‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

990
‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

Na maanden van twijfel heeft Joseph Paintsil besloten KRC Genk te verlaten voor een lucratieve deal bij LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen van de Ghanese aanvaller werd de Amerikaanse aanbieding uiteindelijk te verleidelijk.

Zijn vertrek wordt gekenmerkt door wisselende prestaties en opstootjes op het veld tijdens de laatste weken, waarbij zijn reputatie hem steeds meer parten speelde. Het incident tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen was de druppel.

Paintsil wilde niet per se weg bij Genk, maar hij voelde zich geviseerd en besloot zijn geluk elders te zoeken. 

LEES OOK: Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

Paintsil verandert meer van gedachten dan een kameleon van kleur

De langdurige transfersoap rond Joseph Paintsil begint eindelijk tot een einde te komen. Eind 2023 stond LA Galaxy klaar om de tijdelijke clausule van acht miljoen euro in Paintsil's contract bij KRC Genk te activeren.

Een lucratieve aanbieding lag op tafel voor de speler, met de mogelijkheid om als Designated Player buiten het salarisplafond te vallen en het dubbele te verdienen dan bij Genk. Hoewel de verleiding van Amerikaanse dollars aanlokkelijk was, koos Paintsil ervoor om zijn hart te volgen en trouw te blijven aan Genk.

Maar begin 2024 begon hij toch te twijfelen, gezien het financieel aantrekkelijke aanbod van LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen gingen de onderhandelingen onverminderd verder, en signalen stonden op groen.

Maar net toen alles in kannen en kruiken leek, veranderde Paintsil opnieuw van gedachten. Toch gaf LA Galaxy niet op. Met de MLS-mercato die tot eind april loopt, kregen ze een laatste kans om Paintsil te overtuigen.

Ondanks eerdere afwijzingen overwoog Paintsil in de laatste weken serieus om de sprong te wagen.

De ideale timing: Genk pakt nog half miljoen euro extra

De Amerikanen hopen zijn komst snel af te ronden. Dinsdagmiddag meldde hij zich ziek bij KRC Genk met transferi … euh sinusitis, en hij heeft zijn locker al leeggemaakt. Op woensdag nam hij uitgebreid de tijd om afscheid te nemen van de supporters.

Aan het einde van deze week vertrok Paintsil vervolgens naar de Verenigde Staten om zijn medische tests af te leggen en zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden.

Volgens Het Laatste Nieuws is er zo’n 8,5 miljoen euro gemoeid met de deal, wat ongeveer een half miljoen euro meer is dan de eerder vastgestelde tijdelijke clausule medio januari, die 8 miljoen euro bedroeg.

Wouter Vrancken kon vorig weekend sowieso niet op zijn flankaanvaller rekenen in de competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek vanwege een schorsing. Volgens Johan Boskamp was dit het juiste moment voor Genk om hem te laten gaan.

“Hij voelde zich geviseerd door de scheidsrechters, was meer bezig met randzaken dan met het voetbal”, stelde de Nederlander vast in Het Belang van Limburg. “Als je dan nog een miljoentje of acht voor hem kunt vangen, moet je niet twijfelen. Het is alleen waardeloos dat ze nu heel hun rechterflank kwijt zijn.”

Het lontje van Paintsil wordt steeds korter: “Hij mekkert meer dan ooit”

Joseph Paintsil ging de voorbije weken nog volle bak op het veld bij KRC Genk, waarbij hij betrokken raakte bij meerdere opstootjes en erg nerveus gedrag vertoonde. Paintsil leek terug te vallen in oude gewoontes, hield zich voortdurend bezig met randzaken en toonde niet aan dat hij zijn les heeft geleerd.

“Je kan niet op dezelfde nagel blijven kloppen”, zei Wouter Vrancken. Paintsil worstelde al geruime tijd met zijn vorm en zijn lontje leek steeds korter te worden.

“Hij mekkert meer dan ooit, blijft om de haverklap liggen en speelt zichzelf op die manier helemaal uit de wedstrijd”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg. “Vroeg of laat is zijn krediet wel op. Ik zie zijn meerwaarde op dit moment niet meer.”

Op deze manier sleept Paintsil een reputatie met zich mee die moeilijk van zich af te schudden is, en hij komt steeds vaker onder de aandacht van de scheidsrechters.

Geviseerde Paintsil slachtoffer van zijn reputatie: dit was de druppel

Vorig weekend, tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen, uitte Joseph Paintsil op een kalme manier zijn ongenoegen over een duidelijke overtreding die op hem werd begaan maar niet werd bestraft door scheidsrechter Bram Van Driessche.

De ref toonde hem echter prompt een gele kaart, tot frustratie van Paintsil en Wouter Vrancken. “Deze gele kaart, die hem ook nog eens een schorsing oplevert, is absurd”, klonk het bij de coach.

“Het was een duidelijke fout op Joske, hij heeft ook niet buitensporig gereageerd. Op zo’n moment begrijp je een speler als hij zegt dat hij zich geviseerd voelt.”

Paintsil is duidelijk het slachtoffer geworden van zijn reputatie, en dit soort situaties zijn het gevolg daarvan. “Ik heb echt het gevoel dat de Belgische scheidsrechters mij viseren”, zei de Ghanees. “Of ik de Belgische competitie na al die jaren nog niet beu ben? Ik ben de Belgische scheidsrechters beu, maar de competitie niet.”

“De ref dreigde vandaag na een fout ook nog om me met rood van het veld te sturen, ik denk ook dat dat van in het begin zijn intentie was.”

Volgens Het Belang van Limburg was dat het moment waarop Paintsil definitief besloot om Genk te verlaten voor LA Galaxy.

“Trop was te veel geworden, de laatste aarzeling om alsnog aan de aanbieding van LA Galaxy te weerstaan, ging achter de Kazerne overboord. Het gevoel was weg bij gevoelsmens ‘Joske’.”

Heeft Paintsil de juiste beslissing genomen?

Meest recent

Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

20
20
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

36
36
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

99
99
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

501
501
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

133
133
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

154
154
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

44
44
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

64
64
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

144
144
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

80
80
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

152
152
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

151
151
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

201
201
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

112
112
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

107
107
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

176
176
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

371
371
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

411
411
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

47
47
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

44
44
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

62
62
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

174
174
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

370
370
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

62
62
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

448
448

Meer sportnieuws