Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

door
Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

Igor Thiago heeft een woelige week achter de rug. Enkele dagen nadat zijn zomers vertrek bij Club Brugge bekend werd gemaakt, liet de spits het helemaal afweten in de derby tegen Cercle Brugge. Bovendien pakte hij in het slot zijn tweede gele kaart, al was hij voor hetzelfde geld al eerder van het veld gestuurd.

Afgelopen woensdag zorgde Club voor een grote verrassing door het transferakkoord over Thiago bekend te maken. Zo werd een deal gesloten met Brentford FC. De Engelse club legt voor de spits een recordsom neer die via bonussen en variabelen kan oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. De Braziliaanse aanvaller zal het huidige seizoen wel afwerken in Brugge.

LEES OOK: Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

Rode kaart ingetrokken

Zijn afscheidstournee is evenwel niet goed begonnen. Zondag speelde hij tegen Cercle (1-1) een erg ongelukkige wedstrijd. Zo trapte hij onder meer twee enorme kansen huizenhoog over. Daarnaast pakte hij in de slotminuten ook een tweede gele kaart na een elleboogstoot tijdens een duel. Enkele minuten eerder had de VAR echter nog een rode kaart voor hem kwijtgescholden.

Thiago kreeg de bal immers onvoldoende onder controle en leek vervolgens door te gaan op Cercle-doelman Warleson. Scheidsrechter Jonathan Lardot trok dan ook rood. "Ik stond op de juiste plek. En als een ref ziet dat een speler de bal te ver voor zich uit duwt en die wil recupereren, gaan alarmbellen af. Als ik dan de intensiteit zie en vanuit mijn positie lijkt het dat hij zijn voet plant op het scheenbeen, brengt hij de de fysieke integriteit van de doelman in gevaar. Vanuit mijn perspectief geef ik dan rood", stelt Lardot bij Under Review.

Geslaagde VAR-interventie

Maar uit de herhaling bleek dat Thiago zijn landgenoot nauwelijks raakte. De VAR besloot dan ook om in te grijpen en daar is Lardot dankbaar voor. "Het was uitstekend. In de voorbije weken is de VAR wat aangevallen, dan moet je deze interventie ook onderstrepen. Op de beelden zie je immers hoe Thiago zijn voet eerst op de grond zet en het de doelman is die het contact veroorzaakt. Hij heeft wel de bal, dus het is ook geen penaltyfout", gaat de ref verder.

Nadat hij de beelden zelf zag, besloot Lardot dan ook om snel op zijn stappen terug te keren. "Niemand zou het begrepen of aanvaard hebben als ik bij mijn rode kaart was gebleven. Ik heb even gedacht aan een tweede geel, maar ook dat zou niemand aanvaard hebben. Want het is de doelman die het contact veroorzaakte, de aanvaller kon weinig doen. Het zou dus erg streng zijn om een tweede geel te geven", besluit Lardot. Uiteindelijk pakt Thiago later dus alsnog een (terechte) tweede geel, waardoor hij zondag tegen Anderlecht geschorst zal zijn.

Thiago had hiervoor al een tweede geel moeten krijgen ...

Meest recent

'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

10
10
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

44
44
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

58
58
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

19
19
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

49
49
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

206
206
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

59
59
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

58
58
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

125
125
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

265
265
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

114
114
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

181
181
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

64
64
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

62
62
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

124
124
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

305
305
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

346
346
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

70
70
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

404
404
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

63
63
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

376
376
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

450
450
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

430
430
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

417
417
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

316
316

Meer sportnieuws