TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club, Mertens krijgt megabod'

1098 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club, Mertens krijgt megabod'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te nemen van verschillende sterkhouders. En ook Raphael Onyedika wordt nu gelinkt aan een spectaculaire transfer. Zo meldt Mundo Deportivo dat de Africa Cup-finalist op de longlist staat bij FC Barcelona. De Catalanen zijn op zoek naar relatief goedkope versterking op het middenveld en Onyedika zou aan het gezochte profiel voldoen. Er worden echter nog veel meer pistes gevolgd bij de uitredende Spaanse kampioen. Voorlopig lijkt zo'n transfer dus nog een utopie voor de Nigeriaan.

David Henen is op weg naar de uitgang bij KV Kortrijk. De West-Vlaamse club bereikte alvast een akkoord met zowel FK Astana als FK Tobol Kostanay. Henen moest enkel zelf nog zijn keuze maken tussen de twee clubs en dat heeft hij nu ook gedaan. Transferwatcher Sacha Tavolieri laat weten dat de aanvaller uiteindelijk voor Tobol Kostanay geopteerd heeft en dat hij het laatste deel van zijn medische keuring aflegt in Turkije

Buitenland

Dries Mertens is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen bij Galatasaray. Journalist Nicolo Schira onthult nu dat echter dat de aanvaller vorige maand nog de kans kreeg om een laatste transfer te maken. Hij zou namelijk een zeer lucratief aanbod gekregen hebben uit Saudi-Arabië. Mertens legde het voorstel echter naast zich neer om in Istanbul te blijven. De kans is dan ook reëel dat Galatasaray de laatste club in zijn carrière wordt.

Amadou Onana kan na het seizoen mogelijk een mooie stap zetten. Zijn naam blijft onder meer vallen bij Arsenal FC, waar Mikel Arteta er absoluut nog een defensieve middenvelder bij zou willen. Hij ligt daar wel in de weegschaal met Douglas Luiz, bezig aan een sterk seizoen bij Aston Villa. Maar volgens de zelfverklaarde transferwatcher Ekrem Konur zou de Rode Duivel de voorkeur genieten.

FC Barcelona zoekt niet alleen een nieuwe coach voor volgend seizoen, er zal ook aan de spelersselectie gesleuteld worden in de zomer. Zo meldt Relevo dat een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Alejandro Baldé zou dan weer op de radar staan bij Manchester City. Aan inkomende zijde zou onder meer Wilfred Ndidi in beeld zijn als optie voor het middenveld.

Onana heeft het potentieel voor de absolute Europese top ...

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

109
109
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

38
38
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

106
106
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

154
154
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

142
142
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

377
377
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

118
118
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

167
167
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

163
163
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

226
226
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

181
181
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

544
544
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

248
248
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws