'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

door
'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

Standard zit enkele wedstrijden voor het einde van de reguliere competitie nog in sportief zwaar vaarwater. Maar ook financieel vergaat het de Rouches al een hele tijd niet goed. Het afgelopen weekend werd een nieuw dieptepunt bereikt.

Standard ontsloeg in februari 2022 voormalig CEO Alexandre Grosjean, voordat de club van de handen van Bruno Venanzi overging in die van 777 Partners. Grosjean trok daarop naar de rechter, omdat hij niet akkoord ging met aangehaalde reden voor zijn ontslag (slecht beheer). De opzegtermijn van Grosjean werd na de verkoop automatisch verlengd van 6 tot 18 maanden.

LEES OOK: Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

Rekeningen van Standard geblokkeerd

De zaak blijft Standard nu nog steeds achtervolgen, volgens La Dernière Heure. Grosjean haalde zijn gelijk voor de rechtbank, waarop Standard hem meteen moest betalen. Beide partijen kwamen dan een betalingsregeling overeen, maar Standard trok zijn staart plots in.

777 Partners heeft na de verkoop van april 2022 namelijk nog twee jaar het recht om aan de verkopende partij bedragen te vorderen van boetes, facturen of andere achterstallige betalingen die destijds niet werden gemeld. 

Grosjean stelt een deurwaarder aan

Grosjean wil zijn geld zien en stelde volgens LDH vorige week een deurwaarder aan. Die liet daarop de rekeningen van Standard blokkeren. Ook de lonen werden voor de derde maand op rij te laat betaald. De situatie zou ondertussen al opgelost zijn, maar het is duidelijk dat Standard in een lastig parket blijft verkeren.

En de sportieve malaise van de Luikenaars helpt daar niet bij. Standard gaat nu zondag op bezoek bij koploper Union SG, waar het op zoek gaat naar drie broodnodige punten.

Zal Standard nog in degradatienood komen?

Meest recent

DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

17
17
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

124
124
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

124
124
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

157
157
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

257
257
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

212
212
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

73
73
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

526
526
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

63
63
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

146
146
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

471
471
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

146
146
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

250
250
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

164
164
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

168
168
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

378
378
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

546
546
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

127
127
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

702
702
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

333
333
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

350
350
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

289
289
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1101
1101
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

494
494

Meer sportnieuws