Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

door
Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

Club Brugge mikt aanstaande zondag op een goed resultaat in de derby tegen Cercle Brugge. Coach Ronny Deila kan dan alvast weer op Hans Vanaken rekenen, die terugkeert uit schorsing. Al is dat volgens Alexandre Boucaut geen geschenk voor de scheidsrechters van dienst.

Een dikke week geleden ging Vanaken iets te fel over de rooie na de zure nederlaag op het veld van Antwerp. De Brugse aanvoerder ging vlak na affluiten verhaal halen bij scheidsrechter Jasper Vergoote. Daarbij had de spelmaker het blijkbaar lastig om zijn emoties onder controle te houden. Naar verluidt zou hij 'f*cking pussies' hebben geroepen.

Vergoote liet die uitbarsting niet zomaar passeren en bestrafte Vanaken met een dubbele gele kaart. Die uitsluiting werd daags nadien ook besproken bij de Waalse voetbaltalkshow 'La Tribune'. En daar deed voormalig scheidsrechter Alexandre Boucaut enkele frappante uitspraken. "Vergoote heeft een cadeau gedaan aan al zijn collega's", klonk het onder meer.

LEES OOK: Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Goedkoop scoren

Boucaut beweerde immers dat Vanaken één van de vervelendste spelers is op de Belgische velden. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", ging de ex-ref met beide voeten vooruit.

Die bewuste uitspraken sloegen in als een bom. En maandagavond kwam het ook aan bod bij 'Extra Time'. Daar kozen de analisten echter volop de kant van Vanaken. "Ik vind het te makkelijk om zich op een man te focussen. Het is een oude frustratie waarmee Boucaut makkelijk wil scoren", stelt Peter Vandenbempt. "Als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge."

Slechte verliezer

Steven Defour stelde zich dan weer vragen bij de manier waarop Boucaut over de tweevoudige Gouden Schoen spreekt, met een duidelijk gebrek aan respect. Dat de spelmaker regelmatig een verbale confrontatie aangaat met de arbitrage wordt echter niet ontkend. "Vanaken is iemand die zeer aanwezig is. Die inderdaad vaak in de buurt van scheidsrechters is en is een slechte verliezer die dat kanaliseert naar de scheidsrechters. Dat is zeker juist. Maar om er uiterlijke kenmerken bij te betrekken, is toch heel vreemd", aldus Vandenbempt. "Boucaut sprak met wrok en haat, je voelde dat hij nog een rekening had openstaan", besluit Defour.

Vanaken krijgt te weinig respect in België ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

250
250
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

92
92
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

56
56
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

72
72
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

277
277
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

43
43
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

426
426
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

363
363
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

70
70
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

123
123
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

74
74
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

457
457
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

341
341
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

132
132
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

485
485
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

300
300
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

246
246
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

191
191

Meer sportnieuws