Enorme EK-verrassing bij Duivels? "Hij zou het verdienen"

1252 stemmen
Enorme EK-verrassing bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer verzamelen in 2024. De interland-break in maart wordt tevens de laatste in aanloop naar het EK. En dus wordt de selectie allicht ook richtinggevend voor het eindtoernooi in Duitsland.

Bondscoach Domenico Tedesco was onlangs nog te gast op de loting van de Nations League. En ook tijdens de uitreiking van de Gouden Schoen tekende hij present. Maar dit waren louter tussendoortjes, het vormen van de EK-selectie is momenteel zijn belangrijkste bekommernis.

Al lijkt het merendeel van de namen al vast te staan. Tedesco zorgde weliswaar voor een frisse wind ten opzichte van voorganger Roberto Martinez. Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk op welke namen hij vooral zal rekenen indien straks iedereen fit en vorm is.

LEES OOK: The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Terugkeer routiniers?

Desondanks zijn enkele verrassingen niet volledig uitgesloten. Zo weigert Tedesco zelf de deur voor een terugkeer van Toby Alderweireld definitief te sluiten. Bij het Waalse RTL speculeerde men dan weer over een andere comeback: die van Axel Witsel.

De routinier werd sinds Tedesco het roer overnam nog geen enkele keer opgeroepen. Maar ondertussen blijft hij wel een hoog niveau halen bij Atlético Madrid. Daar is hij inmiddels omgevormd tot een vaste pion in de driemansdefensie van coach Diego Simeone.

Andere visie dan Simeone

Volgens analist Mbaye Leye zou Witsel een EK-selectie dan ook verdienen op basis van zijn prestaties, maar de Senegalees acht die kans klein. En ook Johan Walem vreest dat Witsel een eventuele EK-droom moet opbergen. "Tedesco heeft niet dezelfde visie als Simeone. En als ik kijk naar wat hij eerder verklaarde, komt Axel niet in aanmerking", klinkt het.

Indien één speler zijn comeback zou maken, wie zou u kiezen?

Meest recent

‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

29
29
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

54
54
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

59
59
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

93
93
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

19
19
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

63
63
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

640
640
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

411
411
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

178
178
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

54
54
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

260
260
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

93
93
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

93
93
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

107
107
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

176
176
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

44
44
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

159
159
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

222
222
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

70
70
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

338
338
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

243
243
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

818
818
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

240
240
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

90
90

Meer sportnieuws