KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

1504
KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

Tobe Leysen verovert de Jupiler Pro League met zijn indrukwekkende prestaties en reddingen. Het jeugdproduct van KRC Genk werd te min bevonden als tweede doelman bij Racing, maar nu schittert Leysen als eerste doelman bij Oud-Heverlee Leuven met het hoogste reddingspercentage (81%) in de competitie.

Zijn meerwaarde voor OHL is immens, met bijna de helft minder tegendoelpunten per wedstrijd dan zijn voorganger Maxence Prévot. Door zijn straffe prestaties begeeft Leysen zich zelfs op de radar van Internazionale.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Tobe Leysen zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool

Tobe Leysen (21) zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een vierjarig contract bij Den Dreef en hij begon het seizoen als reservedoelman achter Maxence Prévot (26). Desondanks kreeg Leysen het rugnummer één toegewezen, wat duidt op het grote vertrouwen dat de club in hem stelt.

De Belgische jeugdinternational maakte de overstap van KRC Genk naar OHL in de hoop om meer speelkansen te krijgen. Hij was voorbereid op een rol als bankzitter bij het begin van het seizoen en nam vrede om zijn kans af te wachten en zich te bewijzen.

Eind november kreeg Leysen echter onverwacht zijn kans toen Prévot geblesseerd raakte tijdens een training. Leysen maakte zijn debuut in het doel tegen Club Brugge en hij pakte meteen uit met een uitstekende prestatie.

Sindsdien heeft hij zijn plaats tussen de palen niet meer afgestaan. Week na week levert Leysen sterke prestaties en verricht hij fantastische reddingen. Zijn hoogtepunt tot nu toe was wellicht de wedstrijd tegen Sint-Truiden.

“Wat Leysen liet zien, dat was zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg.

Tobe Leysen heeft hoogste reddingspercentage in de Jupiler Pro League

Bram Verbist, de keeperstrainer bij Oud-Heverlee Leuven, heeft opgemerkt dat Tobe Leysen heel veel talent bezit, enorm leergierig is en een harde werker is. Verbist heeft als doel Leysen te helpen en zijn vaardigheden te verbeteren.

Hij beschouwt zijn werk als het finetunen van Leysen's talent. Leysen is inmiddels onmisbaar geworden in het doel van OHL en heeft zich zelfs ontwikkeld tot een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League.

Statistieken tonen aan dat hij het hoogste percentage reddingen verricht (81%) in vergelijking met zijn concurrenten, waarbij enkel Kasper Schmeichel van Anderlecht (77%), Davy Roef van AA Gent (75%), Gaetan Coucke van KV Mechelen (74%), en Arnaud Bodart van Standard (74%) nog op de foto staan.

“King of his castle'. In de zestien. ZIJN zestien”, schreef Het Laatste Nieuws vol lof. “Leysen, lenig als een kat, ranselt alles uit zijn kooi wat weg te slaan valt en geeft zijn veldspelers gemoedsrust. Rustige standvastigheid gecombineerd met superreflexen.”

Met Tobe Leysen in doel daalt het aantal tegendoelpunten drastisch

Tobe Leysen blijft week na week zijn waarde bewijzen in het doel van Oud-Heverlee Leuven, en de cijfers benadrukken zijn sterke prestaties en immense bijdrage aan de ploeg.

Leysen incasseert bijna de helft (0,9) minder tegendoelpunten per wedstrijd in vergelijking met Maxence Prévot (1,72) gedurende dit seizoen. Met Leysen tussen de palen daalt het aantal tegendoelpunten drastisch, een feit dat grotendeels kan worden toegeschreven aan de individuele kwaliteit van de doelman.

Aan de andere kant heeft hoofdcoach Oscar Garcia sinds zijn aanstelling begin november ook de nadruk gelegd op de organisatie en verdedigende aspecten van Oud-Heverlee Leuven.

Garcia trekt een dubbele verdedigingsgordel op en legt de focus op verdedigen in de box, waardoor de ploeg compacter en georganiseerder verdedigt. Bovendien is de reactie van OHL op defensieve stilstaande fases alerter en verbeterd, wat nochtans een groot probleem was voor de winterstop.

Te min voor KRC Genk, maar wel op de radar van Internazionale

Tobe Leysen is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk, waar hij werd gevormd door Guy Martens, een topper in zijn vakgebied.

