Sambi Lokonga onthult dé reden voor ontbolstering bij Luton

door
Sambi Lokonga onthult dé reden voor ontbolstering bij Luton

Albert Sambi Lokonga lijkt helemaal terug van weggeweest. De middenvelder maakte de voorbije weken grootse indruk bij Luton Town, waar hij de ene na de andere knalprestatie neerzet. Het kwam hem deze week zelfs op lof van niemand minder dan Jürgen Klopp te staan.

Die kwam er nadat Lokonga vorig weekend alweer uitblonk tegen Manchester United. Ondanks de 1-2-nederlaag wist de 24-jarige op het middenveld samen met Ross Barkley het United-trio Casemiro-Mainoo-Bruno Fernandes te overvleugelen en met een geweldige tackle voorkwam hij ook een zeker doelpunt van die laatste.

Lokonga ontbolstert bij Luton helemaal

"Het zijn twee moeilijke jaren geweest", geeft Lokonga toe aan The Athletic. Bij Arsenal verdween hij na een goed eerste halfjaar helemaal uit beeld en vorig seizoen werd ook een uitleenbeurt aan Crystal Palace een flop. Hij werd gehaald op voorspraak van Patrick Vieira, maar die werd na enkele wedstrijden ontslagen en zijn opvolger Roy Hodgson liet Lokonga links liggen.

Ook de eerste helft van dit seizoen was moeilijk. Hij raakte al in zijn tweede match voor Luton geblesseerd aan de hamstring en stond uiteindelijk drie maanden aan de kant. Pas in december keerde hij terug, maar sindsdien verkeert hij dus in topvorm. Daarin speelt trainer Rob Edwards een grote rol.

Met dank aan vertrouwen van trainer

"Een trainer hebben die je steunt, die je zelfvertrouwen geeft en vertrouwen in je toont... Dat is alles wat een speler wenst en wat een speler nodig heeft om op zijn best te zijn", geeft Lokonga immers aan. "Dat probeer ik op het veld ook terug te betalen."

Als Lokonga zijn sterke niveau de komende maanden zal blijven aanhouden, dan zal hij ongetwijfeld volgend seizoen op een nieuwe kans bij Arsenal hopen. Daarnaast zal hij ook stiekem nog dromen van een EK-selectie, maar dat zal niet makkelijk worden. De concurrentie op het middenveld is enorm en de enige cap van Lokonga dateert intussen al van 2021.

Zal Lokonga nog doorbreken bij Arsenal?

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

230
230
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

105
105
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

14
14
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

192
192
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

17
17
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

116
116
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

169
169
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

18
18
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

44
44
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

20
20
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

364
364
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

159
159
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

189
189
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

230
230
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

113
113
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

99
99
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

366
366
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

495
495
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

291
291
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

77
77

Meer sportnieuws