‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

door
‘Paintsil wordt gedwongen om te vertrekken bij KRC Genk’

Na maanden van twijfel heeft Joseph Paintsil besloten KRC Genk te verlaten voor een lucratieve deal bij LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen van de Ghanese aanvaller werd de Amerikaanse aanbieding uiteindelijk te verleidelijk.

Zijn vertrek wordt gekenmerkt door wisselende prestaties en opstootjes op het veld tijdens de laatste weken, waarbij zijn reputatie hem steeds meer parten speelde. Het incident tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen was de druppel.

Paintsil wilde niet per se weg bij Genk, maar hij voelde zich geviseerd en besloot zijn geluk elders te zoeken. 

LEES OOK: 'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

Paintsil verandert meer van gedachten dan een kameleon van kleur

De langdurige transfersoap rond Joseph Paintsil begint eindelijk tot een einde te komen. Eind 2023 stond LA Galaxy klaar om de tijdelijke clausule van acht miljoen euro in Paintsil's contract bij KRC Genk te activeren.

Een lucratieve aanbieding lag op tafel voor de speler, met de mogelijkheid om als Designated Player buiten het salarisplafond te vallen en het dubbele te verdienen dan bij Genk. Hoewel de verleiding van Amerikaanse dollars aanlokkelijk was, koos Paintsil ervoor om zijn hart te volgen en trouw te blijven aan Genk.

Maar begin 2024 begon hij toch te twijfelen, gezien het financieel aantrekkelijke aanbod van LA Galaxy. Ondanks eerdere weigeringen gingen de onderhandelingen onverminderd verder, en signalen stonden op groen.

Maar net toen alles in kannen en kruiken leek, veranderde Paintsil opnieuw van gedachten. Toch gaf LA Galaxy niet op. Met de MLS-mercato die tot eind april loopt, kregen ze een laatste kans om Paintsil te overtuigen.

Ondanks eerdere afwijzingen overwoog Paintsil in de laatste weken serieus om de sprong te wagen.

De ideale timing: Genk pakt nog half miljoen euro extra

De Amerikanen hopen zijn komst snel af te ronden. Dinsdagmiddag meldde hij zich ziek bij KRC Genk met transferi … euh sinusitis, en hij heeft zijn locker al leeggemaakt. Op woensdag nam hij uitgebreid de tijd om afscheid te nemen van de supporters.

Aan het einde van deze week vertrok Paintsil vervolgens naar de Verenigde Staten om zijn medische tests af te leggen en zijn transfer naar LA Galaxy af te ronden.

Volgens Het Laatste Nieuws is er zo’n 8,5 miljoen euro gemoeid met de deal, wat ongeveer een half miljoen euro meer is dan de eerder vastgestelde tijdelijke clausule medio januari, die 8 miljoen euro bedroeg.

Wouter Vrancken kon vorig weekend sowieso niet op zijn flankaanvaller rekenen in de competitiewedstrijd tegen RWD Molenbeek vanwege een schorsing. Volgens Johan Boskamp was dit het juiste moment voor Genk om hem te laten gaan.

“Hij voelde zich geviseerd door de scheidsrechters, was meer bezig met randzaken dan met het voetbal”, stelde de Nederlander vast in Het Belang van Limburg. “Als je dan nog een miljoentje of acht voor hem kunt vangen, moet je niet twijfelen. Het is alleen waardeloos dat ze nu heel hun rechterflank kwijt zijn.”

Het lontje van Paintsil wordt steeds korter: “Hij mekkert meer dan ooit”

Joseph Paintsil ging de voorbije weken nog volle bak op het veld bij KRC Genk, waarbij hij betrokken raakte bij meerdere opstootjes en erg nerveus gedrag vertoonde. Paintsil leek terug te vallen in oude gewoontes, hield zich voortdurend bezig met randzaken en toonde niet aan dat hij zijn les heeft geleerd.

“Je kan niet op dezelfde nagel blijven kloppen”, zei Wouter Vrancken. Paintsil worstelde al geruime tijd met zijn vorm en zijn lontje leek steeds korter te worden.

“Hij mekkert meer dan ooit, blijft om de haverklap liggen en speelt zichzelf op die manier helemaal uit de wedstrijd”, stelde Stef Wijnants vast in Het Belang van Limburg. “Vroeg of laat is zijn krediet wel op. Ik zie zijn meerwaarde op dit moment niet meer.”

Op deze manier sleept Paintsil een reputatie met zich mee die moeilijk van zich af te schudden is, en hij komt steeds vaker onder de aandacht van de scheidsrechters.

Geviseerde Paintsil slachtoffer van zijn reputatie: dit was de druppel

Vorig weekend, tijdens de wedstrijd tegen KV Mechelen, uitte Joseph Paintsil op een kalme manier zijn ongenoegen over een duidelijke overtreding die op hem werd begaan maar niet werd bestraft door scheidsrechter Bram Van Driessche.

De ref toonde hem echter prompt een gele kaart, tot frustratie van Paintsil en Wouter Vrancken. “Deze gele kaart, die hem ook nog eens een schorsing oplevert, is absurd”, klonk het bij de coach.

“Het was een duidelijke fout op Joske, hij heeft ook niet buitensporig gereageerd. Op zo’n moment begrijp je een speler als hij zegt dat hij zich geviseerd voelt.”

Paintsil is duidelijk het slachtoffer geworden van zijn reputatie, en dit soort situaties zijn het gevolg daarvan. “Ik heb echt het gevoel dat de Belgische scheidsrechters mij viseren”, zei de Ghanees. “Of ik de Belgische competitie na al die jaren nog niet beu ben? Ik ben de Belgische scheidsrechters beu, maar de competitie niet.”

“De ref dreigde vandaag na een fout ook nog om me met rood van het veld te sturen, ik denk ook dat dat van in het begin zijn intentie was.”

Volgens Het Belang van Limburg was dat het moment waarop Paintsil definitief besloot om Genk te verlaten voor LA Galaxy.

“Trop was te veel geworden, de laatste aarzeling om alsnog aan de aanbieding van LA Galaxy te weerstaan, ging achter de Kazerne overboord. Het gevoel was weg bij gevoelsmens ‘Joske’.”

Heeft Paintsil de juiste beslissing genomen?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

43
43
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

11
11
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

142
142
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

88
88
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

372
372
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

196
196
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

301
301
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

261
261
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

638
638
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

595
595
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

83
83
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

82
82
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

323
323
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

386
386

Meer sportnieuws