Vanaken-rel zindert na: Boucaut dient Vandenbempt van antwoord

door
Vanaken-rel zindert na: Boucaut dient Vandenbempt van antwoord

Alexandre Boucaut is inmiddels al een tijdje gestopt als scheidsrechter in het Belgische profvoetbal. Maar in de voorbije weken wist de Waalse oud-ref toch weer de headlines te halen. Zo maakte hij op televisie openlijk brandhout van Hans Vanaken.

De aanvoerder van Club Brugge had vlak na de wedstrijd op Antwerp een rode kaart gepakt nadat hij nogal uitvoerig zijn beklag ging doen bij de arbitrage. Volgens Boucaut was die rode kaart een 'cadeau' voor alle scheidsrechters. "Hij is één van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", klonk het onder meer.

LEES OOK: Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

Gevoelige kritiek

De woorden van Boucaut sloegen in als een bom, vooral dan aan Vlaamse zijde. Hoewel Vanaken er zelf niet te zwaar aan leek te tillen, werd de uithaal overal druk besproken. Er werden reacties gevraagd bij de entourage van de speler en de bevoegde instanties, analyses gemaakt en andere (oud-)scheidsrechters gaven ook gretig hun mening over het gedrag van de Limburgse spelmaker.

Maandagavond reageerde echter ook Boucaut op de hele commotie. "Soms gebruik ik een vorm van humor die tegen mij gebruikt kan worden. Ik heb gewoon mijn mening gegeven over een spelfeit en een beslissing van de ref. En over het gedrag van een speler met betrekking tot mijn persoonlijke ervaringen. Ik stel vast dat spelers en coaches de arbitrage mogen aanvallen, maar dat het gevoelig blijft wanneer het omgekeerd gebeurt", klonk het bij La Tribune.

Uithaal Vandenbempt

Er werd verder ook dieper ingegaan op de uitspraken van analist/commentator Peter Vandenbempt. Die liet verstaan dat het ging om een 'oude frustratie' waarmee Boucaut 'makkelijk wil scoren'. "Ik wil het niet communautair maken, maar als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge", klonk het onder meer bij Vandenbempt.

Om hem van antwoord te dienen, schakelde Boucaut tijdens de uitzending zowaar over op zijn beste Nederlands. "Ik vind het niet juist van meneer Vandenbempt. Hij kent mij zeker niet goed. Het was zeker niet mijn bedoeling er een communautaire zaak van te maken. Hij mag alles zeggen, maar ik ben rustig met mezelf. We kunnen samen eens een pintje drinken op Jan Breydel", maakte hij er zich vanaf met een kwinkslag.

Boucaut moet zijn excuses aanbieden voor deze uitspraken ...

Meest recent

Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

4
4
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

49
49
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

39
39
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

34
34
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

74
74
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

233
233
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

155
155
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

222
222
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

93
93
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

170
170
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

244
244
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

518
518
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

216
216
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

185
185
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

103
103
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

382
382
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

296
296
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

288
288
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

432
432
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

96
96
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

195
195
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1280
1280
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

103
103
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

143
143
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

463
463

Meer sportnieuws