De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

door
De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

Er kloppen dezer dagen weer enkele opwindende talenten op de deur bij KRC Genk. Met een goal kwam Luca Oyen afgelopen weekend tegen RWDM weer aan de oppervlakte en in de slotfase van die wedstrijd mocht ook de 19-jarige Noah Adedeji-Sternberg zijn debuut maken.

Daarnaast zaten de voorbije weken ook verdediger Josué Kongolo (17) en spelmaker Kos Karetsas (16) de voorbije weken al regelmatig bij de wedstrijdkern. Daar had nu eigenlijk ook Mika Godts een vaste waarde in moeten zijn, maar Genk zag zijn goudhaantje een jaar geleden voor 1 miljoen euro naar Ajax vertrekken.

LEES OOK: Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Genk ging in de fout met Godts

Daarvoor slaat Head of Football Dimitri de Condé wel enigszins mea culpa. "Wat ik - of wij - fout heb gedaan, is dat Mika in zijn laatste contractjaar zat", blikt hij terug in MIDMID. "Toen kwam Ajax op de deur kloppen met een mooi verhaal. Ajax is ook gewoon een heel mooie en grote club. Dat maakt het moeilijk."

Genk zal zich echter geen twee keer aan dezelfde steen stoten. "Daar hebben we uit geleerd. We moeten zien dat er geen jongens in de A-kern worden opgenomen die in hun laatste contractjaar zitten. We hadden dat eigenlijk gedaan met het idee om hem zo richting een verlenging te duwen, maar ik denk dat we op dat gebied te laat waren", aldus De Condé.

Godts breekt bij Ajax wel door

Vooralsnog is Ajax ook geen slechte keuze gebleken voor Godts. Hij kan er bij Jong Ajax speelminuten maken op min of meer hetzelfde niveau als Jong Genk en bovendien kreeg hij er ook snel zijn kans bij de A-ploeg. Hij debuteerde vorig seizoen al en kwam intussen twaalf keer in actie voor Ajax 1.

Hij leek in december zelfs dicht bij een basisplaats te staan na enkele glansprestaties bij Jong Ajax en goede invalbeurten in het eerste elftal. Een dijblessure gooide echter roet in het eten en die houdt de 18-jarige flankaanvaller twee maanden later nog steeds aan de kant.

Zou Godts verder gestaan hebben als hij bij Genk gebleven was?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

0
0
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

15
15
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

36
36
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

9
9
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

17
17
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

40
40
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

94
94
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

33
33
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

172
172
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

117
117
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

338
338
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

117
117
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

150
150
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

186
186
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

312
312
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

309
309
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

65
65
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

375
375
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

312
312
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

183
183
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

336
336
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

321
321
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

34
34
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

243
243

Meer sportnieuws