Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

226
Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar woensdagavond kwam ook de officiële bevestiging: KRC Genk moet verder zonder Joseph Paintsil. De Ghanese aanvaller rondde alsnog zijn transfer af naar LA Galaxy, dat al maandenlang aan zijn mouw trok.

Alle partijen boeren uiteindelijk goed bij de deal. Paintsil tekende in Los Angeles een contract voor vier jaar en wordt er een Designated Player, wat betekent dat hij er één van de grootverdieners wordt en dus fors meer zal opstrijken dan in Genk. Dat mag ook nog een transfersom van 8,5 miljoen euro incasseren.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Paintsil vindt vertrek bij Genk jammer

Maar dat betekent niet noodzakelijk dat het afscheid ook van harte is. Paintsil hield lange tijd de Amerikaanse boot af - in januari legde hij het aanbod van Galaxy aanvankelijk naast zich neer. Op zijn sociale media deelde Genk ook een videoboodschap van de aanvaller, die niet echt gelukkig lijkt met zijn vertrek.

"Ik wil gewoon zeggen: een groot dankjewel aan iedereen, vooral aan de coaches. Ze hebben geweldig werk verricht en ze hebben me echt gemaakt tot wie ik vandaag ben. Ze hebben me deze kans gegeven om vooruit te gaan als persoon", vertelt hij onder meer. "Ik vind het jammer dat ik vertrek, maar zo is het leven."

"Fantastische periode in Genk"

"Mijn hart is nog steeds bij Genk en bij het team. In elke vakantie zou ik langs willen komen om hallo te zeggen", gaat hij verder. "Het is jammer dat ik ga, maar het is ook een mooie kans voor mij om een andere competitie te ontdekken. Ik heb echt genoten van mijn jaren in Genk. Het was een fantastische periode."

Paintsil stond uiteindelijk 5,5 jaar onder contract bij KRC Genk, dat hem in de zomer van 2018 overgenomen had van Tema Youth, dat hem in het voorgaande seizoen verhuurd had aan Ferencvaros. Aanvankelijk had de Ghanees het niet makkelijk om zich door te zetten, maar na een uitleenbeurt aan Ankaragücü in het seizoen 2020/21 ontplofte hij wel helemaal. Paintsil speelde uiteindelijk 168 wedstrijden voor Genk, waarin hij 40 keer scoorde en 28 assists gaf.

Denk je dat hij tegen zijn zin vertrekt?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

10
10
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

8
8
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

7
7
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

50
50
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

18
18
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

37
37
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

26
26
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

140
140
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

35
35
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

110
110
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

65
65
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

199
199
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

182
182
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

245
245
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

139
139
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

222
222
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

240
240
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

297
297
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

248
248
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

327
327
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

499
499
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

229
229

Meer sportnieuws