Dendoncker: "Daarom trok ik naar Napoli"

door
Dendoncker:

Leander Dendoncker versierde in januari een mooie transfer van Aston Villa naar Napoli. De Italianen huren hem met aankoopoptie van ongeveer 9 miljoen euro. De Belg hoopt dat hij in de Serie A zijn carrière weer op de rails krijgt.

LEES OOK: Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Weldra spelen bij Napoli

Dendoncker kwam de afgelopen jaren steeds minder aan spelen toe in de Premier League. Bij Aston Villa zal hij helemaal op een zijspoor. De verdediger/defensieve middenvelder gaf bij Pickx Sports aan waarom hij de stap naar Napels zette.

"Ik denk eigenlijk dat Napoli iets prestigieuzer is dan Aston Villa. De club werd vorig jaar nog kampioen en presteert de afgelopen seizoenen goed op het Europese toneel. Het was echter vooral belangrijk dat ik weer zou spelen. Bij Aston Villa was dit niet het geval. Hier ook nog niet, maar ik hoop dat het snel komt. Ja, dit is de nieuwe start die ik nodig had. Ik zal er alles aan doen om in het team te geraken", aldus de ex-speler van Anderlecht.

Mee naar het EK?

Dendoncker moet dringend gaan spelen als hij wil meegaan naar het EK. Hij speelde aanvankelijk nog onder Tedesco, maar de laatste keren werd hij door een gebrek aan speelminuten bij zijn club niet meer geselecteerd.

"Mijn eerste doel is om hier te spelen. Maar het staat vast dat de nationale ploeg een rol heeft gespeeld in mijn keuze. Om nog maar te zwijgen van het feit dat er deze zomer een EK is. Ik werd vooral aangetrokken om in het middenveld te spelen, maar ik kan uiteraard ook achteraan uit de voeten. Alles is hier anders. Of het nu op sportief of cultureel vlak is. Ik zat in mijn zesde seizoen in Engeland. We weten hoe gepassioneerd mensen daar voetbal beleven. Dat is hier ook het geval, vooral in Napels."

Moet Tedesco Dendoncker meenemen naar het EK?

Meest recent

Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

12
12
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

90
90
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

59
59
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

84
84
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

59
59
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

106
106
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

339
339
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

122
122
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

74
74
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

575
575
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

167
167
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

38
38
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

701
701
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

138
138
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

263
263
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

446
446
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

767
767
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

937
937
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

209
209
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

55
55
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

134
134
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

161
161
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

190
190
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

124
124
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

101
101

Meer sportnieuws