Enorme EK-verrassing bij Duivels? "Hij zou het verdienen"

1252
Enorme EK-verrassing bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer verzamelen in 2024. De interland-break in maart wordt tevens de laatste in aanloop naar het EK. En dus wordt de selectie allicht ook richtinggevend voor het eindtoernooi in Duitsland.

Bondscoach Domenico Tedesco was onlangs nog te gast op de loting van de Nations League. En ook tijdens de uitreiking van de Gouden Schoen tekende hij present. Maar dit waren louter tussendoortjes, het vormen van de EK-selectie is momenteel zijn belangrijkste bekommernis.

Al lijkt het merendeel van de namen al vast te staan. Tedesco zorgde weliswaar voor een frisse wind ten opzichte van voorganger Roberto Martinez. Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk op welke namen hij vooral zal rekenen indien straks iedereen fit en vorm is.

LEES OOK: Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Terugkeer routiniers?

Desondanks zijn enkele verrassingen niet volledig uitgesloten. Zo weigert Tedesco zelf de deur voor een terugkeer van Toby Alderweireld definitief te sluiten. Bij het Waalse RTL speculeerde men dan weer over een andere comeback: die van Axel Witsel.

De routinier werd sinds Tedesco het roer overnam nog geen enkele keer opgeroepen. Maar ondertussen blijft hij wel een hoog niveau halen bij Atlético Madrid. Daar is hij inmiddels omgevormd tot een vaste pion in de driemansdefensie van coach Diego Simeone.

Andere visie dan Simeone

Volgens analist Mbaye Leye zou Witsel een EK-selectie dan ook verdienen op basis van zijn prestaties, maar de Senegalees acht die kans klein. En ook Johan Walem vreest dat Witsel een eventuele EK-droom moet opbergen. "Tedesco heeft niet dezelfde visie als Simeone. En als ik kijk naar wat hij eerder verklaarde, komt Axel niet in aanmerking", klinkt het.

Indien één speler zijn comeback zou maken, wie zou u kiezen?

Meest recent

Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

7
7
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

21
21
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

21
21
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

21
21
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

93
93
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

51
51
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

100
100
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

142
142
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

37
37
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

62
62
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

261
261
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

208
208
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

150
150
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

845
845
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

331
331
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

125
125
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

193
193
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

87
87
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

222
222
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

271
271
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

582
582
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

273
273
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

260
260
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

77
77
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

347
347

Meer sportnieuws