Luxe-probleem Riemer: Anderlecht krijgt extra troef

door
Luxe-probleem Riemer: Anderlecht krijgt extra troef

RSC Anderlecht kan zich komend weekend verzekeren van deelname aan Play-Off I en wil in de nacompetitie ook een gooi doen naar de landstitel. Coach Brian Riemer weet dus wat hem te doen staat in de komende weken. Ondertussen zal hij ook de pittige concurrentie in zijn selectie moeten managen.

De Brusselaars pakten afgelopen zomer uit met een indrukwekkend transferoffensief en dat levert ook de gewenste resultaten op. Maar op bepaalde posities was de spoeling wel erg groot. In januari besloten zomeraanwinsten Alexis Flips, Justin Lonwijk en Maxime Dupé dan ook om te vertrekken bij gebrek aan speelminuten.

De zware concurrentie is echter niet alleen te wijten aan de vele versterkingen. Een aantal jeugdproducten wist namelijk hun kans te grijpen. Mario Stroeykens bijvoorbeeld, is bezig aan zijn definitieve doorbraak. Yari Verschaeren stond na zijn lange revalidatie meteen weer in de basis. En ook Théo Leoni toonde zich een heuse meerwaarde.

LEES OOK: 'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

Zes voor drie plekjes

Omdat Thorgan Hazard en Anders Dreyer voorin incontournable zijn, worden ook Stroeykens en Verschaeren net als Leoni bij de middenvelders gerekend. In die linie is het dus drummen geblazen, met ook nog Mats Rits die momenteel niet is weg te denken uit de basiself. En de opties worden straks nog wat groter.

Thomas Delaney staat immers steeds dichter bij zijn rentree na weken van blessureleed. Ook op de back-posities zijn verschillende spelers op de terugweg, waardoor Kristian Arnstad opnieuw een optie op het middenveld wordt. Dat zijn dus al zes spelers voor slechts drie posities.

Ashimeru bijna terug

En ook nummer zeven is in aantocht. Zo staat Majeed Ashimeru dicht bij een rentree. De Ghanees liep tijdens de Africa Cup een blessure op, maar is inmiddels weer volop bezig met stabilisatie-oefeningen. Volgens Ghanese bronnen zou hij binnen twee à drie weken ook weer speelklaar kunnen zijn.

De vraag is echter of hij de nodige speelgelegenheid zal krijgen gezien de gigantische concurrentie op het middenveld. Langs de andere kant zou RSCA er wel goed aan doen om hem minuten te geven met oog op een eventuele zomertransfer. Aan Riemer dus om de knoop door te hakken ...

Anderlecht had Ashimeru in januari moeten laten gaan ...

Meest recent

Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

0
0
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

24
24
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

43
43
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

86
86
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

301
301
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

349
349
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

33
33
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

164
164
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

83
83
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

177
177
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

118
118
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

44
44
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

240
240
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

39
39
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

268
268
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

441
441
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

135
135
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

388
388
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

222
222
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

95
95
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

512
512
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

664
664
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

122
122
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

208
208
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

43
43

Meer sportnieuws