'Nusa kent scherpe voorwaarde voor zomerse toptransfer'

1072 stemmen
'Nusa kent scherpe voorwaarde voor zomerse toptransfer'

Club Brugge heeft een mooi weekend achter de rug. Met een ruime thuiszege tegen KAS Eupen kon Blauw-Zwart immers twee punten goed maken op leider Union SG. Daarnaast vierde Antonio Nusa zijn rentree maken na de slopende transfersoap van in de afgelopen mercato.

Na de zure 1 op 6 tegen KV Kortrijk en Antwerp, wou Club absoluut een gepaste reactie voorzien in het competitieduel tegen Eupen. En die kwam er ook. Blauw-Zwart moest zelfs niet eens zijn allerbeste niveau halen om de Panda's over de knie te leggen. Nochtans miste coach Ronny Deila opnieuw enkele sleutelpionnen.

Draaischijf Hans Vanaken was bijvoorbeeld geschorst na zijn veelbesproken rode kaart tegen Antwerp. En door de andere afwezigheden waren de opties om hem te vervangen beperkt. Uiteindelijk koos Deila ervoor om Nusa uit te spelen in een centrale rol. Een gewaagde zet, de jongeling had amper mee getraind na zijn afgeketste transfer.

LEES OOK: 'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Herpakken na soap

Maar Nusa knoopte aan met een degelijke prestatie. Zeker op een positie die normaal gezien niet de zijne is, deed de Noorse international het meer dan behoorlijk. In de zone van de waarheid liet hij het wel nog te vaak afweten. Het opkrikken van zijn statistieken, met name qua doelpunten en assists, blijft één van zijn grootste werkpunten.

In ieder geval zal het Club deugd hebben gedaan om Nusa weer tussen de lijnen zien staan. In de komende weken kan hij nog een belangrijke wapen worden. Maar ook voor de speler zelf wordt het belangrijk om zo snel mogelijk weer zijn beste niveau te halen. In januari sprong zijn miljoenentransfer naar Brentford FC weliswaar af, komende zomer volgt al snel een nieuwe kans.

Sportieve twijfels

Volgens Het Nieuwsblad zou Nusa het project van Brentford nog steeds het meest aantrekkelijke vinden, ondanks de gebeurtenissen in januari. Er zijn echter nog meer clubs die hem volgen. Maar bij Het Laatste Nieuws weet men dat er wel een voorwaarde staat tegenover een zomerse toptransfer. Zo moet Nusa in de komende weken en maanden de sportieve twijfels van zich afspelen.

Die zouden er wel degelijk zijn bij bepaalde clubs, zoals Chelsea FC. Zijn impact moeten dus nog groter worden, zijn statistieken moeten naar omhoog. Op die manier kan hij tevens bewijzen dat de twijfels die Brentford had over zijn gezondheid, ongegrond waren. Ook voor Club zou dat goed uitkomen. De beste Nusa kan in de komende maanden goed van pas komen én het zou zijn transfersom nog wat verder opkrikken.

Nusa vertrekt in de zomer naar een topcompetitie ...

Meest recent

Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

49
49
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

149
149
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

71
71
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

466
466
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

183
183
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

137
137
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

168
168
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

123
123
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

47
47
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

46
46
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

62
62
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

148
148
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

123
123
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

514
514
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

93
93
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

177
177
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

355
355
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

66
66
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1040
1040
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

511
511
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

12
12
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

188
188
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

1006
1006
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

173
173

Meer sportnieuws