Anderlecht of Union? Gillet duidt winnaar titelstrijd aan

604 stemmen
Anderlecht of Union? Gillet duidt winnaar titelstrijd aan

Nog vier speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. Maar dan moeten de Play-Offs nog in alle hevigheid losbarsten. En momenteel lijkt de titelstrijd te gaan uitdraaien op een Brussels duel tussen Union SG en RSC Anderlecht.

Sinds de Unionisten hun wederoptreden maakten op het hoogste niveau, legden ze een indrukwekkend parcours af. In het eerste seizoen leken ze op weg naar de landstitel, maar werden ze in de Play-Offs nog voorbij gestoken door Club Brugge. In de voorbije jaargang liet Union de titel dan weer uit handen glippen tijdens de slotminuten van het kampioenschap.

Het is dus zeker niet uitgesloten dat het dit seizoen opnieuw gaat mislopen. Al staat de ploeg van coach Alexander Blessin er momenteel wel erg goed voor. Uitdagers als Club Brugge en Antwerp FC staan inmiddels respectievelijk 17 en 18 punten achter. Zelfs met de puntenhalvering voor de start van de PO's blijft dat een aanzienlijke kloof.

LEES OOK: Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Terugkeer Anderlecht

De enige ploeg die momenteel ietwat in de buurt kan blijven, is Anderlecht. De recordkampioen bereikte vorig seizoen een triest dieptepunt met een elfde plaats in de eindstand, maar heeft zich de voorbije maanden op indrukwekkende wijze herpakt. Na een zomers transferoffensief doet het weer mee voor de prijzen.

Paars-Wit telt momenteel zo'n acht punten minder dan Union, vier stuks dus bij de start van de nacompetitie. Bovendien loopt de ziekenboeg stilaan leeg en beschikt Anderlecht toch over een redelijk kwalitatieve selectie. In de topwedstrijden van dit seizoen kan RSCA ook goede resultaten voorleggen.

Aantrekkelijker Union

Het belooft dus nog spannend te worden. Toch denkt ex-speler Guillaume Gillet dat Union het gaat halen. "De resultaten van Anderlecht zijn eindelijk weer beter, als supporter ben ik dus gelukkig. Ik zie de Mauves als tweede eindigen en dat maakt me opgetogen. Anderzijds haal ik er zelden plezier uit om deze ploeg aan het werk te zien. Naar Union kijken maakt me veel enthousiaster", aldus Gillet tegenover Le Soir.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

137
137
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

107
107
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

39
39
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

177
177
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

117
117
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

72
72
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

406
406
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

60
60
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

509
509
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

726
726
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

157
157
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

303
303
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

892
892
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

553
553
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

145
145
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

936
936
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

239
239
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

340
340
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

199
199
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

72
72
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

169
169
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

136
136

Meer sportnieuws