Peperdure Thiago onderuit gehaald: "Echt veel mankementen"

496
Peperdure Thiago onderuit gehaald:

Club Brugge maakte vorige week bekend dat Igor Thiago na het seizoen vertrekt. De spits werd immers voor een recordbedrag verkocht aan Brentford FC. Maar er worden steeds meer vraagtekens achter die deal geplaatst, zeker na zijn wanprestatie in de derby tegen Cercle Brugge.

In de zoektocht naar een nieuwe spits, belandde Club in de zomer bij de 22-jarige Braziliaan. Die had vorig seizoen immers mooie dingen laten zien bij Ludogorets, ook in de Europese competities. Bovendien beschikt Thiago over de nodige progressiemarge. Uiteindelijk werd een slordige 8 miljoen euro voor hem betaald.

Aanvankelijk leek dat niet zo'n goede investering. Na een degelijke start kende de spits in het najaar immers een zware terugval. Maar na een dubbelklapper op het veld van Besiktas herpakte Thiago zich op indrukwekkende wijze. Zo scoorde hij plots het ene doelpunt na het andere, inmiddels staat zijn teller dit seizoen al op 26 stuks.

LEES OOK: Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Dure missers

En die prestaties leverden hem dus een mooie transfer op. Al ging Brentford wel erg ver voor de Braziliaan. Mits bonussen kan het totale bedrag zelfs oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. Dat bedrag roept toch de nodige vragen op. Zo heersen er gegronde twijfels op Thiago het niveau van de Premier League wel aankan.

Die twijfels namen na zijn zwakke derby alleen maar toe. Ook bij analist Marc Degryse. "Thiago miste twee enorme kansen. Ik wil niet populistisch klinken, maar dit was niet wat je mag verwachten van iemand van 37 miljoen. Twee keer kan hij het hoofd niet koel houden", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen."

Technisch te zwak

Degryse geeft ook toe dat hij al langer twijfels heeft over Thiago, die het vooral van zijn fysieke capaciteiten moet hebben en veel minder van zijn voetballende kwaliteiten. En dat laatste is toch niet onbelangrijk in een topcompetitie als de Premier League. "Ik heb van dag één mijn twijfels gehad bij Thiago. Mijn voorbehoud ligt vooral in het technische aspect. Tegen Cercle zag ik ook weer een bal tien meter botsen na de controle. Hij heeft echt wel nog veel mankementen."

Thiago komt tekort voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

445
445
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

14
14
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

167
167
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

38
38
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

23
23
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

101
101
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

215
215
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

47
47
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

171
171
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

217
217
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

202
202
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1175
1175
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

113
113
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

46
46
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

311
311
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

68
68
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

181
181
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

366
366

Meer sportnieuws