AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

door
AA Gent slikt nog een domper voor Europese return

AA Gent raakt maar niet weg uit het sukkelstraatje waarin het sinds de jaarwisseling beland is. De vele afwezigen door interlandverplichtingen en blessures en het vertrek van Fofana, Orban en Cuypers hebben er stevig ingehakt bij de Buffalo's, die nog altijd op hun eerste zege van 2024 wachten.

Die matige reeks zorgde er al voor dat Gent uitgeschakeld werd in de beker en voor zijn plaats in Play-Off I moet vrezen. Nu hebben ze ook nog eens averij opgelopen in de Conference League, waar uitschakeling dreigt na een 1-0-nederlaag tegen Maccabi Haifa.

LEES OOK: Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

AA Gent in return zonder De Sart

Gent zal volgende week in de terugwedstrijd dus moeten winnen om nog kans te maken op kwalificatie voor de achtste finales. Evident wordt dat echter niet gezien de huidige vorm en de nog altijd talrijke afwezigen. Hein Vanhaezebrouck ziet bovendien nog een cruciale pion wegvallen.

"De enige die op topniveau was, Julien De Sart, missen we dan ook nog eens in de return door die gele kaart", sakkert de trainer immers in Het Nieuwsblad. De middenvelder pakte in blessuretijd nog geel en dat was al de derde keer in de Conference League, waardoor hij geschorst is voor de terugmatch.

De Sart was niet op de hoogte van schorsing

Daar baalde De Sart zelf ook van. "Ik was vooraf niet op de hoogte gebracht maar dit is een collectieve fout, want ik had ook zelf even kunnen checken hoeveel kaarten ik al had. Want anders had ik op die plek en op dat moment die fout niet meer gemaakt", zuchtte hij.

Vanhaezebrouck zal volgende week dus oplossingen moeten zoeken op zijn middenveld. Zondag kan hij wel nog rekenen op De Sart, want dan krijgt Gent een unieke kans om eindelijk nog eens van de overwinning te proeven. Dan gaan ze immers op bezoek bij staartploeg Eupen, dat ook terugblikt op een nul op negen.

Zal AA Gent zijn afwezigheid kunnen opvangen?

Meest recent

Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

7
7
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

51
51
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

20
20
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

62
62
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

268
268
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

101
101
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

75
75
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

161
161
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

78
78
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

148
148
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

126
126
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

38
38
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

80
80
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

324
324
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

85
85
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

355
355
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

38
38
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

85
85
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

108
108
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

321
321
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

250
250
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

592
592
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

563
563
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

122
122

Meer sportnieuws