Staande ovatie bij Anderlecht: "Hij zit al in PO I-modus"

636
Staande ovatie bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een goede zaak gedaan in het klassement. Terwijl bepaalde concurrenten met punten morsten, pakte Paars-Wit wel de volle buit tegen STVV. Enkele spelers maakten daarbij een sterke indruk.

De Brusselaars haalden het uiteindelijk met ruime 4-1-cijfers. Een gouden zege, want RSCA kon zo opnieuw uitlopen op concurrenten Antwerp FC en Club Brugge. Bovendien blijft het voorlopig in het spoor van leider Union SG. De kloof tussen de twee Brusselse ploegen bedraagt momenteel acht punten, maar wordt door twee gedeeld bij de start van de PO's.

LEES OOK: Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

Flitsende tweede helft

Het werd dus een mooie avond voor Anderlecht. Nochtans was de partij tegen STVV behoorlijk dramatisch van start gegaan. Nadat Louis Patris eerst nog een grote kans op de 1-0 liet liggen, ging Kristian Arnstad aan de overzijde aan het klungelen wat leidde tot de Truiense openingstreffer zorgen. Ondanks enkele kansen kon Paars-Wit voor rust niet gepast reageren.

Bij de start van de tweede helft volgde die reactie echter wel. Thorgan Hazard zorgde na enkele minuten voor de gelijkmaker, waarna Mario Stroeykens zijn ploeg vrijwel meteen op voorsprong trapte. Vervolgens maakte Kasper Dolberg er zelfs 3-1 van. Uiteindelijk legde Luis Vazquez de eindstand vast van op de stip.

Hazard in vorm

Collectief dus een een goede prestatie, al staken er enkele spelers bovenuit. Stroeykens blijft bijvoorbeeld bevestigen, terwijl Jan Vertonghen achterin weinig weggaf. Maar vooral het dominante optreden van Hazard sprong in het oog. De oud-Gouden Schoen nadert eindelijk zijn beste niveau.

Daags nadien zijn de commentaren in de kranten dan ook lovend. Bij Het Nieuwsblad scoort hij bijvoorbeeld een 8 op 10. "Bood Patris al na vijf minuten de 1-0 aan met een goeie voorzet. Maakte uiteindelijk zelf de 1-1 vijf minuten na rust. Lag met een goeie doorsteekpass voor Dreyer ook aan de basis voor 3-1. En lokte de strafschop uit die tot de 4-1 leidde", wordt zijn prestatie geanalyseerd.

Enige met initiatief

Ook La Dernière Heure benoemde Hazard tot 'Man van de Match'. "Voor de rust was hij al de enige speler die initiatief nam. En hij zette de kers op de taart door de 1-1 te scoren, de pré-assist op de 3-1 te leveren en de strafschop uit te lokken die leidde tot de 4-1", klinkt het. "Hij zit al in Play-Off I-modus", stelt men dan weer bij SudPresse. "Kreeg verdiend een staande ovatie. Herlanceerde zijn ploeg door te scoren met de neus. Lanceerde Dreyer ook bij de 3-1 en versierde de strafschop. En dan leverde hij ook nog een geweldige voorzet op Patris, die niet kon afwerken."

Hazard is momenteel de belangrijkste speler bij RSCA ...

Meest recent

Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

27
27
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

48
48
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

245
245
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

55
55
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

34
34
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

48
48
'Gewezen toptalent Club (19) probeert het in Nederland'

Bij Club Brugge investeerden ze de laatste jaren stevig in hun jeugdopleiding en dat leverde ook ...

39
39
Messi krijgt nog zeer fraaie 'last dance' bij Argentinië

Onlangs kondigde Lionel Messi met een emotionele boodschap zijn afscheid aan bij de Argentijnse ...

27
27
'Club is keihard en schuift speler definitief opzij'

Er is bij Club Brugge de voorbije maanden alweer veel veranderd. Heel wat sterkhouders versierden in ...

369
369
Pijnlijk voor Bologna-Belgen: 'Tedesco alweer ontslagen'

Het seizoen is nog maar enkele weken ver, maar toch rollen al de nodige koppen van trainers. Terwijl ...

70
70
Vandenbempt schuift meteen nieuwe CEO KBVB naar voor

Het blijft zeer onrustig binnen de voetbalbond. Na het WK moest Rudi Garcia ondanks het behalen van ...

134
134
'KV Kortrijk denkt aan nog twee bekende trainers'

Bij KV Kortrijk viel deze week het doek voor Michiel Jonckheere. De trainer werd de laan uitgestuurd ...

426
426
Club Brugge verliest groot talent: Juventus & co in de markt

Club Brugge verloor de afgelopen maanden toch wel wat toptalenten. Ze kregen daarvoor nog flink wat ...

269
269
Vermeeren bijna naar andere club: “Alles was rond met hen”

Niet elke transfer die op het eerste gezicht volledig in kannen en kruiken lijkt, wordt uiteindelijk ...

439
439
‘Van Bommel gooit De Cat na amper één cap uit Rode Duivels’

Nathan De Cat maakte in maart zijn debuut bij de Rode Duivels, maar dreigt amper één ...

261
261
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

102
102
Pétrot velt oordeel over Anderlecht én Jupiler Pro League

RSC Anderlecht neemt het woensdagavond op tegen Olympique Lyon. Paars-Wit is daar niet de favoriet. ...

220
220
Bom bij KBVB: CEO Peter Willems ontslagen

Hoewel het de afgelopen weken rustig leek binnen de Belgische voetbalbond, speelde er achter de ...

169
169
Verhuurde spelers: stunt tegen Juventus en debuut tegen Real

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

36
36
Club Brugge verstoort orde: absolute top in Europa

Club Brugge heeft nog maar eens een lucratieve zomer achter in de rug. In totaal verscheen er meer ...

563
563
'Bruno verklapt wissel: vers bloed voor Anderlecht'

RSC Anderlecht moet nog vol aan de bak voor de interlandbreak. Enkele dagen voor het Zulte Waregem ...

376
376
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Voor de interlandbreak staat in de Jupiler Pro League eerst nog de zevende speeldag op het ...

234
234
'Van Bommel verrast: geen De Cat, wél Antwerp-connectie'

Volgende week blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK weer verzamelen in Tubeke. De ...

397
397
Club Brugge pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Club Brugge liet afgelopen zomer heel wat smaakmakers gaan, maar tal van andere sterkhouders bleven ...

230
230
Sibierski dropt bom: Stroeykens gratis weg bij RSCA?

Twee jaar geleden was hij nog het uithangbord van de zogenaamde 'Noblesse Oblige'-campagne, maar ...

345
345

Meer sportnieuws