Dendoncker: "Daarom trok ik naar Napoli"

door
Dendoncker:

Leander Dendoncker versierde in januari een mooie transfer van Aston Villa naar Napoli. De Italianen huren hem met aankoopoptie van ongeveer 9 miljoen euro. De Belg hoopt dat hij in de Serie A zijn carrière weer op de rails krijgt.

LEES OOK: ‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Weldra spelen bij Napoli

Dendoncker kwam de afgelopen jaren steeds minder aan spelen toe in de Premier League. Bij Aston Villa zal hij helemaal op een zijspoor. De verdediger/defensieve middenvelder gaf bij Pickx Sports aan waarom hij de stap naar Napels zette.

"Ik denk eigenlijk dat Napoli iets prestigieuzer is dan Aston Villa. De club werd vorig jaar nog kampioen en presteert de afgelopen seizoenen goed op het Europese toneel. Het was echter vooral belangrijk dat ik weer zou spelen. Bij Aston Villa was dit niet het geval. Hier ook nog niet, maar ik hoop dat het snel komt. Ja, dit is de nieuwe start die ik nodig had. Ik zal er alles aan doen om in het team te geraken", aldus de ex-speler van Anderlecht.

Mee naar het EK?

Dendoncker moet dringend gaan spelen als hij wil meegaan naar het EK. Hij speelde aanvankelijk nog onder Tedesco, maar de laatste keren werd hij door een gebrek aan speelminuten bij zijn club niet meer geselecteerd.

"Mijn eerste doel is om hier te spelen. Maar het staat vast dat de nationale ploeg een rol heeft gespeeld in mijn keuze. Om nog maar te zwijgen van het feit dat er deze zomer een EK is. Ik werd vooral aangetrokken om in het middenveld te spelen, maar ik kan uiteraard ook achteraan uit de voeten. Alles is hier anders. Of het nu op sportief of cultureel vlak is. Ik zat in mijn zesde seizoen in Engeland. We weten hoe gepassioneerd mensen daar voetbal beleven. Dat is hier ook het geval, vooral in Napels."

Moet Tedesco Dendoncker meenemen naar het EK?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

80
80
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

66
66
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

482
482
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

80
80
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

140
140
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

254
254
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

564
564
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

359
359
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

430
430
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

492
492
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

256
256
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1230
1230
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

359
359
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

376
376
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

142
142
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

194
194
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

849
849
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

528
528
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

126
126
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws