Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

82 stemmen
Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

Racing Genk heeft na een zwakke reeks opnieuw aangeknoopt met de zege. De Limburgers begonnen dramatisch tegen degradatiekandidaat RWDM maar zetten nadien knap orde op zaken.

Met Racing Genk en RWDM stonden twee ploegen tegenover mekaar die ronduit dramatisch aan het nieuwe jaar begonnen. De Limburgers tuimelden voorlopig uit Play-Off I, de Molenbeekse club zat in acuut degradatiegevaar. Eén van de twee hoopte vandaag alvast wat vertrouwen te tanken.

LEES OOK: Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Horrorstart voor Genk, spetterend vervolg

De openingsfase werd een nieuwe mokerslag voor Racing Genk. Na amper één minuut spelen ging El Khannouss veel te slap in duel, de bal kwam na wat omwegen bij Carlos Alberto en die zorgde voor de vroege 0-1. Ei zo na herstelde Tolu meteen de schade maar de Genkse spits mikte van dichtbij nog naast. De thuisploeg herpakte zich nadien snel en halfweg de eerste helft kopte Tolu na een hoekschop de 1-1 tegen de touwen.

Het team van Wouter Vrancken nam nadien het meeste initiatief, al bleef het oppassen voor de snelle tegenprikken van RWDM. Op tien minuten van de rust haalde Carlo Alberto nog eens uit, Vandevoordt haalde zijn schot uit de hoek. Meteen nadien counterde Racing Genk perfect, Oyen mocht alleen op Defourny afgaan en legde de 2-1 in doel. De bezoekers kwamen nog bijna aan de gelijkmaker maar Maarten Vandevoordt schudde opnieuw een geweldige redding uit zijn mouwen op de poging van Alberto. Halfweg mochten de Limburgers hopen op een eerste zege sinds lang.

Volwassen Genk trekt gouden driepunter over de streep

Meteen na rust kwam Genk opnieuw stevig opzetten: El Khannouss haalde vanuit een scherpe hoek uit en vond een prima Defourny op zijn weg. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig met dominant voetbal en een pak (voornamelijk halve) kansen.

RWDM kwam in de eerste helft prima voor de dag maar moest in de tweede helft voortdurend het spel ondergaan. Op tien minuten van het einde kwam Zeqiri dicht bij de Molenbeekse doodsteek, de invaller mikte zijn schot voorlangs. Een andere invaller, Nkuba, kopte een minuut later van dichtbij nog over. In het slot was het nog oppassen voor de thuisploeg maar Genk trok de zege verdiend over de streep. In blessuretijd maakte Zeqiri het zaakje helemaal af door de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Voorlopig wippen Vrancken en co weer richting de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (2') Carlos Alberto, 1-1 (21') Tolu, 2-1 (35') Oyen, 3-1 (90+2') Zeqiri

Zal dit Genk Play-Off I halen?

Meest recent

Club haalt miljoenenzak boven: dríé topaanwinsten onderweg

Club Brugge is goed op weg om opnieuw meer dan 100 miljoen euro te verdienen op de transfermarkt. ...

81
81
Totale afgang Frankrijk: superster barst in tranen uit

Het WK 2026 is uitgedraaid op een flinke sisser voor Frankrijk. Na de uitschakeling in de halve ...

57
57
Antwerp-achterban neemt standpunt in na komst Vandenhaute

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

488
488
TRANSFERUURTJE: 'Bom in Premier League, exodus Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

295
295
Anderlecht verschaft update over grasmat-perikelen

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn seizoen in Zweden, waar het in de tweede voorronde ...

93
93
'Onyedika out: Club Brugge richt pijlen op vervanger'

Op inkomend gebied haalde Club Brugge met Yann Sommer, Cheveyo Tsawa en Andrej Vasovic al drie ...

319
319
Hoe Donald Trump vanavond voor een groot WK-dilemma staat

Vanavond wacht ongetwijfeld een zinderende finale tussen Spanje en Argentinië, het absolute ...

192
192
'Bruno hakt knopen door: basisploeg Anderlecht bekend'

De start van het nieuwe seizoen nadert met rasse schreden voor RSC Anderlecht, dat donderdag al vol ...

383
383
'Club Brugge verbaast: sterkhouder weg aan spotprijs'

Club Brugge staat internationaal bekend als een ploeg die zijn huid doorgaans duur verkoopt aan de ...

368
368
Lionel Messi deelt WK-boodschap die niemand verwachtte

Enkele uren voor een wedstrijd die geschiedenis kan schrijven, kiest Lionel Messi niet voor ...

156
156
Nederland of Italië? Guardiola héél duidelijk over vacatures

Pep Guardiola zal voorlopig niét aan de slag als trainer. De succescoach, die de voorbije ...

114
114
Anderlecht nog een werf: Sibierski met grote bouwplannen

RSC Anderlecht haalde tot op heden al drie spelers in huis. Dat midden juli niet onaardig, maar er ...

510
510
'Patro wacht af: JPL-club deed (nog) geen bod'

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

155
155
Club Brugge sinds de machtsovername: ruim half miljard euro

Club Brugge is ondertussen bijna tien jaar de nummer één in België. Sindsdien ...

465
465
Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

RSC Anderlecht zag Youri Tielemans naar Manchester United verhuizen. Inzake naam nog steeds een ...

168
168
'RB Leipzig neemt transferbeslissing over Bakayoko'

Ruim een jaar geleden verliet Johan Bakayoko PSV voor ongeveer 20 miljoen euro om naar RB Leipzig te ...

47
47
Na AS Roma-akkoord: ijskoude douche voor Tresoldi

Nicolò Tresoldi heeft zijn jawoord gegeven aan AS Roma. Toch lijkt zijn droomtransfer plots ...

706
706
Genieten van Lionel Messi: de geniaalste voetballer ooit

Lionel Messi is de beste voetballer ooit. Daar bestaat geen twijfel meer over. De 39-jarige ...

49
49
Praet verklaart keuze: "Daarom koos ik voor KV Mechelen"

KV Mechelen pakte uit met een stevige stunttransfer door Dennis Praet aan te trekken. Hij tekende ...

150
150
De Meyer ziet werkpunt voor smaakmaker: "Nog beter"

STVV bereidt zich momenteel voor op het nieuwe seizoen. Het wordt een jaar waarin STVV Europees aan ...

38
38
Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

154
154
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

354
354
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

182
182
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

679
679
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

44
44

Meer sportnieuws