Staande ovatie bij Anderlecht: "Hij zit al in PO I-modus"

door
Staande ovatie bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een goede zaak gedaan in het klassement. Terwijl bepaalde concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wel de volle buit tegen STVV. Enkele spelers maakten daarbij een sterke indruk.

De Brusselaars haalden het uiteindelijk met ruime 4-1-cijfers. Een gouden zege, want RSCA kon zo opnieuw uitlopen op concurrenten Antwerp FC en Club Brugge. Bovendien blijft het voorlopig in het spoor van leider Union SG. De kloof tussen de twee Brusselse ploegen bedraagt momenteel acht punten, maar wordt door twee gedeeld bij de start van de PO's.

LEES OOK: Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Flitsende tweede helft

Het werd dus een mooie avond voor Anderlecht. Nochtans was de partij tegen STVV behoorlijk dramatisch van start gegaan. Nadat Louis Patris eerst nog een grote kans op de 1-0 liet liggen, ging Kristian Arnstad aan de overzijde aan het klungelen wat leidde tot de Truiense openingstreffer zorgen. Ondanks enkele kansen kon Paars-Wit voor rust niet gepast reageren.

Bij de start van de tweede helft volgde die reactie echter wel. Thorgan Hazard zorgde na enkele minuten voor de gelijkmaker, waarna Mario Stroeykens zijn ploeg vrijwel meteen op voorsprong trapte. Vervolgens maakte Kasper Dolberg er zelfs 3-1 van. Uiteindelijk legde Luis Vazquez de eindstand vast van op de stip.

Hazard in vorm

Collectief dus een een goede prestatie, al staken er enkele spelers bovenuit. Stroeykens blijft bijvoorbeeld bevestigen, terwijl Jan Vertonghen achterin weinig weggaf. Maar vooral het dominante optreden van Hazard sprong in het oog. De oud-Gouden Schoen nadert eindelijk zijn beste niveau.

Daags nadien zijn de commentaren in de kranten dan ook lovend. Bij Het Nieuwsblad scoort hij bijvoorbeeld een 8 op 10. "Bood Patris al na vijf minuten de 1-0 aan met een goeie voorzet. Maakte uiteindelijk zelf de 1-1 vijf minuten na rust. Lag met een goeie doorsteekpass voor Dreyer ook aan de basis voor 3-1. En lokte de strafschop uit die tot de 4-1 leidde", wordt zijn prestatie geanalyseerd.

Enige met initiatief

Ook La Dernière Heure benoemde Hazard tot 'Man van de Match'. "Voor de rust was hij al de enige speler die initiatief nam. En hij zette de kers op de taart door de 1-1 te scoren, de pré-assist op de 3-1 te leveren en de strafschop uit te lokken die leidde tot de 4-1", klinkt het. "Hij zit al in Play-Off I-modus", stelt men dan weer bij SudPresse. "Kreeg verdiend een staande ovatie. Herlanceerde zijn ploeg door te scoren met de neus. Lanceerde Dreyer ook bij de 3-1 en versierde de strafschop. En dan leverde hij ook nog een geweldige voorzet op Patris, die niet kon afwerken."

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

9
9
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

12
12
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

28
28
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

10
10
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

36
36
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

58
58
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

20
20
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

144
144
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

59
59
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

47
47
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

116
116
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

26
26
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

98
98
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

65
65
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

26
26
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

85
85
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

31
31
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

232
232
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

157
157
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

148
148
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

209
209
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

288
288
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

391
391
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

332
332
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

380
380

Meer sportnieuws