Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

82 stemmen
Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

Racing Genk heeft na een zwakke reeks opnieuw aangeknoopt met de zege. De Limburgers begonnen dramatisch tegen degradatiekandidaat RWDM maar zetten nadien knap orde op zaken.

Met Racing Genk en RWDM stonden twee ploegen tegenover mekaar die ronduit dramatisch aan het nieuwe jaar begonnen. De Limburgers tuimelden voorlopig uit Play-Off I, de Molenbeekse club zat in acuut degradatiegevaar. Eén van de twee hoopte vandaag alvast wat vertrouwen te tanken.

LEES OOK: Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

Horrorstart voor Genk, spetterend vervolg

De openingsfase werd een nieuwe mokerslag voor Racing Genk. Na amper één minuut spelen ging El Khannouss veel te slap in duel, de bal kwam na wat omwegen bij Carlos Alberto en die zorgde voor de vroege 0-1. Ei zo na herstelde Tolu meteen de schade maar de Genkse spits mikte van dichtbij nog naast. De thuisploeg herpakte zich nadien snel en halfweg de eerste helft kopte Tolu na een hoekschop de 1-1 tegen de touwen.

Het team van Wouter Vrancken nam nadien het meeste initiatief, al bleef het oppassen voor de snelle tegenprikken van RWDM. Op tien minuten van de rust haalde Carlo Alberto nog eens uit, Vandevoordt haalde zijn schot uit de hoek. Meteen nadien counterde Racing Genk perfect, Oyen mocht alleen op Defourny afgaan en legde de 2-1 in doel. De bezoekers kwamen nog bijna aan de gelijkmaker maar Maarten Vandevoordt schudde opnieuw een geweldige redding uit zijn mouwen op de poging van Alberto. Halfweg mochten de Limburgers hopen op een eerste zege sinds lang.

Volwassen Genk trekt gouden driepunter over de streep

Meteen na rust kwam Genk opnieuw stevig opzetten: El Khannouss haalde vanuit een scherpe hoek uit en vond een prima Defourny op zijn weg. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig met dominant voetbal en een pak (voornamelijk halve) kansen.

RWDM kwam in de eerste helft prima voor de dag maar moest in de tweede helft voortdurend het spel ondergaan. Op tien minuten van het einde kwam Zeqiri dicht bij de Molenbeekse doodsteek, de invaller mikte zijn schot voorlangs. Een andere invaller, Nkuba, kopte een minuut later van dichtbij nog over. In het slot was het nog oppassen voor de thuisploeg maar Genk trok de zege verdiend over de streep. In blessuretijd maakte Zeqiri het zaakje helemaal af door de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Voorlopig wippen Vrancken en co weer richting de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (2') Carlos Alberto, 1-1 (21') Tolu, 2-1 (35') Oyen, 3-1 (90+2') Zeqiri

Zal dit Genk Play-Off I halen?

Meest recent

Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

7
7
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

56
56
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

85
85
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

109
109
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

70
70
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

219
219
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

49
49
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

235
235
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

528
528
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

347
347
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

433
433
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

74
74
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

118
118
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

169
169
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

189
189
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

138
138
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

91
91
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

468
468
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

169
169
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

93
93
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

349
349
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

337
337

Meer sportnieuws