Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

237 stemmen
Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. Voor de ploegen onderaan het klassement wordt de situatie dus steeds prangender. Vooral bij RWDM gaat het van kwaad naar erger en nu beginnen ook de supporters zich opnieuw te roeren.

De Molenbeekse club bekleedt een prominente plaats binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal, maar ging in 2002 failliet. Enkele jaren later werd echter een doorstart gemaakt onder het stamnummer van Standaard Wetteren. Maar de heropleving kwam pas echt in een stroomversnelling toen de club in handen belandde van John Textor.

De Amerikaanse zakenman, die ook ploegen als Olympique Lyon en Botafogo in zijn portefeuille heeft, voorzag voldoende middelen om RWDM terug te doen promoveren naar het hoogste niveau. Maar Textor is ook bijzonder grillig en eigenwijs in zijn beslissingen. De veelbesproken rel tussen hem en ex-voorzitter/boegbeeld Thierry Dailly is daar slechts één voorbeeld van. 

LEES OOK: Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Van hemel naar hel

Vlak voor de start van het seizoen liet Textor opnieuw van zich spreken. Zo schoof hij coach Vincent Euvrard, die vorig seizoen de promotie had bewerkstelligd, slechts enkele dagen voor de eerste competitiematch aan de kant. Met Claudio Caçapa stelde hij vervolgens een nieuwe trainer uit zijn eigen netwerk aan.

Dat leek aanvankelijk geen slechte zet, RWDM begon aardig aan het seizoen. Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Aanhang onderneemt actie

Na de ontluisterende nederlaag van zondag tegen Antwerp, werd Caçapa dan ook bedankt voor bewezen diensten. Zijn assistent Igor De Camargo neemt voorlopig het roer over. Maar de Brasilo-Belg zal een half mirakel nodig hebben om deze ploeg nog uit de Play-Downs te houden. En op veel steun van de achterban hoeft hij voorlopig ook niet te rekenen.

Uit onvrede met de gang van zaken, lieten de Molenbeekse supporters enkele weken geleden al de match tegen Eupen stilleggen. En nu kondigen ze nieuwe acties aan. Zo zal de wedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk geboycot worden. De fans verwijzen vooral naar het gebrek aan inzet bij de spelers en het gebrek aan voeling met het bestuur als reden voor deze boycot.

RWDM is een meerwaarde voor de JPL ...

Meest recent

De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

11
11
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

55
55
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

263
263
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

276
276
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

311
311
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

114
114
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

276
276
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

531
531
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

522
522
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

221
221
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

123
123
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

218
218
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

405
405
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

427
427
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

178
178
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

111
111
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

414
414
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

278
278
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

286
286
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

489
489
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

193
193
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

152
152
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

488
488
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

159
159
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

178
178

Meer sportnieuws