Engelse pers trekt conclusie na Premier League-topper Doku

door
Engelse pers trekt conclusie na Premier League-topper Doku

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City zaterdagavond kostbare punten verloren. De regerende kampioen slaagde er tijdens de thuiswedstrijd tegen Chelsea FC pas in de slotfase in om een punt te veroveren: 1-1. Ook de twee Belgen aan de aftrap konden daar weinig aan veranderen.

Sinds de jaarwissel stond er geen maat op City. De treble-houder wist al zijn wedstrijden in 2024 al winnend af te sluiten. Afgelopen dinsdag werd nog een belangrijke zege geboekt in het Champions League-duel op FC Kopenhagen. Die reeks wou men ook doortrekken tegen Chelsea.

Daarvoor rekende coach Pep Guardiola weinig verrassend op Kevin De Bruyne in zijn basiselftal. De spelmaker was opnieuw erg betrokken in het spel en zette heel wat gevaarlijke acties op. Maar het ontbrak hem aan de nodige portie meeval. Dit keer kon KDB zijn statistieken niet verder opkrikken.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Goede acties, geen afwerking

Ook Jérémy Doku mocht opnieuw aan de aftrap verschijnen. De Rode Duivel kwam ook regelmatig aan de bal en liet zijn directe tegenstanders meermaals sterretjes zien met zijn versnellingen en dribbels. Bij de voortzetting van die acties liep het echter nog te vaak fout.

De Engelse pers was achteraf dan ook vrij unaniem over het optreden van Doku. "Hij liep onvermoeibaar en ging zijn man vaak voorbij, maar het ontbrak aan een eindproduct", schrijft The Athletic. "Hij moet werken aan zijn eindproduct in de zestien. Veelbelovende loopacties resulteerden te vaak in niets", aldus The Daily Mail.

Gebrek aan killer-instinct

Doku zal dus vooral aan de afwerking van zijn acties moeten werken. Al worden zijn inspanning ook geapprecieerd. "Geen perfecte prestatie, maar hij stopte niet met proberen. Zijn eindproduct moet beter, maar zijn inspanning is goed", aldus OneFootball. "Kwam veel aan de bal, maar in de finale zone ontbrak het hem aan killer-instinct, te vaak viel hij stil", vult statistiekenbureau Squawka aan. "Inividueel was hij goed, maar het is moeilijk het gevoel af te schudden dat dit niet persé goed is voor de ploeg", besluit Manchester Evening News.

Doku is een zekerheid in de Belgische EK-selectie ...

Meest recent

'KV Mechelen wil uitpakken met komst absolute smaakmaker'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

17
17
Antwerp even in paniek: "Hij was buiten westen"

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

31
31
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

229
229
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

82
82
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

30
30
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

58
58
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

183
183
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

131
131
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

20
20
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

408
408
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

248
248
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

113
113
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

297
297
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

584
584
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

82
82
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

341
341
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

232
232
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

166
166
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

181
181
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

271
271
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

742
742
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

432
432
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

488
488
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

340
340

Meer sportnieuws