KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

1504 stemmen
KRC Genk slaat helemaal op tilt door JPL-toptransfer

Tobe Leysen verovert de Jupiler Pro League met zijn indrukwekkende prestaties en reddingen. Het jeugdproduct van KRC Genk werd te min bevonden als tweede doelman bij Racing, maar nu schittert Leysen als eerste doelman bij Oud-Heverlee Leuven met het hoogste reddingspercentage (81%) in de competitie.

Zijn meerwaarde voor OHL is immens, met bijna de helft minder tegendoelpunten per wedstrijd dan zijn voorganger Maxence Prévot. Door zijn straffe prestaties begeeft Leysen zich zelfs op de radar van Internazionale.

LEES OOK: Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Tobe Leysen zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool

Tobe Leysen (21) zette afgelopen zomer zijn handtekening onder een vierjarig contract bij Den Dreef en hij begon het seizoen als reservedoelman achter Maxence Prévot (26). Desondanks kreeg Leysen het rugnummer één toegewezen, wat duidt op het grote vertrouwen dat de club in hem stelt.

De Belgische jeugdinternational maakte de overstap van KRC Genk naar OHL in de hoop om meer speelkansen te krijgen. Hij was voorbereid op een rol als bankzitter bij het begin van het seizoen en nam vrede om zijn kans af te wachten en zich te bewijzen.

Eind november kreeg Leysen echter onverwacht zijn kans toen Prévot geblesseerd raakte tijdens een training. Leysen maakte zijn debuut in het doel tegen Club Brugge en hij pakte meteen uit met een uitstekende prestatie.

Sindsdien heeft hij zijn plaats tussen de palen niet meer afgestaan. Week na week levert Leysen sterke prestaties en verricht hij fantastische reddingen. Zijn hoogtepunt tot nu toe was wellicht de wedstrijd tegen Sint-Truiden.

“Wat Leysen liet zien, dat was zoals Thibaut Courtois in de CL-finale tegen Liverpool”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg.

Tobe Leysen heeft hoogste reddingspercentage in de Jupiler Pro League

Bram Verbist, de keeperstrainer bij Oud-Heverlee Leuven, heeft opgemerkt dat Tobe Leysen heel veel talent bezit, enorm leergierig is en een harde werker is. Verbist heeft als doel Leysen te helpen en zijn vaardigheden te verbeteren.

Hij beschouwt zijn werk als het finetunen van Leysen's talent. Leysen is inmiddels onmisbaar geworden in het doel van OHL en heeft zich zelfs ontwikkeld tot een van de beste doelmannen in de Jupiler Pro League.

Statistieken tonen aan dat hij het hoogste percentage reddingen verricht (81%) in vergelijking met zijn concurrenten, waarbij enkel Kasper Schmeichel van Anderlecht (77%), Davy Roef van AA Gent (75%), Gaetan Coucke van KV Mechelen (74%), en Arnaud Bodart van Standard (74%) nog op de foto staan.

“King of his castle'. In de zestien. ZIJN zestien”, schreef Het Laatste Nieuws vol lof. “Leysen, lenig als een kat, ranselt alles uit zijn kooi wat weg te slaan valt en geeft zijn veldspelers gemoedsrust. Rustige standvastigheid gecombineerd met superreflexen.”

Met Tobe Leysen in doel daalt het aantal tegendoelpunten drastisch

Tobe Leysen blijft week na week zijn waarde bewijzen in het doel van Oud-Heverlee Leuven, en de cijfers benadrukken zijn sterke prestaties en immense bijdrage aan de ploeg.

Leysen incasseert bijna de helft (0,9) minder tegendoelpunten per wedstrijd in vergelijking met Maxence Prévot (1,72) gedurende dit seizoen. Met Leysen tussen de palen daalt het aantal tegendoelpunten drastisch, een feit dat grotendeels kan worden toegeschreven aan de individuele kwaliteit van de doelman.

Aan de andere kant heeft hoofdcoach Oscar Garcia sinds zijn aanstelling begin november ook de nadruk gelegd op de organisatie en verdedigende aspecten van Oud-Heverlee Leuven.

