Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

door
Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

AA Gent gaat woensdagavond op zoek naar een ticket voor de achtste finales van de Conference League, maar een makkie wordt dat zeker niet. Het ging vorige week in de heenwedstrijd van de play-offs immers met 1-0 onderuit tegen Maccabi Haifa en zal dus een scheve situatie moeten rechtzetten.

Daarvoor wisten de Buffalo's vorig weekend alvast een mentale opsteker te pakken, want ze lieten tegen AS Eupen eindelijk hun eerste overwinning van 2024 noteren. Woensdag zullen ze dus ongetwijfeld die positieve lijn willen doortrekken. Al zal Hein Vanhaezebrouck wellicht wel aan zijn elftal sleutelen gezien het drukke programma.

LEES OOK: 'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Roef wellicht in doel tegen Haifa

Eén van de vraagtekens is wie in doel zal plaatsnemen. Vorige week kreeg Davy Roef in de heenwedstrijd alvast nog eens zijn kans, nadat hij door een blessure zijn basisplaats kwijtgeraakt was aan Daniel Schmidt. Hij verscheen dinsdag ook op de persconferentie naast Hein Vanhaezebrouck.

"Afspraken zijn er niet echt gemaakt want we bereiden ons op elke wedstrijd voor en als je gezegd wordt dat je start, moet je er gewoon klaar voor zijn", wou Roef bij Het Nieuwsblad echter nog niet uitgaan van een nieuwe basisplaats.

Weer beurtrol in de maak?

"Een rotatiesysteem komt wel vaker voor bij onze coach maar mijn mening doet daar niet echt toe. We doen allemaal – dus ook de twee jongere kerels – telkens weer ons best op training en we tonen dat we klaar zijn. Als je mag starten, moet je gewoon alles geven", beseft Roef.

Roef kwam dit seizoen tot dusver 24 keer in actie voor AA Gent. De 30-jarige wisselde aanvankelijk vaak af met Paul Nardi, die doorgaans in de competitie speelde terwijl Roef de Europese matchen voor zijn rekening nam. Nu lijkt een gelijkaardige beurtrol met Schmidt in de maak.

Verdient Roef de vaste nummer één te worden?

Meest recent

Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

25
25
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

72
72
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

77
77
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

248
248
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

553
553
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

477
477
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

58
58
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

84
84
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

276
276
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

342
342
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

298
298
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

87
87
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

235
235
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

228
228
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

204
204
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

705
705
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

196
196
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

97
97
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

142
142
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

483
483
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

397
397
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

192
192
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

222
222
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

221
221
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

172
172

Meer sportnieuws