Staande ovatie bij Anderlecht: "Hij zit al in PO I-modus"

door
Staande ovatie bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een goede zaak gedaan in het klassement. Terwijl bepaalde concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wel de volle buit tegen STVV. Enkele spelers maakten daarbij een sterke indruk.

De Brusselaars haalden het uiteindelijk met ruime 4-1-cijfers. Een gouden zege, want RSCA kon zo opnieuw uitlopen op concurrenten Antwerp FC en Club Brugge. Bovendien blijft het voorlopig in het spoor van leider Union SG. De kloof tussen de twee Brusselse ploegen bedraagt momenteel acht punten, maar wordt door twee gedeeld bij de start van de PO's.

LEES OOK: Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Flitsende tweede helft

Het werd dus een mooie avond voor Anderlecht. Nochtans was de partij tegen STVV behoorlijk dramatisch van start gegaan. Nadat Louis Patris eerst nog een grote kans op de 1-0 liet liggen, ging Kristian Arnstad aan de overzijde aan het klungelen wat leidde tot de Truiense openingstreffer zorgen. Ondanks enkele kansen kon Paars-Wit voor rust niet gepast reageren.

Bij de start van de tweede helft volgde die reactie echter wel. Thorgan Hazard zorgde na enkele minuten voor de gelijkmaker, waarna Mario Stroeykens zijn ploeg vrijwel meteen op voorsprong trapte. Vervolgens maakte Kasper Dolberg er zelfs 3-1 van. Uiteindelijk legde Luis Vazquez de eindstand vast van op de stip.

Hazard in vorm

Collectief dus een een goede prestatie, al staken er enkele spelers bovenuit. Stroeykens blijft bijvoorbeeld bevestigen, terwijl Jan Vertonghen achterin weinig weggaf. Maar vooral het dominante optreden van Hazard sprong in het oog. De oud-Gouden Schoen nadert eindelijk zijn beste niveau.

Daags nadien zijn de commentaren in de kranten dan ook lovend. Bij Het Nieuwsblad scoort hij bijvoorbeeld een 8 op 10. "Bood Patris al na vijf minuten de 1-0 aan met een goeie voorzet. Maakte uiteindelijk zelf de 1-1 vijf minuten na rust. Lag met een goeie doorsteekpass voor Dreyer ook aan de basis voor 3-1. En lokte de strafschop uit die tot de 4-1 leidde", wordt zijn prestatie geanalyseerd.

Enige met initiatief

Ook La Dernière Heure benoemde Hazard tot 'Man van de Match'. "Voor de rust was hij al de enige speler die initiatief nam. En hij zette de kers op de taart door de 1-1 te scoren, de pré-assist op de 3-1 te leveren en de strafschop uit te lokken die leidde tot de 4-1", klinkt het. "Hij zit al in Play-Off I-modus", stelt men dan weer bij SudPresse. "Kreeg verdiend een staande ovatie. Herlanceerde zijn ploeg door te scoren met de neus. Lanceerde Dreyer ook bij de 3-1 en versierde de strafschop. En dan leverde hij ook nog een geweldige voorzet op Patris, die niet kon afwerken."

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

34
34
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

159
159
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

26
26
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

75
75
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

73
73
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

52
52
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

189
189
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

192
192
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

351
351
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

50
50
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

163
163
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

83
83
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

78
78
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

257
257
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

131
131
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

474
474
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

187
187
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

91
91
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

436
436
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

19
19
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

180
180
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

724
724
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

71
71
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

96
96
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

326
326

Meer sportnieuws