‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

door
‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

Na maanden van twijfel heeft Joseph Paintsil besloten KRC Genk te verlaten voor een lucratieve deal bij LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen van de Ghanese aanvaller werd de Amerikaanse aanbieding uiteindelijk te verleidelijk.

Zijn vertrek wordt gekenmerkt door wisselende prestaties en opstootjes op het veld tijdens de laatste weken, waarbij zijn reputatie hem steeds meer parten speelde. Het incident tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen was de druppel.

Paintsil wilde niet per se weg bij Genk, maar hij voelde zich geviseerd en besloot zijn geluk elders te zoeken. 

LEES OOK: Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Paintsil verandert meer van gedachten dan een kameleon van kleur

De langdurige transfersoap rond Joseph Paintsil begint eindelijk tot een einde te komen. Eind 2023 stond LA Galaxy klaar om de tijdelijke clausule van acht miljoen euro in Paintsil's contract bij KRC Genk te activeren.

Een lucratieve aanbieding lag op tafel voor de speler, met de mogelijkheid om als Designated Player buiten het salarisplafond te vallen en het dubbele te verdienen dan bij Genk. Hoewel de verleiding van Amerikaanse dollars aanlokkelijk was, koos Paintsil ervoor om zijn hart te volgen en trouw te blijven aan Genk.

Maar begin 2024 begon hij toch te twijfelen, gezien het financieel aantrekkelijke aanbod van LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen gingen de onderhandelingen onverminderd verder, en signalen stonden op groen.

Maar net toen alles in kannen en kruiken leek, veranderde Paintsil opnieuw van gedachten. Toch gaf LA Galaxy niet op. Met de MLS-mercato die tot eind april loopt, kregen ze een laatste kans om Paintsil te overtuigen.

Ondanks eerdere afwijzingen overwoog Paintsil in de laatste weken serieus om de sprong te wagen.

De ideale timing: Genk pakt nog half miljoen euro extra

De Amerikanen hopen zijn komst snel af te ronden. Dinsdagmiddag meldde hij zich ziek bij KRC Genk met transferi … euh sinusitis, en hij heeft zijn locker al leeggemaakt. Op woensdag nam hij uitgebreid de tijd om afscheid te nemen van de supporters.

Aan het einde van deze week vertrok Paintsil vervolgens naar de Verenigde Staten om zijn medische tests af te leggen en zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden.

Volgens Het Laatste Nieuws is er zo’n 8,5 miljoen euro gemoeid met de deal, wat ongeveer een half miljoen euro meer is dan de eerder vastgestelde tijdelijke clausule medio januari, die 8 miljoen euro bedroeg.

Wouter Vrancken kon vorig weekend sowieso niet op zijn flankaanvaller rekenen in de competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek vanwege een schorsing. Volgens Johan Boskamp was dit het juiste moment voor Genk om hem te laten gaan.

“Hij voelde zich geviseerd door de scheidsrechters, was meer bezig met randzaken dan met het voetbal”, stelde de Nederlander vast in Het Belang van Limburg. “Als je dan nog een miljoentje of acht voor hem kunt vangen, moet je niet twijfelen. Het is alleen waardeloos dat ze nu heel hun rechterflank kwijt zijn.”

Het lontje van Paintsil wordt steeds korter: “Hij mekkert meer dan ooit”

Joseph Paintsil ging de voorbije weken nog volle bak op het veld bij KRC Genk, waarbij hij betrokken raakte bij meerdere opstootjes en erg nerveus gedrag vertoonde. Paintsil leek terug te vallen in oude gewoontes, hield zich voortdurend bezig met randzaken en toonde niet aan dat hij zijn les heeft geleerd.

“Je kan niet op dezelfde nagel blijven kloppen”, zei Wouter Vrancken. Paintsil worstelde al geruime tijd met zijn vorm en zijn lontje leek steeds korter te worden.

“Hij mekkert meer dan ooit, blijft om de haverklap liggen en speelt zichzelf op die manier helemaal uit de wedstrijd”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg. “Vroeg of laat is zijn krediet wel op. Ik zie zijn meerwaarde op dit moment niet meer.”

Op deze manier sleept Paintsil een reputatie met zich mee die moeilijk van zich af te schudden is, en hij komt steeds vaker onder de aandacht van de scheidsrechters.

Geviseerde Paintsil slachtoffer van zijn reputatie: dit was de druppel

Vorig weekend, tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen, uitte Joseph Paintsil op een kalme manier zijn ongenoegen over een duidelijke overtreding die op hem werd begaan maar niet werd bestraft door scheidsrechter Bram Van Driessche.

De ref toonde hem echter prompt een gele kaart, tot frustratie van Paintsil en Wouter Vrancken. “Deze gele kaart, die hem ook nog eens een schorsing oplevert, is absurd”, klonk het bij de coach.

“Het was een duidelijke fout op Joske, hij heeft ook niet buitensporig gereageerd. Op zo’n moment begrijp je een speler als hij zegt dat hij zich geviseerd voelt.”

Paintsil is duidelijk het slachtoffer geworden van zijn reputatie, en dit soort situaties zijn het gevolg daarvan. “Ik heb echt het gevoel dat de Belgische scheidsrechters mij viseren”, zei de Ghanees. “Of ik de Belgische competitie na al die jaren nog niet beu ben? Ik ben de Belgische scheidsrechters beu, maar de competitie niet.”

“De ref dreigde vandaag na een fout ook nog om me met rood van het veld te sturen, ik denk ook dat dat van in het begin zijn intentie was.”

Volgens Het Belang van Limburg was dat het moment waarop Paintsil definitief besloot om Genk te verlaten voor LA Galaxy.

“Trop was te veel geworden, de laatste aarzeling om alsnog aan de aanbieding van LA Galaxy te weerstaan, ging achter de Kazerne overboord. Het gevoel was weg bij gevoelsmens ‘Joske’.”

Heeft Paintsil de juiste beslissing genomen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

26
26
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

13
13
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

39
39
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

98
98
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

66
66
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

24
24
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

75
75
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

129
129
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

137
137
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

205
205
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

728
728
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

160
160
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

178
178
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

58
58
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

324
324
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

441
441
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

228
228
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

587
587

Meer sportnieuws