Muslic verbaast: "Als ik één speler van Club moet kiezen?"

1910 stemmen
Muslic verbaast:

Deze week wordt het Europese voetbal weer in alle hevigheid hervat. Maar het is ook al uitkijken naar de komende speeldag in de Jupiler Pro League. Dan staat onder meer de stadsderby tussen Club Brugge en Cercle Brugge op het programma. 

Onder de supporters van Club en Cercle heerste altijd al een gezonde rivaliteit, maar op het veld was er jarenlang een te groot kwaliteitsverschil om te spreken van een volwaardige sportieve strijd. Daar is recentelijk echter verandering in gekomen. Dat heeft onder meer te maken met het dipje van Blauw-Zwart na de laatste landstitel in 2022.

Maar de sportieve opwaardering van de Brugse burenstrijd is ook voor een groot deel te danken aan de opmars van Cercle. Groen-Zwart maakte in 2018 zijn rentree op het hoogste niveau, maar moest in de daaropvolgende seizoenen vooral tegen degradatie strijden. In 2022 werd de ommekeer echter ingezet met een tiende plek in de eindstand.

LEES OOK: 'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Muslic kiest Nielsen

Onder het bewind van coach Miron Muslic brengt Groen-Zwart energiek en aantrekkelijk voetbal, gekoppeld aan de nodige resultaten. Zo eindigde Cercle vorig seizoen zelfs tweede in de Europe Play-Offs. En in de huidige jaargang strijdt het zelfs volop mee voor een plek in de top zes.

Goed werk dus van Muslic, die nadrukkelijk vasthoudt aan zijn typische speelwijze. Dat bleek maandagavond nog maar eens. Bij Extra Time werd hij immers gevraagd welke huidige speler van Club hij graag in zijn selectie zou hebben. "Moeilijke vraag. Dan zet ik hem op de bank", beschermde hij al lachend zijn eigen spelers. "Maar dan kies ik Casper Nielsen."

Geen Skov Olsen

Een opvallende keuze, zo oordeelden ook de analisten in het praatprogramma. Zij kozen zelf immers resoluut voor Andreas Skov Olsen. "Maar misschien past die niet in het geheel van Cercle. Hij verdwijnt soms een halfuur uit de wedstrijd en dan valt het misschien uit mekaar", stelde Peter Vandenbempt. "Nielsen dat is Cercle-voetbal", vulde Filip Joos aan.

Muslic zou een goede coach zijn voor Club Brugge ...

Meest recent

Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de openingswedstrijd tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan volledig losbarsten. Straks ...

12
12
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

65
65
Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

10
10
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

229
229
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

28
28
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

33
33
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

76
76
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

79
79
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

62
62
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

39
39
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

231
231
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

149
149
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

280
280
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

211
211
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

342
342
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

476
476
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

216
216
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

78
78
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

81
81
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

92
92
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

166
166
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

219
219
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

324
324
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

616
616
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

147
147

Meer sportnieuws