Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

752 stemmen
Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

Igor Thiago heeft een woelige week achter de rug. Enkele dagen nadat zijn zomers vertrek bij Club Brugge bekend werd gemaakt, liet de spits het helemaal afweten in de derby tegen Cercle Brugge. Bovendien pakte hij in het slot zijn tweede gele kaart, al was hij voor hetzelfde geld al eerder van het veld gestuurd.

Afgelopen woensdag zorgde Club voor een grote verrassing door het transferakkoord over Thiago bekend te maken. Zo werd een deal gesloten met Brentford FC. De Engelse club legt voor de spits een recordsom neer die via bonussen en variabelen kan oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. De Braziliaanse aanvaller zal het huidige seizoen wel afwerken in Brugge.

LEES OOK: 'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Rode kaart ingetrokken

Zijn afscheidstournee is evenwel niet goed begonnen. Zondag speelde hij tegen Cercle (1-1) een erg ongelukkige wedstrijd. Zo trapte hij onder meer twee enorme kansen huizenhoog over. Daarnaast pakte hij in de slotminuten ook een tweede gele kaart na een elleboogstoot tijdens een duel. Enkele minuten eerder had de VAR echter nog een rode kaart voor hem kwijtgescholden.

Thiago kreeg de bal immers onvoldoende onder controle en leek vervolgens door te gaan op Cercle-doelman Warleson. Scheidsrechter Jonathan Lardot trok dan ook rood. "Ik stond op de juiste plek. En als een ref ziet dat een speler de bal te ver voor zich uit duwt en die wil recupereren, gaan alarmbellen af. Als ik dan de intensiteit zie en vanuit mijn positie lijkt het dat hij zijn voet plant op het scheenbeen, brengt hij de de fysieke integriteit van de doelman in gevaar. Vanuit mijn perspectief geef ik dan rood", stelt Lardot bij Under Review.

Geslaagde VAR-interventie

Maar uit de herhaling bleek dat Thiago zijn landgenoot nauwelijks raakte. De VAR besloot dan ook om in te grijpen en daar is Lardot dankbaar voor. "Het was uitstekend. In de voorbije weken is de VAR wat aangevallen, dan moet je deze interventie ook onderstrepen. Op de beelden zie je immers hoe Thiago zijn voet eerst op de grond zet en het de doelman is die het contact veroorzaakt. Hij heeft wel de bal, dus het is ook geen penaltyfout", gaat de ref verder.

Nadat hij de beelden zelf zag, besloot Lardot dan ook om snel op zijn stappen terug te keren. "Niemand zou het begrepen of aanvaard hebben als ik bij mijn rode kaart was gebleven. Ik heb even gedacht aan een tweede geel, maar ook dat zou niemand aanvaard hebben. Want het is de doelman die het contact veroorzaakte, de aanvaller kon weinig doen. Het zou dus erg streng zijn om een tweede geel te geven", besluit Lardot. Uiteindelijk pakt Thiago later dus alsnog een (terechte) tweede geel, waardoor hij zondag tegen Anderlecht geschorst zal zijn.

Thiago had hiervoor al een tweede geel moeten krijgen ...

Meest recent

Overmars krijgt advies: "Antwerp moet met hen samenwerken"

Bij Antwerp staat er een zeer drukke transferzomer voor de deur. De Great Old ziet immers heel wat ...

13
13
'Kompany baalt: Barça kaapt droomtarget Bayern'

Vincent Kompany sloot zijn tweede seizoen bij Bayern München uiteindelijk af met de Duitse ...

40
40
AA Gent blijft gaan: debutant tekent bij

Voor AA Gent zit het seizoen er nog niet op, want zondag strijden ze nog in een barragematch met KRC ...

17
17
Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

43
43
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

79
79
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

194
194
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

104
104
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

88
88
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

131
131
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

343
343
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

128
128
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

332
332
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

245
245
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

118
118
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

90
90
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

97
97
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

476
476
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

712
712
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

222
222
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

403
403
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

112
112
Tzolis-debat breekt los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

306
306
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

1175
1175

Meer sportnieuws