Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

door
Roef laat zich uit over concurrentiestrijd in Gentse doel

AA Gent gaat woensdagavond op zoek naar een ticket voor de achtste finales van de Conference League, maar een makkie wordt dat zeker niet. Het ging vorige week in de heenwedstrijd van de play-offs immers met 1-0 onderuit tegen Maccabi Haifa en zal dus een scheve situatie moeten rechtzetten.

Daarvoor wisten de Buffalo's vorig weekend alvast een mentale opsteker te pakken, want ze lieten tegen AS Eupen eindelijk hun eerste overwinning van 2024 noteren. Woensdag zullen ze dus ongetwijfeld die positieve lijn willen doortrekken. Al zal Hein Vanhaezebrouck wellicht wel aan zijn elftal sleutelen gezien het drukke programma.

LEES OOK: STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Roef wellicht in doel tegen Haifa

Eén van de vraagtekens is wie in doel zal plaatsnemen. Vorige week kreeg Davy Roef in de heenwedstrijd alvast nog eens zijn kans, nadat hij door een blessure zijn basisplaats kwijtgeraakt was aan Daniel Schmidt. Hij verscheen dinsdag ook op de persconferentie naast Hein Vanhaezebrouck.

"Afspraken zijn er niet echt gemaakt want we bereiden ons op elke wedstrijd voor en als je gezegd wordt dat je start, moet je er gewoon klaar voor zijn", wou Roef bij Het Nieuwsblad echter nog niet uitgaan van een nieuwe basisplaats.

Weer beurtrol in de maak?

"Een rotatiesysteem komt wel vaker voor bij onze coach maar mijn mening doet daar niet echt toe. We doen allemaal – dus ook de twee jongere kerels – telkens weer ons best op training en we tonen dat we klaar zijn. Als je mag starten, moet je gewoon alles geven", beseft Roef.

Roef kwam dit seizoen tot dusver 24 keer in actie voor AA Gent. De 30-jarige wisselde aanvankelijk vaak af met Paul Nardi, die doorgaans in de competitie speelde terwijl Roef de Europese matchen voor zijn rekening nam. Nu lijkt een gelijkaardige beurtrol met Schmidt in de maak.

Verdient Roef de vaste nummer één te worden?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

27
27
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

8
8
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

11
11
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

38
38
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

89
89
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

28
28
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

115
115
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

221
221
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

205
205
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

117
117
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

71
71
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

602
602
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

96
96
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

90
90
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

172
172
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

238
238
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

136
136
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

127
127
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

444
444
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

290
290
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

485
485
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

380
380
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

231
231
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

389
389

Meer sportnieuws