'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

door
'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

Standard zit enkele wedstrijden voor het einde van de reguliere competitie nog in sportief zwaar vaarwater. Maar ook financieel vergaat het de Rouches al een hele tijd niet goed. Het afgelopen weekend werd een nieuw dieptepunt bereikt.

Standard ontsloeg in februari 2022 voormalig CEO Alexandre Grosjean, voordat de club van de handen van Bruno Venanzi overging in die van 777 Partners. Grosjean trok daarop naar de rechter, omdat hij niet akkoord ging met aangehaalde reden voor zijn ontslag (slecht beheer). De opzegtermijn van Grosjean werd na de verkoop automatisch verlengd van 6 tot 18 maanden.

LEES OOK: Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Rekeningen van Standard geblokkeerd

De zaak blijft Standard nu nog steeds achtervolgen, volgens La Dernière Heure. Grosjean haalde zijn gelijk voor de rechtbank, waarop Standard hem meteen moest betalen. Beide partijen kwamen dan een betalingsregeling overeen, maar Standard trok zijn staart plots in.

777 Partners heeft na de verkoop van april 2022 namelijk nog twee jaar het recht om aan de verkopende partij bedragen te vorderen van boetes, facturen of andere achterstallige betalingen die destijds niet werden gemeld. 

Grosjean stelt een deurwaarder aan

Grosjean wil zijn geld zien en stelde volgens LDH vorige week een deurwaarder aan. Die liet daarop de rekeningen van Standard blokkeren. Ook de lonen werden voor de derde maand op rij te laat betaald. De situatie zou ondertussen al opgelost zijn, maar het is duidelijk dat Standard in een lastig parket blijft verkeren.

En de sportieve malaise van de Luikenaars helpt daar niet bij. Standard gaat nu zondag op bezoek bij koploper Union SG, waar het op zoek gaat naar drie broodnodige punten.

Zal Standard nog in degradatienood komen?

Meest recent

Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

0
0
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

9
9
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

49
49
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

105
105
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

32
32
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

80
80
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

169
169
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

57
57
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

40
40
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

120
120
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

259
259
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

232
232
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

173
173
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

448
448
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

36
36
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

211
211
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

153
153
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

167
167
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

233
233
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

359
359
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

317
317
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

137
137
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

99
99
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

50
50
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

146
146

Meer sportnieuws