AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

312
AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

AA Gent raakt maar niet weg uit het sukkelstraatje waarin het sinds de jaarwisseling beland is. De vele afwezigen door interlandverplichtingen en blessures en het vertrek van Fofana, Orban en Cuypers hebben er stevig ingehakt bij de Buffalo's, die nog altijd op hun eerste zege van 2024 wachten.

Die matige reeks zorgde er al voor dat Gent uitgeschakeld werd in de beker en voor zijn plaats in Play-Off I moet vrezen. Nu hebben ze ook nog eens averij opgelopen in de Conference League, waar uitschakeling dreigt na een 1-0-nederlaag tegen Maccabi Haifa.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

AA Gent in return zonder De Sart

Gent zal volgende week in de terugwedstrijd dus moeten winnen om nog kans te maken op kwalificatie voor de achtste finales. Evident wordt dat echter niet gezien de huidige vorm en de nog altijd talrijke afwezigen. Hein Vanhaezebrouck ziet bovendien nog een cruciale pion wegvallen.

"De enige die op topniveau was, Julien De Sart, missen we dan ook nog eens in de return door die gele kaart", sakkert de trainer immers in Het Nieuwsblad. De middenvelder pakte in blessuretijd nog geel en dat was al de derde keer in de Conference League, waardoor hij geschorst is voor de terugmatch.

De Sart was niet op de hoogte van schorsing

Daar baalde De Sart zelf ook van. "Ik was vooraf niet op de hoogte gebracht maar dit is een collectieve fout, want ik had ook zelf even kunnen checken hoeveel kaarten ik al had. Want anders had ik op die plek en op dat moment die fout niet meer gemaakt", zuchtte hij.

Vanhaezebrouck zal volgende week dus oplossingen moeten zoeken op zijn middenveld. Zondag kan hij wel nog rekenen op De Sart, want dan krijgt Gent een unieke kans om eindelijk nog eens van de overwinning te proeven. Dan gaan ze immers op bezoek bij staartploeg Eupen, dat ook terugblikt op een nul op negen.

Zal AA Gent zijn afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

2
2
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

1
1
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

33
33
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

40
40
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

123
123
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

45
45
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

143
143
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

231
231
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

37
37
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

293
293
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

241
241
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

105
105
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

166
166
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

71
71
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

44
44
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

111
111
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

99
99
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

36
36
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

30
30
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

503
503
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19

Meer sportnieuws