'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

door
'Man Utd wil magere jaren afsluiten met dubbelslag'

Het dreigt opnieuw een teleurstellend seizoen te gaan worden voor Manchester United. Het werd nog voor Nieuwjaar Europees uitgeschakeld na blamages tegen Galatasaray en FC Kopenhagen en staat ook pas op de zesde plaats in de Premier League. Enkel de FA Cup lijkt hun seizoen nog te kunnen redden. Maar er staat een grote revolutie op til op Old Trafford.

Eigenlijk is United al meer dan tien jaar op de dool, want na het pensioen van Sir Alex Ferguson in 2013 kon het eigenlijk nooit meer de verwachtingen inlossen. De club versleet de ene na de andere trainer en het transferbeleid was ook een ramp, waarbij vaak veel te veel betaald werd voor spelers die het verwachte niveau niet haalden.

LEES OOK: Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Revolutie in de maak bij Man Utd

Maar deze week keurde de FA eindelijk de gedeeltelijke overname van de club door INEOS goed. Sterke man Sir Jim Ratcliffe zal daarbij niet alleen minderheidsaandeelhouder worden, maar ook de touwtjes van het sportieve beleid in handen nemen. En hij drukt meteen zijn stempel.

Eerder werd al Omar Berrada bij stadsgenoot City weggehaald als nieuwe CEO en The Athletic weet dat Ratcliffe nu ook werk maakt van een forse dubbelslag om het transferbeleid weer op de rails te krijgen. Allereerst wil hij Dan Ashworth binnenhalen als sportief directeur.

Ashworth en Wilcox om sportief beleid op de rails te krijgen

De 52-jarige maakte vooral naam als technisch directeur bij Brighton, waar hij van 2019 tot 2022 aan de slag was. Sinds anderhalf jaar is hij de sportieve baas bij Newcastle United, waar hij ook een stevig elftal wist te bouwen. Maar Ashworth zal ook hulp krijgen.

United wil immers ook nog Jason Wilcox binnenhalen. De 52-jarige is een voormalig Engels international, die na zijn spelerscarrière jarenlang aan de slag was als hoofd jeugdopleiding bij Manchester City. Vorige zomer vertrok Wilcox bij de rivaal om sportief directeur te worden bij Southampton. Nu zou United hem een belangrijke functie in de sportieve werking willen bieden, waarin hij samen moet gaan werken met Ashworth.

Zal Man Utd met die aanstellingen weer op weg zijn naar sportief succes?

Meest recent

Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

21
21
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

25
25
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

210
210
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

110
110
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

167
167
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

623
623
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

352
352
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

294
294
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

251
251
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

520
520
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

153
153
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

54
54
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

81
81
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

368
368
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

52
52
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

17
17
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

502
502
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

426
426
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

84
84
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

293
293
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

272
272
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

219
219
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

41
41
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

310
310

Meer sportnieuws