Enorme EK-verrassing bij Duivels? "Hij zou het verdienen"

door
Enorme EK-verrassing bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer verzamelen in 2024. De interland-break in maart wordt tevens de laatste in aanloop naar het EK. En dus wordt de selectie allicht ook richtinggevend voor het eindtoernooi in Duitsland.

Bondscoach Domenico Tedesco was onlangs nog te gast op de loting van de Nations League. En ook tijdens de uitreiking van de Gouden Schoen tekende hij present. Maar dit waren louter tussendoortjes, het vormen van de EK-selectie is momenteel zijn belangrijkste bekommernis.

Al lijkt het merendeel van de namen al vast te staan. Tedesco zorgde weliswaar voor een frisse wind ten opzichte van voorganger Roberto Martinez. Maar in de voorbije maanden werd steeds meer duidelijk op welke namen hij vooral zal rekenen indien straks iedereen fit en vorm is.

LEES OOK: Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Terugkeer routiniers?

Desondanks zijn enkele verrassingen niet volledig uitgesloten. Zo weigert Tedesco zelf de deur voor een terugkeer van Toby Alderweireld definitief te sluiten. Bij het Waalse RTL speculeerde men dan weer over een andere comeback: die van Axel Witsel.

De routinier werd sinds Tedesco het roer overnam nog geen enkele keer opgeroepen. Maar ondertussen blijft hij wel een hoog niveau halen bij Atlético Madrid. Daar is hij inmiddels omgevormd tot een vaste pion in de driemansdefensie van coach Diego Simeone.

Andere visie dan Simeone

Volgens analist Mbaye Leye zou Witsel een EK-selectie dan ook verdienen op basis van zijn prestaties, maar de Senegalees acht die kans klein. En ook Johan Walem vreest dat Witsel een eventuele EK-droom moet opbergen. "Tedesco heeft niet dezelfde visie als Simeone. En als ik kijk naar wat hij eerder verklaarde, komt Axel niet in aanmerking", klinkt het.

Indien één speler zijn comeback zou maken, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

3
3
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

31
31
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

161
161
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

181
181
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

179
179
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

209
209
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

78
78
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

185
185
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

225
225
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

65
65
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

173
173
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

106
106
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

104
104
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

88
88
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

540
540
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

462
462
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

81
81
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

233
233
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

276
276
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

90
90
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

193
193
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

57
57
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

31
31
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

465
465

Meer sportnieuws