De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

door
De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

Er kloppen dezer dagen weer enkele opwindende talenten op de deur bij KRC Genk. Met een goal kwam Luca Oyen afgelopen weekend tegen RWDM weer aan de oppervlakte en in de slotfase van die wedstrijd mocht ook de 19-jarige Noah Adedeji-Sternberg zijn debuut maken.

Daarnaast zaten de voorbije weken ook verdediger Josué Kongolo (17) en spelmaker Kos Karetsas (16) de voorbije weken al regelmatig bij de wedstrijdkern. Daar had nu eigenlijk ook Mika Godts een vaste waarde in moeten zijn, maar Genk zag zijn goudhaantje een jaar geleden voor 1 miljoen euro naar Ajax vertrekken.

LEES OOK: El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Genk ging in de fout met Godts

Daarvoor slaat Head of Football Dimitri de Condé wel enigszins mea culpa. "Wat ik - of wij - fout heb gedaan, is dat Mika in zijn laatste contractjaar zat", blikt hij terug in MIDMID. "Toen kwam Ajax op de deur kloppen met een mooi verhaal. Ajax is ook gewoon een heel mooie en grote club. Dat maakt het moeilijk."

Genk zal zich echter geen twee keer aan dezelfde steen stoten. "Daar hebben we uit geleerd. We moeten zien dat er geen jongens in de A-kern worden opgenomen die in hun laatste contractjaar zitten. We hadden dat eigenlijk gedaan met het idee om hem zo richting een verlenging te duwen, maar ik denk dat we op dat gebied te laat waren", aldus De Condé.

Godts breekt bij Ajax wel door

Vooralsnog is Ajax ook geen slechte keuze gebleken voor Godts. Hij kan er bij Jong Ajax speelminuten maken op min of meer hetzelfde niveau als Jong Genk en bovendien kreeg hij er ook snel zijn kans bij de A-ploeg. Hij debuteerde vorig seizoen al en kwam intussen twaalf keer in actie voor Ajax 1.

Hij leek in december zelfs dicht bij een basisplaats te staan na enkele glansprestaties bij Jong Ajax en goede invalbeurten in het eerste elftal. Een dijblessure gooide echter roet in het eten en die houdt de 18-jarige flankaanvaller twee maanden later nog steeds aan de kant.

Zou Godts verder gestaan hebben als hij bij Genk gebleven was?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

44
44
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

11
11
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

33
33
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

33
33
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

38
38
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

33
33
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

53
53
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

147
147
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

237
237
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

125
125
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

195
195
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

340
340
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

42
42
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

100
100
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

69
69
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

169
169
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

42
42
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

315
315
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

417
417
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

142
142
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

221
221
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

209
209

Meer sportnieuws