'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

door
'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

Het dreigt opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden voor Manchester United. Het werd nog voor Nieuwjaar Europees uitgeschakeld na blamages tegen Galatasaray en FC Kopenhagen en staat ook pas op de zesde plaats in de Premier League. Enkel de FA Cup lijkt hun seizoen nog te kunnen redden. Maar er staat een grote revolutie op til op Old Trafford.

Eigenlijk is United al meer dan tien jaar op de dool, want na het pensioen van Sir Alex Ferguson in 2013 kon het eigenlijk nooit meer de verwachtingen inlossen. De club versleet de ene na de andere trainer en het transferbeleid was ook een ramp, waarbij vaak veel te veel betaald werd voor spelers die het verwachte niveau niet haalden.

LEES OOK: 'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

Revolutie in de maak bij Man Utd

Maar deze week keurde de FA eindelijk de gedeeltelijke overname van de club door INEOS goed. Sterke man Sir Jim Ratcliffe zal daarbij niet alleen minderheidsaandeelhouder worden, maar ook de touwtjes van het sportieve beleid in handen nemen. En hij drukt meteen zijn stempel.

Eerder werd al Omar Berrada bij stadsgenoot City weggehaald als nieuwe CEO en The Athletic weet dat Ratcliffe nu ook werk maakt van een forse dubbelslag om het transferbeleid weer op de rails te krijgen. Allereerst wil hij Dan Ashworth binnenhalen als sportief directeur.

Ashworth en Wilcox om sportief beleid op de rails te krijgen

De 52-jarige maakte vooral naam als technisch directeur bij Brighton, waar hij van 2019 tot 2022 aan de slag was. Sinds anderhalf jaar is hij de sportieve baas bij Newcastle United, waar hij ook een stevig elftal wist te bouwen. Maar Ashworth zal ook hulp krijgen.

United wil immers ook nog Jason Wilcox binnenhalen. De 52-jarige is een voormalig Engels international, die na zijn spelerscarrière jarenlang aan de slag was als hoofd jeugdopleiding bij Manchester City. Vorige zomer vertrok Wilcox bij de rivaal om sportief directeur te worden bij Southampton. Nu zou United hem een belangrijke functie in de sportieve werking willen bieden, waarin hij samen moet gaan werken met Ashworth.

Zal Man Utd met die aanstellingen weer op weg zijn naar sportief succes?

Meest recent

Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

346
346
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

39
39
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

33
33
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

50
50
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

233
233
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

119
119
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

196
196
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

68
68
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

228
228
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

19
19
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

400
400
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

171
171
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

61
61
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

505
505
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

104
104
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

108
108
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

60
60
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

230
230
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

146
146
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

112
112
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

37
37
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

174
174

Meer sportnieuws