Dendoncker: "Daarom trok ik naar Napoli"

146 stemmen
Dendoncker:

Leander Dendoncker versierde in januari een mooie transfer van Aston Villa naar Napoli. De Italianen huren hem met aankoopoptie van ongeveer 9 miljoen euro. De Belg hoopt dat hij in de Serie A zijn carrière weer op de rails krijgt.

LEES OOK: Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

Weldra spelen bij Napoli

Dendoncker kwam de afgelopen jaren steeds minder aan spelen toe in de Premier League. Bij Aston Villa zal hij helemaal op een zijspoor. De verdediger/defensieve middenvelder gaf bij Pickx Sports aan waarom hij de stap naar Napels zette.

"Ik denk eigenlijk dat Napoli iets prestigieuzer is dan Aston Villa. De club werd vorig jaar nog kampioen en presteert de afgelopen seizoenen goed op het Europese toneel. Het was echter vooral belangrijk dat ik weer zou spelen. Bij Aston Villa was dit niet het geval. Hier ook nog niet, maar ik hoop dat het snel komt. Ja, dit is de nieuwe start die ik nodig had. Ik zal er alles aan doen om in het team te geraken", aldus de ex-speler van Anderlecht.

Mee naar het EK?

Dendoncker moet dringend gaan spelen als hij wil meegaan naar het EK. Hij speelde aanvankelijk nog onder Tedesco, maar de laatste keren werd hij door een gebrek aan speelminuten bij zijn club niet meer geselecteerd.

"Mijn eerste doel is om hier te spelen. Maar het staat vast dat de nationale ploeg een rol heeft gespeeld in mijn keuze. Om nog maar te zwijgen van het feit dat er deze zomer een EK is. Ik werd vooral aangetrokken om in het middenveld te spelen, maar ik kan uiteraard ook achteraan uit de voeten. Alles is hier anders. Of het nu op sportief of cultureel vlak is. Ik zat in mijn zesde seizoen in Engeland. We weten hoe gepassioneerd mensen daar voetbal beleven. Dat is hier ook het geval, vooral in Napels."

Moet Tedesco Dendoncker meenemen naar het EK?

Meest recent

KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

10
10
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

20
20
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

85
85
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

24
24
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

19
19
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

303
303
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

136
136
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

274
274
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

550
550
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

183
183
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

337
337
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

348
348
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

43
43
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

36
36
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

106
106
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

128
128
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

106
106
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

150
150
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

546
546
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

371
371
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

89
89
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

51
51
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

407
407
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

151
151

Meer sportnieuws