Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

door
Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. Voor de ploegen onderaan het klassement wordt de situatie dus steeds prangender. Vooral bij RWDM gaat het van kwaad naar erger en nu beginnen ook de supporters zich opnieuw te roeren.

De Molenbeekse club bekleedt een prominente plaats binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal, maar ging in 2002 failliet. Enkele jaren later werd echter een doorstart gemaakt onder het stamnummer van Standaard Wetteren. Maar de heropleving kwam pas echt in een stroomversnelling toen de club in handen belandde van John Textor.

De Amerikaanse zakenman, die ook ploegen als Olympique Lyon en Botafogo in zijn portefeuille heeft, voorzag voldoende middelen om RWDM terug te doen promoveren naar het hoogste niveau. Maar Textor is ook bijzonder grillig en eigenwijs in zijn beslissingen. De veelbesproken rel tussen hem en ex-voorzitter/boegbeeld Thierry Dailly is daar slechts één voorbeeld van. 

LEES OOK: 'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Van hemel naar hel

Vlak voor de start van het seizoen liet Textor opnieuw van zich spreken. Zo schoof hij coach Vincent Euvrard, die vorig seizoen de promotie had bewerkstelligd, slechts enkele dagen voor de eerste competitiematch aan de kant. Met Claudio Caçapa stelde hij vervolgens een nieuwe trainer uit zijn eigen netwerk aan.

Dat leek aanvankelijk geen slechte zet, RWDM begon aardig aan het seizoen. Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Aanhang onderneemt actie

Na de ontluisterende nederlaag van zondag tegen Antwerp, werd Caçapa dan ook bedankt voor bewezen diensten. Zijn assistent Igor De Camargo neemt voorlopig het roer over. Maar de Brasilo-Belg zal een half mirakel nodig hebben om deze ploeg nog uit de Play-Downs te houden. En op veel steun van de achterban hoeft hij voorlopig ook niet te rekenen.

Uit onvrede met de gang van zaken, lieten de Molenbeekse supporters enkele weken geleden al de match tegen Eupen stilleggen. En nu kondigen ze nieuwe acties aan. Zo zal de wedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk geboycot worden. De fans verwijzen vooral naar het gebrek aan inzet bij de spelers en het gebrek aan voeling met het bestuur als reden voor deze boycot.

RWDM is een meerwaarde voor de JPL ...

Meest recent

'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

14
14
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

49
49
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

70
70
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

99
99
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

161
161
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

31
31
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

245
245
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

17
17
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

134
134
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

469
469
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

215
215
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

365
365
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

299
299
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

648
648
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

628
628
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

89
89
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

106
106
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

237
237
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

93
93
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

175
175
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

99
99
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

196
196
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

115
115
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

66
66

Meer sportnieuws