Engelse pers trekt conclusie na Premier League-topper Doku

door
Engelse pers trekt conclusie na Premier League-topper Doku

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City zaterdagavond kostbare punten verloren. De regerende kampioen slaagde er tijdens de thuiswedstrijd tegen Chelsea FC pas in de slotfase in om een punt te veroveren: 1-1. Ook de twee Belgen aan de aftrap konden daar weinig aan veranderen.

Sinds de jaarwissel stond er geen maat op City. De treble-houder wist al zijn wedstrijden in 2024 al winnend af te sluiten. Afgelopen dinsdag werd nog een belangrijke zege geboekt in het Champions League-duel op FC Kopenhagen. Die reeks wou men ook doortrekken tegen Chelsea.

Daarvoor rekende coach Pep Guardiola weinig verrassend op Kevin De Bruyne in zijn basiselftal. De spelmaker was opnieuw erg betrokken in het spel en zette heel wat gevaarlijke acties op. Maar het ontbrak hem aan de nodige portie meeval. Dit keer kon KDB zijn statistieken niet verder opkrikken.

LEES OOK: 'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Goede acties, geen afwerking

Ook Jérémy Doku mocht opnieuw aan de aftrap verschijnen. De Rode Duivel kwam ook regelmatig aan de bal en liet zijn directe tegenstanders meermaals sterretjes zien met zijn versnellingen en dribbels. Bij de voortzetting van die acties liep het echter nog te vaak fout.

De Engelse pers was achteraf dan ook vrij unaniem over het optreden van Doku. "Hij liep onvermoeibaar en ging zijn man vaak voorbij, maar het ontbrak aan een eindproduct", schrijft The Athletic. "Hij moet werken aan zijn eindproduct in de zestien. Veelbelovende loopacties resulteerden te vaak in niets", aldus The Daily Mail.

Gebrek aan killer-instinct

Doku zal dus vooral aan de afwerking van zijn acties moeten werken. Al worden zijn inspanning ook geapprecieerd. "Geen perfecte prestatie, maar hij stopte niet met proberen. Zijn eindproduct moet beter, maar zijn inspanning is goed", aldus OneFootball. "Kwam veel aan de bal, maar in de finale zone ontbrak het hem aan killer-instinct, te vaak viel hij stil", vult statistiekenbureau Squawka aan. "Inividueel was hij goed, maar het is moeilijk het gevoel af te schudden dat dit niet persé goed is voor de ploeg", besluit Manchester Evening News.

Doku is een zekerheid in de Belgische EK-selectie ...

Meest recent

'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

2
2
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

36
36
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

139
139
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

54
54
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

48
48
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

391
391
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

117
117
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

29
29
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

425
425
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

111
111
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

206
206
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

339
339
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

656
656
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

843
843
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

183
183
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

47
47
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

123
123
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

154
154
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

176
176
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

120
120
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

95
95
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

256
256
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

296
296
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

127
127
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

186
186

Meer sportnieuws