Muslic verbaast: "Als ik één speler van Club moet kiezen?"

door
Muslic verbaast:

Deze week wordt het Europese voetbal weer in alle hevigheid hervat. Maar het is ook al uitkijken naar de komende speeldag in de Jupiler Pro League. Dan staat onder meer de stadsderby tussen Club Brugge en Cercle Brugge op het programma. 

Onder de supporters van Club en Cercle heerste altijd al een gezonde rivaliteit, maar op het veld was er jarenlang een te groot kwaliteitsverschil om te spreken van een volwaardige sportieve strijd. Daar is recentelijk echter verandering in gekomen. Dat heeft onder meer te maken met het dipje van Blauw-Zwart na de laatste landstitel in 2022.

Maar de sportieve opwaardering van de Brugse burenstrijd is ook voor een groot deel te danken aan de opmars van Cercle. Groen-Zwart maakte in 2018 zijn rentree op het hoogste niveau, maar moest in de daaropvolgende seizoenen vooral tegen degradatie strijden. In 2022 werd de ommekeer echter ingezet met een tiende plek in de eindstand.

LEES OOK: Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Muslic kiest Nielsen

Onder het bewind van coach Miron Muslic brengt Groen-Zwart energiek en aantrekkelijk voetbal, gekoppeld aan de nodige resultaten. Zo eindigde Cercle vorig seizoen zelfs tweede in de Europe Play-Offs. En in de huidige jaargang strijdt het zelfs volop mee voor een plek in de top zes.

Goed werk dus van Muslic, die nadrukkelijk vasthoudt aan zijn typische speelwijze. Dat bleek maandagavond nog maar eens. Bij Extra Time werd hij immers gevraagd welke huidige speler van Club hij graag in zijn selectie zou hebben. "Moeilijke vraag. Dan zet ik hem op de bank", beschermde hij al lachend zijn eigen spelers. "Maar dan kies ik Casper Nielsen."

Geen Skov Olsen

Een opvallende keuze, zo oordeelden ook de analisten in het praatprogramma. Zij kozen zelf immers resoluut voor Andreas Skov Olsen. "Maar misschien past die niet in het geheel van Cercle. Hij verdwijnt soms een halfuur uit de wedstrijd en dan valt het misschien uit mekaar", stelde Peter Vandenbempt. "Nielsen dat is Cercle-voetbal", vulde Filip Joos aan.

Muslic zou een goede coach zijn voor Club Brugge ...

Meest recent

Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

2
2
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

14
14
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

12
12
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

71
71
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

51
51
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

279
279
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

77
77
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

139
139
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

308
308
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

149
149
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

320
320
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

134
134
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

320
320
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

311
311
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

286
286
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

561
561
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

585
585
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

103
103
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

208
208
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

552
552
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

560
560
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

330
330
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

270
270
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

81
81

Meer sportnieuws