Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

door
Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

AA Gent gaat woensdagavond op zoek naar een ticket voor de achtste finales van de Conference League, maar een makkie wordt dat zeker niet. Het ging vorige week in de heenwedstrijd van de play-offs immers met 1-0 onderuit tegen Maccabi Haifa en zal dus een scheve situatie moeten rechtzetten.

Daarvoor wisten de Buffalo's vorig weekend alvast een mentale opsteker te pakken, want ze lieten tegen AS Eupen eindelijk hun eerste overwinning van 2024 noteren. Woensdag zullen ze dus ongetwijfeld die positieve lijn willen doortrekken. Al zal Hein Vanhaezebrouck wellicht wel aan zijn elftal sleutelen gezien het drukke programma.

LEES OOK: 'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

Roef wellicht in doel tegen Haifa

Eén van de vraagtekens is wie in doel zal plaatsnemen. Vorige week kreeg Davy Roef in de heenwedstrijd alvast nog eens zijn kans, nadat hij door een blessure zijn basisplaats kwijtgeraakt was aan Daniel Schmidt. Hij verscheen dinsdag ook op de persconferentie naast Hein Vanhaezebrouck.

"Afspraken zijn er niet echt gemaakt want we bereiden ons op elke wedstrijd voor en als je gezegd wordt dat je start, moet je er gewoon klaar voor zijn", wou Roef bij Het Nieuwsblad echter nog niet uitgaan van een nieuwe basisplaats.

Weer beurtrol in de maak?

"Een rotatiesysteem komt wel vaker voor bij onze coach maar mijn mening doet daar niet echt toe. We doen allemaal – dus ook de twee jongere kerels – telkens weer ons best op training en we tonen dat we klaar zijn. Als je mag starten, moet je gewoon alles geven", beseft Roef.

Roef kwam dit seizoen tot dusver 24 keer in actie voor AA Gent. De 30-jarige wisselde aanvankelijk vaak af met Paul Nardi, die doorgaans in de competitie speelde terwijl Roef de Europese matchen voor zijn rekening nam. Nu lijkt een gelijkaardige beurtrol met Schmidt in de maak.

Verdient Roef de vaste nummer één te worden?

Meest recent

Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

48
48
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

40
40
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

28
28
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

27
27
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

32
32
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

76
76
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

98
98
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

295
295
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

56
56
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

19
19
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

105
105
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

122
122
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

66
66
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

696
696
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

225
225
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

118
118
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

412
412
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

192
192
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

373
373
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

218
218
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

334
334
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

100
100
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

260
260
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

488
488
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

472
472

Meer sportnieuws