‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

door
‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

Na maanden van twijfel heeft Joseph Paintsil besloten KRC Genk te verlaten voor een lucratieve deal bij LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen van de Ghanese aanvaller werd de Amerikaanse aanbieding uiteindelijk te verleidelijk.

Zijn vertrek wordt gekenmerkt door wisselende prestaties en opstootjes op het veld tijdens de laatste weken, waarbij zijn reputatie hem steeds meer parten speelde. Het incident tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen was de druppel.

Paintsil wilde niet per se weg bij Genk, maar hij voelde zich geviseerd en besloot zijn geluk elders te zoeken. 

LEES OOK: 'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Paintsil verandert meer van gedachten dan een kameleon van kleur

De langdurige transfersoap rond Joseph Paintsil begint eindelijk tot een einde te komen. Eind 2023 stond LA Galaxy klaar om de tijdelijke clausule van acht miljoen euro in Paintsil's contract bij KRC Genk te activeren.

Een lucratieve aanbieding lag op tafel voor de speler, met de mogelijkheid om als Designated Player buiten het salarisplafond te vallen en het dubbele te verdienen dan bij Genk. Hoewel de verleiding van Amerikaanse dollars aanlokkelijk was, koos Paintsil ervoor om zijn hart te volgen en trouw te blijven aan Genk.

Maar begin 2024 begon hij toch te twijfelen, gezien het financieel aantrekkelijke aanbod van LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen gingen de onderhandelingen onverminderd verder, en signalen stonden op groen.

Maar net toen alles in kannen en kruiken leek, veranderde Paintsil opnieuw van gedachten. Toch gaf LA Galaxy niet op. Met de MLS-mercato die tot eind april loopt, kregen ze een laatste kans om Paintsil te overtuigen.

Ondanks eerdere afwijzingen overwoog Paintsil in de laatste weken serieus om de sprong te wagen.

De ideale timing: Genk pakt nog half miljoen euro extra

De Amerikanen hopen zijn komst snel af te ronden. Dinsdagmiddag meldde hij zich ziek bij KRC Genk met transferi … euh sinusitis, en hij heeft zijn locker al leeggemaakt. Op woensdag nam hij uitgebreid de tijd om afscheid te nemen van de supporters.

Aan het einde van deze week vertrok Paintsil vervolgens naar de Verenigde Staten om zijn medische tests af te leggen en zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden.

Volgens Het Laatste Nieuws is er zo’n 8,5 miljoen euro gemoeid met de deal, wat ongeveer een half miljoen euro meer is dan de eerder vastgestelde tijdelijke clausule medio januari, die 8 miljoen euro bedroeg.

Wouter Vrancken kon vorig weekend sowieso niet op zijn flankaanvaller rekenen in de competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek vanwege een schorsing. Volgens Johan Boskamp was dit het juiste moment voor Genk om hem te laten gaan.

“Hij voelde zich geviseerd door de scheidsrechters, was meer bezig met randzaken dan met het voetbal”, stelde de Nederlander vast in Het Belang van Limburg. “Als je dan nog een miljoentje of acht voor hem kunt vangen, moet je niet twijfelen. Het is alleen waardeloos dat ze nu heel hun rechterflank kwijt zijn.”

Het lontje van Paintsil wordt steeds korter: “Hij mekkert meer dan ooit”

Joseph Paintsil ging de voorbije weken nog volle bak op het veld bij KRC Genk, waarbij hij betrokken raakte bij meerdere opstootjes en erg nerveus gedrag vertoonde. Paintsil leek terug te vallen in oude gewoontes, hield zich voortdurend bezig met randzaken en toonde niet aan dat hij zijn les heeft geleerd.

“Je kan niet op dezelfde nagel blijven kloppen”, zei Wouter Vrancken. Paintsil worstelde al geruime tijd met zijn vorm en zijn lontje leek steeds korter te worden.

“Hij mekkert meer dan ooit, blijft om de haverklap liggen en speelt zichzelf op die manier helemaal uit de wedstrijd”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg. “Vroeg of laat is zijn krediet wel op. Ik zie zijn meerwaarde op dit moment niet meer.”

Op deze manier sleept Paintsil een reputatie met zich mee die moeilijk van zich af te schudden is, en hij komt steeds vaker onder de aandacht van de scheidsrechters.

Geviseerde Paintsil slachtoffer van zijn reputatie: dit was de druppel

Vorig weekend, tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen, uitte Joseph Paintsil op een kalme manier zijn ongenoegen over een duidelijke overtreding die op hem werd begaan maar niet werd bestraft door scheidsrechter Bram Van Driessche.

De ref toonde hem echter prompt een gele kaart, tot frustratie van Paintsil en Wouter Vrancken. “Deze gele kaart, die hem ook nog eens een schorsing oplevert, is absurd”, klonk het bij de coach.

“Het was een duidelijke fout op Joske, hij heeft ook niet buitensporig gereageerd. Op zo’n moment begrijp je een speler als hij zegt dat hij zich geviseerd voelt.”

Paintsil is duidelijk het slachtoffer geworden van zijn reputatie, en dit soort situaties zijn het gevolg daarvan. “Ik heb echt het gevoel dat de Belgische scheidsrechters mij viseren”, zei de Ghanees. “Of ik de Belgische competitie na al die jaren nog niet beu ben? Ik ben de Belgische scheidsrechters beu, maar de competitie niet.”

“De ref dreigde vandaag na een fout ook nog om me met rood van het veld te sturen, ik denk ook dat dat van in het begin zijn intentie was.”

Volgens Het Belang van Limburg was dat het moment waarop Paintsil definitief besloot om Genk te verlaten voor LA Galaxy.

“Trop was te veel geworden, de laatste aarzeling om alsnog aan de aanbieding van LA Galaxy te weerstaan, ging achter de Kazerne overboord. Het gevoel was weg bij gevoelsmens ‘Joske’.”

Heeft Paintsil de juiste beslissing genomen?

Meest recent

'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

69
69
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

56
56
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

161
161
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

124
124
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

72
72
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

53
53
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

69
69
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

86
86
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

55
55
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

168
168
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

77
77
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

131
131
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

131
131
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

399
399
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

322
322
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

464
464
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

398
398
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

326
326
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

365
365
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

103
103
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

223
223
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

324
324
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

76
76
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

134
134
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

196
196

Meer sportnieuws