Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

door
Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

Club Brugge mikt aanstaande zondag op een goed resultaat in de derby tegen Cercle Brugge. Coach Ronny Deila kan dan alvast weer op Hans Vanaken rekenen, die terugkeert uit schorsing. Al is dat volgens Alexandre Boucaut geen geschenk voor de scheidsrechters van dienst.

Een dikke week geleden ging Vanaken iets te fel over de rooie na de zure nederlaag op het veld van Antwerp. De Brugse aanvoerder ging vlak na affluiten verhaal halen bij scheidsrechter Jasper Vergoote. Daarbij had de spelmaker het blijkbaar lastig om zijn emoties onder controle te houden. Naar verluidt zou hij 'f*cking pussies' hebben geroepen.

Vergoote liet die uitbarsting niet zomaar passeren en bestrafte Vanaken met een dubbele gele kaart. Die uitsluiting werd daags nadien ook besproken bij de Waalse voetbaltalkshow 'La Tribune'. En daar deed voormalig scheidsrechter Alexandre Boucaut enkele frappante uitspraken. "Vergoote heeft een cadeau gedaan aan al zijn collega's", klonk het onder meer.

LEES OOK: Vanaken looft RSCA'er: “Redelijk indrukwekkend”

Goedkoop scoren

Boucaut beweerde immers dat Vanaken één van de vervelendste spelers is op de Belgische velden. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", ging de ex-ref met beide voeten vooruit.

Die bewuste uitspraken sloegen in als een bom. En maandagavond kwam het ook aan bod bij 'Extra Time'. Daar kozen de analisten echter volop de kant van Vanaken. "Ik vind het te makkelijk om zich op een man te focussen. Het is een oude frustratie waarmee Boucaut makkelijk wil scoren", stelt Peter Vandenbempt. "Als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge."

Slechte verliezer

Steven Defour stelde zich dan weer vragen bij de manier waarop Boucaut over de tweevoudige Gouden Schoen spreekt, met een duidelijk gebrek aan respect. Dat de spelmaker regelmatig een verbale confrontatie aangaat met de arbitrage wordt echter niet ontkend. "Vanaken is iemand die zeer aanwezig is. Die inderdaad vaak in de buurt van scheidsrechters is en is een slechte verliezer die dat kanaliseert naar de scheidsrechters. Dat is zeker juist. Maar om er uiterlijke kenmerken bij te betrekken, is toch heel vreemd", aldus Vandenbempt. "Boucaut sprak met wrok en haat, je voelde dat hij nog een rekening had openstaan", besluit Defour.

Vanaken krijgt te weinig respect in België ...

Meest recent

Vanaken looft RSCA'er: “Redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

60
60
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

34
34
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

41
41
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

105
105
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

39
39
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

219
219
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

245
245
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

48
48
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

269
269
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

137
137
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

128
128
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

88
88
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

205
205
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

83
83
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

156
156
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1309
1309
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

69
69
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

87
87
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

574
574
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

255
255
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

172
172
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

149
149
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1134
1134

Meer sportnieuws