AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

door
AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

AA Gent raakt maar niet weg uit het sukkelstraatje waarin het sinds de jaarwisseling beland is. De vele afwezigen door interlandverplichtingen en blessures en het vertrek van Fofana, Orban en Cuypers hebben er stevig ingehakt bij de Buffalo's, die nog altijd op hun eerste zege van 2024 wachten.

Die matige reeks zorgde er al voor dat Gent uitgeschakeld werd in de beker en voor zijn plaats in Play-Off I moet vrezen. Nu hebben ze ook nog eens averij opgelopen in de Conference League, waar uitschakeling dreigt na een 1-0-nederlaag tegen Maccabi Haifa.

LEES OOK: 'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

AA Gent in return zonder De Sart

Gent zal volgende week in de terugwedstrijd dus moeten winnen om nog kans te maken op kwalificatie voor de achtste finales. Evident wordt dat echter niet gezien de huidige vorm en de nog altijd talrijke afwezigen. Hein Vanhaezebrouck ziet bovendien nog een cruciale pion wegvallen.

"De enige die op topniveau was, Julien De Sart, missen we dan ook nog eens in de return door die gele kaart", sakkert de trainer immers in Het Nieuwsblad. De middenvelder pakte in blessuretijd nog geel en dat was al de derde keer in de Conference League, waardoor hij geschorst is voor de terugmatch.

De Sart was niet op de hoogte van schorsing

Daar baalde De Sart zelf ook van. "Ik was vooraf niet op de hoogte gebracht maar dit is een collectieve fout, want ik had ook zelf even kunnen checken hoeveel kaarten ik al had. Want anders had ik op die plek en op dat moment die fout niet meer gemaakt", zuchtte hij.

Vanhaezebrouck zal volgende week dus oplossingen moeten zoeken op zijn middenveld. Zondag kan hij wel nog rekenen op De Sart, want dan krijgt Gent een unieke kans om eindelijk nog eens van de overwinning te proeven. Dan gaan ze immers op bezoek bij staartploeg Eupen, dat ook terugblikt op een nul op negen.

Zal AA Gent zijn afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

Hoe KRC Genk toch eens ‘vloekt’ omtrent speler FC Utrecht

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

7
7
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

6
6
Hasi prijst zich gelukkig: Sikan lost twee problemen op

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

48
48
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

6
6
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

354
354
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

122
122
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

97
97
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

45
45
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

208
208
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

296
296
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

88
88
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

171
171
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

532
532
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

124
124
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

79
79
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

228
228
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

415
415
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

208
208
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

69
69
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

272
272
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

282
282
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

225
225
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

82
82
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

179
179

Meer sportnieuws