Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

door
Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. Voor de ploegen onderaan het klassement wordt de situatie dus steeds prangender. Vooral bij RWDM gaat het van kwaad naar erger en nu beginnen ook de supporters zich opnieuw te roeren.

De Molenbeekse club bekleedt een prominente plaats binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal, maar ging in 2002 failliet. Enkele jaren later werd echter een doorstart gemaakt onder het stamnummer van Standaard Wetteren. Maar de heropleving kwam pas echt in een stroomversnelling toen de club in handen belandde van John Textor.

LEES OOK Duel der 'degradanten' levert RWDM tweede plek op in CPL

De Amerikaanse zakenman, die ook ploegen als Olympique Lyon en Botafogo in zijn portefeuille heeft, voorzag voldoende middelen om RWDM terug te doen promoveren naar het hoogste niveau. Maar Textor is ook bijzonder grillig en eigenwijs in zijn beslissingen. De veelbesproken rel tussen hem en ex-voorzitter/boegbeeld Thierry Dailly is daar slechts één voorbeeld van. 

Van hemel naar hel

Vlak voor de start van het seizoen liet Textor opnieuw van zich spreken. Zo schoof hij coach Vincent Euvrard, die vorig seizoen de promotie had bewerkstelligd, slechts enkele dagen voor de eerste competitiematch aan de kant. Met Claudio Caçapa stelde hij vervolgens een nieuwe trainer uit zijn eigen netwerk aan.

Dat leek aanvankelijk geen slechte zet, RWDM begon aardig aan het seizoen. Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Aanhang onderneemt actie

LEES OOK Céline Mawet verrast na Deinze met nieuwe Belgische club

Na de ontluisterende nederlaag van zondag tegen Antwerp, werd Caçapa dan ook bedankt voor bewezen diensten. Zijn assistent Igor De Camargo neemt voorlopig het roer over. Maar de Brasilo-Belg zal een half mirakel nodig hebben om deze ploeg nog uit de Play-Downs te houden. En op veel steun van de achterban hoeft hij voorlopig ook niet te rekenen.

Uit onvrede met de gang van zaken, lieten de Molenbeekse supporters enkele weken geleden al de match tegen Eupen stilleggen. En nu kondigen ze nieuwe acties aan. Zo zal de wedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk geboycot worden. De fans verwijzen vooral naar het gebrek aan inzet bij de spelers en het gebrek aan voeling met het bestuur als reden voor deze boycot.

POLL: RWDM is een meerwaarde voor de JPL ...

Meest recent

Ondanks drie afgekeurde goals: Mbappé leidt Real naar koppositie

In de top van de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zich tot de grote winnaar van het ...

5
5
Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

Union SG blijft zijn goede reeks in de Jupiler Pro League doortrekken. De Brusselaars wonnen zondag ...

60
60
Vanderhaeghe haalt uit: geurtje aan openingsgoal Anderlecht?

KV Kortrijk is er zondagmiddag niet in geslaagd een gouden zaak te doen in de strijd om het behoud. ...

260
260
Anderlecht-aanwinst drukt meteen stempel: "Echte topspeler"

RSC Anderlecht kan met vertrouwen toewerken naar het Europese duel van aanstaande donderdag op ...

196
196
United loopt wéér totale afgang op, Ajax hijgt in nek PSV

Het gaat van kwaad naar erger met Manchester United en Tottenham Hotspur in de Premier League. Beide ...

61
61
Eén zorgenkind bij Anderlecht: titularis krijgt dikke buis

RSC Anderlecht is erin geslaagd de kloof met KRC Genk en Club Brugge niet groter te laten worden. ...

342
342
Hubert bevestigt: Anderlecht-transfer zo goed als rond

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht aangeknoopt met een verdiende overwinning in ...

456
456
'City gaat helemaal los: vierde zomeraanwinst op komst'

Manchester City gaat zondagavond op bezoek bij Ipswich Town en kruist enkele dagen later de degens ...

86
86
Club Luik snijdt Essevee de adem af in pittige CPL-wedstrijd

In de Challenger Pro League zijn RWDM en Patro de winnaars van de speeldag. Bovenin morste La ...

107
107
Parel Hazard helpt zwoegend Paars-Wit in Guldensporenstadion

Goed was het zeker niet, maar voor het eerst in vier duels heeft Anderlecht nog eens de zege gepakt ...

134
134
Club laat aanvaller per direct vertrekken: vierjarig contract

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de Champions League-kraker tegen Juventus. Ondertussen ...

268
268
Karetsas smult van ploegmaat: "Luxe om mee te voetballen"

KRC Genk won zaterdagavond verdiend op het veld van KV Mechelen. Uiteindelijk werd het 1-2, maar de ...

131
131
'Rashford verlaat Man United met Europese knaltransfer'

Manchester United kon donderdag een pijnlijke nederlaag tegen Southampton in extremis voorkomen, ...

209
209
Anderlecht-titularis valt door de mand: "Provinciaal niveau"

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag een interessante affiche op het programma. Zo moest ...

359
359
'Club zit niet stil: toptransfer in januari al verwacht'

Club Brugge won zaterdagavond verdiend van Beerschot VA (4-2) en blijft zijn ongeslagen reeks dus ...

1062
1062
'Bayern slaat enorme slag: smaakmaker tekent topcontract'

Het Bayern München van Vincent Kompany is sterk aan de tweede seizoenshelft begonnen. En de ...

152
152
Noa Lang maakt zich onmogelijk met 'gebaartjes' naar eigen fans

PSV zit momenteel in een moeilijke periode. De Nederlandse titelverdediger liep zaterdagavond ook op ...

212
212
Verrassende zet Hubert, KVK start met twee aanwinsten

RSC Anderlecht wil na drie opeenvolgende competitienederlagen zo snel mogelijk aanknopen met een ...

221
221
'Bondscoach in zicht: Mannaert heeft Courtois-plan met opvolger Tedesco'

Vrijdag maakte de KBVB het langverwachte ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach ...

447
447
TRANSFERUURTJE: Miljoenendeal Anderlecht, Spanjaard nieuwe bondscoach?

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland ...

361
361

Meer sportnieuws