Nieuwe megadeal Antwerp FC met ‘waanzinnige speler’

door
Nieuwe megadeal Antwerp FC met ‘waanzinnige speler’

Mahamadou Doumbia verovert razendsnel de harten van fans, technische staf en het bestuur van Antwerp FC. Na een indrukwekkend debuut, waarin hij met een verbluffend afstandsschot de winnende goal scoorde tegen Standard, is hij niet meer te stoppen.

Doumbia wordt al 'Boem Boem Doumbia' genoemd vanwege zijn verwoestende afstandsschoten. Zijn krachtige spel en ongelooflijke (trap)techniek verdienen alle lof. Met zijn talent en potentieel kan hij zelfs in de voetsporen treden van de legendarische Arthur Vermeeren volgens Patrick Goots.

De bekende podcaster Evert Winkelmans noemt Doumbia een “waanzinnige speler”, en noemt hem een van de spelers die Antwerp break-even gaan krijgen.

Doumbia beleeft stormachtig parcours bij Antwerp FC

Tijdens de vorige zomermercato verraste Antwerp FC door op deadline day een nieuwe transfer aan te kondigen: Mahamadou Doumbia (19) zette zijn handtekening onder een vierjarig contract op de Bosuil.

Hij kwam over van de JMG Academy Bamako, maar Doumbia vertoefde in praktijk veel langer op Antwerps grondgebied. Hij trainde al een week mee bij de Young Reds, het beloftenelftal van Antwerp in de hoogste amateurafdeling, en hij speelde ook een oefenwedstrijd mee.

Joachim Vercaigne had Doumbia grondig gescreend en hij kon de club overtuigen om de Malinees tot 2027 onder contract te leggen.

Tijdens zijn aanpassingsperiode kreeg Doumbia alle ruimte en ondersteuning om te integreren. Slechts enkele weken na zijn aankomst verscheen hij al in de ploeg van de Young Reds, om er niet meer uit te gaan.

De transfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid opende zelfs de deuren voor Doumbia om zich sneller dan verwacht te bewijzen in het eerste elftal van Antwerp FC.

Direct exploderen zoals Vermeeren: het is echt niet iedereen gegeven

Mark van Bommel stond voor een uitdaging bij het vinden van een oplossing voor het vertrek van Arthur Vermeeren op het centrale middenveld. Intern had hij enkele opties, waaronder Milan Smits (19), vast lid van de A-kern, en Milo Horemans (17), die tijdens de zomerstage indruk maakte.

Mahamadou Doumbia (19) werd ook genoemd als een mogelijke kandidaat om de open plek op te vullen. Gazet van Antwerpen waarschuwde voor het leggen van te veel druk op deze jonge middenvelders: “Direct exploderen zoals Vermeeren deed: het is echt niet iedereen gegeven.”

Van Bommel zelf benadrukte dat hij niet bang was om Smits of Doumbia een kans te geven, maar dat hij ook geduldig wilde zijn. “Ik probeer hen zo veel mogelijk te laten wennen, maar ze zijn er nog maar sinds kort bij. Terwijl zoiets net tijd nodig heeft.”

Hij had Doumbia meermaals bekeken bij de U23 en zag in hem een speler met een profiel dat van waarde kon zijn voor het eerste elftal. Doumbia is een aanvallend ingestelde middenvelder dan een pure controleur, wat een extra dimensie kon toevoegen aan het spel van het team.

Nieuw Antwerp FC-goudhaantje: Hoe is hij zo lang onder de radar kunnen blijven?

Eind januari gaf Mark van Bommel Mahamadou Doumbia zijn debuut in het eerste elftal tegen KAS Eupen, en slechts enkele dagen later stond de Malinees al in de basis tegen Standard.

Op het veld van Sclessin toonde Doumbia geen tekenen van plankenkoorts. Hij liet technisch een paar mooie dingen zien en dat hij zeer moeilijk van de bal te zetten is. Maar het was vooral zijn prachtige doelpunt die indruk maakte, dat ook nog eens de winnende goal bleek te zijn.

Met een verbluffende streep schoot hij de 0-1 binnen. “We weten dat hij goed kan schieten. Dat laat hij bijna elke dag op training zien. Het zijn rare, soms moeilijke ballen waarvan ik zeg: 'níét naar doel schieten.' Maar als hij zo schiet, mag hij vaker een poging wagen”, lachte Van Bommel na de match.

“Hoe is die jongen zo lang onder de radar kunnen blijven?” vroeg Patrick Goots zich af. “Alles samengevat vond ik Doumbia een openbaring. Hij kan het nieuwe goudhaantje worden op het Antwerpse middenveld.”

Boem Boem Doumbia: de nieuwe Arthur Vermeeren?

Zijn indrukwekkende afstandsschot tegen Standard bleek geen toevalstreffer te zijn, want bij de Young Reds verraste Mahamadou Doumbia eerder al met een verbluffend doelpunt tegen Heist.

Toen joeg hij het leer bijna vanaf de middencirkel richting de winkelhaak. “Hij verraste ons meteen met de kracht die in zijn beentjes zit”, zei ploegmaat Jelle Bataille aan Gazet van Antwerpen.

“'t Zijn niet de stevigste kuiten, maar hij vuurt wel serieuze pegels af.” Na Standard bevestigde Doumbia zijn uitmuntende traptechniek door opnieuw een doelpunt van afstand te scoren in de Beker van België tegen KV Oostende.

'Boem Boem Doumbia' wordt hij al genoemd vanwege zijn verwoestende afstandsschoten. “Dan beschik je over een geweldig wapen. Probeer als 'nummer 6' of '8' maar eens te scoren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Goots gelooft zelfs dat Doumbia goed op weg is om in de voetsporen van Arthur Vermeeren te treden. “Omdat ik dezelfde dingen terugzie als bij Arthur: er meteen staan, goede voetjes, veel loopvermogen, fysiek aanwezig en dikwijls heer en ­meester in de één-tegen-éénsituaties. Doumbia is een goudhaantje en kan ver geraken.”

Straf van Antwerp: ‘waanzinnige’ Doumbia gaat Antwerp break-even krijgen

Mahamadou Doumbia heeft buskruit in de kuiten, maar ook nog veel andere kwaliteiten. De sierlijke middenvelder combineert verfijnde techniek met stevigheid in de duels, en hij heeft het vermogen om ballen te recupereren en zijn mannetje uit te schakelen.

“Goede voeten, een harde trap en veel présence”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “De grootste verdienste van Antwerp en het scoutingsteam is dat ze de Malinees ontdekt hebben.”

Faris Haroun, zijn voormalige coach bij de Young Reds, is onder de indruk van de enorme vooruitgang die Doumbia heeft geboekt in slechts enkele maanden tijd. “Vergeet niet dat hij nog maar een half jaar op de Bosuil rondloopt.”

Doumbia toont lef op het veld, maar moet nog tactisch bijgeschoold worden en soms bevat zijn spel nog te veel risico. Desalniettemin is zijn talent onmiskenbaar, en volgens De Standaard hoopt Antwerp dat Doumbia op termijn veel geld zal opbrengen om de financiële situatie te verbeteren.

De bekende podcaster Evert Winkelmans deelt deze visie. “Da’s het straffe aan Antwerp. Vermeeren vertrekt en Doumbia verschijnt ten tonele, een waanzinnige speler”, zei hij aan Gazet van Antwerpen. “Jongens als George (Ilenikhena, red.) en Doumbia gaan Antwerp break-even krijgen.”

Antwerp zal Doumbia voor veel geld kunnen verkopen

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

35
35
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

32
32
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

94
94
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

45
45
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

123
123
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

87
87
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

375
375
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

139
139
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

194
194
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

149
149
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

312
312
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

314
314
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

335
335
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

842
842
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

289
289
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

386
386
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

476
476
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

561
561
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

131
131
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

369
369
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

82
82
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

343
343
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

265
265
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

655
655

Meer sportnieuws