KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

1504 stemmen
KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

Tobe Leysen verovert de Jupiler Pro League met zijn indrukwekkende prestaties en reddingen. Het jeugdproduct van KRC Genk werd te min bevonden als tweede doelman bij Racing, maar nu schittert Leysen als eerste doelman bij Oud-Heverlee Leuven met het hoogste reddingspercentage (81%) in de competitie.

Zijn meerwaarde voor OHL is immens, met bijna de helft minder tegendoelpunten per wedstrijd dan zijn voorganger Maxence Prévot. Door zijn straffe prestaties begeeft Leysen zich zelfs op de radar van Internazionale.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Tobe Leysen zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool

Tobe Leysen (21) zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een vierjarig contract bij Den Dreef en hij begon het seizoen als reservedoelman achter Maxence Prévot (26). Desondanks kreeg Leysen het rugnummer één toegewezen, wat duidt op het grote vertrouwen dat de club in hem stelt.

De Belgische jeugdinternational maakte de overstap van KRC Genk naar OHL in de hoop om meer speelkansen te krijgen. Hij was voorbereid op een rol als bankzitter bij het begin van het seizoen en nam vrede om zijn kans af te wachten en zich te bewijzen.

Eind november kreeg Leysen echter onverwacht zijn kans toen Prévot geblesseerd raakte tijdens een training. Leysen maakte zijn debuut in het doel tegen Club Brugge en hij pakte meteen uit met een uitstekende prestatie.

Sindsdien heeft hij zijn plaats tussen de palen niet meer afgestaan. Week na week levert Leysen sterke prestaties en verricht hij fantastische reddingen. Zijn hoogtepunt tot nu toe was wellicht de wedstrijd tegen Sint-Truiden.

“Wat Leysen liet zien, dat was zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg.

Tobe Leysen heeft hoogste reddingspercentage in de Jupiler Pro League

Bram Verbist, de keeperstrainer bij Oud-Heverlee Leuven, heeft opgemerkt dat Tobe Leysen heel veel talent bezit, enorm leergierig is en een harde werker is. Verbist heeft als doel Leysen te helpen en zijn vaardigheden te verbeteren.

Hij beschouwt zijn werk als het finetunen van Leysen's talent. Leysen is inmiddels onmisbaar geworden in het doel van OHL en heeft zich zelfs ontwikkeld tot een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League.

Statistieken tonen aan dat hij het hoogste percentage reddingen verricht (81%) in vergelijking met zijn concurrenten, waarbij enkel Kasper Schmeichel van Anderlecht (77%), Davy Roef van AA Gent (75%), Gaetan Coucke van KV Mechelen (74%), en Arnaud Bodart van Standard (74%) nog op de foto staan.

“King of his castle'. In de zestien. ZIJN zestien”, schreef Het Laatste Nieuws vol lof. “Leysen, lenig als een kat, ranselt alles uit zijn kooi wat weg te slaan valt en geeft zijn veldspelers gemoedsrust. Rustige standvastigheid gecombineerd met superreflexen.”

Met Tobe Leysen in doel daalt het aantal tegendoelpunten drastisch

Tobe Leysen blijft week na week zijn waarde bewijzen in het doel van Oud-Heverlee Leuven, en de cijfers benadrukken zijn sterke prestaties en immense bijdrage aan de ploeg.

Leysen incasseert bijna de helft (0,9) minder tegendoelpunten per wedstrijd in vergelijking met Maxence Prévot (1,72) gedurende dit seizoen. Met Leysen tussen de palen daalt het aantal tegendoelpunten drastisch, een feit dat grotendeels kan worden toegeschreven aan de individuele kwaliteit van de doelman.

Aan de andere kant heeft hoofdcoach Oscar Garcia sinds zijn aanstelling begin november ook de nadruk gelegd op de organisatie en verdedigende aspecten van Oud-Heverlee Leuven.

Garcia trekt een dubbele verdedigingsgordel op en legt de focus op verdedigen in de box, waardoor de ploeg compacter en georganiseerder verdedigt. Bovendien is de reactie van OHL op defensieve stilstaande fases alerter en verbeterd, wat nochtans een groot probleem was voor de winterstop.

Te min voor KRC Genk, maar wel op de radar van Internazionale

Tobe Leysen is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk, waar hij werd gevormd door Guy Martens, een topper in zijn vakgebied.

Leysen combineert sterke reflexen met een groot vermogen om onder druk te voetballen. “Zoals de Genkse school haar doelmannen opleidt, vind je ze tegenwoordig niet zelfbewuster dan onder de Leuvense lat”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Na acht jaar bij Racing Genk te hebben doorgebracht, maakte Leysen afgelopen zomer de overstap naar Oud-Heverlee Leuven, een beslissing die niet evident was. Met Maarten Vandevoordt en Hendrik Van Crombrugge voor hem in de pikorde leek er weinig perspectief voor Leysen.

“Ze vertelden mij dat er voor iemand anders gekozen zou worden als tweede doelman en dat het voor mij misschien beter was om iets anders te zoeken.”

Opmerkelijk genoeg staat Leysen nu zelfs op de radar van Internazionale, die hem kwam bekijken tijdens de wedstrijd tegen Standard, in de persoon van Samir Handanovic.

Maar Leysen blijft nuchter en gefocust op zijn huidige club: “Inter Milan? Ik sta nog maar aan het begin van mijn carrière en denk er vooral aan het behoud van OHL. Ik ben geen dromer maar een harde werker”, verklaarde Leysen na de wedstrijd.

Tobe Leysen is materiaal voor de JPL-top

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
Nederland ontdekt Hans Vanaken: "Goede speler is dat"

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

22
22
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

113
113
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

101
101
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

28
28
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

76
76
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

275
275
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

394
394
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

390
390
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

347
347
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

162
162
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

93
93
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

100
100
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

536
536
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

120
120
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

118
118
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

86
86
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

83
83
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

251
251
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

250
250
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

749
749
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

336
336
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

178
178
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

178
178

Meer sportnieuws