Staande ovatie bij Anderlecht: "Hij zit al in PO I-modus"

636 stemmen
Staande ovatie bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een goede zaak gedaan in het klassement. Terwijl bepaalde concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wel de volle buit tegen STVV. Enkele spelers maakten daarbij een sterke indruk.

De Brusselaars haalden het uiteindelijk met ruime 4-1-cijfers. Een gouden zege, want RSCA kon zo opnieuw uitlopen op concurrenten Antwerp FC en Club Brugge. Bovendien blijft het voorlopig in het spoor van leider Union SG. De kloof tussen de twee Brusselse ploegen bedraagt momenteel acht punten, maar wordt door twee gedeeld bij de start van de PO's.

LEES OOK: Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Flitsende tweede helft

Het werd dus een mooie avond voor Anderlecht. Nochtans was de partij tegen STVV behoorlijk dramatisch van start gegaan. Nadat Louis Patris eerst nog een grote kans op de 1-0 liet liggen, ging Kristian Arnstad aan de overzijde aan het klungelen wat leidde tot de Truiense openingstreffer zorgen. Ondanks enkele kansen kon Paars-Wit voor rust niet gepast reageren.

Bij de start van de tweede helft volgde die reactie echter wel. Thorgan Hazard zorgde na enkele minuten voor de gelijkmaker, waarna Mario Stroeykens zijn ploeg vrijwel meteen op voorsprong trapte. Vervolgens maakte Kasper Dolberg er zelfs 3-1 van. Uiteindelijk legde Luis Vazquez de eindstand vast van op de stip.

Hazard in vorm

Collectief dus een een goede prestatie, al staken er enkele spelers bovenuit. Stroeykens blijft bijvoorbeeld bevestigen, terwijl Jan Vertonghen achterin weinig weggaf. Maar vooral het dominante optreden van Hazard sprong in het oog. De oud-Gouden Schoen nadert eindelijk zijn beste niveau.

Daags nadien zijn de commentaren in de kranten dan ook lovend. Bij Het Nieuwsblad scoort hij bijvoorbeeld een 8 op 10. "Bood Patris al na vijf minuten de 1-0 aan met een goeie voorzet. Maakte uiteindelijk zelf de 1-1 vijf minuten na rust. Lag met een goeie doorsteekpass voor Dreyer ook aan de basis voor 3-1. En lokte de strafschop uit die tot de 4-1 leidde", wordt zijn prestatie geanalyseerd.

Enige met initiatief

Ook La Dernière Heure benoemde Hazard tot 'Man van de Match'. "Voor de rust was hij al de enige speler die initiatief nam. En hij zette de kers op de taart door de 1-1 te scoren, de pré-assist op de 3-1 te leveren en de strafschop uit te lokken die leidde tot de 4-1", klinkt het. "Hij zit al in Play-Off I-modus", stelt men dan weer bij SudPresse. "Kreeg verdiend een staande ovatie. Herlanceerde zijn ploeg door te scoren met de neus. Lanceerde Dreyer ook bij de 3-1 en versierde de strafschop. En dan leverde hij ook nog een geweldige voorzet op Patris, die niet kon afwerken."

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

104
104
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

28
28
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

141
141
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

248
248
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

297
297
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

186
186
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

245
245
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

141
141
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

136
136
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

284
284
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

269
269
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

111
111
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

87
87
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

591
591
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

205
205
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

538
538
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

186
186
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

100
100
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

157
157
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

94
94
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

342
342
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws