'Man City niet te stuiten: nieuwe spits van 50 miljoen'

door
'Man City niet te stuiten: nieuwe spits van 50 miljoen'

Manchester City leed afgelopen weekend tegen Chelsea FC pas zijn eerste puntenverlies van 2024. De Engelse grootmacht blijft dit seizoen dan ook weer volop meestrijden voor de hoofdprijzen. Desondanks zou men in het Eithad Stadium al gespeurd naar interessante versterkingen.

Nadat de club werd overgenomen door steenrijke investeerders uit Abu Dahbi, groeide City gestaag uit tot één van de dominantste ploegen in Europa. Dat groeiproces kwam in 2016 in een stroomversnelling terecht toen Pep Guardiola werd aangesteld als sportieve leider bij de Citizens.

Onder het bewind van de Spanjaard evolueerde City tot één van de meest aantrekkelijk voetballende teams ter wereld, ook de prijzenoogst is navenant. Maar om die successen te verwezenlijken, kreeg Guardiola wel een pak middelen ter beschikking. Zo mocht hij quasi elke mercato met miljoenen smijten.

LEES OOK: 'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

Toekomstgerichte aankopen

Doorheen de jaren wist de trainer dan ook verschillende vaste waarden naar Manchester te loodsen. Maar Guardiola en co bleven niet blind voor de langere termijn. In de voorbije transferperiodes werd bijvoorbeeld geïnvesteerd in de komst van veelbelovende jongere spelers als Julian Alvarez (23), Josko Gvardiol (21) en Jérémy Doku (21).

Tijdens de voorbije wintermercato wist de club zich dan weer te verzekeren van het Argentijnse goudhaantjes Claudio Echeverri, die na het seizoen overkomt van River Plate. Maar daar blijft het mogelijk niet bij. Volgens BILD staat ook Benjamin Sesko er goed voor bij de Engelse kampioen.

Gelimiteerde afkoopsom

De Sloveense international werd al op jonge leeftijd ontdekt bij RB Salzburg en maakte vorige zomer de overstap naar zusterclub RB Leipzig. Daar was hij dit seizoen al goed voor 10 doelpunten, hoewel hij er zeker geen vaste titularis is. Op zijn 20ste heeft Sesko dan ook heel wat groeimarge.

Bovendien zou in zijn huidige contract een clausule staan waardoor hij komende zomer voor een gelimiteerde som van zo'n 50 miljoen euro kan vertrekken. Op zich een haalbaar bedrag voor een club als City. Al heerst er wel concurrentie uit eigen land. Ook Liverpool FC zou zijn dossier van dichtbij volgen.

🚀

City heeft in de breedte nu al de sterkste kern van heel Europa ...

Meest recent

'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

21
21
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

345
345
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

161
161
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

70
70
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

70
70
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

67
67
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

212
212
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

101
101
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

153
153
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

70
70
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

262
262
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

232
232
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

266
266
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

385
385
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

316
316
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

146
146
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

184
184
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

204
204
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

444
444
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

262
262
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

170
170
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

167
167
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

124
124

Meer sportnieuws