De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

door
De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

Er kloppen dezer dagen weer enkele opwindende talenten op de deur bij KRC Genk. Met een goal kwam Luca Oyen afgelopen weekend tegen RWDM weer aan de oppervlakte en in de slotfase van die wedstrijd mocht ook de 19-jarige Noah Adedeji-Sternberg zijn debuut maken.

Daarnaast zaten de voorbije weken ook verdediger Josué Kongolo (17) en spelmaker Kos Karetsas (16) de voorbije weken al regelmatig bij de wedstrijdkern. Daar had nu eigenlijk ook Mika Godts een vaste waarde in moeten zijn, maar Genk zag zijn goudhaantje een jaar geleden voor 1 miljoen euro naar Ajax vertrekken.

LEES OOK: Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

Genk ging in de fout met Godts

Daarvoor slaat Head of Football Dimitri de Condé wel enigszins mea culpa. "Wat ik - of wij - fout heb gedaan, is dat Mika in zijn laatste contractjaar zat", blikt hij terug in MIDMID. "Toen kwam Ajax op de deur kloppen met een mooi verhaal. Ajax is ook gewoon een heel mooie en grote club. Dat maakt het moeilijk."

Genk zal zich echter geen twee keer aan dezelfde steen stoten. "Daar hebben we uit geleerd. We moeten zien dat er geen jongens in de A-kern worden opgenomen die in hun laatste contractjaar zitten. We hadden dat eigenlijk gedaan met het idee om hem zo richting een verlenging te duwen, maar ik denk dat we op dat gebied te laat waren", aldus De Condé.

Godts breekt bij Ajax wel door

Vooralsnog is Ajax ook geen slechte keuze gebleken voor Godts. Hij kan er bij Jong Ajax speelminuten maken op min of meer hetzelfde niveau als Jong Genk en bovendien kreeg hij er ook snel zijn kans bij de A-ploeg. Hij debuteerde vorig seizoen al en kwam intussen twaalf keer in actie voor Ajax 1.

Hij leek in december zelfs dicht bij een basisplaats te staan na enkele glansprestaties bij Jong Ajax en goede invalbeurten in het eerste elftal. Een dijblessure gooide echter roet in het eten en die houdt de 18-jarige flankaanvaller twee maanden later nog steeds aan de kant.

Zou Godts verder gestaan hebben als hij bij Genk gebleven was?

Meest recent

'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

12
12
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

37
37
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

93
93
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

43
43
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

62
62
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

181
181
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

259
259
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

131
131
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

81
81
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

28
28
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

358
358
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

57
57
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

162
162
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

452
452
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

313
313
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

113
113
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

98
98
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

273
273
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

427
427
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

192
192
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

406
406
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

146
146
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

195
195
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

190
190

Meer sportnieuws