Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

door
Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

Club Brugge mikt aanstaande zondag op een goed resultaat in de derby tegen Cercle Brugge. Coach Ronny Deila kan dan alvast weer op Hans Vanaken rekenen, die terugkeert uit schorsing. Al is dat volgens Alexandre Boucaut geen geschenk voor de scheidsrechters van dienst.

Een dikke week geleden ging Vanaken iets te fel over de rooie na de zure nederlaag op het veld van Antwerp. De Brugse aanvoerder ging vlak na affluiten verhaal halen bij scheidsrechter Jasper Vergoote. Daarbij had de spelmaker het blijkbaar lastig om zijn emoties onder controle te houden. Naar verluidt zou hij 'f*cking pussies' hebben geroepen.

Vergoote liet die uitbarsting niet zomaar passeren en bestrafte Vanaken met een dubbele gele kaart. Die uitsluiting werd daags nadien ook besproken bij de Waalse voetbaltalkshow 'La Tribune'. En daar deed voormalig scheidsrechter Alexandre Boucaut enkele frappante uitspraken. "Vergoote heeft een cadeau gedaan aan al zijn collega's", klonk het onder meer.

LEES OOK: ‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Goedkoop scoren

Boucaut beweerde immers dat Vanaken één van de vervelendste spelers is op de Belgische velden. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", ging de ex-ref met beide voeten vooruit.

Die bewuste uitspraken sloegen in als een bom. En maandagavond kwam het ook aan bod bij 'Extra Time'. Daar kozen de analisten echter volop de kant van Vanaken. "Ik vind het te makkelijk om zich op een man te focussen. Het is een oude frustratie waarmee Boucaut makkelijk wil scoren", stelt Peter Vandenbempt. "Als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge."

Slechte verliezer

Steven Defour stelde zich dan weer vragen bij de manier waarop Boucaut over de tweevoudige Gouden Schoen spreekt, met een duidelijk gebrek aan respect. Dat de spelmaker regelmatig een verbale confrontatie aangaat met de arbitrage wordt echter niet ontkend. "Vanaken is iemand die zeer aanwezig is. Die inderdaad vaak in de buurt van scheidsrechters is en is een slechte verliezer die dat kanaliseert naar de scheidsrechters. Dat is zeker juist. Maar om er uiterlijke kenmerken bij te betrekken, is toch heel vreemd", aldus Vandenbempt. "Boucaut sprak met wrok en haat, je voelde dat hij nog een rekening had openstaan", besluit Defour.

Vanaken krijgt te weinig respect in België ...

Meest recent

'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

9
9
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

25
25
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

59
59
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

16
16
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

58
58
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

256
256
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

42
42
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

40
40
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

92
92
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

182
182
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

116
116
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

129
129
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

88
88
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

584
584
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

298
298
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

31
31
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

106
106
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

98
98
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

89
89
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

63
63
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

531
531
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

125
125

Meer sportnieuws