Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

226
Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar woensdagavond kwam ook de officiële bevestiging: KRC Genk moet verder zonder Joseph Paintsil. De Ghanese aanvaller rondde alsnog zijn transfer af naar LA Galaxy, dat al maandenlang aan zijn mouw trok.

Alle partijen boeren uiteindelijk goed bij de deal. Paintsil tekende in Los Angeles een contract voor vier jaar en wordt er een Designated Player, wat betekent dat hij er één van de grootverdieners wordt en dus fors meer zal opstrijken dan in Genk. Dat mag ook nog een transfersom van 8,5 miljoen euro incasseren.

LEES OOK: Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Paintsil vindt vertrek bij Genk jammer

Maar dat betekent niet noodzakelijk dat het afscheid ook van harte is. Paintsil hield lange tijd de Amerikaanse boot af - in januari legde hij het aanbod van Galaxy aanvankelijk naast zich neer. Op zijn sociale media deelde Genk ook een videoboodschap van de aanvaller, die niet echt gelukkig lijkt met zijn vertrek.

"Ik wil gewoon zeggen: een groot dankjewel aan iedereen, vooral aan de coaches. Ze hebben geweldig werk verricht en ze hebben me echt gemaakt tot wie ik vandaag ben. Ze hebben me deze kans gegeven om vooruit te gaan als persoon", vertelt hij onder meer. "Ik vind het jammer dat ik vertrek, maar zo is het leven."

"Fantastische periode in Genk"

"Mijn hart is nog steeds bij Genk en bij het team. In elke vakantie zou ik langs willen komen om hallo te zeggen", gaat hij verder. "Het is jammer dat ik ga, maar het is ook een mooie kans voor mij om een andere competitie te ontdekken. Ik heb echt genoten van mijn jaren in Genk. Het was een fantastische periode."

Paintsil stond uiteindelijk 5,5 jaar onder contract bij KRC Genk, dat hem in de zomer van 2018 overgenomen had van Tema Youth, dat hem in het voorgaande seizoen verhuurd had aan Ferencvaros. Aanvankelijk had de Ghanees het niet makkelijk om zich door te zetten, maar na een uitleenbeurt aan Ankaragücü in het seizoen 2020/21 ontplofte hij wel helemaal. Paintsil speelde uiteindelijk 168 wedstrijden voor Genk, waarin hij 40 keer scoorde en 28 assists gaf.

Denk je dat hij tegen zijn zin vertrekt?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

30
30
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

30
30
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

97
97
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

75
75
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

41
41
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

214
214
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws