'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

door
'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

Het dreigt opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden voor Manchester United. Het werd nog voor Nieuwjaar Europees uitgeschakeld na blamages tegen Galatasaray en FC Kopenhagen en staat ook pas op de zesde plaats in de Premier League. Enkel de FA Cup lijkt hun seizoen nog te kunnen redden. Maar er staat een grote revolutie op til op Old Trafford.

Eigenlijk is United al meer dan tien jaar op de dool, want na het pensioen van Sir Alex Ferguson in 2013 kon het eigenlijk nooit meer de verwachtingen inlossen. De club versleet de ene na de andere trainer en het transferbeleid was ook een ramp, waarbij vaak veel te veel betaald werd voor spelers die het verwachte niveau niet haalden.

LEES OOK: Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Revolutie in de maak bij Man Utd

Maar deze week keurde de FA eindelijk de gedeeltelijke overname van de club door INEOS goed. Sterke man Sir Jim Ratcliffe zal daarbij niet alleen minderheidsaandeelhouder worden, maar ook de touwtjes van het sportieve beleid in handen nemen. En hij drukt meteen zijn stempel.

Eerder werd al Omar Berrada bij stadsgenoot City weggehaald als nieuwe CEO en The Athletic weet dat Ratcliffe nu ook werk maakt van een forse dubbelslag om het transferbeleid weer op de rails te krijgen. Allereerst wil hij Dan Ashworth binnenhalen als sportief directeur.

Ashworth en Wilcox om sportief beleid op de rails te krijgen

De 52-jarige maakte vooral naam als technisch directeur bij Brighton, waar hij van 2019 tot 2022 aan de slag was. Sinds anderhalf jaar is hij de sportieve baas bij Newcastle United, waar hij ook een stevig elftal wist te bouwen. Maar Ashworth zal ook hulp krijgen.

United wil immers ook nog Jason Wilcox binnenhalen. De 52-jarige is een voormalig Engels international, die na zijn spelerscarrière jarenlang aan de slag was als hoofd jeugdopleiding bij Manchester City. Vorige zomer vertrok Wilcox bij de rivaal om sportief directeur te worden bij Southampton. Nu zou United hem een belangrijke functie in de sportieve werking willen bieden, waarin hij samen moet gaan werken met Ashworth.

Zal Man Utd met die aanstellingen weer op weg zijn naar sportief succes?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

104
104
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

178
178
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

242
242
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

74
74
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

173
173
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

510
510
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

199
199
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

738
738
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

187
187
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

236
236
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

660
660
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

372
372
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

318
318
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

184
184
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

204
204
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws