KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

1504
KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

Tobe Leysen verovert de Jupiler Pro League met zijn indrukwekkende prestaties en reddingen. Het jeugdproduct van KRC Genk werd te min bevonden als tweede doelman bij Racing, maar nu schittert Leysen als eerste doelman bij Oud-Heverlee Leuven met het hoogste reddingspercentage (81%) in de competitie.

Zijn meerwaarde voor OHL is immens, met bijna de helft minder tegendoelpunten per wedstrijd dan zijn voorganger Maxence Prévot. Door zijn straffe prestaties begeeft Leysen zich zelfs op de radar van Internazionale.

LEES OOK: Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

Tobe Leysen zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool

Tobe Leysen (21) zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een vierjarig contract bij Den Dreef en hij begon het seizoen als reservedoelman achter Maxence Prévot (26). Desondanks kreeg Leysen het rugnummer één toegewezen, wat duidt op het grote vertrouwen dat de club in hem stelt.

De Belgische jeugdinternational maakte de overstap van KRC Genk naar OHL in de hoop om meer speelkansen te krijgen. Hij was voorbereid op een rol als bankzitter bij het begin van het seizoen en nam vrede om zijn kans af te wachten en zich te bewijzen.

Eind november kreeg Leysen echter onverwacht zijn kans toen Prévot geblesseerd raakte tijdens een training. Leysen maakte zijn debuut in het doel tegen Club Brugge en hij pakte meteen uit met een uitstekende prestatie.

Sindsdien heeft hij zijn plaats tussen de palen niet meer afgestaan. Week na week levert Leysen sterke prestaties en verricht hij fantastische reddingen. Zijn hoogtepunt tot nu toe was wellicht de wedstrijd tegen Sint-Truiden.

“Wat Leysen liet zien, dat was zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg.

Tobe Leysen heeft hoogste reddingspercentage in de Jupiler Pro League

Bram Verbist, de keeperstrainer bij Oud-Heverlee Leuven, heeft opgemerkt dat Tobe Leysen heel veel talent bezit, enorm leergierig is en een harde werker is. Verbist heeft als doel Leysen te helpen en zijn vaardigheden te verbeteren.

Hij beschouwt zijn werk als het finetunen van Leysen's talent. Leysen is inmiddels onmisbaar geworden in het doel van OHL en heeft zich zelfs ontwikkeld tot een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League.

Statistieken tonen aan dat hij het hoogste percentage reddingen verricht (81%) in vergelijking met zijn concurrenten, waarbij enkel Kasper Schmeichel van Anderlecht (77%), Davy Roef van AA Gent (75%), Gaetan Coucke van KV Mechelen (74%), en Arnaud Bodart van Standard (74%) nog op de foto staan.

“King of his castle'. In de zestien. ZIJN zestien”, schreef Het Laatste Nieuws vol lof. “Leysen, lenig als een kat, ranselt alles uit zijn kooi wat weg te slaan valt en geeft zijn veldspelers gemoedsrust. Rustige standvastigheid gecombineerd met superreflexen.”

Met Tobe Leysen in doel daalt het aantal tegendoelpunten drastisch

Tobe Leysen blijft week na week zijn waarde bewijzen in het doel van Oud-Heverlee Leuven, en de cijfers benadrukken zijn sterke prestaties en immense bijdrage aan de ploeg.

Leysen incasseert bijna de helft (0,9) minder tegendoelpunten per wedstrijd in vergelijking met Maxence Prévot (1,72) gedurende dit seizoen. Met Leysen tussen de palen daalt het aantal tegendoelpunten drastisch, een feit dat grotendeels kan worden toegeschreven aan de individuele kwaliteit van de doelman.

Aan de andere kant heeft hoofdcoach Oscar Garcia sinds zijn aanstelling begin november ook de nadruk gelegd op de organisatie en verdedigende aspecten van Oud-Heverlee Leuven.

Garcia trekt een dubbele verdedigingsgordel op en legt de focus op verdedigen in de box, waardoor de ploeg compacter en georganiseerder verdedigt. Bovendien is de reactie van OHL op defensieve stilstaande fases alerter en verbeterd, wat nochtans een groot probleem was voor de winterstop.

Te min voor KRC Genk, maar wel op de radar van Internazionale

Tobe Leysen is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk, waar hij werd gevormd door Guy Martens, een topper in zijn vakgebied.

Leysen combineert sterke reflexen met een groot vermogen om onder druk te voetballen. “Zoals de Genkse school haar doelmannen opleidt, vind je ze tegenwoordig niet zelfbewuster dan onder de Leuvense lat”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Na acht jaar bij Racing Genk te hebben doorgebracht, maakte Leysen afgelopen zomer de overstap naar Oud-Heverlee Leuven, een beslissing die niet evident was. Met Maarten Vandevoordt en Hendrik Van Crombrugge voor hem in de pikorde leek er weinig perspectief voor Leysen.

“Ze vertelden mij dat er voor iemand anders gekozen zou worden als tweede doelman en dat het voor mij misschien beter was om iets anders te zoeken.”

Opmerkelijk genoeg staat Leysen nu zelfs op de radar van Internazionale, die hem kwam bekijken tijdens de wedstrijd tegen Standard, in de persoon van Samir Handanovic.

Maar Leysen blijft nuchter en gefocust op zijn huidige club: “Inter Milan? Ik sta nog maar aan het begin van mijn carrière en denk er vooral aan het behoud van OHL. Ik ben geen dromer maar een harde werker”, verklaarde Leysen na de wedstrijd.

Tobe Leysen is materiaal voor de JPL-top

Meest recent

Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

30
30
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

237
237
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

109
109
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

36
36
Erik ten Hag maakt Ronaldo compleet met de grond gelijk

Erik ten Hag was in het verleden de hoofdtrainer van Manchester United. De Nederlander had ook ...

63
63
UEFA zet Infantino op het blok: deadline voor FIFA

De hetze rond Gianni Infantino blijft voortduren. De FIFA-baas wil een nieuw ambtstermijn ...

78
78
Paniek bij Bayern: wat is er aan de hand met Kompany?

Vincent Kompany veroverde heel wat harten sinds zijn aanstelling bij Bayern München. De ...

135
135
Géén Anderlecht: De Cat incasseert enorme mokerslag

Nathan De Cat heeft een flinke tik te verwerken gekregen bij TSG Hoffenheim. De jong Belg viel ...

145
145
Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

126
126
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

260
260
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

521
521
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

404
404
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

247
247
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

36
36
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

100
100
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

757
757
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

199
199
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

341
341
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

272
272
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

49
49
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

421
421
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

340
340
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

286
286
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

293
293

Meer sportnieuws