Code rood bij AA Gent: "Weten niet goed wat te doen"

door
Code rood bij AA Gent:

Ook in de bovenste regionen van het Jupiler Pro League-klassement hebben enkele ploegen de start van de tweede seizoenshelft volledig gemist. KRC Genk blijft bijvoorbeeld achter met 3 op 15. En ook bij AA Gent is het einde van de vrije val voorlopig niet in zicht.

De Buffalo's begonnen nochtans sterk aan het seizoen en draaide maandenlang mee in de top 3. Maar op voorhand werd al een stroeve start van het nieuwe kalenderjaar voorspeld. Door de combinatie van de Africa Cup en Asian Cup, miste Gent immers verschillende belangrijke spelers. Dat de terwijl de selectie sowieso niet al te breed is.

Die personele problemen werden nog wat groter gemaakt op de transfermarkt. Uit financiële noodzaak moest Gent immers verschillende sterkhouders verkopen. Die opbrengsten waren dusdanig hoog dat er ook de nodige versterking gehaald kon worden, maar het kost natuurlijk tijd om de nieuwkomers te integreren.

LEES OOK: Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Pijnlijke nederlaag

De resultaten zijn dan ook navenant. Eerste sneuvelde Gent in de bekercompetitie tegen rivaal Club Brugge, daarna volgde een gigantische inzinking in de competitie. Zo blijven de Buffalo's in 2024 achter met een ronduit dramatische 1 op 15. Zondag werd namelijk ook van directe concurrent Cercle Brugge verloren.

Nochtans stond Cercle lange tijd met een man minder, toch slikte Gent weer een dure tegentreffer. "We hadden de match voor 99% onder controle, maar gaven het weg op twee stilstaande fases. De enige manier waarop zij met 10 nog gevaarlijk konden zijn – dat zou niet mogen. Dat is kinderlijk dom gewoon", sakkerde Pieter Gerkens op de clubwebstek.

Europese campagne

Door de pijnlijke reeks komt zelfs deelname aan Play-Off I onder druk te staan. Stilaan is het dan ook alarmfase één. En dat terwijl donderdag ook de Europese campagne hervat wordt. "Met de staf zaten we samen en we weten niet goed wat we moeten doen", werd coach Hein Vanhaezebrouck er bijna wanhopig van bij Sporza. "Na de match hadden we al heel veel vragen en die zullen blijven hangen tot donderdag. En niet vergeten: de daaropvolgende woensdag spelen we al onze terugmatch. Het wordt een zeer zware week."

Gent haalt géén PO I ...

Meest recent

'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

4
4
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

25
25
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

44
44
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

209
209
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

29
29
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

176
176
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

143
143
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

743
743
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

136
136
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

666
666
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

394
394
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

494
494
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

458
458
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

115
115
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

32
32
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

126
126
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

555
555
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

253
253
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

269
269
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

157
157
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

96
96
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

125
125
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

404
404

Meer sportnieuws