Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

226 stemmen
Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar woensdagavond kwam ook de officiële bevestiging: KRC Genk moet verder zonder Joseph Paintsil. De Ghanese aanvaller rondde alsnog zijn transfer af naar LA Galaxy, dat al maandenlang aan zijn mouw trok.

Alle partijen boeren uiteindelijk goed bij de deal. Paintsil tekende in Los Angeles een contract voor vier jaar en wordt er een Designated Player, wat betekent dat hij er één van de grootverdieners wordt en dus fors meer zal opstrijken dan in Genk. Dat mag ook nog een transfersom van 8,5 miljoen euro incasseren.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

Paintsil vindt vertrek bij Genk jammer

Maar dat betekent niet noodzakelijk dat het afscheid ook van harte is. Paintsil hield lange tijd de Amerikaanse boot af - in januari legde hij het aanbod van Galaxy aanvankelijk naast zich neer. Op zijn sociale media deelde Genk ook een videoboodschap van de aanvaller, die niet echt gelukkig lijkt met zijn vertrek.

"Ik wil gewoon zeggen: een groot dankjewel aan iedereen, vooral aan de coaches. Ze hebben geweldig werk verricht en ze hebben me echt gemaakt tot wie ik vandaag ben. Ze hebben me deze kans gegeven om vooruit te gaan als persoon", vertelt hij onder meer. "Ik vind het jammer dat ik vertrek, maar zo is het leven."

"Fantastische periode in Genk"

"Mijn hart is nog steeds bij Genk en bij het team. In elke vakantie zou ik langs willen komen om hallo te zeggen", gaat hij verder. "Het is jammer dat ik ga, maar het is ook een mooie kans voor mij om een andere competitie te ontdekken. Ik heb echt genoten van mijn jaren in Genk. Het was een fantastische periode."

Paintsil stond uiteindelijk 5,5 jaar onder contract bij KRC Genk, dat hem in de zomer van 2018 overgenomen had van Tema Youth, dat hem in het voorgaande seizoen verhuurd had aan Ferencvaros. Aanvankelijk had de Ghanees het niet makkelijk om zich door te zetten, maar na een uitleenbeurt aan Ankaragücü in het seizoen 2020/21 ontplofte hij wel helemaal. Paintsil speelde uiteindelijk 168 wedstrijden voor Genk, waarin hij 40 keer scoorde en 28 assists gaf.

Denk je dat hij tegen zijn zin vertrekt?

Meest recent

De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

8
8
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

36
36
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

82
82
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

71
71
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

168
168
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

105
105
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

92
92
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

321
321
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

87
87
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

268
268
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

115
115
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

244
244
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

214
214
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

283
283
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

116
116
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

228
228
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1126
1126
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

507
507
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

252
252
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

261
261
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

441
441
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

344
344
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

79
79
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

290
290

Meer sportnieuws