weken bewees de middenvelder meermaals dat hij nog steeds van goudwaarde is voor zijn ploeg. Maar de leeftijd begint stilaan toch zijn tol te eisen.

Duits goudklompje

Zo ondervindt KDB steeds vaker last aan de hamstrings, niet onlogisch gezien de hoeveelheid matchen die hij in de voorbije jaren afwerkte. En hoewel van een vertrek momenteel geen sprake is, dwingt het City toch ook om al uit te kijken naar een eventuele opvolger. Volgens BILD heeft Guardiola daarvoor zijn zinnen gezet op Florian Wirtz. Het Duitse goudhaantje is bezig aan een grandioos seizoen bij Bayer Leverkusen. Al lijkt hij er niet te vertrekken voor een som van minder dan 100 miljoen euro.

De Bruyne hoort op zijn positie nog steeds bij de drie beste spelers ter wereld ...

Meest recent

Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

26
26
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

76
76
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

19
19
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

140
140
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

60
60
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

18
18
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

23
23
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

17
17
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

24
24
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

86
86
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

69
69
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

51
51
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

24
24
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

23
23
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

30
30
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

116
116
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

234
234
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

208
208
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

78
78
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

243
243
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60

Meer sportnieuws