Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

1097 stemmen
Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

Club Brugge mikt aanstaande zondag op een goed resultaat in de derby tegen Cercle Brugge. Coach Ronny Deila kan dan alvast weer op Hans Vanaken rekenen, die terugkeert uit schorsing. Al is dat volgens Alexandre Boucaut geen geschenk voor de scheidsrechters van dienst.

Een dikke week geleden ging Vanaken iets te fel over de rooie na de zure nederlaag op het veld van Antwerp. De Brugse aanvoerder ging vlak na affluiten verhaal halen bij scheidsrechter Jasper Vergoote. Daarbij had de spelmaker het blijkbaar lastig om zijn emoties onder controle te houden. Naar verluidt zou hij 'f*cking pussies' hebben geroepen.

Vergoote liet die uitbarsting niet zomaar passeren en bestrafte Vanaken met een dubbele gele kaart. Die uitsluiting werd daags nadien ook besproken bij de Waalse voetbaltalkshow 'La Tribune'. En daar deed voormalig scheidsrechter Alexandre Boucaut enkele frappante uitspraken. "Vergoote heeft een cadeau gedaan aan al zijn collega's", klonk het onder meer.

LEES OOK: Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Goedkoop scoren

Boucaut beweerde immers dat Vanaken één van de vervelendste spelers is op de Belgische velden. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", ging de ex-ref met beide voeten vooruit.

Die bewuste uitspraken sloegen in als een bom. En maandagavond kwam het ook aan bod bij 'Extra Time'. Daar kozen de analisten echter volop de kant van Vanaken. "Ik vind het te makkelijk om zich op een man te focussen. Het is een oude frustratie waarmee Boucaut makkelijk wil scoren", stelt Peter Vandenbempt. "Als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge."

Slechte verliezer

Steven Defour stelde zich dan weer vragen bij de manier waarop Boucaut over de tweevoudige Gouden Schoen spreekt, met een duidelijk gebrek aan respect. Dat de spelmaker regelmatig een verbale confrontatie aangaat met de arbitrage wordt echter niet ontkend. "Vanaken is iemand die zeer aanwezig is. Die inderdaad vaak in de buurt van scheidsrechters is en is een slechte verliezer die dat kanaliseert naar de scheidsrechters. Dat is zeker juist. Maar om er uiterlijke kenmerken bij te betrekken, is toch heel vreemd", aldus Vandenbempt. "Boucaut sprak met wrok en haat, je voelde dat hij nog een rekening had openstaan", besluit Defour.

Vanaken krijgt te weinig respect in België ...

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

199
199
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

155
155
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

61
61
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

52
52
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

483
483
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

233
233
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

109
109
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

114
114
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

10
10
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

91
91
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

268
268
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

107
107
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

391
391
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

36
36
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

134
134
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

550
550
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

204
204
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

347
347
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

265
265
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

516
516

Meer sportnieuws