Drievoudige domper Anderlecht, opvallende naam in selectie

door stemmen
Drievoudige domper Anderlecht, opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend een gecontesteerde maar deugddoende zege tegen AA Gent. Zondagavond moet echter de bevestiging volgen op het veld van Sporting Charleroi. Inmiddels maakte coach Brian Riemer ook zijn wedstrijdselectie bekend.

Paars-Wit heeft een goede eerste seizoenshelft achter de rug, maar was tegenvallend begonnen aan het nieuwe kalenderjaar. Zo konden de Brusselaars niet winnen in hun eerste vier duels van 2024. Daar kwam vorig weekend dus verandering in, ondanks de veelbesproken afgekeurde gelijkmaker van Gent.

Zondag wil Anderlecht ook zijn eerste overwinning van de tweede seizoenshelft op verplaatsing pakken. Het zou daarbij alvast twee punten dichter sluipen op leider Union SG, dat zaterdag gelijkspeelde tegen Westerlo. Het Sporting Charleroi van ex-coach Felice Mazzu moet het slachtoffer van dienst worden.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Drietal nog niet fit

Enkele uren voor de wedstrijd maakte Riemer ook zijn selectie bekend. Bij Paars-Wit had men gehoopt om het drietal Killian Sardella, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney te recupereren. "Ze trainen alle drie weer met de groep. We zullen zaterdag op training testen wie er al inzetbaar is", liet Riemer vrijdag nog verstaan.

Maar blijkbaar vielen de laatste tests toch wat tegen. Sardella noch Delaney en Augustinsson werd opgenomen in de wedstrijdkern. Allicht worden geen risico's genomen met oog op de komende weken. De defensie blijft dus gehavend, waardoor aanwinst Federico Gattoni mogelijk zijn basisdebuut maakt.

Met Colassin

De Argentijn zit alvast wel in de wedstrijdkern net als Nilson Angulo en Luca Monticelli. Een andere opvallende naam is die van Antoine Colassin. De 22-jarige aanvaller keerde afgelopen zomer terug na een huurbeurt aan sc Heerenveen. Sindsdien speelde hij nog geen minuut voor de hoofdmacht, maar in de laatste weken deed hij wel terug volop mee met de RSCA Futures. Maakt hij zondag voor het eerst sinds april 2021 een optreden bij de paars-witte A-ploeg?

Colassin verdient een nieuwe kans bij de A-ploeg ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

9
9
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

17
17
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

48
48
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

42
42
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

131
131
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

159
159
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

124
124
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

118
118
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

456
456
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

664
664
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

396
396
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

202
202
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

120
120
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

205
205
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

408
408
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

294
294
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

434
434
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

294
294
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws