'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

974 stemmen
'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

Standard zit enkele wedstrijden voor het einde van de reguliere competitie nog in sportief zwaar vaarwater. Maar ook financieel vergaat het de Rouches al een hele tijd niet goed. Het afgelopen weekend werd een nieuw dieptepunt bereikt.

Standard ontsloeg in februari 2022 voormalig CEO Alexandre Grosjean, voordat de club van de handen van Bruno Venanzi overging in die van 777 Partners. Grosjean trok daarop naar de rechter, omdat hij niet akkoord ging met aangehaalde reden voor zijn ontslag (slecht beheer). De opzegtermijn van Grosjean werd na de verkoop automatisch verlengd van 6 tot 18 maanden.

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Rekeningen van Standard geblokkeerd

De zaak blijft Standard nu nog steeds achtervolgen, volgens La Dernière Heure. Grosjean haalde zijn gelijk voor de rechtbank, waarop Standard hem meteen moest betalen. Beide partijen kwamen dan een betalingsregeling overeen, maar Standard trok zijn staart plots in.

777 Partners heeft na de verkoop van april 2022 namelijk nog twee jaar het recht om aan de verkopende partij bedragen te vorderen van boetes, facturen of andere achterstallige betalingen die destijds niet werden gemeld. 

Grosjean stelt een deurwaarder aan

Grosjean wil zijn geld zien en stelde volgens LDH vorige week een deurwaarder aan. Die liet daarop de rekeningen van Standard blokkeren. Ook de lonen werden voor de derde maand op rij te laat betaald. De situatie zou ondertussen al opgelost zijn, maar het is duidelijk dat Standard in een lastig parket blijft verkeren.

En de sportieve malaise van de Luikenaars helpt daar niet bij. Standard gaat nu zondag op bezoek bij koploper Union SG, waar het op zoek gaat naar drie broodnodige punten.

Zal Standard nog in degradatienood komen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

10
10
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

112
112
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

57
57
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

129
129
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

63
63
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

98
98
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

149
149
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

68
68
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

29
29
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

81
81
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

216
216
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

602
602
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

157
157
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

197
197
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

141
141
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

110
110
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

183
183
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1016
1016
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

149
149
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

309
309
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

105
105
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

855
855
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

167
167
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

187
187
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

228
228

Meer sportnieuws