Garcia trekt een dubbele verdedigingsgordel op en legt de focus op verdedigen in de box, waardoor de ploeg compacter en georganiseerder verdedigt. Bovendien is de reactie van OHL op defensieve stilstaande fases alerter en verbeterd, wat nochtans een groot probleem was voor de winterstop.

Te min voor KRC Genk, maar wel op de radar van Internazionale

Tobe Leysen is een product van de gerenommeerde keepersopleiding van KRC Genk, waar hij werd gevormd door Guy Martens, een topper in zijn vakgebied.

Leysen combineert sterke reflexen met een groot vermogen om onder druk te voetballen. “Zoals de Genkse school haar doelmannen opleidt, vind je ze tegenwoordig niet zelfbewuster dan onder de Leuvense lat”, stelde Het Laatste Nieuws vast.

Na acht jaar bij Racing Genk te hebben doorgebracht, maakte Leysen afgelopen zomer de overstap naar Oud-Heverlee Leuven, een beslissing die niet evident was. Met Maarten Vandevoordt en Hendrik Van Crombrugge voor hem in de pikorde leek er weinig perspectief voor Leysen.

“Ze vertelden mij dat er voor iemand anders gekozen zou worden als tweede doelman en dat het voor mij misschien beter was om iets anders te zoeken.”

Opmerkelijk genoeg staat Leysen nu zelfs op de radar van Internazionale, die hem kwam bekijken tijdens de wedstrijd tegen Standard, in de persoon van Samir Handanovic.

Maar Leysen blijft nuchter en gefocust op zijn huidige club: “Inter Milan? Ik sta nog maar aan het begin van mijn carrière en denk er vooral aan het behoud van OHL. Ik ben geen dromer maar een harde werker”, verklaarde Leysen na de wedstrijd.

🚀

Tobe Leysen is materiaal voor de JPL-top

Meest recent

SK Beveren meldt groot transfernieuws: “Belangrijke schakel”

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen ...

8
8
Rode Duivels maken Trump belachelijk, Witsel reageert

De Rode Duivels zitten in de kwartfinale na een topprestatie in de 1/8e finales. Gastland Verenigde ...

101
101
Grote vrees voor Onana: loodzwaar verdict dreigt

Amadou Onana mocht in de basis beginnen tegen de Verenigde Staten en de middenvelder kende een ...

100
100
"This guy" - Henry en Zlatan zetten twee Duivels op voetstuk

Na vier matige wedstrijden hebben de Rode Duivels eindelijk indruk gemaakt op het ...

526
526
Vanaken boven De Bruyne: Garcia komt met verklaring

De Rode Duivels hebben zich met een overtuigende zege tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

509
509
Pochettino bejubelt Belgen; knap gebaar van Balogun

Voor de Verenigde Staten zit het WK in eigen land erop. In de 1/8ste finales moesten de Amerikanen ...

318
318
Vanaken terug titularis? Krantencommentaren kristalhelder

Hans Vanaken verloor voor de 1/8ste finales van het WK zijn basisplek bij de Rode Duivels. Maar door ...

539
539
Martinez neemt meteen ontslag: pijnlijke details lekken uit

Voor Portugal, één van de schaduwfavorieten voor de eindzege, zit het WK 2026 er ...

437
437
Ideaal aftrapuur, nieuwe locatie: alles over België-Spanje

België heeft zijn plaatsje veroverd bij de acht beste landen op het WK 2026. In de kwartfinales ...

343
343
Grote zorgen om Onana; collega-Duivels tonen klasse

De Rode Duivels zullen hun 1/8ste finale van het WK 2026 tegen de Verenigde Staten niet snel ...

95
95
KBVB zit plots met Garcia-bom na stunt Rode Duivels

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK en Rudi Garcia heeft zijn minimumdoel gehaald. ...

427
427
Dansje en subtiele prikjes: Duivels zetten Trump zijn plaats

België heeft zich ten koste van de Verenigde Staten geplaatst voor de kwarftinales van het WK ...

312
312
Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales ...

1039
1039
Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Neen, de Verenigde Staten zullen ook in eigen land geen kwartfinale spelen op het WK voetbal. ...

286
286
Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

716
716
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

244
244
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

134
134
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

282
282
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

68
68
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

132
132
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

111
111
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

104
104
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

428
428
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

981
981
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

803
803

Meer sportnieuws