Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

752
Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

Igor Thiago heeft een woelige week achter de rug. Enkele dagen nadat zijn zomers vertrek bij Club Brugge bekend werd gemaakt, liet de spits het helemaal afweten in de derby tegen Cercle Brugge. Bovendien pakte hij in het slot zijn tweede gele kaart, al was hij voor hetzelfde geld al eerder van het veld gestuurd.

Afgelopen woensdag zorgde Club voor een grote verrassing door het transferakkoord over Thiago bekend te maken. Zo werd een deal gesloten met Brentford FC. De Engelse club legt voor de spits een recordsom neer die via bonussen en variabelen kan oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. De Braziliaanse aanvaller zal het huidige seizoen wel afwerken in Brugge.

LEES OOK: Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Rode kaart ingetrokken

Zijn afscheidstournee is evenwel niet goed begonnen. Zondag speelde hij tegen Cercle (1-1) een erg ongelukkige wedstrijd. Zo trapte hij onder meer twee enorme kansen huizenhoog over. Daarnaast pakte hij in de slotminuten ook een tweede gele kaart na een elleboogstoot tijdens een duel. Enkele minuten eerder had de VAR echter nog een rode kaart voor hem kwijtgescholden.

Thiago kreeg de bal immers onvoldoende onder controle en leek vervolgens door te gaan op Cercle-doelman Warleson. Scheidsrechter Jonathan Lardot trok dan ook rood. "Ik stond op de juiste plek. En als een ref ziet dat een speler de bal te ver voor zich uit duwt en die wil recupereren, gaan alarmbellen af. Als ik dan de intensiteit zie en vanuit mijn positie lijkt het dat hij zijn voet plant op het scheenbeen, brengt hij de de fysieke integriteit van de doelman in gevaar. Vanuit mijn perspectief geef ik dan rood", stelt Lardot bij Under Review.

Geslaagde VAR-interventie

Maar uit de herhaling bleek dat Thiago zijn landgenoot nauwelijks raakte. De VAR besloot dan ook om in te grijpen en daar is Lardot dankbaar voor. "Het was uitstekend. In de voorbije weken is de VAR wat aangevallen, dan moet je deze interventie ook onderstrepen. Op de beelden zie je immers hoe Thiago zijn voet eerst op de grond zet en het de doelman is die het contact veroorzaakt. Hij heeft wel de bal, dus het is ook geen penaltyfout", gaat de ref verder.

Nadat hij de beelden zelf zag, besloot Lardot dan ook om snel op zijn stappen terug te keren. "Niemand zou het begrepen of aanvaard hebben als ik bij mijn rode kaart was gebleven. Ik heb even gedacht aan een tweede geel, maar ook dat zou niemand aanvaard hebben. Want het is de doelman die het contact veroorzaakte, de aanvaller kon weinig doen. Het zou dus erg streng zijn om een tweede geel te geven", besluit Lardot. Uiteindelijk pakt Thiago later dus alsnog een (terechte) tweede geel, waardoor hij zondag tegen Anderlecht geschorst zal zijn.

Thiago had hiervoor al een tweede geel moeten krijgen ...

Meest recent

Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

1
1
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

32
32
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

116
116
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

40
40
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

79
79
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

326
326
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

332
332
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

77
77
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

150
150
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

317
317
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

89
89
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

380
380
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

311
311
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

762
762
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

349
349
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

542
542
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

361
361
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

135
135
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1251
1251
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

372
372
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

1026
1026
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

134
134
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

866
866
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

478
478

Meer sportnieuws