Leysen combineert sterke reflexen met een groot vermogen om onder druk te voetballen. “Zoals de Genkse school haar doelmannen opleidt, vind je ze tegenwoordig niet zelfbewuster dan onder de Leuvense lat”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Na acht jaar bij Racing Genk te hebben doorgebracht, maakte Leysen afgelopen zomer de overstap naar Oud-Heverlee Leuven, een beslissing die niet evident was. Met Maarten Vandevoordt en Hendrik Van Crombrugge voor hem in de pikorde leek er weinig perspectief voor Leysen.

“Ze vertelden mij dat er voor iemand anders gekozen zou worden als tweede doelman en dat het voor mij misschien beter was om iets anders te zoeken.”

Opmerkelijk genoeg staat Leysen nu zelfs op de radar van Internazionale, die hem kwam bekijken tijdens de wedstrijd tegen Standard, in de persoon van Samir Handanovic.

Maar Leysen blijft nuchter en gefocust op zijn huidige club: “Inter Milan? Ik sta nog maar aan het begin van mijn carrière en denk er vooral aan het behoud van OHL. Ik ben geen dromer maar een harde werker”, verklaarde Leysen na de wedstrijd.

Tobe Leysen is materiaal voor de JPL-top

Meest recent

"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

4
4
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

56
56
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

69
69
Inter en AC Milan pakken uit met nieuw miljardenstadion

Niet enkel Club Brugge, maar ook enkele Europese grootmachten willen een nieuw stadion bouwen. ...

51
51
Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

De soap bij KV Diksmuide Oostende krijgt opnieuw een opvallend vervolg. Claude Vindevogel, de ...

35
35
Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Terwijl er nog veel onduidelijkheid is over de vorige Afrika Cup, heeft de Afrikaanse ...

23
23
Gianni Infantino out? UEFA zet FIFA-baas een ferme hak

Gianni Infantino kwam na het WK in een storm terecht. De FIFA-baas wilde rechten van het WK aan ...

107
107
Grote zorgen bij Courtois en Gerzig: "Ontzettend bang"

Thibaut Courtois is al jaren een grote naam bij Real Madrid en vrouwlief Mishel Gerzig is eveneens ...

37
37
TD Napoli doet boekje open over transfer Lukaku

Het voorbije anderhalf jaar was voor Romelu Lukaku allesbehalve makkelijk. Bij Fenerbahçe ...

107
107
Nieuwe parel klaar bij Genk: "Hopelijk volgend seizoen"

De sportieve resultaten bij KRC Genk kennen pieken en dalen, maar de Limburgers slagen er wel in om ...

73
73
'Bakayoko op straat gezet? Club grijpt keihard in'

Enkele jaren geleden leek hij nog de toekomst van het Belgische voetbal na zijn sensationele ...

218
218
'Lukaku zorgt voor transferbom: vier clubs staan klaar'

Romelu Lukaku werkte maandag eindelijk voor de eerste keer 90 minuten af bij Fenerbahçe, maar ...

249
249
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

381
381
'Lionel Messi maakt sensationele transfer in januari 2027'

Lionel Messi eindigde deze week nog als vijfde in de verkiezing van de Gouden Bal, vooral dankzij ...

73
73
JPL-smaakmaker: "Ik wil door de grote poort naar Duivels"

Volgende week zal Mark van Bommel wellicht zijn selectie bekend maken voor de komende interlands van ...

125
125
Mannaert lacht in zijn vuistje: 2 talenten kiezen voor België

Sinds Vincent Mannaert aan de slag ging bij de KBVB, eerst als technisch directeur en sinds kort als ...

110
110
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

29
29
Domper voor Westerlo: sterkhouder maandenlang out

Westerlo is zich de laatste weken aan het ontpoppen tot één van de revelaties van de ...

32
32
Publieke executie: 5 United-iconen slachten Tielemans af

Youri Tielemans moest Manchester United deze zomer rust geven op het middenveld. Nog geen drie ...

138
138
Peter Maes voorspelt volgende knaltransfer bij KRC Genk

KRC Genk beleeft voorlopig niet zijn beste seizoen. De Limburgers werden gezien als een ...

107
107
De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Charles De Ketelaere beleeft bij Atalanta geen makkelijk seizoen. De Rode Duivel moest de voorbije ...

31
31
Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

In de eerste interlands onder Mark van Bommel was Dodi Lukebakio bij de Rode Duivels twee keer ...

73
73
Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club Brugge is zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League weer uitstekend aan het ...

493
493
Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

114
114

Meer sportnieuws