‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

990 stemmen
‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

Na maanden van twijfel heeft Joseph Paintsil besloten KRC Genk te verlaten voor een lucratieve deal bij LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen van de Ghanese aanvaller werd de Amerikaanse aanbieding uiteindelijk te verleidelijk.

Zijn vertrek wordt gekenmerkt door wisselende prestaties en opstootjes op het veld tijdens de laatste weken, waarbij zijn reputatie hem steeds meer parten speelde. Het incident tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen was de druppel.

Paintsil wilde niet per se weg bij Genk, maar hij voelde zich geviseerd en besloot zijn geluk elders te zoeken. 

LEES OOK: Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Paintsil verandert meer van gedachten dan een kameleon van kleur

De langdurige transfersoap rond Joseph Paintsil begint eindelijk tot een einde te komen. Eind 2023 stond LA Galaxy klaar om de tijdelijke clausule van acht miljoen euro in Paintsil's contract bij KRC Genk te activeren.

Een lucratieve aanbieding lag op tafel voor de speler, met de mogelijkheid om als Designated Player buiten het salarisplafond te vallen en het dubbele te verdienen dan bij Genk. Hoewel de verleiding van Amerikaanse dollars aanlokkelijk was, koos Paintsil ervoor om zijn hart te volgen en trouw te blijven aan Genk.

Maar begin 2024 begon hij toch te twijfelen, gezien het financieel aantrekkelijke aanbod van LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen gingen de onderhandelingen onverminderd verder, en signalen stonden op groen.

Maar net toen alles in kannen en kruiken leek, veranderde Paintsil opnieuw van gedachten. Toch gaf LA Galaxy niet op. Met de MLS-mercato die tot eind april loopt, kregen ze een laatste kans om Paintsil te overtuigen.

Ondanks eerdere afwijzingen overwoog Paintsil in de laatste weken serieus om de sprong te wagen.

De ideale timing: Genk pakt nog half miljoen euro extra

De Amerikanen hopen zijn komst snel af te ronden. Dinsdagmiddag meldde hij zich ziek bij KRC Genk met transferi … euh sinusitis, en hij heeft zijn locker al leeggemaakt. Op woensdag nam hij uitgebreid de tijd om afscheid te nemen van de supporters.

Aan het einde van deze week vertrok Paintsil vervolgens naar de Verenigde Staten om zijn medische tests af te leggen en zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden.

Volgens Het Laatste Nieuws is er zo’n 8,5 miljoen euro gemoeid met de deal, wat ongeveer een half miljoen euro meer is dan de eerder vastgestelde tijdelijke clausule medio januari, die 8 miljoen euro bedroeg.

Wouter Vrancken kon vorig weekend sowieso niet op zijn flankaanvaller rekenen in de competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek vanwege een schorsing. Volgens Johan Boskamp was dit het juiste moment voor Genk om hem te laten gaan.

“Hij voelde zich geviseerd door de scheidsrechters, was meer bezig met randzaken dan met het voetbal”, stelde de Nederlander vast in Het Belang van Limburg. “Als je dan nog een miljoentje of acht voor hem kunt vangen, moet je niet twijfelen. Het is alleen waardeloos dat ze nu heel hun rechterflank kwijt zijn.”

Het lontje van Paintsil wordt steeds korter: “Hij mekkert meer dan ooit”

Joseph Paintsil ging de voorbije weken nog volle bak op het veld bij KRC Genk, waarbij hij betrokken raakte bij meerdere opstootjes en erg nerveus gedrag vertoonde. Paintsil leek terug te vallen in oude gewoontes, hield zich voortdurend bezig met randzaken en toonde niet aan dat hij zijn les heeft geleerd.

“Je kan niet op dezelfde nagel blijven kloppen”, zei Wouter Vrancken. Paintsil worstelde al geruime tijd met zijn vorm en zijn lontje leek steeds korter te worden.

“Hij mekkert meer dan ooit, blijft om de haverklap liggen en speelt zichzelf op die manier helemaal uit de wedstrijd”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg. “Vroeg of laat is zijn krediet wel op. Ik zie zijn meerwaarde op dit moment niet meer.”

Op deze manier sleept Paintsil een reputatie met zich mee die moeilijk van zich af te schudden is, en hij komt steeds vaker onder de aandacht van de scheidsrechters.

Geviseerde Paintsil slachtoffer van zijn reputatie: dit was de druppel

Vorig weekend, tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen, uitte Joseph Paintsil op een kalme manier zijn ongenoegen over een duidelijke overtreding die op hem werd begaan maar niet werd bestraft door scheidsrechter Bram Van Driessche.

De ref toonde hem echter prompt een gele kaart, tot frustratie van Paintsil en Wouter Vrancken. “Deze gele kaart, die hem ook nog eens een schorsing oplevert, is absurd”, klonk het bij de coach.

“Het was een duidelijke fout op Joske, hij heeft ook niet buitensporig gereageerd. Op zo’n moment begrijp je een speler als hij zegt dat hij zich geviseerd voelt.”

Paintsil is duidelijk het slachtoffer geworden van zijn reputatie, en dit soort situaties zijn het gevolg daarvan. “Ik heb echt het gevoel dat de Belgische scheidsrechters mij viseren”, zei de Ghanees. “Of ik de Belgische competitie na al die jaren nog niet beu ben? Ik ben de Belgische scheidsrechters beu, maar de competitie niet.”

“De ref dreigde vandaag na een fout ook nog om me met rood van het veld te sturen, ik denk ook dat dat van in het begin zijn intentie was.”

Volgens Het Belang van Limburg was dat het moment waarop Paintsil definitief besloot om Genk te verlaten voor LA Galaxy.

“Trop was te veel geworden, de laatste aarzeling om alsnog aan de aanbieding van LA Galaxy te weerstaan, ging achter de Kazerne overboord. Het gevoel was weg bij gevoelsmens ‘Joske’.”

Heeft Paintsil de juiste beslissing genomen?

Meest recent

Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

7
7
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

41
41
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

52
52
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

68
68
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

279
279
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

101
101
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

73
73
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

270
270
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

188
188
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

67
67
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

496
496
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

192
192
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

150
150
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

446
446
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

215
215
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

307
307
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

427
427
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

781
781
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3738
3738
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

95
95
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

65
65
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

231
231

Meer sportnieuws