De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

558 stemmen
De Condé onthult waar Genk in de fout ging met Godts

Er kloppen dezer dagen weer enkele opwindende talenten op de deur bij KRC Genk. Met een goal kwam Luca Oyen afgelopen weekend tegen RWDM weer aan de oppervlakte en in de slotfase van die wedstrijd mocht ook de 19-jarige Noah Adedeji-Sternberg zijn debuut maken.

Daarnaast zaten de voorbije weken ook verdediger Josué Kongolo (17) en spelmaker Kos Karetsas (16) de voorbije weken al regelmatig bij de wedstrijdkern. Daar had nu eigenlijk ook Mika Godts een vaste waarde in moeten zijn, maar Genk zag zijn goudhaantje een jaar geleden voor 1 miljoen euro naar Ajax vertrekken.

LEES OOK: 'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Genk ging in de fout met Godts

Daarvoor slaat Head of Football Dimitri de Condé wel enigszins mea culpa. "Wat ik - of wij - fout heb gedaan, is dat Mika in zijn laatste contractjaar zat", blikt hij terug in MIDMID. "Toen kwam Ajax op de deur kloppen met een mooi verhaal. Ajax is ook gewoon een heel mooie en grote club. Dat maakt het moeilijk."

Genk zal zich echter geen twee keer aan dezelfde steen stoten. "Daar hebben we uit geleerd. We moeten zien dat er geen jongens in de A-kern worden opgenomen die in hun laatste contractjaar zitten. We hadden dat eigenlijk gedaan met het idee om hem zo richting een verlenging te duwen, maar ik denk dat we op dat gebied te laat waren", aldus De Condé.

Godts breekt bij Ajax wel door

Vooralsnog is Ajax ook geen slechte keuze gebleken voor Godts. Hij kan er bij Jong Ajax speelminuten maken op min of meer hetzelfde niveau als Jong Genk en bovendien kreeg hij er ook snel zijn kans bij de A-ploeg. Hij debuteerde vorig seizoen al en kwam intussen twaalf keer in actie voor Ajax 1.

Hij leek in december zelfs dicht bij een basisplaats te staan na enkele glansprestaties bij Jong Ajax en goede invalbeurten in het eerste elftal. Een dijblessure gooide echter roet in het eten en die houdt de 18-jarige flankaanvaller twee maanden later nog steeds aan de kant.

Zou Godts verder gestaan hebben als hij bij Genk gebleven was?

Meest recent

'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

55
55
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

14
14
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

134
134
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

175
175
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

133
133
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

141
141
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

31
31
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

436
436
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

272
272
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

91
91
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

130
130
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

106
106
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

479
479
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

217
217
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

221
221
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

375
375
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

565
565
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

102
102
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

201
201
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1375
1375
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1252
1252
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

187
187
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

586
586
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

1095
1095

Meer sportnieuws