Still afgemaakt in Frankrijk: "Walgelijk gebrek aan respect"

249 stemmen
Still afgemaakt in Frankrijk:

Stilaan lijken Belgische trainers hun weg te vinden naar het Britse voetbal. Met Vincent Kompany bij Burnley is er dit seizoen voor het eerst een coach uit ons land aan de slag in de Premier League, terwijl Philippe Clement de laatste maanden grote indruk maakt bij Rangers. Er zijn nog enkele kandidaten om het Kanaal over te steken.

De voorbije dagen stelde Will Still alvast zelf zijn kandidatuur. De nog altijd maar 31-jarige trainer werkte zich in de schijnwerpers sinds hij in oktober 2022 gepromoveerd werd tot hoofdcoach bij Stade Reims, dat hij momenteel op een achtste plaats in de Ligue 1 geparkeerd heeft.

Still met de grond gelijk gemaakt

Dat zorgde ervoor dat hij in december al genoemd werd bij Sunderland. Woensdag zette hij in een interview met The Athletic opnieuw de deur wagenwijd open voor een overgang naar Engeland na dit seizoen. Dat wordt hem in Frankrijk echter niet in dank afgenomen.

De Franse ex-international Jérôme Rothen maakt Still met de grond gelijk. "Hij vertelt ons nu dat vanaf juni hij aan vertrekken denkt, ongeacht wat er gebeurt. Als ik voorzitter van Reims was: ik heb hem de job gegeven zonder dat hij de juiste diploma's had, heb boetes betaald, hem zijn eerste kans als hoofdcoach gegeven en dan saboteert hij mij zo? Dat is nog erger dan ondankbaar", haalt hij zwaar uit bij RMC Sport.

Gebrek aan respect

Volgens Rothen is Still dan ook helemaal van het padje. "Ik denk dat hij de verbinding met de realiteit kwijt is", gaat hij verder. "Als hij zich zou herinneren waar hij vandaan komt en waar hij twee jaar geleden stond, dan zou hij niet op deze manier praten. Het is een totaal gebrek aan respect voor Reims."

Still heeft nog een contract tot 2025 bij Reims en dus kan hij na dit seizoen niet zomaar vertrekken. Twee jaar geleden was Still nog assistent bij Standard, een functie die hij in ons land ook vervulde bij Lierse en Beerschot, waar hij telkens ook kort hoofdtrainer was.

Waren die uitspraken een gebrek aan respect van Still?

Meest recent

Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

43
43
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

33
33
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

231
231
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

362
362
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

52
52
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

101
101
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

195
195
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

233
233
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

260
260
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

73
73
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

52
52
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

255
255
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

100
100
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

278
278
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

331
331
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

72
72
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

61
61
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

575
575
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

73
73
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

187
187
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

414
414
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

65
65
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

174
174
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

328
328
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

54
54

Meer sportnieuws