Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

door
Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

Igor Thiago heeft een woelige week achter de rug. Enkele dagen nadat zijn zomers vertrek bij Club Brugge bekend werd gemaakt, liet de spits het helemaal afweten in de derby tegen Cercle Brugge. Bovendien pakte hij in het slot zijn tweede gele kaart, al was hij voor hetzelfde geld al eerder van het veld gestuurd.

Afgelopen woensdag zorgde Club voor een grote verrassing door het transferakkoord over Thiago bekend te maken. Zo werd een deal gesloten met Brentford FC. De Engelse club legt voor de spits een recordsom neer die via bonussen en variabelen kan oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. De Braziliaanse aanvaller zal het huidige seizoen wel afwerken in Brugge.

LEES OOK: 'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Rode kaart ingetrokken

Zijn afscheidstournee is evenwel niet goed begonnen. Zondag speelde hij tegen Cercle (1-1) een erg ongelukkige wedstrijd. Zo trapte hij onder meer twee enorme kansen huizenhoog over. Daarnaast pakte hij in de slotminuten ook een tweede gele kaart na een elleboogstoot tijdens een duel. Enkele minuten eerder had de VAR echter nog een rode kaart voor hem kwijtgescholden.

Thiago kreeg de bal immers onvoldoende onder controle en leek vervolgens door te gaan op Cercle-doelman Warleson. Scheidsrechter Jonathan Lardot trok dan ook rood. "Ik stond op de juiste plek. En als een ref ziet dat een speler de bal te ver voor zich uit duwt en die wil recupereren, gaan alarmbellen af. Als ik dan de intensiteit zie en vanuit mijn positie lijkt het dat hij zijn voet plant op het scheenbeen, brengt hij de de fysieke integriteit van de doelman in gevaar. Vanuit mijn perspectief geef ik dan rood", stelt Lardot bij Under Review.

Geslaagde VAR-interventie

Maar uit de herhaling bleek dat Thiago zijn landgenoot nauwelijks raakte. De VAR besloot dan ook om in te grijpen en daar is Lardot dankbaar voor. "Het was uitstekend. In de voorbije weken is de VAR wat aangevallen, dan moet je deze interventie ook onderstrepen. Op de beelden zie je immers hoe Thiago zijn voet eerst op de grond zet en het de doelman is die het contact veroorzaakt. Hij heeft wel de bal, dus het is ook geen penaltyfout", gaat de ref verder.

Nadat hij de beelden zelf zag, besloot Lardot dan ook om snel op zijn stappen terug te keren. "Niemand zou het begrepen of aanvaard hebben als ik bij mijn rode kaart was gebleven. Ik heb even gedacht aan een tweede geel, maar ook dat zou niemand aanvaard hebben. Want het is de doelman die het contact veroorzaakte, de aanvaller kon weinig doen. Het zou dus erg streng zijn om een tweede geel te geven", besluit Lardot. Uiteindelijk pakt Thiago later dus alsnog een (terechte) tweede geel, waardoor hij zondag tegen Anderlecht geschorst zal zijn.

Thiago had hiervoor al een tweede geel moeten krijgen ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

150
150
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

117
117
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

60
60
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

81
81
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

87
87
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

185
185
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

37
37
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

659
659
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

434
434
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

167
167
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

246
246
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

879
879
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

140
140
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

141
141
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

560
560
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

472
472

Meer sportnieuws