Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

door
Paintsil komt met emotionele afscheidsboodschap voor Genk

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar woensdagavond kwam ook de officiële bevestiging: KRC Genk moet verder zonder Joseph Paintsil. De Ghanese aanvaller rondde alsnog zijn transfer af naar LA Galaxy, dat al maandenlang aan zijn mouw trok.

Alle partijen boeren uiteindelijk goed bij de deal. Paintsil tekende in Los Angeles een contract voor vier jaar en wordt er een Designated Player, wat betekent dat hij er één van de grootverdieners wordt en dus fors meer zal opstrijken dan in Genk. Dat mag ook nog een transfersom van 8,5 miljoen euro incasseren.

LEES OOK: 'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

Paintsil vindt vertrek bij Genk jammer

Maar dat betekent niet noodzakelijk dat het afscheid ook van harte is. Paintsil hield lange tijd de Amerikaanse boot af - in januari legde hij het aanbod van Galaxy aanvankelijk naast zich neer. Op zijn sociale media deelde Genk ook een videoboodschap van de aanvaller, die niet echt gelukkig lijkt met zijn vertrek.

"Ik wil gewoon zeggen: een groot dankjewel aan iedereen, vooral aan de coaches. Ze hebben geweldig werk verricht en ze hebben me echt gemaakt tot wie ik vandaag ben. Ze hebben me deze kans gegeven om vooruit te gaan als persoon", vertelt hij onder meer. "Ik vind het jammer dat ik vertrek, maar zo is het leven."

"Fantastische periode in Genk"

"Mijn hart is nog steeds bij Genk en bij het team. In elke vakantie zou ik langs willen komen om hallo te zeggen", gaat hij verder. "Het is jammer dat ik ga, maar het is ook een mooie kans voor mij om een andere competitie te ontdekken. Ik heb echt genoten van mijn jaren in Genk. Het was een fantastische periode."

Paintsil stond uiteindelijk 5,5 jaar onder contract bij KRC Genk, dat hem in de zomer van 2018 overgenomen had van Tema Youth, dat hem in het voorgaande seizoen verhuurd had aan Ferencvaros. Aanvankelijk had de Ghanees het niet makkelijk om zich door te zetten, maar na een uitleenbeurt aan Ankaragücü in het seizoen 2020/21 ontplofte hij wel helemaal. Paintsil speelde uiteindelijk 168 wedstrijden voor Genk, waarin hij 40 keer scoorde en 28 assists gaf.

🔥 Populair bij onze lezers

‘Rode Duivel huilt: Saudi-fortuin gaat in rook op’
‘Rode Duivel huilt: Saudi-fortuin gaat in rook op’

Denk je dat hij tegen zijn zin vertrekt?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

258
258
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

708
708
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

516
516
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

231
231
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1191
1191
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws