Nieuwe megadeal Antwerp FC met ‘waanzinnige speler’

door
Nieuwe megadeal Antwerp FC met ‘waanzinnige speler’

Mahamadou Doumbia verovert razendsnel de harten van fans, technische staf en het bestuur van Antwerp FC. Na een indrukwekkend debuut, waarin hij met een verbluffend afstandsschot de winnende goal scoorde tegen Standard, is hij niet meer te stoppen.

Doumbia wordt al 'Boem Boem Doumbia' genoemd vanwege zijn verwoestende afstandsschoten. Zijn krachtige spel en ongelooflijke (trap)techniek verdienen alle lof. Met zijn talent en potentieel kan hij zelfs in de voetsporen treden van de legendarische Arthur Vermeeren volgens Patrick Goots.

De bekende podcaster Evert Winkelmans noemt Doumbia een “waanzinnige speler”, en noemt hem een van de spelers die Antwerp break-even gaan krijgen.

LEES OOK: Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Doumbia beleeft stormachtig parcours bij Antwerp FC

Tijdens de vorige zomermercato verraste Antwerp FC door op deadline day een nieuwe transfer aan te kondigen: Mahamadou Doumbia (19) zette zijn handtekening onder een vierjarig contract op de Bosuil.

Hij kwam over van de JMG Academy Bamako, maar Doumbia vertoefde in praktijk veel langer op Antwerps grondgebied. Hij trainde al een week mee bij de Young Reds, het beloftenelftal van Antwerp in de hoogste amateurafdeling, en hij speelde ook een oefenwedstrijd mee.

Joachim Vercaigne had Doumbia grondig gescreend en hij kon de club overtuigen om de Malinees tot 2027 onder contract te leggen.

Tijdens zijn aanpassingsperiode kreeg Doumbia alle ruimte en ondersteuning om te integreren. Slechts enkele weken na zijn aankomst verscheen hij al in de ploeg van de Young Reds, om er niet meer uit te gaan.

De transfer van Arthur Vermeeren naar Atlético Madrid opende zelfs de deuren voor Doumbia om zich sneller dan verwacht te bewijzen in het eerste elftal van Antwerp FC.

Direct exploderen zoals Vermeeren: het is echt niet iedereen gegeven

Mark van Bommel stond voor een uitdaging bij het vinden van een oplossing voor het vertrek van Arthur Vermeeren op het centrale middenveld. Intern had hij enkele opties, waaronder Milan Smits (19), vast lid van de A-kern, en Milo Horemans (17), die tijdens de zomerstage indruk maakte.

Mahamadou Doumbia (19) werd ook genoemd als een mogelijke kandidaat om de open plek op te vullen. Gazet van Antwerpen waarschuwde voor het leggen van te veel druk op deze jonge middenvelders: “Direct exploderen zoals Vermeeren deed: het is echt niet iedereen gegeven.”

Van Bommel zelf benadrukte dat hij niet bang was om Smits of Doumbia een kans te geven, maar dat hij ook geduldig wilde zijn. “Ik probeer hen zo veel mogelijk te laten wennen, maar ze zijn er nog maar sinds kort bij. Terwijl zoiets net tijd nodig heeft.”

Hij had Doumbia meermaals bekeken bij de U23 en zag in hem een speler met een profiel dat van waarde kon zijn voor het eerste elftal. Doumbia is een aanvallend ingestelde middenvelder dan een pure controleur, wat een extra dimensie kon toevoegen aan het spel van het team.

Nieuw Antwerp FC-goudhaantje: Hoe is hij zo lang onder de radar kunnen blijven?

Eind januari gaf Mark van Bommel Mahamadou Doumbia zijn debuut in het eerste elftal tegen KAS Eupen, en slechts enkele dagen later stond de Malinees al in de basis tegen Standard.

Op het veld van Sclessin toonde Doumbia geen tekenen van plankenkoorts. Hij liet technisch een paar mooie dingen zien en dat hij zeer moeilijk van de bal te zetten is. Maar het was vooral zijn prachtige doelpunt die indruk maakte, dat ook nog eens de winnende goal bleek te zijn.

Met een verbluffende streep schoot hij de 0-1 binnen. “We weten dat hij goed kan schieten. Dat laat hij bijna elke dag op training zien. Het zijn rare, soms moeilijke ballen waarvan ik zeg: 'níét naar doel schieten.' Maar als hij zo schiet, mag hij vaker een poging wagen”, lachte Van Bommel na de match.

“Hoe is die jongen zo lang onder de radar kunnen blijven?” vroeg Patrick Goots zich af. “Alles samengevat vond ik Doumbia een openbaring. Hij kan het nieuwe goudhaantje worden op het Antwerpse middenveld.”

Boem Boem Doumbia: de nieuwe Arthur Vermeeren?

Zijn indrukwekkende afstandsschot tegen Standard bleek geen toevalstreffer te zijn, want bij de Young Reds verraste Mahamadou Doumbia eerder al met een verbluffend doelpunt tegen Heist.

Toen joeg hij het leer bijna vanaf de middencirkel richting de winkelhaak. “Hij verraste ons meteen met de kracht die in zijn beentjes zit”, zei ploegmaat Jelle Bataille aan Gazet van Antwerpen.

“'t Zijn niet de stevigste kuiten, maar hij vuurt wel serieuze pegels af.” Na Standard bevestigde Doumbia zijn uitmuntende traptechniek door opnieuw een doelpunt van afstand te scoren in de Beker van België tegen KV Oostende.

'Boem Boem Doumbia' wordt hij al genoemd vanwege zijn verwoestende afstandsschoten. “Dan beschik je over een geweldig wapen. Probeer als 'nummer 6' of '8' maar eens te scoren”, zei Patrick Goots in Gazet van Antwerpen.

Goots gelooft zelfs dat Doumbia goed op weg is om in de voetsporen van Arthur Vermeeren te treden. “Omdat ik dezelfde dingen terugzie als bij Arthur: er meteen staan, goede voetjes, veel loopvermogen, fysiek aanwezig en dikwijls heer en ­meester in de één-tegen-éénsituaties. Doumbia is een goudhaantje en kan ver geraken.”

Straf van Antwerp: ‘waanzinnige’ Doumbia gaat Antwerp break-even krijgen

Mahamadou Doumbia heeft buskruit in de kuiten, maar ook nog veel andere kwaliteiten. De sierlijke middenvelder combineert verfijnde techniek met stevigheid in de duels, en hij heeft het vermogen om ballen te recupereren en zijn mannetje uit te schakelen.

“Goede voeten, een harde trap en veel présence”, stelde Het Laatste Nieuws vast. “De grootste verdienste van Antwerp en het scoutingsteam is dat ze de Malinees ontdekt hebben.”

Faris Haroun, zijn voormalige coach bij de Young Reds, is onder de indruk van de enorme vooruitgang die Doumbia heeft geboekt in slechts enkele maanden tijd. “Vergeet niet dat hij nog maar een half jaar op de Bosuil rondloopt.”

Doumbia toont lef op het veld, maar moet nog tactisch bijgeschoold worden en soms bevat zijn spel nog te veel risico. Desalniettemin is zijn talent onmiskenbaar, en volgens De Standaard hoopt Antwerp dat Doumbia op termijn veel geld zal opbrengen om de financiële situatie te verbeteren.

De bekende podcaster Evert Winkelmans deelt deze visie. “Da’s het straffe aan Antwerp. Vermeeren vertrekt en Doumbia verschijnt ten tonele, een waanzinnige speler”, zei hij aan Gazet van Antwerpen. “Jongens als George (Ilenikhena, red.) en Doumbia gaan Antwerp break-even krijgen.”

Antwerp zal Doumbia voor veel geld kunnen verkopen

Meest recent

'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

1
1
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

21
21
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

85
85
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

379
379
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

166
166
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

455
455
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

297
297
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

214
214
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

20
20
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

64
64
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

332
332
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

87
87
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

32
32
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1573
1573
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

316
316
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

255
255
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

312
312
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

149
149
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

227
227
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

92
92
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

149
149
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

497
497
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

89
89
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

432
432

Meer sportnieuws