TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club, Mertens krijgt megabod'

door
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club, Mertens krijgt megabod'

De winterse transferperiode zit erop, maar transfervrije spelers kunnen nog steeds hun kribbel bij eender welke ploeg zetten. Bovendien zijn heel wat clubs al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt na het seizoen afscheid te nemen van verschillende sterkhouders. En ook Raphael Onyedika wordt nu gelinkt aan een spectaculaire transfer. Zo meldt Mundo Deportivo dat de Africa Cup-finalist op de longlist staat bij FC Barcelona. De Catalanen zijn op zoek naar relatief goedkope versterking op het middenveld en Onyedika zou aan het gezochte profiel voldoen. Er worden echter nog veel meer pistes gevolgd bij de uitredende Spaanse kampioen. Voorlopig lijkt zo'n transfer dus nog een utopie voor de Nigeriaan.

David Henen is op weg naar de uitgang bij KV Kortrijk. De West-Vlaamse club bereikte alvast een akkoord met zowel FK Astana als FK Tobol Kostanay. Henen moest enkel zelf nog zijn keuze maken tussen de twee clubs en dat heeft hij nu ook gedaan. Transferwatcher Sacha Tavolieri laat weten dat de aanvaller uiteindelijk voor Tobol Kostanay geopteerd heeft en dat hij het laatste deel van zijn medische keuring aflegt in Turkije

Buitenland

Dries Mertens is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen bij Galatasaray. Journalist Nicolo Schira onthult nu dat echter dat de aanvaller vorige maand nog de kans kreeg om een laatste transfer te maken. Hij zou namelijk een zeer lucratief aanbod gekregen hebben uit Saudi-Arabië. Mertens legde het voorstel echter naast zich neer om in Istanbul te blijven. De kans is dan ook reëel dat Galatasaray de laatste club in zijn carrière wordt.

Amadou Onana kan na het seizoen mogelijk een mooie stap zetten. Zijn naam blijft onder meer vallen bij Arsenal FC, waar Mikel Arteta er absoluut nog een defensieve middenvelder bij zou willen. Hij ligt daar wel in de weegschaal met Douglas Luiz, bezig aan een sterk seizoen bij Aston Villa. Maar volgens de zelfverklaarde transferwatcher Ekrem Konur zou de Rode Duivel de voorkeur genieten.

FC Barcelona zoekt niet alleen een nieuwe coach voor volgend seizoen, er zal ook aan de spelersselectie gesleuteld worden in de zomer. Zo meldt Relevo dat een vertrek van Frenkie de Jong niet uitgesloten is. Alejandro Baldé zou dan weer op de radar staan bij Manchester City. Aan inkomende zijde zou onder meer Wilfred Ndidi in beeld zijn als optie voor het middenveld.

Onana heeft het potentieel voor de absolute Europese top ...

Meest recent

Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

32
32
Kompany in bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Bayern München lijkt helemaal klaar voor de hervatting van de Champions League. Het won vrijdag ...

11
11
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

112
112
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

28
28
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

29
29
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

193
193
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

123
123
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

121
121
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

94
94
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

217
217
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

151
151
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

188
188
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

526
526
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

162
162
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

102
102
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

317
317
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

402
402
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

290
290
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

282
282
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

175
175
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

89
89
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

130
130

Meer sportnieuws