Peperdure Thiago onderuit gehaald: "Echt veel mankementen"

door
Peperdure Thiago onderuit gehaald:

Club Brugge maakte vorige week bekend dat Igor Thiago na het seizoen vertrekt. De spits werd immers voor een recordbedrag verkocht aan Brentford FC. Maar er worden steeds meer vraagtekens achter die deal geplaatst, zeker na zijn wanprestatie in de derby tegen Cercle Brugge.

In de zoektocht naar een nieuwe spits, belandde Club in de zomer bij de 22-jarige Braziliaan. Die had vorig seizoen immers mooie dingen laten zien bij Ludogorets, ook in de Europese competities. Bovendien beschikt Thiago over de nodige progressiemarge. Uiteindelijk werd een slordige 8 miljoen euro voor hem betaald.

Aanvankelijk leek dat niet zo'n goede investering. Na een degelijke start kende de spits in het najaar immers een zware terugval. Maar na een dubbelklapper op het veld van Besiktas herpakte Thiago zich op indrukwekkende wijze. Zo scoorde hij plots het ene doelpunt na het andere, inmiddels staat zijn teller dit seizoen al op 26 stuks.

LEES OOK: Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

Dure missers

En die prestaties leverden hem dus een mooie transfer op. Al ging Brentford wel erg ver voor de Braziliaan. Mits bonussen kan het totale bedrag zelfs oplopen tot zo'n 37 miljoen euro. Dat bedrag roept toch de nodige vragen op. Zo heersen er gegronde twijfels op Thiago het niveau van de Premier League wel aankan.

Die twijfels namen na zijn zwakke derby alleen maar toe. Ook bij analist Marc Degryse. "Thiago miste twee enorme kansen. Ik wil niet populistisch klinken, maar dit was niet wat je mag verwachten van iemand van 37 miljoen. Twee keer kan hij het hoofd niet koel houden", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Je vraagt je af of die van Brentford echt niets anders kunnen vinden voor 37 miljoen."

Technisch te zwak

Degryse geeft ook toe dat hij al langer twijfels heeft over Thiago, die het vooral van zijn fysieke capaciteiten moet hebben en veel minder van zijn voetballende kwaliteiten. En dat laatste is toch niet onbelangrijk in een topcompetitie als de Premier League. "Ik heb van dag één mijn twijfels gehad bij Thiago. Mijn voorbehoud ligt vooral in het technische aspect. Tegen Cercle zag ik ook weer een bal tien meter botsen na de controle. Hij heeft echt wel nog veel mankementen."

Thiago komt tekort voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

55
55
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

17
17
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

205
205
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

83
83
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

123
123
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

136
136
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

337
337
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

225
225
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

117
117
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

266
266
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

58
58
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

133
133
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

263
263
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

417
417
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

205
205
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

549
549

Meer sportnieuws