Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

door
Lardot doet boekje open over rode kaart-fase Thiago

Igor Thiago heeft een woelige week achter de rug. Enkele dagen nadat zijn zomers vertrek bij Club Brugge bekend werd gemaakt, liet de spits het helemaal afweten in de derby tegen Cercle Brugge. Bovendien pakte hij in het slot zijn tweede gele kaart, al was hij voor hetzelfde geld al eerder van het veld gestuurd.

Afgelopen woensdag zorgde Club voor een grote verrassing door het transferakkoord over Thiago bekend te maken. Zo werd een deal gesloten met Brentford FC. De Engelse club legt voor de spits een recordsom neer die via bonussen en variabelen kan oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. De Braziliaanse aanvaller zal het huidige seizoen wel afwerken in Brugge.

LEES OOK: Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Rode kaart ingetrokken

Zijn afscheidstournee is evenwel niet goed begonnen. Zondag speelde hij tegen Cercle (1-1) een erg ongelukkige wedstrijd. Zo trapte hij onder meer twee enorme kansen huizenhoog over. Daarnaast pakte hij in de slotminuten ook een tweede gele kaart na een elleboogstoot tijdens een duel. Enkele minuten eerder had de VAR echter nog een rode kaart voor hem kwijtgescholden.

Thiago kreeg de bal immers onvoldoende onder controle en leek vervolgens door te gaan op Cercle-doelman Warleson. Scheidsrechter Jonathan Lardot trok dan ook rood. "Ik stond op de juiste plek. En als een ref ziet dat een speler de bal te ver voor zich uit duwt en die wil recupereren, gaan alarmbellen af. Als ik dan de intensiteit zie en vanuit mijn positie lijkt het dat hij zijn voet plant op het scheenbeen, brengt hij de de fysieke integriteit van de doelman in gevaar. Vanuit mijn perspectief geef ik dan rood", stelt Lardot bij Under Review.

Geslaagde VAR-interventie

Maar uit de herhaling bleek dat Thiago zijn landgenoot nauwelijks raakte. De VAR besloot dan ook om in te grijpen en daar is Lardot dankbaar voor. "Het was uitstekend. In de voorbije weken is de VAR wat aangevallen, dan moet je deze interventie ook onderstrepen. Op de beelden zie je immers hoe Thiago zijn voet eerst op de grond zet en het de doelman is die het contact veroorzaakt. Hij heeft wel de bal, dus het is ook geen penaltyfout", gaat de ref verder.

Nadat hij de beelden zelf zag, besloot Lardot dan ook om snel op zijn stappen terug te keren. "Niemand zou het begrepen of aanvaard hebben als ik bij mijn rode kaart was gebleven. Ik heb even gedacht aan een tweede geel, maar ook dat zou niemand aanvaard hebben. Want het is de doelman die het contact veroorzaakte, de aanvaller kon weinig doen. Het zou dus erg streng zijn om een tweede geel te geven", besluit Lardot. Uiteindelijk pakt Thiago later dus alsnog een (terechte) tweede geel, waardoor hij zondag tegen Anderlecht geschorst zal zijn.

Thiago had hiervoor al een tweede geel moeten krijgen ...

Meest recent

Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

44
44
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

359
359
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

174
174
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

196
196
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

222
222
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

634
634
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

18
18
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

191
191
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

333
333
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

187
187
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

61
61
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

288
288
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

83
83
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

96
96
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

252
252
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

386
386
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

127
127
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

101
101
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

180
180
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

255
255
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1214
1214
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

210
210
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

314
314
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

178
178

Meer sportnieuws