Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

door
Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

Racing Genk heeft na een zwakke reeks opnieuw aangeknoopt met de zege. De Limburgers begonnen dramatisch tegen degradatiekandidaat RWDM maar zetten nadien knap orde op zaken.

Met Racing Genk en RWDM stonden twee ploegen tegenover mekaar die ronduit dramatisch aan het nieuwe jaar begonnen. De Limburgers tuimelden voorlopig uit Play-Off I, de Molenbeekse club zat in acuut degradatiegevaar. Eén van de twee hoopte vandaag alvast wat vertrouwen te tanken.

LEES OOK: 'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Horrorstart voor Genk, spetterend vervolg

De openingsfase werd een nieuwe mokerslag voor Racing Genk. Na amper één minuut spelen ging El Khannouss veel te slap in duel, de bal kwam na wat omwegen bij Carlos Alberto en die zorgde voor de vroege 0-1. Ei zo na herstelde Tolu meteen de schade maar de Genkse spits mikte van dichtbij nog naast. De thuisploeg herpakte zich nadien snel en halfweg de eerste helft kopte Tolu na een hoekschop de 1-1 tegen de touwen.

Het team van Wouter Vrancken nam nadien het meeste initiatief, al bleef het oppassen voor de snelle tegenprikken van RWDM. Op tien minuten van de rust haalde Carlo Alberto nog eens uit, Vandevoordt haalde zijn schot uit de hoek. Meteen nadien counterde Racing Genk perfect, Oyen mocht alleen op Defourny afgaan en legde de 2-1 in doel. De bezoekers kwamen nog bijna aan de gelijkmaker maar Maarten Vandevoordt schudde opnieuw een geweldige redding uit zijn mouwen op de poging van Alberto. Halfweg mochten de Limburgers hopen op een eerste zege sinds lang.

Volwassen Genk trekt gouden driepunter over de streep

Meteen na rust kwam Genk opnieuw stevig opzetten: El Khannouss haalde vanuit een scherpe hoek uit en vond een prima Defourny op zijn weg. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig met dominant voetbal en een pak (voornamelijk halve) kansen.

RWDM kwam in de eerste helft prima voor de dag maar moest in de tweede helft voortdurend het spel ondergaan. Op tien minuten van het einde kwam Zeqiri dicht bij de Molenbeekse doodsteek, de invaller mikte zijn schot voorlangs. Een andere invaller, Nkuba, kopte een minuut later van dichtbij nog over. In het slot was het nog oppassen voor de thuisploeg maar Genk trok de zege verdiend over de streep. In blessuretijd maakte Zeqiri het zaakje helemaal af door de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Voorlopig wippen Vrancken en co weer richting de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (2') Carlos Alberto, 1-1 (21') Tolu, 2-1 (35') Oyen, 3-1 (90+2') Zeqiri

Zal dit Genk Play-Off I halen?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

239
239
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

204
204
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

113
113
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

56
56
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

167
167
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

310
310
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

278
278
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

113
113
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

42
42
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

114
114
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

234
234
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

284
284
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

564
564
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

366
366
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

453
453
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

139
139
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

79
79
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

660
660
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

653
653
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

429
429
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

442
442
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

304
304
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2295
2295
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

155
155

Meer sportnieuws