'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

114 stemmen
'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

Het dreigt opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden voor Manchester United. Het werd nog voor Nieuwjaar Europees uitgeschakeld na blamages tegen Galatasaray en FC Kopenhagen en staat ook pas op de zesde plaats in de Premier League. Enkel de FA Cup lijkt hun seizoen nog te kunnen redden. Maar er staat een grote revolutie op til op Old Trafford.

Eigenlijk is United al meer dan tien jaar op de dool, want na het pensioen van Sir Alex Ferguson in 2013 kon het eigenlijk nooit meer de verwachtingen inlossen. De club versleet de ene na de andere trainer en het transferbeleid was ook een ramp, waarbij vaak veel te veel betaald werd voor spelers die het verwachte niveau niet haalden.

LEES OOK: 'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Revolutie in de maak bij Man Utd

Maar deze week keurde de FA eindelijk de gedeeltelijke overname van de club door INEOS goed. Sterke man Sir Jim Ratcliffe zal daarbij niet alleen minderheidsaandeelhouder worden, maar ook de touwtjes van het sportieve beleid in handen nemen. En hij drukt meteen zijn stempel.

Eerder werd al Omar Berrada bij stadsgenoot City weggehaald als nieuwe CEO en The Athletic weet dat Ratcliffe nu ook werk maakt van een forse dubbelslag om het transferbeleid weer op de rails te krijgen. Allereerst wil hij Dan Ashworth binnenhalen als sportief directeur.

Ashworth en Wilcox om sportief beleid op de rails te krijgen

De 52-jarige maakte vooral naam als technisch directeur bij Brighton, waar hij van 2019 tot 2022 aan de slag was. Sinds anderhalf jaar is hij de sportieve baas bij Newcastle United, waar hij ook een stevig elftal wist te bouwen. Maar Ashworth zal ook hulp krijgen.

United wil immers ook nog Jason Wilcox binnenhalen. De 52-jarige is een voormalig Engels international, die na zijn spelerscarrière jarenlang aan de slag was als hoofd jeugdopleiding bij Manchester City. Vorige zomer vertrok Wilcox bij de rivaal om sportief directeur te worden bij Southampton. Nu zou United hem een belangrijke functie in de sportieve werking willen bieden, waarin hij samen moet gaan werken met Ashworth.

Zal Man Utd met die aanstellingen weer op weg zijn naar sportief succes?

Meest recent

'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko de komende weken nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op het ...

66
66
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

100
100
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

456
456
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

290
290
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

438
438
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

281
281
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

626
626
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

487
487
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

56
56
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

163
163
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

414
414
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

547
547
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

100
100
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

966
966
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

548
548
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

445
445
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

55
55
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

349
349
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

541
541
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

96
96
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

852
852
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

528
528
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

525
525
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

549
549
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

93
93

Meer sportnieuws