Club ontsnapt? Ex-scheidsrechter fileert 'hands' Mignolet

door
Club ontsnapt? Ex-scheidsrechter fileert 'hands' Mignolet

Club Brugge kroonde zich tot één van de winnaars van het afgelopen JPL-weekend. Blauw-Zwart won namelijk met 4-0 van KAS Eupen en maakte zo twee punten goed op leider Union SG. Al had men bij de bezoekers wel bedenkingen over één scheidsrechterlijke beslissing.

De Bruggelingen hadden na de recente 1 op 6 absoluut na een nieuwe driepunter. Bovendien kon Club twee punten inlopen op leider Union SG, dat eerder op de dag bleef steken op 2-2 tegen Westerlo. En Blauw-Zwart deed voor eigen volk ook wat moest.

Na nog geen kwartier spelen wist Casper Nielsen de score al te openen, waarna Ferran Jutgla niet veel later ook verdubbelde. In het slot van de tweede periode deed Club de boeken helemaal dicht. Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele zetten de 4-0-eindstand op het scorebord.

LEES OOK: Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Discutabele fase Mignolet

Een overtuigende zege dus, al had de match ook anders kunnen lopen. Zo vonden de bezoekers dat Simon Mignolet al na drie minuten rood had moeten krijgen. De doelman wou een actie onschadelijk maken en kwam daarvoor uit zijn baklijn gelopen, maar leek de bal met de arm te deviëren.

Volgens Eupen-coach Florian Kohfeldt bestond er weinig twijfel over: de Duitser vond dat het sluitstuk van het veld gestuurd moest worden. "Dat was rood. Zoiets verandert de wedstrijd", aldus Kohfeldt. Club-coach Ronny Deila verklaarde achteraf dan weer dat hij de beelden nog niet had teruggezien.

Natuurlijke positie

Bij Het Laatste Nieuws boog ook ex-scheidsrechter Tim Pots zich over de bewuste fase. Hij vindt het echter begrijpelijk dat de VAR na het bekijken van de beschikbare beelden niet besloot om in te grijpen. "We missen hier een duidelijk beeld van. Maar je ziet wel dat de bal eerst tegen zijn knie komt en pas dan tegen de arm die in een natuurlijke positie is. Om deze twee redenen is het terecht dat de VAR niet ingreep", aldus Pots.

Bij dit soort fases zou de ref altijd zelf op het scherm moeten gaan kijken ...

Meest recent

Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

32
32
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

114
114
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

33
33
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

226
226
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

99
99
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

44
44
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

65
65
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

233
233
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

281
281
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

73
73
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

201
201
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

412
412
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

629
629
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

144
144
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

677
677
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

91
91
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

49
49
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

550
550
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

582
582
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

114
114
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

58
58
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

101
101
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

297
297
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

153
153

Meer sportnieuws