'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

door
'Standard krijgt nieuwe financiële mokerslag'

Standard zit enkele wedstrijden voor het einde van de reguliere competitie nog in sportief zwaar vaarwater. Maar ook financieel vergaat het de Rouches al een hele tijd niet goed. Het afgelopen weekend werd een nieuw dieptepunt bereikt.

Standard ontsloeg in februari 2022 voormalig CEO Alexandre Grosjean, voordat de club van de handen van Bruno Venanzi overging in die van 777 Partners. Grosjean trok daarop naar de rechter, omdat hij niet akkoord ging met aangehaalde reden voor zijn ontslag (slecht beheer). De opzegtermijn van Grosjean werd na de verkoop automatisch verlengd van 6 tot 18 maanden.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Rekeningen van Standard geblokkeerd

De zaak blijft Standard nu nog steeds achtervolgen, volgens La Dernière Heure. Grosjean haalde zijn gelijk voor de rechtbank, waarop Standard hem meteen moest betalen. Beide partijen kwamen dan een betalingsregeling overeen, maar Standard trok zijn staart plots in.

777 Partners heeft na de verkoop van april 2022 namelijk nog twee jaar het recht om aan de verkopende partij bedragen te vorderen van boetes, facturen of andere achterstallige betalingen die destijds niet werden gemeld. 

Grosjean stelt een deurwaarder aan

Grosjean wil zijn geld zien en stelde volgens LDH vorige week een deurwaarder aan. Die liet daarop de rekeningen van Standard blokkeren. Ook de lonen werden voor de derde maand op rij te laat betaald. De situatie zou ondertussen al opgelost zijn, maar het is duidelijk dat Standard in een lastig parket blijft verkeren.

En de sportieve malaise van de Luikenaars helpt daar niet bij. Standard gaat nu zondag op bezoek bij koploper Union SG, waar het op zoek gaat naar drie broodnodige punten.

Zal Standard nog in degradatienood komen?

Meest recent

'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

0
0
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

27
27
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

18
18
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

112
112
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

74
74
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

103
103
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

62
62
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

89
89
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

147
147
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

43
43
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

735
735
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

72
72
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

341
341
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

87
87
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

369
369
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

384
384
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

63
63
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

187
187
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

151
151
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

277
277
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52

Meer sportnieuws