Enorme EK-verrassing bij Duivels? "Hij zou het verdienen"

door
Enorme EK-verrassing bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer verzamelen in 2024. De interland-break in maart wordt tevens de laatste in aanloop naar het EK. En dus wordt de selectie allicht ook richtinggevend voor het eindtoernooi in Duitsland.

Bondscoach Domenico Tedesco was onlangs nog te gast op de loting van de Nations League. En ook tijdens de uitreiking van de Gouden Schoen tekende hij present. Maar dit waren louter tussendoortjes, het vormen van de EK-selectie is momenteel zijn belangrijkste bekommernis.

Al lijkt het merendeel van de namen al vast te staan. Tedesco zorgde weliswaar voor een frisse wind ten opzichte van voorganger Roberto Martinez. Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk op welke namen hij vooral zal rekenen indien straks iedereen fit en vorm is.

LEES OOK: De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Terugkeer routiniers?

Desondanks zijn enkele verrassingen niet volledig uitgesloten. Zo weigert Tedesco zelf de deur voor een terugkeer van Toby Alderweireld definitief te sluiten. Bij het Waalse RTL speculeerde men dan weer over een andere comeback: die van Axel Witsel.

De routinier werd sinds Tedesco het roer overnam nog geen enkele keer opgeroepen. Maar ondertussen blijft hij wel een hoog niveau halen bij Atlético Madrid. Daar is hij inmiddels omgevormd tot een vaste pion in de driemansdefensie van coach Diego Simeone.

Andere visie dan Simeone

Volgens analist Mbaye Leye zou Witsel een EK-selectie dan ook verdienen op basis van zijn prestaties, maar de Senegalees acht die kans klein. En ook Johan Walem vreest dat Witsel een eventuele EK-droom moet opbergen. "Tedesco heeft niet dezelfde visie als Simeone. En als ik kijk naar wat hij eerder verklaarde, komt Axel niet in aanmerking", klinkt het.

Indien één speler zijn comeback zou maken, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Belgische clubs willen slaag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

0
0
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

28
28
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

25
25
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

68
68
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

65
65
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

50
50
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

71
71
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

37
37
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

198
198
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

226
226
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

113
113
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

68
68
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

40
40
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

293
293
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

78
78
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

118
118
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

325
325
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

174
174
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

191
191
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

62
62
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

104
104
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

428
428
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

188
188
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1078
1078
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

172
172

Meer sportnieuws