Peperdure Thiago onderuit gehaald: "Echt veel mankementen"

496 stemmen
Peperdure Thiago onderuit gehaald:

Club Brugge maakte vorige week bekend dat Igor Thiago na het seizoen vertrekt. De spits werd immers voor een recordbedrag verkocht aan Brentford FC. Maar er worden steeds meer vraagtekens achter die deal geplaatst, zeker na zijn wanprestatie in de derby tegen Cercle Brugge.

In de zoektocht naar een nieuwe spits, belandde Club in de zomer bij de 22-jarige Braziliaan. Die had vorig seizoen immers mooie dingen laten zien bij Ludogorets, ook in de Europese competities. Bovendien beschikt Thiago over de nodige progressiemarge. Uiteindelijk werd een slordige 8 miljoen euro voor hem betaald.

Aanvankelijk leek dat niet zo'n goede investering. Na een degelijke start kende de spits in het najaar immers een zware terugval. Maar na een dubbelklapper op het veld van Besiktas herpakte Thiago zich op indrukwekkende wijze. Zo scoorde hij plots het ene doelpunt na het andere, inmiddels staat zijn teller dit seizoen al op 26 stuks.

LEES OOK: Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

Dure missers

En die prestaties leverden hem dus een mooie transfer op. Al ging Brentford wel erg ver voor de Braziliaan. Mits bonussen kan het totale bedrag zelfs oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. Dat bedrag roept toch de nodige vragen op. Zo heersen er gegronde twijfels op Thiago het niveau van de Premier League wel aankan.

Die twijfels namen na zijn zwakke derby alleen maar toe. Ook bij analist Marc Degryse. "Thiago miste twee enorme kansen. Ik wil niet populistisch klinken, maar dit was niet wat je mag verwachten van iemand van 37 miljoen. Twee keer kan hij het hoofd niet koel houden", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen."

Technisch te zwak

Degryse geeft ook toe dat hij al langer twijfels heeft over Thiago, die het vooral van zijn fysieke capaciteiten moet hebben en veel minder van zijn voetballende kwaliteiten. En dat laatste is toch niet onbelangrijk in een topcompetitie als de Premier League. "Ik heb van dag één mijn twijfels gehad bij Thiago. Mijn voorbehoud ligt vooral in het technische aspect. Tegen Cercle zag ik ook weer een bal tien meter botsen na de controle. Hij heeft echt wel nog veel mankementen."

Thiago komt tekort voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

0
0
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

70
70
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

69
69
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

388
388
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

298
298
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3114
3114
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

55
55
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

60
60
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

137
137
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

52
52
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

180
180
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

64
64
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

189
189
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

187
187
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

114
114
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

120
120
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

122
122
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

249
249
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

52
52
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

186
186

Meer sportnieuws