Ruud Vormer gooit toekomstplannen op tafel

door
Ruud Vormer gooit toekomstplannen op tafel

In de Challenger Pro League nadert de titelstrijd stilaan zijn ontknoping. Zulte Waregem, momenteel derde in het klassement, kan in de laatste rechte lijn alvast rekenen op heel wat ervaring krachten. Zo ook Ruud Vormer, die zijn zinnen op promotie heeft gezet.

De Nederlandse middenvelder werd destijds naar ons land gehaald door Club Brugge. Vormer groeide al snel uit tot een vaste sterkhouder bij Blauw-Zwart en droeg meerdere seizoenen de aanvoerdersband. Hij hielp Club onder meer aan vijf titels en een beker. In 2017 veroverde de middenvelder ook de Gouden Schoen.

Maar in het seizoen 2021-2022 begon hij steeds minder minuten te maken en begin vorig seizoen werd hij zelfs helemaal naar de kant geschoven bij de Bruggelingen. In januari van 2023 besloot hij dan ook om voor de laatste maanden van zijn contract op huurbasis te vertrekken.

LEES OOK: ‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

Promotie als bekroning

Zo belandde Vormer bij Zulte Waregem. Daar kon hij eveneens al snel zijn stempel drukken. Vormer kreeg er echter af te rekenen met het nodige blessureleed en zijn ploeg was uiteindelijk niet in staat om het behoud te vrijwaren. Desondanks besloot hij zijn contract toch te verlengen en mee te degraderen.

Maar hoewel Essevee in de voorbije weken een aantal steken liet vallen, heeft Vormer nog steeds zijn zinnen gezet op promotie. "Ik wil met Zulte Waregem absoluut terug naar de Jupiler Pro League, dat zou een mooie bekroning zijn van mijn loopbaan", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Toekomstig analist

Indien het dit seizoen niet lukt, volgt in de komende jaargang echter nog een kans. Vormer bevestigt immers dat hij wil doorgaan als profvoetballer. Zijn contract loopt ook tot medio 2025. Wat er daarna zal gebeuren weet de Nederlander voorlopig nog niet. Al heeft hij wel een ideetje welke richting hij uit wil gaan. "Ik hoop toch ergens in de sport actief te blijven, maar dat zijn zorgen voor later. Misschien word ik wel tv-analist", aldus de middenvelder.

Vormer zou een goede TV-analist zijn ...

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

8
8
'Transferfiasco Anderlecht: januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

19
19
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

327
327
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

57
57
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

120
120
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

198
198
Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

49
49
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

551
551
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

325
325
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

331
331
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

473
473
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

244
244
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1197
1197
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

342
342
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

355
355
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

135
135
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

314
314
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

176
176
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

81
81
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

83
83
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

835
835
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

162
162
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

503
503
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

119
119
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

571
571

Meer sportnieuws