Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

door
Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. Voor de ploegen onderaan het klassement wordt de situatie dus steeds prangender. Vooral bij RWDM gaat het van kwaad naar erger en nu beginnen ook de supporters zich opnieuw te roeren.

De Molenbeekse club bekleedt een prominente plaats binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal, maar ging in 2002 failliet. Enkele jaren later werd echter een doorstart gemaakt onder het stamnummer van Standaard Wetteren. Maar de heropleving kwam pas echt in een stroomversnelling toen de club in handen belandde van John Textor.

De Amerikaanse zakenman, die ook ploegen als Olympique Lyon en Botafogo in zijn portefeuille heeft, voorzag voldoende middelen om RWDM terug te doen promoveren naar het hoogste niveau. Maar Textor is ook bijzonder grillig en eigenwijs in zijn beslissingen. De veelbesproken rel tussen hem en ex-voorzitter/boegbeeld Thierry Dailly is daar slechts één voorbeeld van. 

LEES OOK: Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Van hemel naar hel

Vlak voor de start van het seizoen liet Textor opnieuw van zich spreken. Zo schoof hij coach Vincent Euvrard, die vorig seizoen de promotie had bewerkstelligd, slechts enkele dagen voor de eerste competitiematch aan de kant. Met Claudio Caçapa stelde hij vervolgens een nieuwe trainer uit zijn eigen netwerk aan.

Dat leek aanvankelijk geen slechte zet, RWDM begon aardig aan het seizoen. Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Aanhang onderneemt actie

Na de ontluisterende nederlaag van zondag tegen Antwerp, werd Caçapa dan ook bedankt voor bewezen diensten. Zijn assistent Igor De Camargo neemt voorlopig het roer over. Maar de Brasilo-Belg zal een half mirakel nodig hebben om deze ploeg nog uit de Play-Downs te houden. En op veel steun van de achterban hoeft hij voorlopig ook niet te rekenen.

Uit onvrede met de gang van zaken, lieten de Molenbeekse supporters enkele weken geleden al de match tegen Eupen stilleggen. En nu kondigen ze nieuwe acties aan. Zo zal de wedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk geboycot worden. De fans verwijzen vooral naar het gebrek aan inzet bij de spelers en het gebrek aan voeling met het bestuur als reden voor deze boycot.

RWDM is een meerwaarde voor de JPL ...

Meest recent

Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

9
9
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

28
28
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

93
93
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

40
40
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

66
66
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

55
55
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

44
44
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

266
266
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

286
286
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

207
207
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

52
52
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

57
57
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

53
53
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

261
261
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

442
442
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

175
175
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

113
113
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

252
252
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

541
541
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

434
434
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

118
118
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

425
425
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

490
490
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

130
130

Meer sportnieuws