AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

door
AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

AA Gent raakt maar niet weg uit het sukkelstraatje waarin het sinds de jaarwisseling beland is. De vele afwezigen door interlandverplichtingen en blessures en het vertrek van Fofana, Orban en Cuypers hebben er stevig ingehakt bij de Buffalo's, die nog altijd op hun eerste zege van 2024 wachten.

Die matige reeks zorgde er al voor dat Gent uitgeschakeld werd in de beker en voor zijn plaats in Play-Off I moet vrezen. Nu hebben ze ook nog eens averij opgelopen in de Conference League, waar uitschakeling dreigt na een 1-0-nederlaag tegen Maccabi Haifa.

LEES OOK: Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent in return zonder De Sart

Gent zal volgende week in de terugwedstrijd dus moeten winnen om nog kans te maken op kwalificatie voor de achtste finales. Evident wordt dat echter niet gezien de huidige vorm en de nog altijd talrijke afwezigen. Hein Vanhaezebrouck ziet bovendien nog een cruciale pion wegvallen.

"De enige die op topniveau was, Julien De Sart, missen we dan ook nog eens in de return door die gele kaart", sakkert de trainer immers in Het Nieuwsblad. De middenvelder pakte in blessuretijd nog geel en dat was al de derde keer in de Conference League, waardoor hij geschorst is voor de terugmatch.

De Sart was niet op de hoogte van schorsing

Daar baalde De Sart zelf ook van. "Ik was vooraf niet op de hoogte gebracht maar dit is een collectieve fout, want ik had ook zelf even kunnen checken hoeveel kaarten ik al had. Want anders had ik op die plek en op dat moment die fout niet meer gemaakt", zuchtte hij.

Vanhaezebrouck zal volgende week dus oplossingen moeten zoeken op zijn middenveld. Zondag kan hij wel nog rekenen op De Sart, want dan krijgt Gent een unieke kans om eindelijk nog eens van de overwinning te proeven. Dan gaan ze immers op bezoek bij staartploeg Eupen, dat ook terugblikt op een nul op negen.

Zal AA Gent zijn afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

180
180
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

31
31
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

55
55
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

102
102
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

381
381
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

242
242
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

151
151
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

319
319
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

238
238
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

230
230
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

244
244
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

532
532
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

159
159
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

116
116
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

64
64
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

54
54
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

163
163
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

124
124
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

403
403
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

137
137
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

595
595
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

660
660

Meer sportnieuws