Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

door
Crisis compleet: supporters RWDM kondigen boycot aan

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. Voor de ploegen onderaan het klassement wordt de situatie dus steeds prangender. Vooral bij RWDM gaat het van kwaad naar erger en nu beginnen ook de supporters zich opnieuw te roeren.

De Molenbeekse club bekleedt een prominente plaats binnen de geschiedenis van het Belgische voetbal, maar ging in 2002 failliet. Enkele jaren later werd echter een doorstart gemaakt onder het stamnummer van Standaard Wetteren. Maar de heropleving kwam pas echt in een stroomversnelling toen de club in handen belandde van John Textor.

De Amerikaanse zakenman, die ook ploegen als Olympique Lyon en Botafogo in zijn portefeuille heeft, voorzag voldoende middelen om RWDM terug te doen promoveren naar het hoogste niveau. Maar Textor is ook bijzonder grillig en eigenwijs in zijn beslissingen. De veelbesproken rel tussen hem en ex-voorzitter/boegbeeld Thierry Dailly is daar slechts één voorbeeld van. 

LEES OOK: STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Van hemel naar hel

Vlak voor de start van het seizoen liet Textor opnieuw van zich spreken. Zo schoof hij coach Vincent Euvrard, die vorig seizoen de promotie had bewerkstelligd, slechts enkele dagen voor de eerste competitiematch aan de kant. Met Claudio Caçapa stelde hij vervolgens een nieuwe trainer uit zijn eigen netwerk aan.

Dat leek aanvankelijk geen slechte zet, RWDM begon aardig aan het seizoen. Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Aanhang onderneemt actie

Na de ontluisterende nederlaag van zondag tegen Antwerp, werd Caçapa dan ook bedankt voor bewezen diensten. Zijn assistent Igor De Camargo neemt voorlopig het roer over. Maar de Brasilo-Belg zal een half mirakel nodig hebben om deze ploeg nog uit de Play-Downs te houden. En op veel steun van de achterban hoeft hij voorlopig ook niet te rekenen.

Uit onvrede met de gang van zaken, lieten de Molenbeekse supporters enkele weken geleden al de match tegen Eupen stilleggen. En nu kondigen ze nieuwe acties aan. Zo zal de wedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk geboycot worden. De fans verwijzen vooral naar het gebrek aan inzet bij de spelers en het gebrek aan voeling met het bestuur als reden voor deze boycot.

RWDM is een meerwaarde voor de JPL ...

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

15
15
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

77
77
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

49
49
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

206
206
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

259
259
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

37
37
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

548
548
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

244
244
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

36
36
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

461
461
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

41
41
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

281
281
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

125
125
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

118
118
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

525
525
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

189
189
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

168
168
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

89
89
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

147
147

Meer sportnieuws