Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

door
Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

AA Gent gaat woensdagavond op zoek naar een ticket voor de achtste finales van de Conference League, maar een makkie wordt dat zeker niet. Het ging vorige week in de heenwedstrijd van de play-offs immers met 1-0 onderuit tegen Maccabi Haifa en zal dus een scheve situatie moeten rechtzetten.

Daarvoor wisten de Buffalo's vorig weekend alvast een mentale opsteker te pakken, want ze lieten tegen AS Eupen eindelijk hun eerste overwinning van 2024 noteren. Woensdag zullen ze dus ongetwijfeld die positieve lijn willen doortrekken. Al zal Hein Vanhaezebrouck wellicht wel aan zijn elftal sleutelen gezien het drukke programma.

LEES OOK: 'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Roef wellicht in doel tegen Haifa

Eén van de vraagtekens is wie in doel zal plaatsnemen. Vorige week kreeg Davy Roef in de heenwedstrijd alvast nog eens zijn kans, nadat hij door een blessure zijn basisplaats kwijtgeraakt was aan Daniel Schmidt. Hij verscheen dinsdag ook op de persconferentie naast Hein Vanhaezebrouck.

"Afspraken zijn er niet echt gemaakt want we bereiden ons op elke wedstrijd voor en als je gezegd wordt dat je start, moet je er gewoon klaar voor zijn", wou Roef bij Het Nieuwsblad echter nog niet uitgaan van een nieuwe basisplaats.

Weer beurtrol in de maak?

"Een rotatiesysteem komt wel vaker voor bij onze coach maar mijn mening doet daar niet echt toe. We doen allemaal – dus ook de twee jongere kerels – telkens weer ons best op training en we tonen dat we klaar zijn. Als je mag starten, moet je gewoon alles geven", beseft Roef.

Roef kwam dit seizoen tot dusver 24 keer in actie voor AA Gent. De 30-jarige wisselde aanvankelijk vaak af met Paul Nardi, die doorgaans in de competitie speelde terwijl Roef de Europese matchen voor zijn rekening nam. Nu lijkt een gelijkaardige beurtrol met Schmidt in de maak.

Verdient Roef de vaste nummer één te worden?

Meest recent

'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

116
116
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

372
372
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

71
71
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

237
237
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

171
171
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1357
1357
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

148
148
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

189
189
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

281
281
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

316
316
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

439
439
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

579
579
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1046
1046
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

148
148
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

599
599
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

122
122
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

305
305
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

733
733
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

580
580
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

763
763
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

675
675
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

371
371
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

796
796
‘Jashari-deal ontploft: Club Brugge vraagt absurd bedrag’

De afgelopen weken wemelden het van de geruchten omtrent Ardon Jashari zijn potentiële overstap ...

2834
2834
Onana en Doku gaan viraal met groot nieuws

Voetballers zijn anno 2025 ook commerciële merken. Via allerhande deals komt er ook nog geld in ...

57
57

Meer sportnieuws