Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

82
Racing Genk recht knap de rug na horrorstart tegen RWDM

Racing Genk heeft na een zwakke reeks opnieuw aangeknoopt met de zege. De Limburgers begonnen dramatisch tegen degradatiekandidaat RWDM maar zetten nadien knap orde op zaken.

Met Racing Genk en RWDM stonden twee ploegen tegenover mekaar die ronduit dramatisch aan het nieuwe jaar begonnen. De Limburgers tuimelden voorlopig uit Play-Off I, de Molenbeekse club zat in acuut degradatiegevaar. Eén van de twee hoopte vandaag alvast wat vertrouwen te tanken.

LEES OOK: Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Horrorstart voor Genk, spetterend vervolg

De openingsfase werd een nieuwe mokerslag voor Racing Genk. Na amper één minuut spelen ging El Khannouss veel te slap in duel, de bal kwam na wat omwegen bij Carlos Alberto en die zorgde voor de vroege 0-1. Ei zo na herstelde Tolu meteen de schade maar de Genkse spits mikte van dichtbij nog naast. De thuisploeg herpakte zich nadien snel en halfweg de eerste helft kopte Tolu na een hoekschop de 1-1 tegen de touwen.

Het team van Wouter Vrancken nam nadien het meeste initiatief, al bleef het oppassen voor de snelle tegenprikken van RWDM. Op tien minuten van de rust haalde Carlo Alberto nog eens uit, Vandevoordt haalde zijn schot uit de hoek. Meteen nadien counterde Racing Genk perfect, Oyen mocht alleen op Defourny afgaan en legde de 2-1 in doel. De bezoekers kwamen nog bijna aan de gelijkmaker maar Maarten Vandevoordt schudde opnieuw een geweldige redding uit zijn mouwen op de poging van Alberto. Halfweg mochten de Limburgers hopen op een eerste zege sinds lang.

Volwassen Genk trekt gouden driepunter over de streep

Meteen na rust kwam Genk opnieuw stevig opzetten: El Khannouss haalde vanuit een scherpe hoek uit en vond een prima Defourny op zijn weg. Ook nadien was de thuisploeg oppermachtig met dominant voetbal en een pak (voornamelijk halve) kansen.

RWDM kwam in de eerste helft prima voor de dag maar moest in de tweede helft voortdurend het spel ondergaan. Op tien minuten van het einde kwam Zeqiri dicht bij de Molenbeekse doodsteek, de invaller mikte zijn schot voorlangs. Een andere invaller, Nkuba, kopte een minuut later van dichtbij nog over. In het slot was het nog oppassen voor de thuisploeg maar Genk trok de zege verdiend over de streep. In blessuretijd maakte Zeqiri het zaakje helemaal af door de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Voorlopig wippen Vrancken en co weer richting de eerste zes.

Scoreverloop:

0-1 (2') Carlos Alberto, 1-1 (21') Tolu, 2-1 (35') Oyen, 3-1 (90+2') Zeqiri

Zal dit Genk Play-Off I halen?

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

7
7
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

67
67
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

32
32
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

56
56
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

96
96
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

17
17
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

314
314
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

198
198
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

80
80
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

211
211
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

337
337
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

260
260
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

144
144

Meer sportnieuws