Staande ovatie bij Anderlecht: "Hij zit al in PO I-modus"

door
Staande ovatie bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een goede zaak gedaan in het klassement. Terwijl bepaalde concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wel de volle buit tegen STVV. Enkele spelers maakten daarbij een sterke indruk.

De Brusselaars haalden het uiteindelijk met ruime 4-1-cijfers. Een gouden zege, want RSCA kon zo opnieuw uitlopen op concurrenten Antwerp FC en Club Brugge. Bovendien blijft het voorlopig in het spoor van leider Union SG. De kloof tussen de twee Brusselse ploegen bedraagt momenteel acht punten, maar wordt door twee gedeeld bij de start van de PO's.

LEES OOK: Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

Flitsende tweede helft

Het werd dus een mooie avond voor Anderlecht. Nochtans was de partij tegen STVV behoorlijk dramatisch van start gegaan. Nadat Louis Patris eerst nog een grote kans op de 1-0 liet liggen, ging Kristian Arnstad aan de overzijde aan het klungelen wat leidde tot de Truiense openingstreffer zorgen. Ondanks enkele kansen kon Paars-Wit voor rust niet gepast reageren.

Bij de start van de tweede helft volgde die reactie echter wel. Thorgan Hazard zorgde na enkele minuten voor de gelijkmaker, waarna Mario Stroeykens zijn ploeg vrijwel meteen op voorsprong trapte. Vervolgens maakte Kasper Dolberg er zelfs 3-1 van. Uiteindelijk legde Luis Vazquez de eindstand vast van op de stip.

Hazard in vorm

Collectief dus een een goede prestatie, al staken er enkele spelers bovenuit. Stroeykens blijft bijvoorbeeld bevestigen, terwijl Jan Vertonghen achterin weinig weggaf. Maar vooral het dominante optreden van Hazard sprong in het oog. De oud-Gouden Schoen nadert eindelijk zijn beste niveau.

Daags nadien zijn de commentaren in de kranten dan ook lovend. Bij Het Nieuwsblad scoort hij bijvoorbeeld een 8 op 10. "Bood Patris al na vijf minuten de 1-0 aan met een goeie voorzet. Maakte uiteindelijk zelf de 1-1 vijf minuten na rust. Lag met een goeie doorsteekpass voor Dreyer ook aan de basis voor 3-1. En lokte de strafschop uit die tot de 4-1 leidde", wordt zijn prestatie geanalyseerd.

Enige met initiatief

Ook La Dernière Heure benoemde Hazard tot 'Man van de Match'. "Voor de rust was hij al de enige speler die initiatief nam. En hij zette de kers op de taart door de 1-1 te scoren, de pré-assist op de 3-1 te leveren en de strafschop uit te lokken die leidde tot de 4-1", klinkt het. "Hij zit al in Play-Off I-modus", stelt men dan weer bij SudPresse. "Kreeg verdiend een staande ovatie. Herlanceerde zijn ploeg door te scoren met de neus. Lanceerde Dreyer ook bij de 3-1 en versierde de strafschop. En dan leverde hij ook nog een geweldige voorzet op Patris, die niet kon afwerken."

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

6
6
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

6
6
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

58
58
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

153
153
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

158
158
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

29
29
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

25
25
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

181
181
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

209
209
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

189
189
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

257
257
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

203
203
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

82
82
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

324
324
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

512
512
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

44
44
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

67
67
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

369
369
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

483
483
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

158
158
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

131
131
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

110
110
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

329
329
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

97
97
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

429
429

Meer sportnieuws