De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

door
De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

Er kloppen dezer dagen weer enkele opwindende talenten op de deur bij KRC Genk. Met een goal kwam Luca Oyen afgelopen weekend tegen RWDM weer aan de oppervlakte en in de slotfase van die wedstrijd mocht ook de 19-jarige Noah Adedeji-Sternberg zijn debuut maken.

Daarnaast zaten de voorbije weken ook verdediger Josué Kongolo (17) en spelmaker Kos Karetsas (16) de voorbije weken al regelmatig bij de wedstrijdkern. Daar had nu eigenlijk ook Mika Godts een vaste waarde in moeten zijn, maar Genk zag zijn goudhaantje een jaar geleden voor 1 miljoen euro naar Ajax vertrekken.

LEES OOK: Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Genk ging in de fout met Godts

Daarvoor slaat Head of Football Dimitri de Condé wel enigszins mea culpa. "Wat ik - of wij - fout heb gedaan, is dat Mika in zijn laatste contractjaar zat", blikt hij terug in MIDMID. "Toen kwam Ajax op de deur kloppen met een mooi verhaal. Ajax is ook gewoon een heel mooie en grote club. Dat maakt het moeilijk."

Genk zal zich echter geen twee keer aan dezelfde steen stoten. "Daar hebben we uit geleerd. We moeten zien dat er geen jongens in de A-kern worden opgenomen die in hun laatste contractjaar zitten. We hadden dat eigenlijk gedaan met het idee om hem zo richting een verlenging te duwen, maar ik denk dat we op dat gebied te laat waren", aldus De Condé.

Godts breekt bij Ajax wel door

Vooralsnog is Ajax ook geen slechte keuze gebleken voor Godts. Hij kan er bij Jong Ajax speelminuten maken op min of meer hetzelfde niveau als Jong Genk en bovendien kreeg hij er ook snel zijn kans bij de A-ploeg. Hij debuteerde vorig seizoen al en kwam intussen twaalf keer in actie voor Ajax 1.

Hij leek in december zelfs dicht bij een basisplaats te staan na enkele glansprestaties bij Jong Ajax en goede invalbeurten in het eerste elftal. Een dijblessure gooide echter roet in het eten en die houdt de 18-jarige flankaanvaller twee maanden later nog steeds aan de kant.

Zou Godts verder gestaan hebben als hij bij Genk gebleven was?

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

19
19
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

106
106
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

76
76
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

80
80
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

46
46
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

73
73
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

224
224
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

207
207
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

70
70
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

314
314
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

108
108
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

264
264
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

379
379
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

263
263
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

592
592
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

233
233
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

172
172
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

121
121
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

96
96
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

282
282
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

688
688
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

75
75
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

144
144

Meer sportnieuws