Vanaken-rel zindert na: Boucaut dient Vandenbempt van antwoord

door
Vanaken-rel zindert na: Boucaut dient Vandenbempt van antwoord

Alexandre Boucaut is inmiddels al een tijdje gestopt als scheidsrechter in het Belgische profvoetbal. Maar in de voorbije weken wist de Waalse oud-ref toch weer de headlines te halen. Zo maakte hij op televisie openlijk brandhout van Hans Vanaken.

De aanvoerder van Club Brugge had vlak na de wedstrijd op Antwerp een rode kaart gepakt nadat hij nogal uitvoerig zijn beklag ging doen bij de arbitrage. Volgens Boucaut was die rode kaart een 'cadeau' voor alle scheidsrechters. "Hij is één van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", klonk het onder meer.

LEES OOK: Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Gevoelige kritiek

De woorden van Boucaut sloegen in als een bom, vooral dan aan Vlaamse zijde. Hoewel Vanaken er zelf niet te zwaar aan leek te tillen, werd de uithaal overal druk besproken. Er werden reacties gevraagd bij de entourage van de speler en de bevoegde instanties, analyses gemaakt en andere (oud-)scheidsrechters gaven ook gretig hun mening over het gedrag van de Limburgse spelmaker.

Maandagavond reageerde echter ook Boucaut op de hele commotie. "Soms gebruik ik een vorm van humor die tegen mij gebruikt kan worden. Ik heb gewoon mijn mening gegeven over een spelfeit en een beslissing van de ref. En over het gedrag van een speler met betrekking tot mijn persoonlijke ervaringen. Ik stel vast dat spelers en coaches de arbitrage mogen aanvallen, maar dat het gevoelig blijft wanneer het omgekeerd gebeurt", klonk het bij La Tribune.

Uithaal Vandenbempt

Er werd verder ook dieper ingegaan op de uitspraken van analist/commentator Peter Vandenbempt. Die liet verstaan dat het ging om een 'oude frustratie' waarmee Boucaut 'makkelijk wil scoren'. "Ik wil het niet communautair maken, maar als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge", klonk het onder meer bij Vandenbempt.

Om hem van antwoord te dienen, schakelde Boucaut tijdens de uitzending zowaar over op zijn beste Nederlands. "Ik vind het niet juist van meneer Vandenbempt. Hij kent mij zeker niet goed. Het was zeker niet mijn bedoeling er een communautaire zaak van te maken. Hij mag alles zeggen, maar ik ben rustig met mezelf. We kunnen samen eens een pintje drinken op Jan Breydel", maakte hij er zich vanaf met een kwinkslag.

Boucaut moet zijn excuses aanbieden voor deze uitspraken ...

Meest recent

Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

85
85
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

46
46
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

226
226
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

164
164
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

177
177
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

126
126
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

122
122
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

454
454
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

260
260
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

77
77
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

63
63
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

817
817
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

138
138
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

352
352
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

340
340
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

56
56
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

225
225
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

75
75
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

143
143
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

167
167
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

319
319
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

216
216
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

381
381
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

199
199
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

178
178

Meer sportnieuws