Luxe-probleem Riemer: Anderlecht krijgt extra troef

548
Luxe-probleem Riemer: Anderlecht krijgt extra troef

RSC Anderlecht kan zich komend weekend verzekeren van deelname aan Play-Off I en wil in de nacompetitie ook een gooi doen naar de landstitel. Coach Brian Riemer weet dus wat hem te doen staat in de komende weken. Ondertussen zal hij ook de pittige concurrentie in zijn selectie moeten managen.

De Brusselaars pakten afgelopen zomer uit met een indrukwekkend transferoffensief en dat levert ook de gewenste resultaten op. Maar op bepaalde posities was de spoeling wel erg groot. In januari besloten zomeraanwinsten Alexis Flips, Justin Lonwijk en Maxime Dupé dan ook om te vertrekken bij gebrek aan speelminuten.

De zware concurrentie is echter niet alleen te wijten aan de vele versterkingen. Een aantal jeugdproducten wist namelijk hun kans te grijpen. Mario Stroeykens bijvoorbeeld, is bezig aan zijn definitieve doorbraak. Yari Verschaeren stond na zijn lange revalidatie meteen weer in de basis. En ook Théo Leoni toonde zich een heuse meerwaarde.

LEES OOK: Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Zes voor drie plekjes

Omdat Thorgan Hazard en Anders Dreyer voorin incontournable zijn, worden ook Stroeykens en Verschaeren net als Leoni bij de middenvelders gerekend. In die linie is het dus drummen geblazen, met ook nog Mats Rits die momenteel niet is weg te denken uit de basiself. En de opties worden straks nog wat groter.

Thomas Delaney staat immers steeds dichter bij zijn rentree na weken van blessureleed. Ook op de back-posities zijn verschillende spelers op de terugweg, waardoor Kristian Arnstad opnieuw een optie op het middenveld wordt. Dat zijn dus al zes spelers voor slechts drie posities.

Ashimeru bijna terug

En ook nummer zeven is in aantocht. Zo staat Majeed Ashimeru dicht bij een rentree. De Ghanees liep tijdens de Africa Cup een blessure op, maar is inmiddels weer volop bezig met stabilisatie-oefeningen. Volgens Ghanese bronnen zou hij binnen twee à drie weken ook weer speelklaar kunnen zijn.

De vraag is echter of hij de nodige speelgelegenheid zal krijgen gezien de gigantische concurrentie op het middenveld. Langs de andere kant zou RSCA er wel goed aan doen om hem minuten te geven met oog op een eventuele zomertransfer. Aan Riemer dus om de knoop door te hakken ...

Anderlecht had Ashimeru in januari moeten laten gaan ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

2
2
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

9
9
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

24
24
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

18
18
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

57
57
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

98
98
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

105
105
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

227
227
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

234
234
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

111
111
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

117
117
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

201
201
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

167
167
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

240
240
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

300
300
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

202
202
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

226
226
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

108
108
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

91
91
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

245
245
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

136
136
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

238
238
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

944
944

Meer sportnieuws