Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

door
Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. Voor de ploegen onderaan het klassement wordt de situatie dus steeds prangender. Vooral bij RWDM gaat het van kwaad naar erger en nu beginnen ook de supporters zich opnieuw te roeren.

De Molenbeekse club bekleedt een prominente plaats binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal, maar ging in 2002 failliet. Enkele jaren later werd echter een doorstart gemaakt onder het stamnummer van Standaard Wetteren. Maar de heropleving kwam pas echt in een stroomversnelling toen de club in handen belandde van John Textor.

De Amerikaanse zakenman, die ook ploegen als Olympique Lyon en Botafogo in zijn portefeuille heeft, voorzag voldoende middelen om RWDM terug te doen promoveren naar het hoogste niveau. Maar Textor is ook bijzonder grillig en eigenwijs in zijn beslissingen. De veelbesproken rel tussen hem en ex-voorzitter/boegbeeld Thierry Dailly is daar slechts één voorbeeld van. 

LEES OOK: KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

Van hemel naar hel

Vlak voor de start van het seizoen liet Textor opnieuw van zich spreken. Zo schoof hij coach Vincent Euvrard, die vorig seizoen de promotie had bewerkstelligd, slechts enkele dagen voor de eerste competitiematch aan de kant. Met Claudio Caçapa stelde hij vervolgens een nieuwe trainer uit zijn eigen netwerk aan.

Dat leek aanvankelijk geen slechte zet, RWDM begon aardig aan het seizoen. Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Aanhang onderneemt actie

Na de ontluisterende nederlaag van zondag tegen Antwerp, werd Caçapa dan ook bedankt voor bewezen diensten. Zijn assistent Igor De Camargo neemt voorlopig het roer over. Maar de Brasilo-Belg zal een half mirakel nodig hebben om deze ploeg nog uit de Play-Downs te houden. En op veel steun van de achterban hoeft hij voorlopig ook niet te rekenen.

Uit onvrede met de gang van zaken, lieten de Molenbeekse supporters enkele weken geleden al de match tegen Eupen stilleggen. En nu kondigen ze nieuwe acties aan. Zo zal de wedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk geboycot worden. De fans verwijzen vooral naar het gebrek aan inzet bij de spelers en het gebrek aan voeling met het bestuur als reden voor deze boycot.

RWDM is een meerwaarde voor de JPL ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

11
11
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

28
28
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

17
17
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

23
23
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

43
43
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

155
155
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

304
304
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

160
160
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

553
553
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

811
811
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

65
65
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

549
549
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

438
438
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

552
552
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

660
660
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

364
364
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

612
612
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

463
463
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

251
251
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

554
554
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws