Code rood bij AA Gent: "Weten niet goed wat te doen"

door
Code rood bij AA Gent:

Ook in de bovenste regionen van het Jupiler Pro League-klassement hebben enkele ploegen de start van de tweede seizoenshelft volledig gemist. KRC Genk blijft bijvoorbeeld achter met 3 op 15. En ook bij AA Gent is het einde van de vrije val voorlopig niet in zicht.

De Buffalo's begonnen nochtans sterk aan het seizoen en draaide maandenlang mee in de top 3. Maar op voorhand werd al een stroeve start van het nieuwe kalenderjaar voorspeld. Door de combinatie van de Africa Cup en Asian Cup, miste Gent immers verschillende belangrijke spelers. Dat de terwijl de selectie sowieso niet al te breed is.

Die personele problemen werden nog wat groter gemaakt op de transfermarkt. Uit financiële noodzaak moest Gent immers verschillende sterkhouders verkopen. Die opbrengsten waren dusdanig hoog dat er ook de nodige versterking gehaald kon worden, maar het kost natuurlijk tijd om de nieuwkomers te integreren.

LEES OOK: Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

Pijnlijke nederlaag

De resultaten zijn dan ook navenant. Eerste sneuvelde Gent in de bekercompetitie tegen rivaal Club Brugge, daarna volgde een gigantische inzinking in de competitie. Zo blijven de Buffalo's in 2024 achter met een ronduit dramatische 1 op 15. Zondag werd namelijk ook van directe concurrent Cercle Brugge verloren.

Nochtans stond Cercle lange tijd met een man minder, toch slikte Gent weer een dure tegentreffer. "We hadden de match voor 99% onder controle, maar gaven het weg op twee stilstaande fases. De enige manier waarop zij met 10 nog gevaarlijk konden zijn – dat zou niet mogen. Dat is kinderlijk dom gewoon", sakkerde Pieter Gerkens op de clubwebstek.

Europese campagne

Door de pijnlijke reeks komt zelfs deelname aan Play-Off I onder druk te staan. Stilaan is het dan ook alarmfase één. En dat terwijl donderdag ook de Europese campagne hervat wordt. "Met de staf zaten we samen en we weten niet goed wat we moeten doen", werd coach Hein Vanhaezebrouck er bijna wanhopig van bij Sporza. "Na de match hadden we al heel veel vragen en die zullen blijven hangen tot donderdag. En niet vergeten: de daaropvolgende woensdag spelen we al onze terugmatch. Het wordt een zeer zware week."

Gent haalt géén PO I ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

103
103
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

30
30
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

68
68
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

172
172
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

154
154
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

62
62
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

133
133
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

104
104
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

254
254
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

143
143
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

500
500
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

388
388
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1320
1320
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

699
699
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

184
184
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

177
177
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

349
349

Meer sportnieuws