Vanaken-rel zindert na: Boucaut dient Vandenbempt van antwoord

door
Vanaken-rel zindert na: Boucaut dient Vandenbempt van antwoord

Alexandre Boucaut is inmiddels al een tijdje gestopt als scheidsrechter in het Belgische profvoetbal. Maar in de voorbije weken wist de Waalse oud-ref toch weer de headlines te halen. Zo maakte hij op televisie openlijk brandhout van Hans Vanaken.

De aanvoerder van Club Brugge had vlak na de wedstrijd op Antwerp een rode kaart gepakt nadat hij nogal uitvoerig zijn beklag ging doen bij de arbitrage. Volgens Boucaut was die rode kaart een 'cadeau' voor alle scheidsrechters. "Hij is één van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", klonk het onder meer.

LEES OOK: Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

Gevoelige kritiek

De woorden van Boucaut sloegen in als een bom, vooral dan aan Vlaamse zijde. Hoewel Vanaken er zelf niet te zwaar aan leek te tillen, werd de uithaal overal druk besproken. Er werden reacties gevraagd bij de entourage van de speler en de bevoegde instanties, analyses gemaakt en andere (oud-)scheidsrechters gaven ook gretig hun mening over het gedrag van de Limburgse spelmaker.

Maandagavond reageerde echter ook Boucaut op de hele commotie. "Soms gebruik ik een vorm van humor die tegen mij gebruikt kan worden. Ik heb gewoon mijn mening gegeven over een spelfeit en een beslissing van de ref. En over het gedrag van een speler met betrekking tot mijn persoonlijke ervaringen. Ik stel vast dat spelers en coaches de arbitrage mogen aanvallen, maar dat het gevoelig blijft wanneer het omgekeerd gebeurt", klonk het bij La Tribune.

Uithaal Vandenbempt

Er werd verder ook dieper ingegaan op de uitspraken van analist/commentator Peter Vandenbempt. Die liet verstaan dat het ging om een 'oude frustratie' waarmee Boucaut 'makkelijk wil scoren'. "Ik wil het niet communautair maken, maar als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge", klonk het onder meer bij Vandenbempt.

Om hem van antwoord te dienen, schakelde Boucaut tijdens de uitzending zowaar over op zijn beste Nederlands. "Ik vind het niet juist van meneer Vandenbempt. Hij kent mij zeker niet goed. Het was zeker niet mijn bedoeling er een communautaire zaak van te maken. Hij mag alles zeggen, maar ik ben rustig met mezelf. We kunnen samen eens een pintje drinken op Jan Breydel", maakte hij er zich vanaf met een kwinkslag.

Boucaut moet zijn excuses aanbieden voor deze uitspraken ...

Meest recent

Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

12
12
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

25
25
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

17
17
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

124
124
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

5
5
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

60
60
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

357
357
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

44
44
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

70
70
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

205
205
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

158
158
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

126
126
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

162
162
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

279
279
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

284
284
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

77
77
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

34
34
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

179
179
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

450
450
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

353
353
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

246
246
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

296
296
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

87
87

Meer sportnieuws