Peperdure Thiago onderuit gehaald: "Echt veel mankementen"

496 stemmen
Peperdure Thiago onderuit gehaald:

Club Brugge maakte vorige week bekend dat Igor Thiago na het seizoen vertrekt. De spits werd immers voor een recordbedrag verkocht aan Brentford FC. Maar er worden steeds meer vraagtekens achter die deal geplaatst, zeker na zijn wanprestatie in de derby tegen Cercle Brugge.

In de zoektocht naar een nieuwe spits, belandde Club in de zomer bij de 22-jarige Braziliaan. Die had vorig seizoen immers mooie dingen laten zien bij Ludogorets, ook in de Europese competities. Bovendien beschikt Thiago over de nodige progressiemarge. Uiteindelijk werd een slordige 8 miljoen euro voor hem betaald.

Aanvankelijk leek dat niet zo'n goede investering. Na een degelijke start kende de spits in het najaar immers een zware terugval. Maar na een dubbelklapper op het veld van Besiktas herpakte Thiago zich op indrukwekkende wijze. Zo scoorde hij plots het ene doelpunt na het andere, inmiddels staat zijn teller dit seizoen al op 26 stuks.

LEES OOK: ‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Dure missers

En die prestaties leverden hem dus een mooie transfer op. Al ging Brentford wel erg ver voor de Braziliaan. Mits bonussen kan het totale bedrag zelfs oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. Dat bedrag roept toch de nodige vragen op. Zo heersen er gegronde twijfels op Thiago het niveau van de Premier League wel aankan.

Die twijfels namen na zijn zwakke derby alleen maar toe. Ook bij analist Marc Degryse. "Thiago miste twee enorme kansen. Ik wil niet populistisch klinken, maar dit was niet wat je mag verwachten van iemand van 37 miljoen. Twee keer kan hij het hoofd niet koel houden", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen."

Technisch te zwak

Degryse geeft ook toe dat hij al langer twijfels heeft over Thiago, die het vooral van zijn fysieke capaciteiten moet hebben en veel minder van zijn voetballende kwaliteiten. En dat laatste is toch niet onbelangrijk in een topcompetitie als de Premier League. "Ik heb van dag één mijn twijfels gehad bij Thiago. Mijn voorbehoud ligt vooral in het technische aspect. Tegen Cercle zag ik ook weer een bal tien meter botsen na de controle. Hij heeft echt wel nog veel mankementen."

Thiago komt tekort voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

3
3
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

15
15
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

176
176
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

69
69
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

292
292
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

84
84
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

79
79
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

492
492
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

52
52
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

233
233
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

82
82
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

40
40
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

303
303
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

27
27
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

122
122
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

438
438
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

384
384
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

191
191
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

136
136
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

300
300
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

539
539
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

281
281
‘Tzolis neemt geen risico’s en hakt knoop door bij Club’

Christos Tzolis is op weg naar Arsenal. De interesse van de Engelse grootmacht was al een tijdje ...

337
337
'Straf: Club troefde deze 2 Europese topclubs af voor Sommer'

Bij Club Brugge begint het elftal voor komend seizoen stilaan vorm te krijgen. Eén van de ...

301
301

Meer sportnieuws