Vermeeren krijgt het zwaar te verduren bij Atlético Madrid

1544
Vermeeren krijgt het zwaar te verduren bij Atlético Madrid

Atlético Madrid investeerde aanzienlijk in de transfer van 19-jarige Arthur Vermeeren, die in januari voor een basissom van €18 miljoen werd aangetrokken. De Belgische middenvelder kreeg snel het vertrouwen van coach Diego Simeone en hij maakte bliksemsnel zijn debuut.

Uitzonderlijk voor nieuwkomers onder Simeone, en zeker voor zo’n jonge speler. Na zijn eerste wedstrijd tegen Rayo Vallecano zat Vermeeren daarna driemaal op de bank zonder speelminuten te maken.

Atlético plant Vermeeren geleidelijk te brengen, en op training maakt hij indruk met zijn harde werk en persoonlijkheid. Buiten het veld lijkt hij nog wat verlegen en moet hij de Spaanse taal nog onder de knie krijgen.

LEES OOK: 'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Atlético Madrid investeerde fors in de komst van Vermeeren

Sinds afgelopen zomer al had Diego Simeone de wens om een extra nummer '5' aan te trekken voor het middenveld, maar pas in januari hebben CEO Miguel Ángel Gil Marín en sportief directeur Andrea Berta aan de wens van de coach voldaan.

Arthur Vermeeren werd toegevoegd aan de ploeg van Simeone voor een bedrag van 18 miljoen euro, met nog eens 5 miljoen euro aan bonussen en een doorverkooppercentage van 12,5%.

Dit vormt een aanzienlijke investering voor Atlético Madrid, en zeker voor zo’n jonge speler. Deze transfer en investering onderstreept het geloof van de Spaanse topclub in Vermeeren: de duurste inkomende transfer afgelopen zomer was Javi Galan voor 3 miljoen euro van Celta Vigo.

“Nu 25 miljoen betalen is heel wat”, zei Pablo Egea, Atlético-watcher voor de Spaanse sportkrant Marca, aan Het Nieuwsblad. Volgens Het Laatste Nieuws heeft Vermeeren zelfs garanties gekregen over de sportieve rol die hij binnen het team van Atlético zal vervullen.

De jonge middenvelder streeft ernaar om deze zomer mee te doen aan het EK 2024.

Diego Simeone maakt grote uitzonderingen voor Vermeeren

Volgens Domenico Tedesco heeft Arthur Vermeeren de juiste beslissing genomen door naar Atlético Madrid te gaan, ondanks dat het een grote stap is naar de Europese top. “Dat is toch een fantastische transfer?” aldus de bondscoach van de Rode Duivels.

“Goed, we zullen nu zien wat het brengt. Maar dat hij zich als speler enorm zal ontwikkelen, daar hoef je niet aan te twijfelen. Hij speelt in een nieuwe omgeving met topspelers.”

Het vertrouwen van Diego Simeone in Vermeeren werd meteen duidelijk door hem een basisplaats te geven tegen Rayo Vallecano, slechts enkele dagen na zijn overgang naar Atlético Madrid, ondanks dat hij op dat moment slechts drie trainingssessies had gehad bij zijn nieuwe club.

Deze snelle basisplaats was een blijk van vertrouwen van de Argentijnse coach. “Iets wat velen misschien zal verbazen omdat het meestal even duurt voordat de coach nieuwe aanwinsten de kans geeft”, analyseerde Mundo Deportivo.

“Simeone staat er niet om bekend uitdrukkelijke kansen te geven aan nieuwkomers, en nog minder voor een jongen van 18 jaar”, schreef El País.

Bankzitter Vermeeren hoeft zelfs niet op te warmen: “Een status waar hij best aan went”

Arthur Vermeeren kende een discreet debuut voor Atléti, maar sindsdien is hij niet meer in actie gekomen. Na zijn optreden tegen Rayo Vallecano heeft hij geen speelminuten meer gekregen.

Hoewel hij steeds deel uitmaakte van de wedstrijdselectie, heeft hij niet gespeeld in de wedstrijden tegen Real Madrid, Athletic Bilbao en Sevilla FC. Afgelopen weekend zat Vermeeren voor de derde opeenvolgende keer op de bank zonder in te vallen.

“Een status waar hij best aan went. Opwarmen hoefde zelfs niet”, waarschuwde Het Laatste Nieuws.

Het grote enthousiasme rond Vermeeren lijkt wat af te nemen, en het wordt nu vooral belangrijk voor hem om zo snel mogelijk de Spaanse taal onder de knie te krijgen. In Spanje is het cruciaal om de taal te spreken, omdat je anders moeilijk kunt communiceren en verloren loopt.

Bij Atlético verloopt alle communicatie in het Spaans, van ploegmaats tot trainers en fysiotherapeuten. Zelfs Diego Simeone spreekt nauwelijks Engels. Vermeeren zal de komende weken dus intensief de Spaanse taal moeten leren, want zonder die kennis zal hij moeite hebben om zich in de kleedkamer uit te drukken.

Atlético zal ‘nieuwe kid’ Vermeeren geleidelijk aan brengen

Op voetbalgebied heeft Arthur Vermeeren wat tijd nodig om de principes van Diego Simeone onder de knie te krijgen. Daarom is het plan van Atlético Madrid om hem geleidelijk aan te brengen.

Op training maakt hij echter een goede indruk op de staf van Atlético Madrid. Hij werkt hard en hij steekt zich niet weg. Vorige week sprak de Argentijnse coach zich positief uit over de trainingsarbeid van zijn nieuwe aanwinst.

“De nieuwe kids maken me enthousiast. Barrios, de nieuwe kid Vermeeren”, zei Simeone. “Op training is hij iemand met persoonlijkheid. Hij durft de bal te vragen, te dribbelen en flinke verticale passes te geven”, beaamde Axel Witsel onlangs op Eleven Sports.

“Buiten het veld is het een beetje anders”, merkte de ex-Rode Duivel op. “Hij is nog niet zo lang hier en het is waar dat hij een beetje verlegen lijkt. Op het veld is het precies het tegenovergestelde.”

Zal Vermeeren dit seizoen een belangrijke rol spelen bij Atlético?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

42
42
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

34
34
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

40
40
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

409
409
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

88
88
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

56
56
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

26
26
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

290
290
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

339
339
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

200
200
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

296
296
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

271
271
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

318
318
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

108
108
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

126
126
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

302
302
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

197
197
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

59
59
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

97
97

Meer sportnieuws