KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

1504 stemmen
KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

Tobe Leysen verovert de Jupiler Pro League met zijn indrukwekkende prestaties en reddingen. Het jeugdproduct van KRC Genk werd te min bevonden als tweede doelman bij Racing, maar nu schittert Leysen als eerste doelman bij Oud-Heverlee Leuven met het hoogste reddingspercentage (81%) in de competitie.

Zijn meerwaarde voor OHL is immens, met bijna de helft minder tegendoelpunten per wedstrijd dan zijn voorganger Maxence Prévot. Door zijn straffe prestaties begeeft Leysen zich zelfs op de radar van Internazionale.

LEES OOK: OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

Tobe Leysen zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool

Tobe Leysen (21) zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een vierjarig contract bij Den Dreef en hij begon het seizoen als reservedoelman achter Maxence Prévot (26). Desondanks kreeg Leysen het rugnummer één toegewezen, wat duidt op het grote vertrouwen dat de club in hem stelt.

De Belgische jeugdinternational maakte de overstap van KRC Genk naar OHL in de hoop om meer speelkansen te krijgen. Hij was voorbereid op een rol als bankzitter bij het begin van het seizoen en nam vrede om zijn kans af te wachten en zich te bewijzen.

Eind november kreeg Leysen echter onverwacht zijn kans toen Prévot geblesseerd raakte tijdens een training. Leysen maakte zijn debuut in het doel tegen Club Brugge en hij pakte meteen uit met een uitstekende prestatie.

Sindsdien heeft hij zijn plaats tussen de palen niet meer afgestaan. Week na week levert Leysen sterke prestaties en verricht hij fantastische reddingen. Zijn hoogtepunt tot nu toe was wellicht de wedstrijd tegen Sint-Truiden.

“Wat Leysen liet zien, dat was zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg.

Tobe Leysen heeft hoogste reddingspercentage in de Jupiler Pro League

Bram Verbist, de keeperstrainer bij Oud-Heverlee Leuven, heeft opgemerkt dat Tobe Leysen heel veel talent bezit, enorm leergierig is en een harde werker is. Verbist heeft als doel Leysen te helpen en zijn vaardigheden te verbeteren.

Hij beschouwt zijn werk als het finetunen van Leysen's talent. Leysen is inmiddels onmisbaar geworden in het doel van OHL en heeft zich zelfs ontwikkeld tot een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League.

Statistieken tonen aan dat hij het hoogste percentage reddingen verricht (81%) in vergelijking met zijn concurrenten, waarbij enkel Kasper Schmeichel van Anderlecht (77%), Davy Roef van AA Gent (75%), Gaetan Coucke van KV Mechelen (74%), en Arnaud Bodart van Standard (74%) nog op de foto staan.

“King of his castle'. In de zestien. ZIJN zestien”, schreef Het Laatste Nieuws vol lof. “Leysen, lenig als een kat, ranselt alles uit zijn kooi wat weg te slaan valt en geeft zijn veldspelers gemoedsrust. Rustige standvastigheid gecombineerd met superreflexen.”

Met Tobe Leysen in doel daalt het aantal tegendoelpunten drastisch

Tobe Leysen blijft week na week zijn waarde bewijzen in het doel van Oud-Heverlee Leuven, en de cijfers benadrukken zijn sterke prestaties en immense bijdrage aan de ploeg.

Leysen incasseert bijna de helft (0,9) minder tegendoelpunten per wedstrijd in vergelijking met Maxence Prévot (1,72) gedurende dit seizoen. Met Leysen tussen de palen daalt het aantal tegendoelpunten drastisch, een feit dat grotendeels kan worden toegeschreven aan de individuele kwaliteit van de doelman.

Aan de andere kant heeft hoofdcoach Oscar Garcia sinds zijn aanstelling begin november ook de nadruk gelegd op de organisatie en verdedigende aspecten van Oud-Heverlee Leuven.

Garcia trekt een dubbele verdedigingsgordel op en legt de focus op verdedigen in de box, waardoor de ploeg compacter en georganiseerder verdedigt. Bovendien is de reactie van OHL op defensieve stilstaande fases alerter en verbeterd, wat nochtans een groot probleem was voor de winterstop.

Te min voor KRC Genk, maar wel op de radar van Internazionale

Tobe Leysen is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk, waar hij werd gevormd door Guy Martens, een topper in zijn vakgebied.

Leysen combineert sterke reflexen met een groot vermogen om onder druk te voetballen. “Zoals de Genkse school haar doelmannen opleidt, vind je ze tegenwoordig niet zelfbewuster dan onder de Leuvense lat”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Na acht jaar bij Racing Genk te hebben doorgebracht, maakte Leysen afgelopen zomer de overstap naar Oud-Heverlee Leuven, een beslissing die niet evident was. Met Maarten Vandevoordt en Hendrik Van Crombrugge voor hem in de pikorde leek er weinig perspectief voor Leysen.

“Ze vertelden mij dat er voor iemand anders gekozen zou worden als tweede doelman en dat het voor mij misschien beter was om iets anders te zoeken.”

Opmerkelijk genoeg staat Leysen nu zelfs op de radar van Internazionale, die hem kwam bekijken tijdens de wedstrijd tegen Standard, in de persoon van Samir Handanovic.

Maar Leysen blijft nuchter en gefocust op zijn huidige club: “Inter Milan? Ik sta nog maar aan het begin van mijn carrière en denk er vooral aan het behoud van OHL. Ik ben geen dromer maar een harde werker”, verklaarde Leysen na de wedstrijd.

Tobe Leysen is materiaal voor de JPL-top

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

64
64
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

102
102
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

143
143
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

386
386
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

143
143
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

55
55
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

301
301
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

85
85
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

324
324
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

308
308
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

506
506
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

319
319
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

794
794
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

432
432
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

908
908
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

696
696
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

329
329
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

143
143
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

861
861
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

133
133
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

264
264
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

576
576
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

214
214
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

185
185

Meer sportnieuws