Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

door
Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

AA Gent gaat woensdagavond op zoek naar een ticket voor de achtste finales van de Conference League, maar een makkie wordt dat zeker niet. Het ging vorige week in de heenwedstrijd van de play-offs immers met 1-0 onderuit tegen Maccabi Haifa en zal dus een scheve situatie moeten rechtzetten.

Daarvoor wisten de Buffalo's vorig weekend alvast een mentale opsteker te pakken, want ze lieten tegen AS Eupen eindelijk hun eerste overwinning van 2024 noteren. Woensdag zullen ze dus ongetwijfeld die positieve lijn willen doortrekken. Al zal Hein Vanhaezebrouck wellicht wel aan zijn elftal sleutelen gezien het drukke programma.

LEES OOK: Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Roef wellicht in doel tegen Haifa

Eén van de vraagtekens is wie in doel zal plaatsnemen. Vorige week kreeg Davy Roef in de heenwedstrijd alvast nog eens zijn kans, nadat hij door een blessure zijn basisplaats kwijtgeraakt was aan Daniel Schmidt. Hij verscheen dinsdag ook op de persconferentie naast Hein Vanhaezebrouck.

"Afspraken zijn er niet echt gemaakt want we bereiden ons op elke wedstrijd voor en als je gezegd wordt dat je start, moet je er gewoon klaar voor zijn", wou Roef bij Het Nieuwsblad echter nog niet uitgaan van een nieuwe basisplaats.

Weer beurtrol in de maak?

"Een rotatiesysteem komt wel vaker voor bij onze coach maar mijn mening doet daar niet echt toe. We doen allemaal – dus ook de twee jongere kerels – telkens weer ons best op training en we tonen dat we klaar zijn. Als je mag starten, moet je gewoon alles geven", beseft Roef.

Roef kwam dit seizoen tot dusver 24 keer in actie voor AA Gent. De 30-jarige wisselde aanvankelijk vaak af met Paul Nardi, die doorgaans in de competitie speelde terwijl Roef de Europese matchen voor zijn rekening nam. Nu lijkt een gelijkaardige beurtrol met Schmidt in de maak.

Verdient Roef de vaste nummer één te worden?

Meest recent

'Hayen moet slikken: publiekslieveling plots naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

21
21
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

62
62
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

120
120
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

35
35
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

105
105
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

252
252
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

156
156
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

177
177
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

63
63
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

155
155
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

205
205
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

581
581
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

229
229
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

58
58
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

442
442
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

438
438
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

89
89
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1259
1259
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

645
645
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

190
190
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

56
56
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

237
237
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

972
972
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

191
191

Meer sportnieuws