Club ontsnapt? Ex-scheidsrechter fileert 'hands' Mignolet

953 stemmen
Club ontsnapt? Ex-scheidsrechter fileert 'hands' Mignolet

Club Brugge kroonde zich tot één van de winnaars van het afgelopen JPL-weekend. Blauw-Zwart won namelijk met 4-0 van KAS Eupen en maakte zo twee punten goed op leider Union SG. Al had men bij de bezoekers wel bedenkingen over één scheidsrechterlijke beslissing.

De Bruggelingen hadden na de recente 1 op 6 absoluut na een nieuwe driepunter. Bovendien kon Club twee punten inlopen op leider Union SG, dat eerder op de dag bleef steken op 2-2 tegen Westerlo. En Blauw-Zwart deed voor eigen volk ook wat moest.

Na nog geen kwartier spelen wist Casper Nielsen de score al te openen, waarna Ferran Jutgla niet veel later ook verdubbelde. In het slot van de tweede periode deed Club de boeken helemaal dicht. Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele zetten de 4-0-eindstand op het scorebord.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Discutabele fase Mignolet

Een overtuigende zege dus, al had de match ook anders kunnen lopen. Zo vonden de bezoekers dat Simon Mignolet al na drie minuten rood had moeten krijgen. De doelman wou een actie onschadelijk maken en kwam daarvoor uit zijn baklijn gelopen, maar leek de bal met de arm te deviëren.

Volgens Eupen-coach Florian Kohfeldt bestond er weinig twijfel over: de Duitser vond dat het sluitstuk van het veld gestuurd moest worden. "Dat was rood. Zoiets verandert de wedstrijd", aldus Kohfeldt. Club-coach Ronny Deila verklaarde achteraf dan weer dat hij de beelden nog niet had teruggezien.

Natuurlijke positie

Bij Het Laatste Nieuws boog ook ex-scheidsrechter Tim Pots zich over de bewuste fase. Hij vindt het echter begrijpelijk dat de VAR na het bekijken van de beschikbare beelden niet besloot om in te grijpen. "We missen hier een duidelijk beeld van. Maar je ziet wel dat de bal eerst tegen zijn knie komt en pas dan tegen de arm die in een natuurlijke positie is. Om deze twee redenen is het terecht dat de VAR niet ingreep", aldus Pots.

Bij dit soort fases zou de ref altijd zelf op het scherm moeten gaan kijken ...

Meest recent

Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

10
10
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

102
102
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

83
83
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

27
27
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

40
40
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

261
261
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

39
39
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

113
113
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

145
145
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

50
50
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

127
127
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

212
212
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

35
35
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

53
53
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

63
63
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

117
117
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

92
92
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

194
194
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

483
483
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

239
239
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

363
363
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

50
50

Meer sportnieuws