Enorme EK-verrassing bij Duivels? "Hij zou het verdienen"

door
Enorme EK-verrassing bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer verzamelen in 2024. De interland-break in maart wordt tevens de laatste in aanloop naar het EK. En dus wordt de selectie allicht ook richtinggevend voor het eindtoernooi in Duitsland.

Bondscoach Domenico Tedesco was onlangs nog te gast op de loting van de Nations League. En ook tijdens de uitreiking van de Gouden Schoen tekende hij present. Maar dit waren louter tussendoortjes, het vormen van de EK-selectie is momenteel zijn belangrijkste bekommernis.

Al lijkt het merendeel van de namen al vast te staan. Tedesco zorgde weliswaar voor een frisse wind ten opzichte van voorganger Roberto Martinez. Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk op welke namen hij vooral zal rekenen indien straks iedereen fit en vorm is.

LEES OOK: 'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Terugkeer routiniers?

Desondanks zijn enkele verrassingen niet volledig uitgesloten. Zo weigert Tedesco zelf de deur voor een terugkeer van Toby Alderweireld definitief te sluiten. Bij het Waalse RTL speculeerde men dan weer over een andere comeback: die van Axel Witsel.

De routinier werd sinds Tedesco het roer overnam nog geen enkele keer opgeroepen. Maar ondertussen blijft hij wel een hoog niveau halen bij Atlético Madrid. Daar is hij inmiddels omgevormd tot een vaste pion in de driemansdefensie van coach Diego Simeone.

Andere visie dan Simeone

Volgens analist Mbaye Leye zou Witsel een EK-selectie dan ook verdienen op basis van zijn prestaties, maar de Senegalees acht die kans klein. En ook Johan Walem vreest dat Witsel een eventuele EK-droom moet opbergen. "Tedesco heeft niet dezelfde visie als Simeone. En als ik kijk naar wat hij eerder verklaarde, komt Axel niet in aanmerking", klinkt het.

Indien één speler zijn comeback zou maken, wie zou u kiezen?

Meest recent

Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

17
17
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

86
86
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

138
138
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

68
68
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

89
89
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

26
26
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

55
55
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

98
98
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

48
48
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

196
196
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

80
80
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

186
186
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

127
127
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

81
81
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

65
65
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

83
83
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

343
343
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

401
401
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

370
370
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

26
26
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

114
114

Meer sportnieuws