'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

door
'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

Het dreigt opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden voor Manchester United. Het werd nog voor Nieuwjaar Europees uitgeschakeld na blamages tegen Galatasaray en FC Kopenhagen en staat ook pas op de zesde plaats in de Premier League. Enkel de FA Cup lijkt hun seizoen nog te kunnen redden. Maar er staat een grote revolutie op til op Old Trafford.

Eigenlijk is United al meer dan tien jaar op de dool, want na het pensioen van Sir Alex Ferguson in 2013 kon het eigenlijk nooit meer de verwachtingen inlossen. De club versleet de ene na de andere trainer en het transferbeleid was ook een ramp, waarbij vaak veel te veel betaald werd voor spelers die het verwachte niveau niet haalden.

LEES OOK: 'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Revolutie in de maak bij Man Utd

Maar deze week keurde de FA eindelijk de gedeeltelijke overname van de club door INEOS goed. Sterke man Sir Jim Ratcliffe zal daarbij niet alleen minderheidsaandeelhouder worden, maar ook de touwtjes van het sportieve beleid in handen nemen. En hij drukt meteen zijn stempel.

Eerder werd al Omar Berrada bij stadsgenoot City weggehaald als nieuwe CEO en The Athletic weet dat Ratcliffe nu ook werk maakt van een forse dubbelslag om het transferbeleid weer op de rails te krijgen. Allereerst wil hij Dan Ashworth binnenhalen als sportief directeur.

Ashworth en Wilcox om sportief beleid op de rails te krijgen

De 52-jarige maakte vooral naam als technisch directeur bij Brighton, waar hij van 2019 tot 2022 aan de slag was. Sinds anderhalf jaar is hij de sportieve baas bij Newcastle United, waar hij ook een stevig elftal wist te bouwen. Maar Ashworth zal ook hulp krijgen.

United wil immers ook nog Jason Wilcox binnenhalen. De 52-jarige is een voormalig Engels international, die na zijn spelerscarrière jarenlang aan de slag was als hoofd jeugdopleiding bij Manchester City. Vorige zomer vertrok Wilcox bij de rivaal om sportief directeur te worden bij Southampton. Nu zou United hem een belangrijke functie in de sportieve werking willen bieden, waarin hij samen moet gaan werken met Ashworth.

Zal Man Utd met die aanstellingen weer op weg zijn naar sportief succes?

Meest recent

'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

20
20
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

65
65
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

36
36
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

256
256
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

468
468
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

475
475
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

318
318
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

322
322
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

228
228
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

561
561
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

230
230
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

269
269
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

80
80
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

439
439
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

195
195
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

71
71
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

46
46
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

72
72
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

193
193
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

117
117
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

262
262
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

129
129
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81

Meer sportnieuws