Dendoncker: "Daarom trok ik naar Napoli"

door
Dendoncker:

Leander Dendoncker versierde in januari een mooie transfer van Aston Villa naar Napoli. De Italianen huren hem met aankoopoptie van ongeveer 9 miljoen euro. De Belg hoopt dat hij in de Serie A zijn carrière weer op de rails krijgt.

LEES OOK: 'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Weldra spelen bij Napoli

Dendoncker kwam de afgelopen jaren steeds minder aan spelen toe in de Premier League. Bij Aston Villa zal hij helemaal op een zijspoor. De verdediger/defensieve middenvelder gaf bij Pickx Sports aan waarom hij de stap naar Napels zette.

"Ik denk eigenlijk dat Napoli iets prestigieuzer is dan Aston Villa. De club werd vorig jaar nog kampioen en presteert de afgelopen seizoenen goed op het Europese toneel. Het was echter vooral belangrijk dat ik weer zou spelen. Bij Aston Villa was dit niet het geval. Hier ook nog niet, maar ik hoop dat het snel komt. Ja, dit is de nieuwe start die ik nodig had. Ik zal er alles aan doen om in het team te geraken", aldus de ex-speler van Anderlecht.

Mee naar het EK?

Dendoncker moet dringend gaan spelen als hij wil meegaan naar het EK. Hij speelde aanvankelijk nog onder Tedesco, maar de laatste keren werd hij door een gebrek aan speelminuten bij zijn club niet meer geselecteerd.

"Mijn eerste doel is om hier te spelen. Maar het staat vast dat de nationale ploeg een rol heeft gespeeld in mijn keuze. Om nog maar te zwijgen van het feit dat er deze zomer een EK is. Ik werd vooral aangetrokken om in het middenveld te spelen, maar ik kan uiteraard ook achteraan uit de voeten. Alles is hier anders. Of het nu op sportief of cultureel vlak is. Ik zat in mijn zesde seizoen in Engeland. We weten hoe gepassioneerd mensen daar voetbal beleven. Dat is hier ook het geval, vooral in Napels."

Moet Tedesco Dendoncker meenemen naar het EK?

Meest recent

Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

9
9
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

24
24
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

40
40
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

392
392
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

49
49
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

129
129
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

105
105
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

191
191
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

89
89
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

36
36
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

98
98
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

66
66
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

31
31
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

152
152
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

285
285
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

127
127
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

380
380
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

49
49
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

214
214
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

309
309
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

85
85
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

443
443
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

217
217
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

515
515

Meer sportnieuws