Drievoudige domper Anderlecht, opvallende naam in selectie

door
Drievoudige domper Anderlecht, opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend een gecontesteerde maar deugddoende zege tegen AA Gent. Zondagavond moet echter de bevestiging volgen op het veld van Sporting Charleroi. Inmiddels maakte coach Brian Riemer ook zijn wedstrijdselectie bekend.

Paars-Wit heeft een goede eerste seizoenshelft achter de rug, maar was tegenvallend begonnen aan het nieuwe kalenderjaar. Zo konden de Brusselaars niet winnen in hun eerste vier duels van 2024. Daar kwam vorig weekend dus verandering in, ondanks de veelbesproken afgekeurde gelijkmaker van Gent.

Zondag wil Anderlecht ook zijn eerste overwinning van de tweede seizoenshelft op verplaatsing pakken. Het zou daarbij alvast twee punten dichter sluipen op leider Union SG, dat zaterdag gelijkspeelde tegen Westerlo. Het Sporting Charleroi van ex-coach Felice Mazzu moet het slachtoffer van dienst worden.

LEES OOK: Hubert bewijst zich meteen: Union wint fel duel met Zebra’s

Drietal nog niet fit

Enkele uren voor de wedstrijd maakte Riemer ook zijn selectie bekend. Bij Paars-Wit had men gehoopt om het drietal Killian Sardella, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney te recupereren. "Ze trainen alle drie weer met de groep. We zullen zaterdag op training testen wie er al inzetbaar is", liet Riemer vrijdag nog verstaan.

Maar blijkbaar vielen de laatste tests toch wat tegen. Sardella noch Delaney en Augustinsson werd opgenomen in de wedstrijdkern. Allicht worden geen risico's genomen met oog op de komende weken. De defensie blijft dus gehavend, waardoor aanwinst Federico Gattoni mogelijk zijn basisdebuut maakt.

Met Colassin

De Argentijn zit alvast wel in de wedstrijdkern net als Nilson Angulo en Luca Monticelli. Een andere opvallende naam is die van Antoine Colassin. De 22-jarige aanvaller keerde afgelopen zomer terug na een huurbeurt aan sc Heerenveen. Sindsdien speelde hij nog geen minuut voor de hoofdmacht, maar in de laatste weken deed hij wel terug volop mee met de RSCA Futures. Maakt hij zondag voor het eerst sinds april 2021 een optreden bij de paars-witte A-ploeg?

Colassin verdient een nieuwe kans bij de A-ploeg ...

Meest recent

JPL-team ‘baalt’: "Arnautovic wilde nog niet komen"

De Jupiler Pro League heeft de afgelopen jaren heel wat grote namen gehad. Sommigen waren op retour, ...

0
0
Goudmijn van RSCA, Club en Genk: “Gaat topcarrière tegemoet"

In België wordt alle jaren gezegd dat de competitie verzwakt is, wat natuurlijk clichés ...

8
8
'Anderlecht en Genk strijden om Braziliaanse parel'

De transfermarkt mag dan wel momenteel gesloten zijn, maar de zoektocht naar vers talent stopt ...

41
41
Geweldig debuut voor Hubert: "Ik ben fier"

Er was de voorbije dagen heel wat verbazing over de aanstelling van David Hubert bij Union. De ...

37
37
Maarten Martens dompelt Ajax helemaal in crisis

Het lijkt stilaan helemaal crisis bij Ajax. De Amsterdammers leden zaterdagavond ook hun eerste ...

72
72
Tzolis geeft opvallende reden voor moeizame match Club

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht in de Jupiler Pro League, maar dat kostte wel de ...

147
147
Hubert bewijst zich meteen: Union wint fel duel met Zebra’s

David Hubert heeft zijn debuut als hoofdcoach van Union Saint-Gilloise niet gemist. De kersverse T1 ...

50
50
TD Napoli komt met update over terugkeer Lukaku

Het loopt de laatste weken even wat minder bij Napoli. De Italiaanse titelverdediger kijkt aan tegen ...

62
62
Fraaie remontada van KVK in CPL, Futures vechten knap terug

Wat een comeback van KV Kortrijk! De Kerels leken zaterdagavond in de Ghelamco Arena op weg naar een ...

106
106
Jackers doorbreekt eindelijk de stilte na reeks foutjes

Club Brugge heeft zaterdag drie zakelijke punten gepakt aan Den Dreef. Het klopte OH Leuven met 0-1 ...

103
103
'Standard én Wilmots moeten zware straffen vrezen'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League krijgt maandagnamiddag nog een onverwachte afsluiter. ...

209
209
Opluchting bij Hayen, maar domper dreigt voor Bayern

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen aan Den Dreef. Het pakte de drie punten tegen ...

373
373
Pocognoli ziet droomdebuut bij Monaco nog verpest

Zaterdagavond waren in Frankrijk vele ogen gericht op Sébastien Pocognoli. Onze landgenoot ...

146
146
Trossard matchwinnaar, Kompany wint klassieker, De Bruyne onderuit

Er werden in de vooravond in het buitenland heel wat interessante affiches afgewerkt. Vincent ...

52
52
Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

Club Brugge heeft zich uiteindelijk toch nog kunnen redden in Leuven. Op bezoek bij de voorlaatste ...

107
107
Antwerp dropt bom en dient klacht in na gestaakte match

De wedstrijd tussen Standard en Antwerp is vrijdag uiteindelijk helemaal ontspoord. Scheidsrechter ...

378
378
Charai na pover duel: "Toch ben ik tevreden"

La Louvière en KVC Westerlo bakten er weinig van. Het werd 0-0 na een matige partij. Beide ...

23
23
De Mos maakt Dolberg nu al met de grond gelijk

Aad de Mos is iemand die al altijd graag scoort met spraakmakende quotes. Hij had een groot ...

154
154
Club ziet af tegen OHL: "Zo 11 in het mandje tegen Bayern"

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn match aan Den Dreef in Leuven. Hoe deed Blauw-Zwart het in de ...

154
154
Man Utd heeft eindelijk wereldtopper beet: "Beste niveau"

Manchester United hoopt dit weekend nog eens een statement te maken tegen een topploeg. Ze spelen ...

96
96
Deschacht velt oordeel: "De juiste man voor Anderlecht"

RSC Anderlecht kondigde deze week nog maar eens een (broodnodige) wijziging aan in het organigram. ...

132
132
Haaland de grote held, Witsel frustreert FC Barcelona

Om 16u stonden er heel wat duels op het programma in de Premier League. Zo was het uitkijken naar de ...

54
54
La Louvière en Westerlo stellen teleur, Oyen grote held

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u twee matchen genoteerd. La ...

43
43
Lokonga trefzeker, Bayern en Dortmund onder druk gezet

In de Bundesliga staat vanavond de absolute topper tussen Bayern München en Borussia Dortmund ...

27
27
OHL - Club Brugge: Hayen hakt knoop door

Club Brugge speelt om 18u15 op het veld van OH Leuven. Een wedstrijd die Blauw-Zwart uiteraard ...

155
155

Meer sportnieuws