KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

1504 stemmen
KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

Tobe Leysen verovert de Jupiler Pro League met zijn indrukwekkende prestaties en reddingen. Het jeugdproduct van KRC Genk werd te min bevonden als tweede doelman bij Racing, maar nu schittert Leysen als eerste doelman bij Oud-Heverlee Leuven met het hoogste reddingspercentage (81%) in de competitie.

Zijn meerwaarde voor OHL is immens, met bijna de helft minder tegendoelpunten per wedstrijd dan zijn voorganger Maxence Prévot. Door zijn straffe prestaties begeeft Leysen zich zelfs op de radar van Internazionale.

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Tobe Leysen zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool

Tobe Leysen (21) zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een vierjarig contract bij Den Dreef en hij begon het seizoen als reservedoelman achter Maxence Prévot (26). Desondanks kreeg Leysen het rugnummer één toegewezen, wat duidt op het grote vertrouwen dat de club in hem stelt.

De Belgische jeugdinternational maakte de overstap van KRC Genk naar OHL in de hoop om meer speelkansen te krijgen. Hij was voorbereid op een rol als bankzitter bij het begin van het seizoen en nam vrede om zijn kans af te wachten en zich te bewijzen.

Eind november kreeg Leysen echter onverwacht zijn kans toen Prévot geblesseerd raakte tijdens een training. Leysen maakte zijn debuut in het doel tegen Club Brugge en hij pakte meteen uit met een uitstekende prestatie.

Sindsdien heeft hij zijn plaats tussen de palen niet meer afgestaan. Week na week levert Leysen sterke prestaties en verricht hij fantastische reddingen. Zijn hoogtepunt tot nu toe was wellicht de wedstrijd tegen Sint-Truiden.

“Wat Leysen liet zien, dat was zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg.

Tobe Leysen heeft hoogste reddingspercentage in de Jupiler Pro League

Bram Verbist, de keeperstrainer bij Oud-Heverlee Leuven, heeft opgemerkt dat Tobe Leysen heel veel talent bezit, enorm leergierig is en een harde werker is. Verbist heeft als doel Leysen te helpen en zijn vaardigheden te verbeteren.

Hij beschouwt zijn werk als het finetunen van Leysen's talent. Leysen is inmiddels onmisbaar geworden in het doel van OHL en heeft zich zelfs ontwikkeld tot een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League.

Statistieken tonen aan dat hij het hoogste percentage reddingen verricht (81%) in vergelijking met zijn concurrenten, waarbij enkel Kasper Schmeichel van Anderlecht (77%), Davy Roef van AA Gent (75%), Gaetan Coucke van KV Mechelen (74%), en Arnaud Bodart van Standard (74%) nog op de foto staan.

“King of his castle'. In de zestien. ZIJN zestien”, schreef Het Laatste Nieuws vol lof. “Leysen, lenig als een kat, ranselt alles uit zijn kooi wat weg te slaan valt en geeft zijn veldspelers gemoedsrust. Rustige standvastigheid gecombineerd met superreflexen.”

Met Tobe Leysen in doel daalt het aantal tegendoelpunten drastisch

Tobe Leysen blijft week na week zijn waarde bewijzen in het doel van Oud-Heverlee Leuven, en de cijfers benadrukken zijn sterke prestaties en immense bijdrage aan de ploeg.

Leysen incasseert bijna de helft (0,9) minder tegendoelpunten per wedstrijd in vergelijking met Maxence Prévot (1,72) gedurende dit seizoen. Met Leysen tussen de palen daalt het aantal tegendoelpunten drastisch, een feit dat grotendeels kan worden toegeschreven aan de individuele kwaliteit van de doelman.

Aan de andere kant heeft hoofdcoach Oscar Garcia sinds zijn aanstelling begin november ook de nadruk gelegd op de organisatie en verdedigende aspecten van Oud-Heverlee Leuven.

Garcia trekt een dubbele verdedigingsgordel op en legt de focus op verdedigen in de box, waardoor de ploeg compacter en georganiseerder verdedigt. Bovendien is de reactie van OHL op defensieve stilstaande fases alerter en verbeterd, wat nochtans een groot probleem was voor de winterstop.

Te min voor KRC Genk, maar wel op de radar van Internazionale

Tobe Leysen is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk, waar hij werd gevormd door Guy Martens, een topper in zijn vakgebied.

Leysen combineert sterke reflexen met een groot vermogen om onder druk te voetballen. “Zoals de Genkse school haar doelmannen opleidt, vind je ze tegenwoordig niet zelfbewuster dan onder de Leuvense lat”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Na acht jaar bij Racing Genk te hebben doorgebracht, maakte Leysen afgelopen zomer de overstap naar Oud-Heverlee Leuven, een beslissing die niet evident was. Met Maarten Vandevoordt en Hendrik Van Crombrugge voor hem in de pikorde leek er weinig perspectief voor Leysen.

“Ze vertelden mij dat er voor iemand anders gekozen zou worden als tweede doelman en dat het voor mij misschien beter was om iets anders te zoeken.”

Opmerkelijk genoeg staat Leysen nu zelfs op de radar van Internazionale, die hem kwam bekijken tijdens de wedstrijd tegen Standard, in de persoon van Samir Handanovic.

Maar Leysen blijft nuchter en gefocust op zijn huidige club: “Inter Milan? Ik sta nog maar aan het begin van mijn carrière en denk er vooral aan het behoud van OHL. Ik ben geen dromer maar een harde werker”, verklaarde Leysen na de wedstrijd.

Tobe Leysen is materiaal voor de JPL-top

Meest recent

'AC Milan neemt beslissing over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk zien ze deze zomer verschillende sleutelpionnen vertrekken. Trainer Nicky Hayen is op ...

0
0
Rode Duivel plots afwezig: dit is er aan de hand

Voor de Rode Duivels gaat het WK verder nadat in de achtste finales vlot afgerekend werd met de ...

48
48
Albert kiest Duivelse elf: twee sterren blijven op de bank

De Rode Duivels hebben weinig tijd om na te genieten van hun klinkende zege tegen de Verenigde ...

100
100
Antwerp houdt ervaren pion alsnog aan boord

Voor Antwerp loopt de voorbereiding op het nieuwe seizoen voorlopig zeer stroef door de ...

32
32
Enorme woede bij Egypte: "Messi moest in toernooi blijven"

Egypte kwam dinsdagavond zeer dicht bij een enorme stunt op het WK. De voormalige tegenstander van ...

219
219
'KBVB neemt beslissing over Balogun-strijd met FIFA'

De Rode Duivels plaatsten zich dinsdagochtend voor de kwartfinale van het WK met een klinkende ...

172
172
Cercle laat verdediger gaan en verliest publiekslieveling

Bij Cercle Brugge staat de transferzomer zoals vanouds weer synoniem met het vertrek van heel wat ...

53
53
Broos hakt knoop door definitief door over toekomst

Hugo Broos deed het zeer goed op het WK. Hij bereikte met Zuid-Afrika de zestiende finales, waar ze ...

118
118
'Westerlo kent ongeziene mercato: wéér miljoenensom'

Wat een zomermercato voor KVC Westerlo. De Kemphanen kennen hun meest lucratieve transferperiode ...

158
158
Argentinië legt Egypte over de knie na doldwaze slotfase

Argentinië nam het om 18u in de achtste finales op tegen Egypte. De Argentijnen hadden het knap ...

87
87
'Geduld is op: Sibierski stuurt grootverdiener naar exit'

Het geduld bij Anderlecht wordt kleiner. Antoine Sibierski wil een nieuwe ploeg bouwen, en daar ...

608
608
'Anderlecht vreest: Ajax plots met zak vol geld'

Antoine Sibierski zal dringend een tandje gaan moeten bijsteken, want binnen een tweetal weken wacht ...

359
359
Straffe Rudi Garcia laat héél België opnieuw dromen

Het WK 2026 is al geslaagd voor de Rode Duivels. Rudi Garcia heeft (nog maar eens) zijn gram gehaald ...

189
189
'Club Brugge heeft eerste zomeraanwinst te pakken'

Hoewel er een hete zomer werd voorspeld, bleef het tot dusver opvallend rustig bij Club Brugge. Daar ...

548
548
Vanhaezebrouck voorspelt verrassing: wit konijn Garcia?

De wegen van Rudi Garcia zijn ondoorgrondelijk, maar voorlopig leveren ze wel het gewenste resultaat ...

363
363
'Grote kuis in Genk: spits bij grof huisvuil gezet'

Nicky Hayen staat op het punt om als een dief in de nacht naar Burnley te vertrekken, en dus moet ...

313
313
Garcia hakt knopen door: Vanaken in, De Bruyne out

Voor de tweede match op rij haalde Rudi Garcia zijn gram. Na de comeback tegen Senegal deden zijn ...

318
318
De Ketelaere doet monden openvallen met opvallend geheim

Soms is één avond genoeg om alle twijfels weg te vegen. Waar de kritiek de voorbije ...

215
215
'Sibierski in actie: Anderlecht-flop richting exit'

Op inkomend vlak staat de teller bij RSC Anderlecht intussen op twee nieuwkomers, maar op uitgaand ...

745
745
'Done deal: Genk verliest Hayen, opvolger al bekend?'

Als een donderslag bij heldere hemel dreigt KRC Genk op zoek te moeten gaan naar een nieuwe T1. ...

1053
1053
Update gezondheidstoestand Karel Snoeckx beroert iedereen

De voetbalwereld (en ver daarbuiten) is al dagenlang in de ban van een absurd geval van ...

154
154
Doku vs Yamal: “Hij zal ontploffen, schrijf maar op”

Jérémy Doku begon tegen de Verenigde Staten op de bank. De aanvaller begon in ...

270
270
Bizarre WK-stats Rode Duivels: Lukaku, Trossard én CDK

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Na een ...

173
173
Vandenbempt velt oordeel: “Enige minpunt bij Rode Duivels”

België is naar de kwartfinale op het WK 2026 na een knappe zege tegen gastland Verenigde ...

170
170
Garcia krijgt gouden raad voor clash tegen Spanje

De Rode Duivels wisten zich overtuigend te plaatsen voor de kwartfinale. In de 1/8e finales werd de ...

365
365

Meer sportnieuws