Code rood bij AA Gent: "Weten niet goed wat te doen"

288 stemmen
Code rood bij AA Gent:

Ook in de bovenste regionen van het Jupiler Pro League-klassement hebben enkele ploegen de start van de tweede seizoenshelft volledig gemist. KRC Genk blijft bijvoorbeeld achter met 3 op 15. En ook bij AA Gent is het einde van de vrije val voorlopig niet in zicht.

De Buffalo's begonnen nochtans sterk aan het seizoen en draaide maandenlang mee in de top 3. Maar op voorhand werd al een stroeve start van het nieuwe kalenderjaar voorspeld. Door de combinatie van de Africa Cup en Asian Cup, miste Gent immers verschillende belangrijke spelers. Dat de terwijl de selectie sowieso niet al te breed is.

Die personele problemen werden nog wat groter gemaakt op de transfermarkt. Uit financiële noodzaak moest Gent immers verschillende sterkhouders verkopen. Die opbrengsten waren dusdanig hoog dat er ook de nodige versterking gehaald kon worden, maar het kost natuurlijk tijd om de nieuwkomers te integreren.

LEES OOK: Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Pijnlijke nederlaag

De resultaten zijn dan ook navenant. Eerste sneuvelde Gent in de bekercompetitie tegen rivaal Club Brugge, daarna volgde een gigantische inzinking in de competitie. Zo blijven de Buffalo's in 2024 achter met een ronduit dramatische 1 op 15. Zondag werd namelijk ook van directe concurrent Cercle Brugge verloren.

Nochtans stond Cercle lange tijd met een man minder, toch slikte Gent weer een dure tegentreffer. "We hadden de match voor 99% onder controle, maar gaven het weg op twee stilstaande fases. De enige manier waarop zij met 10 nog gevaarlijk konden zijn – dat zou niet mogen. Dat is kinderlijk dom gewoon", sakkerde Pieter Gerkens op de clubwebstek.

Europese campagne

Door de pijnlijke reeks komt zelfs deelname aan Play-Off I onder druk te staan. Stilaan is het dan ook alarmfase één. En dat terwijl donderdag ook de Europese campagne hervat wordt. "Met de staf zaten we samen en we weten niet goed wat we moeten doen", werd coach Hein Vanhaezebrouck er bijna wanhopig van bij Sporza. "Na de match hadden we al heel veel vragen en die zullen blijven hangen tot donderdag. En niet vergeten: de daaropvolgende woensdag spelen we al onze terugmatch. Het wordt een zeer zware week."

Gent haalt géén PO I ...

Meest recent

Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

10
10
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

9
9
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

193
193
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

88
88
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

59
59
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

116
116
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

50
50
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

731
731
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

151
151
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

97
97
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

59
59
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

31
31
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

252
252
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

87
87
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

61
61
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

211
211
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

312
312
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

96
96
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

183
183
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

41
41
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

268
268
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

75
75
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

44
44
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

630
630
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

639
639

Meer sportnieuws