Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

door
Extra Time-panel kiest kant in vete Vanaken-Boucaut

Club Brugge mikt aanstaande zondag op een goed resultaat in de derby tegen Cercle Brugge. Coach Ronny Deila kan dan alvast weer op Hans Vanaken rekenen, die terugkeert uit schorsing. Al is dat volgens Alexandre Boucaut geen geschenk voor de scheidsrechters van dienst.

Een dikke week geleden ging Vanaken iets te fel over de rooie na de zure nederlaag op het veld van Antwerp. De Brugse aanvoerder ging vlak na affluiten verhaal halen bij scheidsrechter Jasper Vergoote. Daarbij had de spelmaker het blijkbaar lastig om zijn emoties onder controle te houden. Naar verluidt zou hij 'f*cking pussies' hebben geroepen.

Vergoote liet die uitbarsting niet zomaar passeren en bestrafte Vanaken met een dubbele gele kaart. Die uitsluiting werd daags nadien ook besproken bij de Waalse voetbaltalkshow 'La Tribune'. En daar deed voormalig scheidsrechter Alexandre Boucaut enkele frappante uitspraken. "Vergoote heeft een cadeau gedaan aan al zijn collega's", klonk het onder meer.

LEES OOK: Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

Goedkoop scoren

Boucaut beweerde immers dat Vanaken één van de vervelendste spelers is op de Belgische velden. "Met zijn babyface heeft hij misschien de ideale uitstraling, maar eigenlijk is hij een van de meest verschrikkelijke spelers op onze Belgische voetbalvelden. Hij beledigt scheidsrechters. Hij is kleinzielig. Hij is gewoon bijzonder irritant", ging de ex-ref met beide voeten vooruit.

Die bewuste uitspraken sloegen in als een bom. En maandagavond kwam het ook aan bod bij 'Extra Time'. Daar kozen de analisten echter volop de kant van Vanaken. "Ik vind het te makkelijk om zich op een man te focussen. Het is een oude frustratie waarmee Boucaut makkelijk wil scoren", stelt Peter Vandenbempt. "Als het een Franstalige speler is van Standard doet hij dit niet. Maar het is makkelijk om op de RTBF te scoren over een speler van Club Brugge."

Slechte verliezer

Steven Defour stelde zich dan weer vragen bij de manier waarop Boucaut over de tweevoudige Gouden Schoen spreekt, met een duidelijk gebrek aan respect. Dat de spelmaker regelmatig een verbale confrontatie aangaat met de arbitrage wordt echter niet ontkend. "Vanaken is iemand die zeer aanwezig is. Die inderdaad vaak in de buurt van scheidsrechters is en is een slechte verliezer die dat kanaliseert naar de scheidsrechters. Dat is zeker juist. Maar om er uiterlijke kenmerken bij te betrekken, is toch heel vreemd", aldus Vandenbempt. "Boucaut sprak met wrok en haat, je voelde dat hij nog een rekening had openstaan", besluit Defour.

Vanaken krijgt te weinig respect in België ...

Meest recent

Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

6
6
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

25
25
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

161
161
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

177
177
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

109
109
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

201
201
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

298
298
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

46
46
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

186
186
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

47
47
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

278
278
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

283
283
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

166
166
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

33
33
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

371
371
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

263
263
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

164
164
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

177
177
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

28
28
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

295
295
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

53
53
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

72
72
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

91
91
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

165
165
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

306
306

Meer sportnieuws