Drievoudige domper Anderlecht, opvallende naam in selectie

door
Drievoudige domper Anderlecht, opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend een gecontesteerde maar deugddoende zege tegen AA Gent. Zondagavond moet echter de bevestiging volgen op het veld van Sporting Charleroi. Inmiddels maakte coach Brian Riemer ook zijn wedstrijdselectie bekend.

Paars-Wit heeft een goede eerste seizoenshelft achter de rug, maar was tegenvallend begonnen aan het nieuwe kalenderjaar. Zo konden de Brusselaars niet winnen in hun eerste vier duels van 2024. Daar kwam vorig weekend dus verandering in, ondanks de veelbesproken afgekeurde gelijkmaker van Gent.

Zondag wil Anderlecht ook zijn eerste overwinning van de tweede seizoenshelft op verplaatsing pakken. Het zou daarbij alvast twee punten dichter sluipen op leider Union SG, dat zaterdag gelijkspeelde tegen Westerlo. Het Sporting Charleroi van ex-coach Felice Mazzu moet het slachtoffer van dienst worden.

LEES OOK: Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Drietal nog niet fit

Enkele uren voor de wedstrijd maakte Riemer ook zijn selectie bekend. Bij Paars-Wit had men gehoopt om het drietal Killian Sardella, Ludwig Augustinsson en Thomas Delaney te recupereren. "Ze trainen alle drie weer met de groep. We zullen zaterdag op training testen wie er al inzetbaar is", liet Riemer vrijdag nog verstaan.

Maar blijkbaar vielen de laatste tests toch wat tegen. Sardella noch Delaney en Augustinsson werd opgenomen in de wedstrijdkern. Allicht worden geen risico's genomen met oog op de komende weken. De defensie blijft dus gehavend, waardoor aanwinst Federico Gattoni mogelijk zijn basisdebuut maakt.

Met Colassin

De Argentijn zit alvast wel in de wedstrijdkern net als Nilson Angulo en Luca Monticelli. Een andere opvallende naam is die van Antoine Colassin. De 22-jarige aanvaller keerde afgelopen zomer terug na een huurbeurt aan sc Heerenveen. Sindsdien speelde hij nog geen minuut voor de hoofdmacht, maar in de laatste weken deed hij wel terug volop mee met de RSCA Futures. Maakt hij zondag voor het eerst sinds april 2021 een optreden bij de paars-witte A-ploeg?

Colassin verdient een nieuwe kans bij de A-ploeg ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

52
52
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

97
97
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

165
165
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

232
232
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

91
91
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

166
166
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

496
496
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

196
196
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

731
731
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

183
183
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

234
234
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

658
658
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

66
66
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

368
368
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

316
316
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

183
183
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

427
427
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

72
72
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws