Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

82
Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

Racing Genk heeft na een zwakke reeks opnieuw aangeknoopt met de zege. De Limburgers begonnen dramatisch tegen degradatiekandidaat RWDM maar zetten nadien knap orde op zaken.

Met Racing Genk en RWDM stonden twee ploegen tegenover mekaar die ronduit dramatisch aan het nieuwe jaar begonnen. De Limburgers tuimelden voorlopig uit Play-Off I, de Molenbeekse club zat in acuut degradatiegevaar. Eén van de twee hoopte vandaag alvast wat vertrouwen te tanken.

LEES OOK: Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Horrorstart voor Genk, spetterend vervolg

De openingsfase werd een nieuwe mokerslag voor Racing Genk. Na amper één minuut spelen ging El Khannouss veel te slap in duel, de bal kwam na wat omwegen bij Carlos Alberto en die zorgde voor de vroege 0-1. Ei zo na herstelde Tolu meteen de schade maar de Genkse spits mikte van dichtbij nog naast. De thuisploeg herpakte zich nadien snel en halfweg de eerste helft kopte Tolu na een hoekschop de 1-1 tegen de touwen.

Het team van Wouter Vrancken nam nadien het meeste initiatief, al bleef het oppassen voor de snelle tegenprikken van RWDM. Op tien minuten van de rust haalde Carlo Alberto nog eens uit, Vandevoordt haalde zijn schot uit de hoek. Meteen nadien counterde Racing Genk perfect, Oyen mocht alleen op Defourny afgaan en legde de 2-1 in doel. De bezoekers kwamen nog bijna aan de gelijkmaker maar Maarten Vandevoordt schudde opnieuw een geweldige redding uit zijn mouwen op de poging van Alberto. Halfweg mochten de Limburgers hopen op een eerste zege sinds lang.

Volwassen Genk trekt gouden driepunter over de streep

Meteen na rust kwam Genk opnieuw stevig opzetten: El Khannouss haalde vanuit een scherpe hoek uit en vond een prima Defourny op zijn weg. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig met dominant voetbal en een pak (voornamelijk halve) kansen.

RWDM kwam in de eerste helft prima voor de dag maar moest in de tweede helft voortdurend het spel ondergaan. Op tien minuten van het einde kwam Zeqiri dicht bij de Molenbeekse doodsteek, de invaller mikte zijn schot voorlangs. Een andere invaller, Nkuba, kopte een minuut later van dichtbij nog over. In het slot was het nog oppassen voor de thuisploeg maar Genk trok de zege verdiend over de streep. In blessuretijd maakte Zeqiri het zaakje helemaal af door de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Voorlopig wippen Vrancken en co weer richting de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (2') Carlos Alberto, 1-1 (21') Tolu, 2-1 (35') Oyen, 3-1 (90+2') Zeqiri

Zal dit Genk Play-Off I halen?

Meest recent

'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

15
15
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

130
130
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

63
63
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

304
304
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

106
106
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

188
188
Van Gucht zet de aanval in en belooft grote VTM-onthullingen

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

135
135
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

330
330
‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

De veelbesproken wissel van Thibaut Courtois op het WK tegen Spanje blijft voor discussie zorgen. ...

293
293
‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

633
633
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

680
680
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

149
149
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

519
519
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

439
439
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

210
210
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

706
706
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

798
798
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

186
186
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

908
908
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

107
107
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

122
122
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

550
550
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

131
131
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

450
450

Meer sportnieuws